יועץ משכנתאות פרטי

מישהו יכול להסביר לי מה זה ריבית פריים?


מישהו יכול להסביר לי מה זה ריבית פריים?

הבנקים קובעים מידי תקופה את גובה ריבית הפריים. הריבית נקבעת על בסיס ריבית בנק ישראל והיא משמשת למעשה בסיס אשר על פיו מחשבים את הריביות. אם זה בפיקדונות ואם זה בהלוואות, אם זה באוברדרפט ואם זה בחלק מהמשכנתאות.

חשוב לדעת כי בנק ישראל הוא לא זה שיקבע את ריבית הפריים אשר נגבית באמצעות המערכת הבנקאית. היא רק מפרסמת את ריבית הבנק שנקבעת על ידי בנק ישראל.

הבנקים מחשבים למעשה את ריבית הפריים בשיעור של כ – 1.5% מעל לריבית של בנק ישראל. חשוב לציין כי הנתון הזה הוא נתון משתנה על פי בחירה. כי הבנקים הם לא כפופים לריבית הפריים ובפועל מדובר בבחירה אסטרטגית, מסחרית טהורה.

זוהי הסיבה כי מומלץ מאוד לפנות ולהיוועץ עם יועץ משכנתאות לפני שנוטלים משכנתא במסלול כזה או אחר, על מנת להבין את הנושא ולדעת מהם התנאים לקבלת משכנתא שבאפשרותכם לקבל.

איך מחשבים את ריבית הפריים?

היות וריבית הפריים מבוססת על הריבית של בנק ישראל, היא משתנה כל הזמן. תנאי הפיקדון של הבנק בריבית משתנה היא חישוב ריבית פריים בהפחתת הרווח המסוים אשר עליו החליט הבנק. לרוב זה ייקבע על פי תקופת הפיקדון כמו גם בציפיות הבנק לשינויים שאמורים להתרחש בריבית של בנק ישראל.

כך שאם נרצה להתייחס לריבית פריים 2019, הרי שהיא מתפרסמת בכל חודש ביום ב' האחרון של החודש. ריבית הפריים הנגזרת ממנה נכנסת לתוקף לאחר מספר ימי עסקים. זו הסיבה לכך כי הלוואות או פיקדונות אשר מבוססים על ריבית פריים הם כאלה הנחשבים כבעלי ריבית משתנה.

איך מחשבים ריבית פריים משכנתא?

ההלוואות כמו גם המשכנתאות שהן צמודות לריבית הפריים נחשבות כאטרקטיביות מאוד באופן יחסי. רבים בוחרים דווקא בהלוואות עם ריבית במסלול כזה בגלל היתרון בכך שאין הצמדה למדד ואפשר לפרוע את ההלוואה גם ללא עמלה בגין פירעון מוקדם. אז אם הריבית נמוכה, נחשבות המשכנתאות הללו כפופולאריות מאוד. אך ברור כי תמיד ישנו החשש מפני עליית הריבית וזה למעשה הסיכון של ריבית הפריים. משכנתאות אלו כפופות בפועל לשיקולים של בנק ישראל והוא גם אינו מאשר את ההצמדה של מעבר לשלשי מהמשכנתא לריבית הפריים.

האם ריבית פריים היא היחידה אשר באמצעותה אפשר לחשב את הריביות בפיקדונות?

אז התשובה על השאלה הזו היא – בפירוש – לא! כל בנק רשאי ויכול לבחור בעצמו את הצורה בה הוא ייחשב את הריביות לפיקדונות או להלוואות והוא גם קובע את מנגנוני ההשתנות מבחינת גובה הריבית. ישנם מקרים אשר בהם הריבית תיגזר בעקבות מרווח מהפריים אך לעיתים הריבית תיגזר ממרווח מהפריים ובמקרים אחרים תיקבע הריבית כבר בעת תחילת הפיקדון למשך כל התקופה.

למה חשוב להיוועץ ביועץ משכנתאות?

האזרח הפשוט לא תמיד מודע למה שקורה בתחום המשכנתאות. הוא שומע מושגים, הוא רואה פרסומים או כתבות שונות אך אלו לא תמיד מספקים את הידע שלו והוא לא באמת מקבל את הכיוון הנכון על מה בדיוק ללכת. כאן בדיוק נכנס לתמונה יועץ המשכנתאות. התפקיד שלו הוא ללוות את הלקוח ולהמליץ לו על המשכנתא שהכי תתאים לו ותענה על האפשרויות כמו גם על הצרכים שלו.

יועץ משכנתאות מומחה אשר מכיר היטב את שוק המשכנתאות כמו גם את סוגי הריביות, הוא זה אשר ידע לכוון את הלקוח אל המסלולים הכי טובים והכי שווים עבורו.

לסיכום, על מנת ליהנות מריבית פריים באופן שאכן יהיה חסכוני ונכון ללקוח, אין לוותר על ייעוץ מקצועי!

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים

תותח אמיתי!!תודה רבה לצחי, סיוון ובתאל,על עבודה מקצועית, מהירה, אכפתיתעל הכנות והיושר.לא מעגלים פינות ומשקיעים בלקוח מתחילת התהליך ועד סופו!משכנתא זהו הליך מסובך עם צורך להבין הרבה משתנים הקשורים לריביות, גובה המשכנתא, החזר חודשי, הליך מול הבנק וכו'.צחי מבהיר את הכל (ומעבר), מדבר בגובה העיניים, מסביר הכל כמו שצריך, ותמיד קשוב ועונה לשאלות, עד שהכל אכן מובן. ובסוף, הוא חוסך המון כסף לאורך כל חיי המשכנתא, והולך עד הסוף עם הלקוח מול הבנק!יישר כוח!! ממליץ מאוד!!
chen rosin
chen rosin
07:08 24 Feb 20
המלצה חמה על צחי גרוסמן!אדם מקצועי ביותר בתחום המשכנתאות.נתן את הנשמה, השקיע רבות והגיע לתוצאות נהדרות עבורנו.גם עוזרתו סיוון הייתה תמיד זמינה עבורנו, בצורה הכי טובה ונעימה שאפשר .לא היינו צריכים לעשות כלום. קיבלנו מצחי מענה וטיפול בכל מה שהיה צריך - והכל בצורה הכי טובה שאפשר לבקש.נשאר לנו רק להגיד המון תודה.משפחת ביילין
Luba Beilin
Luba Beilin
09:00 26 Jan 20
את צחי הכרתי לפני כשנתיים וחצי לאחר רכישת קרקע לבנייה ולקראת תוכנית שאפתנית לתחילת בנייה. הייתי בטוח כי לפנינו דרך ללא מוצא בשל מורכבות תיק המשכנתא הנדרש, אך צחי הבטיח כי יעשה כל מאמץ, וקיים. רץ, שכנע ועמל בין כל הגורמים הרלוונטיים, לא ויתר ובסוף מאמציו נשאו פרי. גם כאשר במהלך הבנייה, עלה חשש שנאלץ לוותר על רבים מהמתוכנן בשל חריגות תקציב, חזרתי לצחי, עם בקשה מורכבת לא פחות. לא היה לי איך להתאכזב, אלא רק להיות מופתע עוד יותר מהדביקות והנכונות של צחי לעזור. ולהצליח. אין לי אוצר מילים מספק על-מנת להודות לצחי. מבלי להתמעמע: פנייה לשירותיו של צחי היא ההחלטה הנכונה שלכם. ללא כל ספק, שיקול או טענה. מומלץ בחום!
Marat Gartsman
Marat Gartsman
08:47 26 Jan 20
קיבלנו מצחי והצוות המצויין שלו שירות ליווי לקיחת משכנתא. מאוד התרשמנו מהמקצועיות, ההבנה וההתחשבות ברצונות והצרכים שלנו כלקוחות בתהליך בניית המשכנתא. בנוסף, ניהלו לנו אחלה מלחמת מחירים בין הבנקים ולא עצרו עד שהגענו להצעה הטובה ביותר. ממליץ בחום!!
מיכאל וינר
מיכאל וינר
11:10 24 Dec 19
במהלך השנתיים האחרונות עברנו עם צחי תהליך של לקיחת משכנתא ובנייה של בית.התלבטנו האם לקחת יועץ משכנתאות, חשבנו לעצמינו מחשבות כאלה ואחרות: -לכאורה כל המידע נמצא ברשת, אולי אם נתאמץ קצת ללמוד את הנושא, נוכל לקבל החלטות מושכלות בעצמינו ולחסוך את התשלום ליועץ.- מה יועץ משכנתאות יוכל לחדש לנו? - תהליך הרכישה והבניה כולל כל כך הרבה התעסקות עם ספקים ואנשי מקצוע, למה לצרף עוד מישהו לרשימה המתארכת ממילא...ועוד מחשבות כאלה ואחרות.אך, מתוך הבנה שתהליך כזה עשוי לחסוך לנו כספים רבים, ואין לנו כלים ללמוד את השטח לעומק מכל צדדיו החלטנו לפנות לצחי.צחי הפליא בידיעותיו לעומק של כל התחום. יש לו רמת שירות גבוהה ואכפתיות ללקוחות. הוא זמין לכל שאלה, פנוי לכל אי הבנה, משיב בסבלנות ומתוך הכרות רבת שנים עם תחום המשכנתאות בארץ.הוא מגיע פיזית לפגישות עם הבנק, ועוזר כדי לקבל משכנתא בתנאים הטובים ביותר.בפועל ההשקעה הזו, חוסכת כספים רבים!אנחנו ממליצים מאוד להעזר בשרותיו! בהצלחה ברכישה, בבניה ובכל מה שתעשו בדרך..
Zvi Noy
Zvi Noy
10:26 11 Dec 19
זכיתי ליהנות משירותיו של צחי גרוסמן והרגשתי צורך עז לשתף את החוויה- אתחיל בזה שהוא אדם מאוד נעים עם יחסי אנוש מצוינים! שזה בעיניי הדבר הראשון שחשוב. כי אם מרגישים נוח מול אותו אדם מקצועי כבר הכל מתחיל ברגל ימין. מלבד כלים ניהוליים ופיננסים אשר הביא עימו למפגש איתנו, צחי ליווה אותנו בכל שלב ובכל רגע. תמיד היה זמין לשאלות או תהיות. השתתף בכל השלבים - ולא עזב ידינו לרגע. בימים קשים שהיינו לחוצים בטירוף לפני החלטות גורליות עבורנו, הקול שלו (אמיתי לגמרי...) היה מיד מרגיע אותנו. טון הדיבור שלו, הביטחון שלו הידע והניסיון גרמו לנו להישאר במקום ולהרגיש שאנו במקום מבטחים. מה גם שביום יום אנחנו עובדים סביב השעון ולא מצליחים לזכור מה צריך לעשות ואיך. צחי ליווה אותנו בצורה כל כך מסודרת, רצופה ואכפתית שגרמה לכל החוויה להיות די נהדרת ופחות מתישה.. לסיכום- צחי- השארת לנו טעם לעוד.... מומלץ ביותר!
רלי יושעי
רלי יושעי
08:35 24 Nov 19