יועץ משכנתאות פרטי

תמהיל משכנתא מומלץ בשבילך


משכנתא היא הלוואה שהבנק נותן לאדם שמעוניין לרכוש דירה. מטבע הדברים, עם שנים חלים שינויים בתנאים שמציעים הבנקים וכל האלמנטים המרכיבים את ההלוואה. תמהיל משכנתא מומלץ כולל גורמים שונים שמשפיעים על גובה המשכנתא, גובה ההחזר החודשי ועוד. לכן כדאי לקבל ייעוץ מקצועי לפני חתימה על חוזה דירה והמשכנתא הנדרשת.

מהו תמהיל משכנתא מומלץ

תמהיל משכנתא מומלץ כולל היבטים שונים המשפיעים על המשכנתא. כמובן שההלוואות בשנת 2017 לא דומות למשכנתאות שנתנו הבנקים בשנה החולפת, אף כי ריבת בנק ישראל נשארה זהה והיא נמוכה.

ריבית בנק ישראל הייתה בשפל וכך גם הריביות על המשכנתאות. רמת הריבית הנמוכה עודדה את הרוכשים לרכוש דירות חדשות או לשדרג את הקיימות. עם זאת, הבנקים הקשיחו את התנאים שלהם לתת משכנתא, במיוחד בפרויקטים חדשים כגון פרויקט למשתכן. ההתייקרות במשכנתאות נובעת מהתערבות משרד האוצר בשוק הנדל”ן החופשי לצד חשש מהתפוצצות בועת הנדל”ן בישראל ומחירי הדירות הגבוהים. לטובת הלווים קיימים כמה תמהילי משכנתא ועל כל אחד להחליט מהו תמהיל משכנתא מומלץ עבורו:

  • מסלול פריים, 30% מסך ההלוואה – מסלול נמוך שמאפשר פירעון מוקדם ללא קנסות. הוא אינו צמוד למדד, ניתן למחזר ללא קנס או לפרוע ללא עלות והריבית שלו נמוכה. עם זאת אם הפריים יעלה גם ההחזר החודשי יעלה.
  • מסלול קל”צ, 30% מסך ההלוואה – מסלול זה פחות אטרקטיבי כי הוא התייקר. ההחזר שלו קבוע, הוא אינו צמוד למדד, יש סיכוי לשלם קנס בעת פירעון או מחזור והריבית שלו גבוהה.
  • מסלול בריבית קבועה צמודת מדד, 20% מסך ההלוואה – זהו מסלול צמוד למדד, הריבית שלו זולה יחסית, ההחזר שלו עולה במתינות עם השנים אך יש סיכוי לשלם קנס בעת פירעון או מחזור.
  • משתנה לא צמודת מדד, 20% מסך ההלוואה – השנה עלה המחיר שלו אך היתרון שלו הוא שאינו צמוד מדד ויש לו נקודת יציאה בכל חמש שנים.

בכל אחד ממסלולים אלה הריבית משתנה, אולם קשה לחשב טווח ריביות צפוי, כי הריביות עולות.

ייעוץ לתמהיל משכנתא מומלץ

משום שהמסלולים שונים זה מזה כדאי לקבל ייעוץ מקצועי מטעם יועץ משכנתאות מוסמך. הוא יבדוק את מסלולי המשכנתא השונים ויסייע לכם לחשב איזה מסלול משתלם עבורכם יותר. לעתים פרט קטן במסלול המוצע יכול להשפיע במשך שנים על גובה ההחזר החודשי, ולכן בחירת התמהיל הנכון הוא קריטי. צחי גרוסמן הוא יועץ משכנתאות מנוסה ויסייע לכם בכל הקשור לבחירת משכנתא מתאימה. נשמח לענות לכם דרך האתר או טלפונית בכל עת.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים