יועץ משכנתאות פרטי

משכנתא לדירה שניה


ישראל נוחה מאוד יחסית לקניית דירה למי שאין לו דיור. לדוגמא, המשכנתא שאפשר לקבל על דירה ראשונה למי שלא הייתה ברשותו דירה היא 75% מערך הבית, כך שכל מה שנותר הוא לגייס הון עצמי התחלתי בשיעור 25%. מי שמחפש דירה וזכאי להיכלל בדיור למשתכן יצטרך להביא מהבית רק 100,000 שקלים. לאחר שקניתם דירה ראשונה והתמקמתם, יש כאלה שחושבים לקנות דירה שניה. יש שני מקרים שבהם רוכשים דירה שניה – אלה שמשפרים דיור ורוצים לעבור לדירה טובה וגדולה יותר, ואלה שקונים לצורך השקעה משום שנדל”ן עדיף היום על פני הבורסה או חיסכון בבנק. רבים פונים לפתרון של דירה שניה שאותה אפשר להשכיר וליהנות מהתשואה שלה ברגע שמסיימים לשלם את המשכנתא. מכיוון שרוב הסיכויים הם שהנכס ישביח עם השנים, יהיה לכם גם נכס ראוי ביד למכור וליהנות מהכסף שלו בבוא הזמן.

מהי משכנתא לדירה שניה ומורכבותה?

כאמור, משכנתא לרוכשים מוגבלת על ידי תקנות של בנק ישראל, וכאשר מדובר ברוכשי דירה שניה היא נמוכה עוד יותר מהמותר. זה נובע מהעובדה שהמינוף בישראל גרם לתוצאות קשות של חובות אבודים והסתבכויות של לווים למיניהם. מכיוון שגם ככה רוב הרוכשים עדיין משלמים משכנתא לדירה הראשונה, המחשבה שעומדת בבסיס ההגבלות היא לא להכביד עליהם בהחזרים כבדים מדי שיתפסו את רוב ההכנסה הפנויה שלהם. זו לא מטרת העזרה שמחפשים בדרך כלל. עם זאת, עדיין יש משקיעים רבים שעושים זאת ולכן יש לדעת כיצד לעשות זאת בתבונה, לרכוש את הנכס הנכון, לחתום על חוזי משכנתא טובים עם עלויות נמוכות יותר ולמצוא בכלל חלופות למימון על פני הבנק.

מה נכון לעשות בשביל דירה שניה?

גם אם אתם משפרי דיור וגם אם אתם משקיעים, ראשית, יש למצוא נכס שאפשר להשכיר ולממן ממנו משכנתא לדירה שניה. זה מחייב בחירה נכונה של נכס במקום מבוקש עם דמי שכירות מספיקים. שנית, יש לגייס הון עצמי ממקורות נוספים וחוקיים שיהיו בעלות נמוכה ככל האפשר של ריבית. אם הדירה השניה היא למענכם לאחר שאתם רוצים לשפר מגורים, בררו את כל עניין גרירת המשכנתא בעזרת יועץ משכנתאות שגם יסביר לכם כיצד אפשר להפחית עלויות במחזור ולגלגל זאת על הדירה השניה.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים