יועץ משכנתאות פרטי

משכנתא לדירה שנייה- מדריך מקיף


משכנתא לדירה שנייה קוסמת לישראלים רבים שיש ברשותם נכס ורוצים לרכוש נכס נוסף או למשפרי דיור, אך חשוב להבין כי היא שונה ביחס למשכנתא רגילה. באופן כללי, ניתן לומר כי מדינת ישראל נוחה יחסית לקניית דירה למי שאין לו דיור. לדוגמה, בהתחלה ניתן לקבל מימון של עד ל-75% מערך הבית, כך שכל מה שנותר הוא לגייס הון עצמי התחלתי בשיעור 25%. שיעור זה יורד משמעותית למי שמחפש דירה וזכאי להיכלל בדיור למשתכן. הוא יצטרך להביא מהבית רק 100,000 שקלים. בכתבה זו נענה על השאלות הרלוונטיות בנוגע לנושא.

באילו מקרים צריך משכנתא לדירה שנייה?

לאחר שקניתם נכס ראשון והתמקמתם, יש כאלה שחושבים לקנות דירה נוספת. יש שני מקרים רווחים בהם שוקלים לבצע רכישת דירה שנייה – כאשר רוצים לשפר דיור, לעבור לדירה טובה, מרווחת וגדולה יותר, וכאשר קונים דירה לצורך השקעה, משום שנדל”ן עדיף היום מהבורסה או חיסכון בבנק, מה שככל הנראה יישאר נכון בשנים הקרובות, עם העליות החוזרות ונשנות במחירי הנדל"ן, ומנגד העובדה שחלק מפתרונות החיסכון האחרים נחשבים לאטרקטיביים פחות ככל שהזמן חולף.

רבים פונים אל הבנק לקבלת משכנתא לדירה שנייה בשביל להשכיר דירה בעתיד וליהנות מהתשואה שלה ברגע שמסתיים התשלומים. כיוון שרוב הסיכויים הם שהנכס ישביח עם חלוף השנים, יהיה לכם גם נכס ראוי ביד למכור וליהנות מהכסף שלו בבוא הזמן. מכאן שאם רק תבצעו זאת נכון, הן בנוגע למאפייני הנכסים והן ביחס למשכנתא, המהווה הלכה למעשה הלוואה, תוכלו לבצע את עסקת חייכם, לא פחות.

מהי משכנתא לדירה שנייה, ועד כמה היא מורכבת?

כאמור, משכנתא לדירה שנייה מוגבלת בידי תקנות בנק ישראל, וכאשר מדובר ברוכשי דירה שנייה, ההון העצמי הנדרש גבוה יותר מזה הדרוש לרכישת דירה יחידה. הדבר נובע מכך שהמינוף הרב בישראל גרם לתוצאות קשות של חובות אבודים והסתבכויות של לווים למיניהם, וזאת כיוון שגם ככה רוב הרוכשים עדיין משלמים משכנתא עבור נכס (דירה), הנמצא בבעלותם. המחשבה שעומדת בבסיס ההגבלות היא לא להכביד עליהם בהחזרים כבדים מדי אשר יתפסו את רוב ההכנסה הפנויה שלהם וזו כמובן לא מטרת העזרה בגללה פונים אל הבנק.

יחד עם זאת, בשלב זה ניתן לקבל משכנתא על דירה קיימת. משקיעים רבים שעושים זאת אך יש לעשות זאת בתבונה, לרכוש נכס נכון, לחתום על חוזה טוב עם עלויות נמוכות יותר ולמצוא חלופות למימון הניתן ע"י הבנק, כדוגמת הלוואות מקרובים ובני משפחה, הלוואות לפי בסיס קרנות השתלמות וקרנות פנסיה, הלוואות חוץ בנקאיות ועוד אפשרויות.

מה נכון לעשות בשביל לקבל משכנתא לדירה שנייה?

בין אם אתם משפרי דיור ובין אם אתם משקיעים, ראשית, יש למצוא נכס שאפשר להשכיר ולממן ממנו משכנתא לדירה שנייה. זה מחייב בחירה נכונה של נכס במקום מבוקש עם דמי שכירות מספיקים. כשבוחנים כמה הון עצמי צריך, יש לגייסו ממקורות נוספים וחוקיים שיהיו בעלות ריבית נמוכה ככל האפשר. אין ספק כי כשמדובר בדירה שנייה התנאים נוקשים יותר, ומאז שנת 2012, נדרש הון עצמי לדירה שניה בגובה של 50% לפחות מערך הנכס. ניתן כמובן לגייס אחוזים נכבדים מההון העצמי הדרוש באמצעות מכירת הנכס שבבעלותנו, אך סביר להניח כי בנק ישראל יקשיח.

לעיתים, נטילת משכנתא לדירה שנייה יכולה להתבצע תוך שינוי ההלוואה הקיימת כעת, וזאת ניתן לעשות באמצעות מיחזור. אלו הם נושאים מורכבים מאוד, המחייבים בחינה של המצב במטרה למצוא פתרון המשתלם ביותר, המתאים באופן מלא לצרכים ולמאפיינים האישיים שלכם בהווה ובעתיד.

עוד על משכנתא לדירה שנייה

אלה כמה נקודות חשובות, שכדאי לכם לדעת לגבי משכנתא עבור דירה שנייה:

 • נקודת פתיחה משופרת מול הבנק – בכל הנוגע ללקיחת משכנתא לדירה שנייה, הבנק כבר יודע שלקחתם בהצלחה הלוואה. כלומר, שיש לכם את האחריות והיכולת להחזיר את התשלומים, באופן תקין ומסודר. זהו כמובן יתרון, שמשמעותו מבחינת הבנק סיכון נמוך יותר ולכן הוא עשוי יותר ללכת לקראתכם.
 • יותר ידע וניסיון – כפי שהבנתם, לקיחת משכנתא לדירה שניה שונה מבחינות רבות ומשמעותיות, ביחס להלוואה אחרת. למרות זאת, כאשר משכנתא לדירה שנייה עומדת על הפרק, אתם כבר מגיעים לכך עם ניסיון וידע רבי ערך, גם לגבי יכולתכם להתמודד עם ההחזרים ברמות שונות.
 • יותר מ-50% – עשויה להיות אפשרות, לפרוץ את המגבלה על גובה המימון, של 50% מערך הדירה. זאת, באמצעות שילוב חכם של מימון בנקאי ושל תוספת חוץ בנקאית. על אפשרות שימושית זו, כדאי להתייעץ עם מומחה מנוסה, כגון צחי גרוסמן.
 • פטורים והקלות שמשפיעים על התמונה הכללית פטורים והקלות מתשלומים שונים, משמעותיים מאוד בעסקאות בסכומים גדולים כגון לקיחת משכנתא לדירה שנייה. הם עשויים לשנות את התמונה מהותית, מבחינת השורה התחתונה של האם ועד כמה ישתלם לכם לרכוש את הדירה השנייה להשקעה, לקחת הלוואה במסגרת מסוימת ועוד. דוגמה בולטת לכך הוא נושא מס הרכישה. מס זה נלקח באחוזים מערך הדירה והוא לרוב גבוה מאוד. ברוב המקרים לא זכאים להנחה לגביו, אך יש רשימת מקרים שבהם כן זכאים ומשתלם מאוד לבדוק אותה. כמה דוגמאות (וכאמור, זו רשימה חלקית!), הן הקלות לנכים, למשפחות שכולות, לעולים חדשים ובמקרים בהם מדובר בקבלת הנכס במסגרת גירושים או במתנה.
 • לקחת בחשבון שינויים עתידיים – חשוב לשים לב לשינוי בגובה ההחזר החודשי, במסגרת משכנתא לדירה שניה מול הבנק. אם זו דירה שנייה שמשכירים, שינוי כזה לאורך הזמן, עשוי לשנות משמעותית את הרווח מהשכרת הדירה.
 • האם כדאי להשתמש במחשבוני עזר? – מחשבוני עזר עשויים לסייע בחישובים שונים בנוגע להלוואות. לרוב, מומלץ שלא להסתמך עליהם ובוודאי שלא לשם קבלת החלטות חשובות. הם לא מותאמים בדיוק למקרה האישי שלכם ועשויים שלא לדייק, מסיבות רבות נוספות. לקיחת משכנתא לדירה שנייה היא לעתים קרובות מצב מורכב, אפילו יותר מהלוואה אחרת. לכן, כאן כדאי לקחת את השימוש במחשבוני עזר, אפילו יותר בעירבון מוגבל.

משכנתא לדירה שנייה לצורך להשקעה

רבים מעוניינים לקנות דירה שנייה למטרות השקעה שתתבטא בהשכרת הדירה ואולי מכירתה בעתיד, אחרי שיפור והעלאת ערך. לעומת זאת, יש כאלו המעוניינים לרכוש דירה נוספת כדי להשאיר משהו לילדים או לנכדים, ויש כאלו המעוניינים להגדיל הכנסות שלהם לעת פרישה, כי הבינו שמהפנסיה שיקבלו לא יוכלו לחיות חיים איכותיים.

לצד גובה ההלוואה, הריבית, תקופת ההחזר, סכום ההחזר החודשי ועוד, יש לקחת בחשבון גם את ההכנסה הצפויה מהשכרת הדירה בעתיד, הוצאות שוטפות, מס רכישה מוגדל לדירה שנייה, תחזוקת הנכס, שכר טרחה של עו"ד, תקופות ללא שוכרים וגם מרווחים עתידיים במכירתה. כל אלה צריכים להסתדר ביחד, כך שלא תיקלעו לקשיים כספיים. אלא שעבור רבים, דירה להשקעה מהווה מקור הכנסה חדש וקל מאוד לעשות "חישובים באוויר" לגביו ולמצוא שהדברים שונים למדי בשטח.

בנוסף, גם עבור משקיעים מנוסים, משהו הנראה אטקרטיבי היום יכול להשתנות בעתיד באופן מפתיע וכתוצאה מכך העניינים כבר לא יהיו רווחיים כפי שחשבתם. מנקודת מבט של ניהול סיכונים, כדאי לעשות את המיטב עם מה שיש ולכן מומלץ מאוד להשקיע בנושא משכנתא לדירה שנייה באמצעות למידה, התייעצות עם גורמים מקצועיים, ולבצע בירורים והשוואת במטרה להחליט בצורה זהירה וחכמה.

משכנתא לדירה שנייה לטווח קצר

אם בכוונתכם לרכוש דירה שנייה, להשביח ולמכור אותה ברווח (מה שמכונה גם "עסקת אקזיט"), סביר מאוד להניח שאין לכם צורך בלקיחת הלוואה לטווח ארוך. היבט זה משנה משמעותית את התמונה, ואף אפשר כמובן להשיג משכנתא לדירה שנייה בעלות נמוכה יותר (למרות הצורך בהון עצמי גבוה יותר). במקביל, תצטרכו לוודא שיש ביכולתכם לעמוד בכל הכרוך בכך, כמו למשל בהחזרים חודשיים גבוהים יותר. המטרה במקרה הזה היא שנהיה מסוגלים להתנהל כשורה ולעמוד בנטל ההוצאות, וזאת להבדיל ממצב בו הרכישה מכניסה אתכם לבור אשר היציאה ממנו עלולה להיות מורכבת.

משכנתא לדירה שנייה: במה היא שונה?

 • ריביות: מעט גבוהות יותר בהשוואה אל משכנתא לדירה ראשונה.
 • מס רכישה: מוגדל כאשר מדובר בתהליך משכנתא לדירה שנייה. נכון להיום מס רכישה לדירה שניה הוא 5%. לפני מגפת הקורונה היה 8% מערך הנכס. יש להתעדכן באתרים הרשויות, כיוון שמס זה משתנה מעת לעת.
 • גובה המימון מהבנק: ניתן לקבל מימון מהבנק בגובה של עד 50% מערך הנכס, ולעומת זאת, כשמדובר בהלוואה הרגילה והנפוצה יותר, ניתן לקבל בין 70% לבין 75% מערך הנכס אותו רוצים לרכוש. כלומר לצורך רכישת דירה שנייה, יש צורך בהון עצמי גדול יותר.
 • רוכשי דירה נוספת שיש בבעלותם נכס וטרם סיימו לשלם משכנתא על הנכס הראשון, יכולים למחזר או לגרור אותה במטרה להקל על עצמם.

משכנתא לדירה שנייה: חשיבות הייעוץ

לאור חשיבות העניין של נטילת משכנתא לדירה שנייה, נדגיש כאן שוב ונרחיב מעט באשר לחשיבות של ייעוץ. משכנתא לדירה שנייה מוסיפה מורכבות רבה לנושא המורכב ממילא. מקרה זה משלב בין המורכבות של תחום המשכנתאות ותחומים משיקים לו, דוגמת ביטוח או מיסוי. בנוסף, מדובר בסכומי כסף גדולים ומשמעותיים מאוד עבור רובנו, עם השלכות כבדות על חיי היום יום, איכות החיים בגיל הפרישה ועוד. גם אם היועץ מנוסה יספק לכם רק מספר טיפים קטנים, אלה עשויים להתבטא לאורך זמן בתועלות גדולות מאוד. לכן, מומלץ מאוד להיעזר בעזרת יועץ איכותי. ייתכן שנראה לכם שאתם מבינים בכך מספיק ואולי גם ביררתם לבד את כל מה שרציתם לברר, ובכל זאת מומלץ להתייעץ עם איש מקצוע.

דגש חשוב בהקשר זה הוא העדפה של יועץ משכנתא פרטי ולא אדם מטעם הבנק בו לקחתם ההלוואה. הסיבה לכך קשורה בעיקר לאינטרסים, או ליתר דיוק: לעובדה שיועץ פרטי לוקח בחשבון אך ורק את הצרכים, האינטרסים והרצונות שלכם, בעוד שאדם מהנק ינסה לרוב למצוא פתרונות אשר ישתלמו ביותר לבנק בו הוא עובד. יועץ מקצועי ומיומן עשוי לחסוך עבורכם לא רק כסף אלא גם זמן רב, כאבי ראש ומאמצים, וזהו היבט לא מבוטל באורח החיים התובעני כיום.

משכנתא לדירה שנייה: שאלות ותשובות

מה גובה ההלוואה המרבי שניתן לקחת?

יכולה להיות בגובה של עד 50% משווי אותה דירה נוספת. חשוב לקחת בחשבון שבנק ישראל מטיל מגבלות המשתנות מדי פעם. לכן, חיוני לברר את המצב העדכני.

מהו שווי הדירה? 

שווי הדירה לצורך קבלת ההלוואה הוא השווי שיקבע באמצעות שמאי הבנק.

האם קל יותר לקחת משכנתא לדירה שנייה או ההיפך?

יש כאמור מגבלות מסוימות בלקיחת משכנתא לדירה שנייה. מצד שני, הבעלות על נכס שבחזקתכם עשויה לאפשר שימוש בו כעירבון, דבר אשר עשוי להוביל להוזלת ההלוואה מצד הבנק.

האם אתם בעלי דירה?

לכאורה, זוהי שאלה סתמית – מי לא יודע, אם הוא בעל דירה או לא? אבל מה אם אתם בעלי דירה בשותפות עם מישהו אחר? התשובה: 33% בעלות דירה, כבר הופך אותך מבחינת רשויות המס ל-"בעל דירה".

איך בוחרים יועץ בנושא המשכנתא?

מומלץ מאוד לבחור ביועץ עצמאי. חשוב לקחת בחשבון השלכות בתחומים רלוונטיים, וותק וניסיונו בתחום, כולל בתחומים משיקים לעסקה.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
072-3954389
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

  יצירת קשר
  לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
  או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

   השירותים שלי
   לקוחות ממליצים
   קודם כל נתחיל בזה שצחי הוא כוכב על בכל מה שקשור להבנה במשכנתאות. הגענו אליו דרך המלצה מחבר ולאחר שיחה קצרה הבנו מיד שזה הבן אדם שאיתו אנחנו רוצים לעבוד על אחד השלבים החשובים בחיינו. אין פה מקום לטעויות וצחי הוא בהחלט הבן אדם לודא שלא יהיו טעויות.העבודה עם צחי הייתה מדהימה, הכל מאוד מקצועי ובלי פעולות ובזבוז זמן מיותר. כמו כן הוא הצליח להשיג לנו עסקה נהדרת. בהמשך הדרך כשהיינו צריכים ליווי גם לאחר מספר שנים, הוא ישר נענה לבקשות והשאלות שלנו והעביר אותנו דרך התהליך של מחזור משכנתא.צחי הוא סמל למקצוענות וללא פשרה באיכות ונועם בשירות. כל הכבוד, המשך כך!
   Sagi Rodin
   Sagi Rodin
   08:31 26 Dec 20
   הגעתי לצחי בעיקר דרך ההרצאות שלו במדיה. לפני הכל מדובר באדם נעים וסבלני לשאלות תם. את השירות של צחי לקחתי אף על פי שחשבון הבנק שלי מוגדר כחשבון עובד בנק, וברוב המקרים תנאי המשכנתא שהבנק נותן לעובדים שלו הם התנאים הטובים ביותר, וקשה לבנקים אחרים להתחרות בהם. אז מסתבר שעם צחי גם זה אפשרי ובמקרה שלי, סגרתי משכנתא בבנק אחר שהציע הצעה זולה יותר בכ 15,000 ש"ח לכל התקופה!. אז גם החזרתי את ההשקעה וגם קיבלתי ייעוץ ותמהיל נכון
   ניצן שלי
   ניצן שלי
   15:49 23 Dec 20
   I came to Tzachi following a warm recommendation from friends.I had a complex situation towards the mortgage and I was already disappointed with other advisors.Tzachi understood the situation very quickly, knew how to accurately and clearly describe to me the expected process, what was required to be done (before and after contacting the banks) and the various options for me within the existing situation on the way to a mortgage to purchase the property.The process of taking out a mortgage afterwards was exactly as Tzachi expected and to my delight I was able to purchase the property.Tzachi's escort gave me a significant sense of security. I knew what to expect and what the options were.In addition to Tzachi, there is an excellent, available and professional team with a very high sense of service!Thank you very much Tzachi! Highly highly recommended!
   ariel garfinkel
   ariel garfinkel
   09:31 07 Dec 20
   אין על צחי! מקצוען אמיתי.אני לא מבין גדול בעולם הפיננסי ובטח שאני לא יודע מה זה ריבית P ומה זה ריבית H.וכל זה לא משנה כי היה לי את צחי.פגישה אחת, תיאום ציפיות והוא יצא לדרך.חזר אליי אחרי כמה ימים עם כמה אופציות כאשר אחת לדעתו היא ההכי טובה.ובאמת כל בן אדם שהתייעצתי איתו אמר שזאת משכנתא טובה בתנאים מאוד טובים.כעבור יומיים נפגשו בבנק (הפגישה תואמה ע"י המשרד של צחי) וסגרנו את העסקה.בזכות צחי, לקחת משכנתא של כמעט מיליון היה פחות מסורבל ויותר ברור מלהגיש ערעור על דו"ח חנייה בתל אביב.שורה תחתונה, משכנתא זה לא צחוק ואני מאוד ממליץ על צחי שילווה אותכם בתהליך.
   dan chorny
   dan chorny
   09:05 07 Dec 20
   I wanted to warmly recommend dear Tzachi, he just did an amazing job and did not give up for a moment despite the challenging period of the corona in order for me to get great interest rates and just "crazy" the banks and in the end got just great interest rates.In the whole process he and Sivan made sure to update me on both WhatsApp and phone calls The status we are in until we reach the long-awaited moment.So Tzachi Sivan and the whole team I really thank you for all the accompaniment, and warmly recommend you wholeheartedly.Thank you very much Ido and Shani
   ido gabay
   ido gabay
   15:58 15 Nov 20
   I came to Tzachi after receiving a mortgage offer from the bank to buy a first apartment, and it was difficult to coordinate additional meetings during the Corona period with competing banks.At the first meeting, Tzachi made me feel that I was in good hands, and explained everything in a detailed and understandable way, making the process less threatening and tense. Tzachi assisted me with great professionalism and patience in all the processes associated with purchasing the apartment, as he is always available to answer any questions.After clarifying needs, examining different routes, presenting alternatives, and receiving offers from various banks, with the help of his staff, Bat El and Sivan the charming, there is no doubt that Tzachi obtained the best terms, efficiently, professionally and quickly, and without him I would not yet get a good mortgage.Highly recommend!!!Thank you very much, Tzachi !!
   Oshrit Shikiyar
   Oshrit Shikiyar
   19:15 11 Nov 20
   Buying an apartment is the biggest financial expense for a family and it is important to do it right and professionally.I met Tzachi about 4 years ago when I took out a mortgage. Tzachi examined my needs, examined different routes, presented me with alternatives and accompanied me through the entire process.Today I turned to Tzachi again for advice and assistance in mortgage recycling. Tzachi is an expert advisor, very professional, pleasant-mannered, who accompanies you throughout the process until you receive the mortgage and even during it. Highly recommended and saves money.
   יניב שלום
   יניב שלום
   05:14 10 Nov 20
   Grossman Mortgage Advice - Amazing staff, service, professional, available for any question and interest.We reached Tzachi and realized how much we do not understand about the mortgage, it is important to note that we immediately understood that Tzachi will be the one to take care of the mortgage with us without a doubt.Detailed and professional explanationWhen we started the process and also at the endBrought good and excellent results.Excellent service experience,The staff who work with Tzachi, Sivan and Bat El are available for any request, professional and hardworking.Encourage every person to come to a counseling session to be impressed and the results speak for themselves, no doubt we chose his services and chose well.Avichai and Ido
   אביחי דוד
   אביחי דוד
   16:11 04 Nov 20
   I followed Tzachi a year earlier on the Bunim Beit website and was very impressed with the knowledge and experience.I called him after I was at the bank and the bank told me that I would not be able to get the mortgage I applied for because I was dealing in risk due to the corona.Tzachi immediately started applying connections and pressure so that I could get the mortgage I applied for and after a war of attrition of almost 3 months I got the mortgage in full.Tzachi was available all the time on the phone and his facts were charming and helpful throughout the process.Thank you very much Tzachi
   איתי צור
   איתי צור
   08:35 04 Nov 20
   As someone who is facing the renovation of the house for which we hired Tzachi's services, the meeting with the mortgage advisor is a meeting with one of the many professionals we will need and meet with them until he enters the renovated house as we wish.We are glad that we met Tzachi at the beginning of the road because providing his service is an example and role model for providing customer service. Set a standard that we will look for in all the other professionals we meet and is probably only found in a few.From the first moment everything was professional and accurate.The process was explained in a simple way and helped to coordinate expectations (and they were high from the first moment and we all responded).His availability and helpful explanations helped us cross the tense process of mortgage approval and we succeeded in cooperating and successfully.Tzachi, thank you very much, we will definitely recommend you to our friends and it will be a safe recommendation
   Danny Antonelli
   Danny Antonelli
   08:20 25 Oct 20
   Tzachi took care of the mortgage we took out for the purpose of building our private home.Anyone who knows, knows that this is a very complex and stressful process. Tzachi showed great seriousness and professionalism !. He took away from us many worries and burdens so that we could concentrate on construction and he made sure to bring quotes from banks at low interest rates. We just came to the bank to sign, the rest he and his staff took care of.Tzachi is a very pleasant person, always available and fun to work with.I wholeheartedly recommend Tzachi!
   Deby Borosky
   Deby Borosky
   06:57 25 Oct 20
   צחי בחור נחמד, אמין, מקצועי וזמין. עזר לנו בכמה מצבים שונים בהקשר למשכנתא שלנו, היה קשוב לנו לצרכינו. מומלץ בחום!
   dana berger
   dana berger
   14:03 22 Oct 20
   Tzachi advised us about the mortgage we took out 5 years ago. He patiently and professionally explained to us all the possibilities and made the threatening process clear and convenient. He got us offers from several different banks and got us great interest rates. The experience and impression that Tzachi left were so good that 3 years later we used his services again in the mortgage cycle. We still turn to Tzachi occasionally with questions and he always answers us quickly and with a smile. highly recommend!!!
   Asaf Miron
   Asaf Miron
   12:52 22 Oct 20
   בזכות צחי הוצאנו משכנתא שמתאימה לנו והגענו לבית החלומותמקצוען אמיתי זמין ושירותיממליץ בחום!
   Raz Oliar
   Raz Oliar
   14:46 20 Oct 20
   צחי האלוף, מהשיחה הטלפונית הראשונה איתו הרגשתי שאני בידיים טובות .עזר לנו כזוג צעיר שרוכש דירה בפעם הראשונה, בהשגת תנאים מעולים ללקיחת המשכנתא ובריביות מצויינות. הסביר לנו מושגים שלא הכרנו וליווה אותנו לאורך כל הדרך בסבלנות, בשירות מקצועי , רציני ומותאם אלינו והכל עם חיוך ושליטה מדהימה במערכת הבנקאית.תודה על הכל צחי, אתה פשוט מדהים!!!
   Avi Lavy
   Avi Lavy
   05:06 20 Oct 20
   Tzachi and his winning team went hand in hand with us from the first moment and gave us excellent service, answering all questions, patience and caring. Thank you very much, I would highly recommend you!
   Sheli Laibel
   Sheli Laibel
   06:13 07 Oct 20
   ביצענו מחזור למשכנתא הקיימת שלנו אצל צחי והצוות שלו ובעזרתם המשכנתא שלנו מתאימה לנו בדיוק והריביות מעולות. ממליצים מאוד
   אחרי שנפגשנו עם מס' יועצים הגענו אל צחי והרגשנו שאנחנו בידיים טובות!צחי עזר לנו עם המשכנתא והיה מקצועי, סבלני וזמין לאורך כל התהליך
   Michal Gueta
   Michal Gueta
   10:13 24 Sep 20
   We reached Tzachi through a recommendation from friends. From the first meeting it was clear to us that he was professional and with extensive knowledge. With his help and the help of his staff - Sivan and Bat El we obtained an excellent mortgage. highly recommend!!
   dikla asulin
   dikla asulin
   18:47 23 Sep 20
   הגענו לצחי והצוות לצורך יעוץ לפני לקיחת משכנתא. מהפגישה הראשונה הבנו שאנחנו בידיים הנכונות. המקצועיות, האדיבות, הידע הרחב וההובלה יד ביד מהיעוץ, דרך צוות הבנות, בת אל וסיון, שהיו זמינות לכל שאלה בסבלנות רבה ועד לשלב לקיחת המשכנתא. ממליצה בחום וללא ספק ניפגש בהמשך.
   DANIEL KING
   DANIEL KING
   12:36 23 Sep 20
   I turned to Tzachi for advice. I received warm recommendations about him and said we would try and that he was operating in another dialing area of ​​my own. The guy is super professional! Knowledge to deplete the appropriate information and point in the direction most appropriate to the complex situation I have presented to him. If he was able to help with the complexity of financing in the case I brought before him, I have no doubt he can help any mortgage taker. Just recommended!
   Ben Kagan
   Ben Kagan
   06:25 01 Sep 20
   ממליץ בחום, צחי מאוד מקצועי.בחר לנו את המשכנתא עם התנאים הטובים ביותר.הוא היה איתנו בקשר רציף ונתן מענה לכל שאלה.נתן לנו שקט נפשי בלקיחת המשכנתא.ממליץ לכולם, זו הייתה החלטה נבונה.
   shay sapir
   shay sapir
   14:25 20 Aug 20
   Tzachi and his team Sivan and Bat El Cannons one by one.As a young couple buying their first apartment and not understanding the mortgage world at all we felt in good and safe hands. Tzachi has given us the right mix for our situation with excellent interest rates. Knowledge to give advice and guidance. Everyone was always available for questions and the attitude was just amazing!Highly recommend taking Tzachi's service without any hesitation!
   Avital Tsifanski
   Avital Tsifanski
   16:50 19 Aug 20
   Tzachi and his professional team gave us a sense of security from the first moment and supported us throughout the process. A professional, reliable team with a very high sense of service. The customer's needs are in front of their eyes. Let’s start with the fact that the mortgage issue is a discouraging, confusing and stressful process. From the first meeting with Tzachi, we received a lot of information that was conveyed calmly, accurately and clearly, which is easy to understand. The briefings and assignments he gave were always clear and if we needed further detail or explanation, Tzachi was always available for us.Therefore, we highly recommend ... On this occasion we would like to thank Tzachi and the team for a wonderful, fast and most importantly experience that the customers see us.Thank youYaron and Shani Hochman
   שני הוכמן
   שני הוכמן
   10:13 18 Aug 20
   צחי בחור מקצועי ביותר, יודע להתאים את עצמו לצרכים של הלקוח. מאד נהנתי מהשירות של צחי ושל הצוות שלו סיון ובת אל, שיחד נותנים מעטפת ללקוח מהיום הראשון של התהליך. תהליך שאמור להיות מסורבל עם הרבה כאבי ראש הפך להיות מהנה ומלמד מאד בזכותם. ממליצה בחום!
   Shira Forkosh
   Shira Forkosh
   06:47 18 Aug 20
   צחי השיג לנו עסקה מסובכת וגבולית כאשר הבנקים עבדו עם כח אדם מצוצמם בזמן הסגר.אני מאמין שאם היינו מנסים לעשות את התהליך לבד לא היינו מצליחים לקבל אישור ולעסקה.אני רוצה להוסיף מילה טובה לסיוון שהייתה מאוד שירותית וזמינה לאורך כל התהליך.
   Adi Gonen
   Adi Gonen
   05:38 13 Aug 20
   צחי יועץ משכנתאות שמדבר בגובה העיניים, מסביר מונחים מסובכים בצורה ברורה, רואה את טובת הלקוח לנגד העיניים ובעל היכרות מעמיקה עם עולם הבנקאות כדי להשיג את התנאים הטובים ללקיחת ההתחייבות החשובה הזאת, שמשפיעה על העתיד ועל כל ההתנהלות הכלכלית בחיים. התהליך היה מהיר ומקצועי וקיבלנו תמורה טובה למחיר ושירות מצוין. מומלץ!
   Adi Avital
   Adi Avital
   14:40 11 Aug 20
   הגענו לצחי בדקה ה 99 למשכנתא. צחי סיוון ןבת אל אתם מדהימים ומקצועיים עזרתם לי להתמודד עם השפה הכלכלית שהיתה סינית עבורי ולא בחלתם בשום אמצעי כדי לעזור. עד הסוף. תודה רבה לכם זה נתן לי שקט נפשי אנחנו בידיים מעולןת!
   מיה כהן
   מיה כהן
   11:41 07 Aug 20
   Tzachi and his team accompanied us through the process of obtaining a mortgage for the construction of a private home, a complex process that became even more complex during the Corona period. And despite the difficulty, Tzachi never gave up, made connections, and took care of the best interest rates. A first-rate professional, patient, available, attentive, hardworking and not in vain able to execute things on the best side for the client.Highly recommend!
   יוני בראל
   יוני בראל
   04:49 05 Aug 20
   לצחי האלוף, והצוות המנצח שלו, סיוון ובת אל,תודה רבה על כל העזרהבהשגת המשכנתא המיוחלת, שעזרה לנו להגשים את חלומנו. עשיתם עבודה מהירה ומעולה, והשגתם לנו תנאים חלומיים, תוך מתן שירות צמוד, אדיב ותומך. תודה רבה על הכל
   Nir Cohen
   Nir Cohen
   14:26 24 Jul 20
   אחרי שראינו מספר יועצים ואחרי שעשינו שיעורי בית לפני הבחירה ביועץ החלטנו שרק צחי הוא זה שצריך ללוות אותנו. מקצועי, דקדקן, פדנט, מהיר, בעל שליטה פנומנאלית בשוק המשכנתאות!! תמיד זמין, סבלני ומנומס. אם יש בעל מקצוע שאנחנו שמחים על כל שקל ששילמנו לו זה צחי גרוסמן. הבן אדם פשוט עילוי! קיבלנו את המשכנתא עם הריביות הכי טובות שיכולנו לקבל.
   נטלי בן
   נטלי בן
   13:50 15 Jul 20
   צחי והצוות שלו ליוו אותי בתהליך קבלת המשכנתא במקצועיות רבה.כל דבר שהייתי צריך ובכל שעה קבלתי מענה מהיר ומקצועי , ממליץ בחום!
   דניאל עובד
   דניאל עובד
   14:34 12 Jul 20
   על צחי שמעתי כשחיפשתי יועצי משכנתא בתקופת הקורונה כאשר אף בנק לא השיב לפניות שלי ללקיחת משכנתא ובנקים שכן חזרו אליי נתנו לי ריביות נוראיות. שיחה אחת עם צחי הספיקה. צחי עזר, הסביר, התמקח ובסופו של דבר סגר לנו ריביות מעולות שלא יכולנו לחלום עליהן. צחי והצוות תמיד זמינים לכל שאלה ועושים את הכל בגישה מצוינת. תודה רבה!
   Avi Zana
   Avi Zana
   18:16 29 Jun 20
   לעבוד עם צחי והצוות שלו הייתה חוויה נעימה ומקצועית. צחי חסך לנו הרבה כסף וטירחה. מומלץ מאוד
   Avner Valer
   Avner Valer
   16:54 28 Jun 20
   צחי והצוות שלו ליוו אותנו בתהליך קבלת משכנתא לבניה של בית פרטי . תהליך לא פשוט ביסודו שהפך להיות קשה יותר בעת שיא תקופת הקורונה. גם כאשר נסגרו מוסדות ובנקים, מקבלת קהל בשל המצב, והסתמן כי פשוט לא ניתן להוציא את זה לפועל, צחי מעולם לא הרים ידיים, לחץ היכן שהיה צריך, הפעיל קשרים, תוך שהוא לא מוותר על הריביות הטובות ביותר והפך את הבלתי אפשרי לאפשרי. איש מקצוע מהמעלה הראשונה, תמיד זמין, קשוב, חרוץ ונעים הליכות ולא בכדי מצליח להוציא את הדברים לפועל על הצד הטוב והמשתלם ביותר ללקוח. ממליצים על בפה מלא .
   Natalie Nae
   Natalie Nae
   19:10 12 Jun 20
   ממליץ בחום ובאהבה על צחי גרוסמן אדם מקצועי אמין ואיכותי שעזר לנו מאוד בתהליך קבלת המשכנתא במקצועיות רבה גם בתקופת הקורונה נתן את תחושת הביטחון והגענו למשכנתא מצויינת ובריביות אשש.
   משה קדוש
   משה קדוש
   06:45 11 Jun 20
   פניתי לצחי על מנת לקבל סיטע בארגון משכנתא לטובת קניית דירה, התהליך בוצע במהירות, בדייקנות, באיכות מעולה תוך שימת לב לפרטים הקטנים ביותר.קבלתי משכנתא בתנאים מצויינים ונדרשתי ללכת לבנק פעם אחת בלבד לצורך חתימה, ממליץ בחום!!
   Eran Fayer
   Eran Fayer
   11:23 17 May 20
   דווקא עכשיו - רק צחי גרוסמן!לפני כשנתיים וחצי בתקופה בה הריביות היו בשיא לקחנו משכנתא לבנייה בייעוץ של מישהו אחר. זמן קצר לפני החתימה בבנק שמענו על צחי דרך אתר "בונים בית", פניתי אליו (כי רציתי עוד חוות דעת) ובשיחה אחת קצרה וטיפ אחד חשוב שנתן לנו (מסלול הזכאות שבזמנו נתן ריבית שאז נחשבה טובה) הצליח לחסוך לנו סכום משמעותי. ואז עשיתי החלטה מנצחת לחזור אליו לייעוץ מחזור משכנתא לאחר סיום הבנייה.פנינו לצחי והגדרנו שאנחנו עושים ייעוץ טלפוני, מודה שבהתחלה חששתי אבל זה הוכיח את עצמו כשילוב מנצח. צחי ליווה אותי לאורך כל התהליך שכלל גם מחזור משכנתא וגם מעבר בנק. צחי היה זמין, מקצועי, נתן לי תשובה לכל שאלה שהייתה לי, דיבר בגובה העיניים, נתן הדרכה מצוינת על איך ומתי להגיד מה, מבחינתי זה היה סוג של קואוצ'ינג ודחיפה רצינית לכמה אנחנו יכולים להשיג מול המערכת הגדולה כשיש ליווי מקצועי נכון.1,2,3אלה הריביות שהשגנו דרכו. כן, כן. אתם קוראים/ות נכון - ריבית של 1% על מסלול אחד, 2% על מסלול שני ו3% במסלול השלישי (לא אלאה בכל הפרטים על תמהיל המסלולים).1,2,3ככה הצלחנו לחסוך קרוב לחצי מיליון ש"ח בחישוב לטווח של כלל המשכנתא.1,2,3ככה הצלחנו להוריד 700 ש"ח מהתשלום החודשי.אז דווקא היום בזמנים הקשים, הלא ברורים בהם הבנקים מנצלים את המצב להעלות ריביות תעשו את ההחלטה הנכונה ו- 1,2,3 - רוצו לצחי, תחסכו מעצמכם הרבה כאב ראש והרבה הרבה כסף.
   Sarit -zivan
   Sarit -zivan
   15:18 15 May 20
   צחי והצוות שלו סופר מקצועיים! יודע להנגיש את הנושא בצורה ברורה, מכווין היטב לפתרונות ובעל קשרים מצויינים עם הבנקים על מנת לקבל ריביות מצויינות! צחי מעל הכל אמין, הכל בדיוק כפי שהובטח וגם חוסך עבודה רבה ללקוח. ביצענו עם צחי ארבעה סבבים של משכנתאות (כולל מיחזורים) וחסכנו בזכותו להערכתי עשרות אלפי שקלים ואף יותר. מומלץ ביותר !!
   Yariv Eyni
   Yariv Eyni
   09:59 26 Mar 20
   צחי היקר מלווה אותנו כמה שנים טובות ומס' עסקאות בתחום המשכנתא . אין מקצועי ממנו , אישיות מושלמת , אדיבות סבלנות ... והכי חשוב משיג את המטרה בדרך הטובה והנכונה עבור כל לקוח . מומלץ בחום !!
   מאור אסייג
   מאור אסייג
   09:36 26 Mar 20
   צחי ליווה אותנו בכל תהליך לקיחת המשכנתא ועד שלב החתימה.חובה לציין כי צחי היה מאד יסודי בעבודתו.הציג אלטרנטיבות והסביר על כל אלטרנטיבה את יתרונותיה וחסרונותיה תוך התחשבות בצרכים שלנו.מעבר לליווי עד שלב החתימה, צחי ממשיך ללוות ולייעץ כיצד כדאי לסלק את המשכנתאות.ממליץ בחום רב
   Reuven Gefen
   Reuven Gefen
   08:07 26 Mar 20
   המלצה רותחת!!! צחי סייע לנו במיחזור המשכנתא ובנוסף ניתן פתרון להלוואה שדי חנקה אותנו בתזרים החודשי.הידע והניסיון העצום שלו והקשרים שיש לו מול הבנקים השיגו לי ריביות מצחיקות!!ממליץ בחום לפנות אליו , הרוגע שהוא משרה , הבטחון שהוא מקרין שהכל יהיה בסדר זה מה שגרם לנו להתאהב בבחור. אין ספק שנעזר בו גם בעתיד. ותודה רבה גם לבת אל ולסיוון הצוות שמאחוריו.רפי
   רפאל שלמה
   רפאל שלמה
   08:02 24 Mar 20
   מקצועי, סבלני, ליווי צמוד לאורך כל הדרך ועזרה בכל הקשיים והשאלות!!! תותח (:
   sharon katzav
   sharon katzav
   19:40 19 Mar 20
   צחי ובת אל היקרים, אין לי מילים להודות לכם על הסיוע המהיר.. המקצועי והכי חשוב... חסכתם לאימא שלי עשרות אלפי שקלים בריביות של המשכנתא... צחי... אתה פשוט בן אדם שאפשר לסמוך עלייך וזאת ידעתי מהרגע הראשון שפגשתי אותך, יחד עם בת אל אתם צוות מנצח!!!אז אלפי תודות ואני ממליצה עליהם בחום ובעיניים עצומות!!!!
   miri dok
   miri dok
   07:31 15 Mar 20
   תותח אמיתי!!תודה רבה לצחי, סיוון ובתאל,על עבודה מקצועית, מהירה, אכפתיתעל הכנות והיושר.לא מעגלים פינות ומשקיעים בלקוח מתחילת התהליך ועד סופו!משכנתא זהו הליך מסובך עם צורך להבין הרבה משתנים הקשורים לריביות, גובה המשכנתא, החזר חודשי, הליך מול הבנק וכו'.צחי מבהיר את הכל (ומעבר), מדבר בגובה העיניים, מסביר הכל כמו שצריך, ותמיד קשוב ועונה לשאלות, עד שהכל אכן מובן. ובסוף, הוא חוסך המון כסף לאורך כל חיי המשכנתא, והולך עד הסוף עם הלקוח מול הבנק!יישר כוח!! ממליץ מאוד!!
   chen rosin
   chen rosin
   07:08 24 Feb 20
   המלצה חמה על צחי גרוסמן!אדם מקצועי ביותר בתחום המשכנתאות.נתן את הנשמה, השקיע רבות והגיע לתוצאות נהדרות עבורנו.גם עוזרתו סיוון הייתה תמיד זמינה עבורנו, בצורה הכי טובה ונעימה שאפשר .לא היינו צריכים לעשות כלום. קיבלנו מצחי מענה וטיפול בכל מה שהיה צריך - והכל בצורה הכי טובה שאפשר לבקש.נשאר לנו רק להגיד המון תודה.משפחת ביילין
   Luba Beilin
   Luba Beilin
   09:00 26 Jan 20
   את צחי הכרתי לפני כשנתיים וחצי לאחר רכישת קרקע לבנייה ולקראת תוכנית שאפתנית לתחילת בנייה. הייתי בטוח כי לפנינו דרך ללא מוצא בשל מורכבות תיק המשכנתא הנדרש, אך צחי הבטיח כי יעשה כל מאמץ, וקיים. רץ, שכנע ועמל בין כל הגורמים הרלוונטיים, לא ויתר ובסוף מאמציו נשאו פרי. גם כאשר במהלך הבנייה, עלה חשש שנאלץ לוותר על רבים מהמתוכנן בשל חריגות תקציב, חזרתי לצחי, עם בקשה מורכבת לא פחות. לא היה לי איך להתאכזב, אלא רק להיות מופתע עוד יותר מהדביקות והנכונות של צחי לעזור. ולהצליח. אין לי אוצר מילים מספק על-מנת להודות לצחי. מבלי להתמעמע: פנייה לשירותיו של צחי היא ההחלטה הנכונה שלכם. ללא כל ספק, שיקול או טענה. מומלץ בחום!
   Marat Gartsman
   Marat Gartsman
   08:47 26 Jan 20
   קיבלנו מצחי והצוות המצויין שלו שירות ליווי לקיחת משכנתא. מאוד התרשמנו מהמקצועיות, ההבנה וההתחשבות ברצונות והצרכים שלנו כלקוחות בתהליך בניית המשכנתא. בנוסף, ניהלו לנו אחלה מלחמת מחירים בין הבנקים ולא עצרו עד שהגענו להצעה הטובה ביותר. ממליץ בחום!!
   מיכאל וינר
   מיכאל וינר
   11:10 24 Dec 19
   במהלך השנתיים האחרונות עברנו עם צחי תהליך של לקיחת משכנתא ובנייה של בית.התלבטנו האם לקחת יועץ משכנתאות, חשבנו לעצמינו מחשבות כאלה ואחרות: -לכאורה כל המידע נמצא ברשת, אולי אם נתאמץ קצת ללמוד את הנושא, נוכל לקבל החלטות מושכלות בעצמינו ולחסוך את התשלום ליועץ.- מה יועץ משכנתאות יוכל לחדש לנו? - תהליך הרכישה והבניה כולל כל כך הרבה התעסקות עם ספקים ואנשי מקצוע, למה לצרף עוד מישהו לרשימה המתארכת ממילא...ועוד מחשבות כאלה ואחרות.אך, מתוך הבנה שתהליך כזה עשוי לחסוך לנו כספים רבים, ואין לנו כלים ללמוד את השטח לעומק מכל צדדיו החלטנו לפנות לצחי.צחי הפליא בידיעותיו לעומק של כל התחום. יש לו רמת שירות גבוהה ואכפתיות ללקוחות. הוא זמין לכל שאלה, פנוי לכל אי הבנה, משיב בסבלנות ומתוך הכרות רבת שנים עם תחום המשכנתאות בארץ.הוא מגיע פיזית לפגישות עם הבנק, ועוזר כדי לקבל משכנתא בתנאים הטובים ביותר.בפועל ההשקעה הזו, חוסכת כספים רבים!אנחנו ממליצים מאוד להעזר בשרותיו! בהצלחה ברכישה, בבניה ובכל מה שתעשו בדרך..
   Zvi Noy
   Zvi Noy
   10:26 11 Dec 19
   זכיתי ליהנות משירותיו של צחי גרוסמן והרגשתי צורך עז לשתף את החוויה- אתחיל בזה שהוא אדם מאוד נעים עם יחסי אנוש מצוינים! שזה בעיניי הדבר הראשון שחשוב. כי אם מרגישים נוח מול אותו אדם מקצועי כבר הכל מתחיל ברגל ימין. מלבד כלים ניהוליים ופיננסים אשר הביא עימו למפגש איתנו, צחי ליווה אותנו בכל שלב ובכל רגע. תמיד היה זמין לשאלות או תהיות. השתתף בכל השלבים - ולא עזב ידינו לרגע. בימים קשים שהיינו לחוצים בטירוף לפני החלטות גורליות עבורנו, הקול שלו (אמיתי לגמרי...) היה מיד מרגיע אותנו. טון הדיבור שלו, הביטחון שלו הידע והניסיון גרמו לנו להישאר במקום ולהרגיש שאנו במקום מבטחים. מה גם שביום יום אנחנו עובדים סביב השעון ולא מצליחים לזכור מה צריך לעשות ואיך. צחי ליווה אותנו בצורה כל כך מסודרת, רצופה ואכפתית שגרמה לכל החוויה להיות די נהדרת ופחות מתישה.. לסיכום- צחי- השארת לנו טעם לעוד.... מומלץ ביותר!
   רלי יושעי
   רלי יושעי
   08:35 24 Nov 19