יועץ משכנתאות פרטי

ייעוץ משכנתא ברכישת נכס להשקעה

שירותי ייעוץ משכנתא לרכישת נכס חדש משרתים ברוב המקרים את הרצון והצורך לגיוס אשראי לטובת השקעה.

מהי משכנתא למשקיעים?

משכנתא למשקיעים מיועדת למשקיעים הרוכשים דירה להשקעה וזקוקים למשכנתא עבור רכישה זו. נהלי קבלת משכנתא עבור דירה שניה שונים מזו של רכישת דירה ראשונה.

יש לבדוק כל הצעה של גורם פיננסי זה או אחר לעומקה, לבצע השוואות ורק לאחר מכן לקבל החלטה מושכלת לגבי עסקת ההלוואה הזולה והמשתלמת ביותר.

מה אני מציע תחת שירותי גיוס משכנתא לטובת השקעה?

  • ייעוץ פיננסי לטובת מינוף עצמי
  • ייעוץ פיננסי לטובת רכישת נכס מניב
  • ליווי מקצה לקצה עד לגיוס האשראי

למה צריך יועץ משכנתא לגיוס אשראי?

יועץ משכנתאות המכיר את ההתנהלות בכל אחד מהבנקים יוכל לסייע במקרה זה כדי שלא יהיו הפתעות כספיות לא צפויות לגבי תשלומים לא מתוכננים הצפויים לקראת קבלת ההלוואה או במהלך תשלומי ההחזרים החודשיים.

משכנתא למשקיעים מתאימה ללקוחות אשר מעוניינים לרכוש דירה נוספת מעבר לדירת המגורים שלהם שתשמש מקור להכנסה חודשית קבועה ונוספת משכר הדירה שיתקבל משוכרים. רבים מהמשקיעים רוכשים כמה דירות וכך יש להם הכנסה פסיבית מכלל הדירות. במקביל, ערך הנכס ברוב המקרים עולה כך שזו הכנסה כדאית יותר מהשקעות פיננסיות אחרות. במקרה הצורך, את רוב הנכסים אפשר לממש באופן די מהיר אם המשקיע יזדקק לכספים.

לחילופין, יש אנשים שמעוניינים לרכוש דירה ולהרוויח כסף ממכירת הנכס עקב מגמת עליית מחירי הדירות בשוק המקומי. בדרך כלל מדובר בדירות הזקוקות לשיפוץ יסודי. הבעלים החדשים דואגים לשפץ את הדירה מהמסד עד הטפחות וכך להעלות בצורה משמעותית מאד את ערכה ואת סיכויי המכירה שלה. כלומר, עסקת הנדל”ן היא לרכוש את הדירה בעזרת משכנתא בתנאים פיננסיים טובים במחיר נמוך ותוך פרק זמן קצר למכור אותה במחיר גבוה הרבה יותר ולהרוויח את ההפרש הכספי. ברוב המקרים הפער הוא של כמה מאות אלפי ₪ גם אם נקזז את עלות שיפוץ הנכס.

כמה כסף ניתן לגייס לטובת השקעה?

הבנקים מאשרים ברוב המקרים משכנתא בשיעור של כ – % 50 , וכך אדם הרוכש דירה ממוצעת ויש לו את ההון הדרוש עבור התשלום הראשוני לבעל הנכס, יכול בעזרת המשכנתא למשקיעים לרכוש את הדירה וליהנות מהכנסה פאסיבית לשנים רבות או לחילופין ליהנות מעשיית רווח עבור מכירתה לאחר עבודות השיפוץ הנרחבות שיבוצעו בה.

במקרים רבים בזכות היכולות שלנו אל מול המערכת הבנקאית אני מצליח לגייס מעל ל70% מערך הנכס בריבית אטרקטיבית.

קבלת משכנתא מהבנק

רוב הבנקים מעניקים תנאי מימון טובים עבור רכישת נכס זה כיוון שהוא מהווה בטוחה עבור הבנק. אדם הרוכש דירה נוספת מבסס את מעמדו הכלכלי ואת חוסנו הפיננסי ולכן הבנק ניאות לאשר את המשכנתא בתנאים טובים יחסית.

השיקולים של הלווה אמורים להתחשב בכל העלויות שיחולו על הלווה לקראת קבלת המשכנתא:

  • פתיחת תיק משכנתא.
  • עלויות ריבית, דמי ניהול / שירות חודשיים.
  • עלות חוות דעת של שמאי המאושר על ידי הבנק שיכריע מהו ערך הנכס.
  • עלות שכר טרחה של עורך הדין.

עם כל הנתונים וההצעות, חשוב לפנות ליועץ משכנתאות בעל ידע וניסיון רב, כדי שיבדוק כל הצעה לגופה, יראה מהם היתרונות והחסרונות שלכל אחת מההצעות ויכוון את הלקוחות להצעה הטובה ביותר עבור כל עסקה.

במציאות הישראלית, התנאים משתנים מעת לעת ולכן חשוב לקבל החלטה בסמוך למועד הבדיקה. מי שהתמהמה כמה חודשים יצטרך לקבל שוב הצעות מחיר ולבקש בדיקה חוזרת כי קיימת סבירות שהיו שינויים בהצעות של הבנקים והגורמים הפיננסיים האחרים.

משכנתא לרכישת קרקע

להיכנס לנעליים של הקבלן

הבעיה היא שמרבית האנשים שבוחרים במסלול הזה לא תמיד מודעים לקשיים ולאתגרים הכרוכים בתהליך. הן מבחינה תכנונית רגולטורית, הן מבחינת ניהול הפרויקט והן מבחינת התכנון הפיננסי ונטילת המשכנתא. מי שבוחר לרכוש מגרש לבנייה עצמית, בעצם נכנס לנעליהם של יזם הנדל”ן והקבלן, ואם הוא מעולם לא עשה זאת מדובר באתגר לא פשוט. כשאתם רוכשים דירה או בית יד שנייה או מקבלן, אמנם אין לכם יכולת לשלוט על התכנון, אבל אתם מקבלים מוצר מוגמר ויודעים מראש כמה תשלמו עליו ומתי. כשאתם בוחרים במסלול של בנייה עצמית כל הסוגיות האלה הן לרוב בגדר נעלם.

כשאדם בוחר מגרש לבנייה עצמית הוא יודע מה מחיר המגרש ויש לו מידע חלקי לגבי זכויות הבנייה ונהלי התכנון. במילים אחרות, הוא צריך לקבל החלטה משמעותית לרכוש את הקרקע בלי שתמונת ההמשך ברורה לו. זה אולי נשמע טריוויאלי, אך למעשה מדובר בסיכון לא קטן. מרכיב של אי-ודאות הוא אף פעם לא דבר בריא, בוודאי כשמדובר ברכישת נדל”ן, שכמעט תמיד כרוכה בלקיחת מימון בנקאי (משכנתא או הלוואה אחרת). אי-ודאות זה עניין שעלול לייקר ולסבך קבלת מימון בנקאי.

לחכות לרשויות התכנון

בהמשך נחזור ונתעכב על סוגיית המשכנתא, לפני זה נציין שאחד הדברים שמסבכים את הסוגיה, זו העובדה הפשוטה שאי אפשר באמת לדעת כמה הבית יעלה לפני שמסיימים את הליכי התכנון וקבלת היתר הבנייה. אפשר להעריך, אבל מאחר שלעבודה מול האדריכל יש את הדינמיקה שלה קשה מאוד לדעת מה יהיו עלויות הבנייה לפני השלמת התכנית. לא תמיד זה מתאפשר, אבל אם יש לכם זמן להעמיד תכנית שאתם שלמים איתה לפני רכישת המגרש, יש סיכוי טוב שתוכלו לבצע הערכת עלויות מדויקת יותר. צריך לקחת בחשבון שהתכנית שהוגשה לוועדה המחוזית היא לא בהכרח התכנית הסופית ובהרבה מקרים רשויות התכנון ומהנדסי הערים ידרשו שינויים כאלה ואחרים.

גם אחרי שאושרו התכניות וקיבלתם היתר בנייה (התהליך הזה יכול לערוך חודשים ולפעמים שנים ובדרך אתם צפויים לאגרות והיטלים), אתם צריכים למצוא אנשי מקצוע טובים ואמינים שיעמדו בתקציב שלכם. אחרי הכול, בסוף היום אם תהיה חריגה אתם אלה שתאלצו לשלם עליה, וכמעט בכל תהליך בנייה יש ‘הפתעות’. לכן, גם כאשר אתם בטוחים שתמונת העלויות ברורה וסגורה תוסיפו לחשבון הכללי ‘מקדם היסטריה’ של לפחות עשרה אחוזים ואת המספר הזה תציגו לבנק כאשר אתם מבקשים הלוואת משכנתא.

מה ההבדל בין משכנתא רגילה למשכנתא לבנייה עצמית?

יש כמה הבדלים בין משכנתא ‘רגילה’ כשלוקחים בתמורה לדירה קיימת (או ‘על הנייר’ מקבלן שנותן ערבות בנקאית) לבין משכנתא שלוקחים עבור בית המיועד ל’בנייה עצמית’. ברמה הבסיסית ביותר מדובר, מבחינת הבנק ונוטל המשכנתא, כמעט תמיד בשתי הלוואות נפרדות. הראשונה למימון רכישת המגרש, השנייה למימון בניית הבית. הפיצול הזה כשלעצמו לא עושה חיים קלים לרוכשים שמוצאים את עצמם עגונים כלכלית למגרש לפני שהבטיחו השגת מימון לבנייה עצמה. בנוסף, למרות שמבחינת החוק אחוזי המימון למגרש דומים לאחוזי מימון במשכנתא רגילה, הבנקים לא ששים לממן רכישה של מגרשים בהלוואות הגבוהות מ-70%.

אחרי שהתגברנו על נושא המגרש בואו ניגש למשכנתא למימון הבנייה. כאן העניינים מסתבכים. בשונה ממשכנתא רגילה, בה הבנק מקבל חזקה משותפת עם הרוכש על הנכס (עד לפירעון ההלוואה) שמהווה עבורה בטוחה טובה, במשכנתא למימון הבנייה הנכס המובטח קיים רק באופן תיאורטי. מנקודת המבט של הבנק זה הופך את ההלוואה להלוואה בסיכון גבוה יותר, ויש לעניין הזה השלכות. בגלל המרכיב הזה של ‘הלוואה בסיכון’, במרבית המקרים הריביות שיציעו לכם בלקיחת משכנתא על בנייה יהיו גבוהות מאלה המוצעות על משכנתא רגילה.

תכנית השלבים במשכנתא

מלבד העובדה שמשכנתאות לבניה עצמית יקרות יותר, הבנקים מגדרים את עצמם בדרכים שונות שגם הן הופכות את המשכנתא לבניה עצמית לשונה מאוד מהמשכנתאות שרובנו מכירים.

זה מתחיל מהניירת הדרושה בתהליך אישור המשכנתא. הבנק לא יאשר לכם משכנתא לפני שתציגו היתר בנייה תקף החופף לתכניות שהצגתם לבנק. במרבית המקרים ירצה הבנק לראות הסכם חתום מול קבלן ומפקח בנייה והיקף המשכנתא עצמה יאושר בהתאם להערכת שמאי המקובל על הבנק. שימו לב שהערכת השמאי מתייחסת רק לעלות הבנייה עצמה ולא לשווי הנכס הסופי באספקט היזמי, וההבדל הזה משמעותי בהגבלת סכום המקסימום של ההלוואה.

אם כבר הזכרנו מקסימום, כדאי לציין שהבנקים לא אוהבים לתת משכנתאות למימון בנייה עצמית בשיעור העולה על 60% משווי הנכס. הנחת המוצא שלהם היא שתהיה חריגה (למרבה הצער הם הרבה פעמים צודקים), כך שההגבלה הזו יכולה לשחק לטובתכם כי היא משאירה לבנק פתח להגדיל לכם את ההלוואה אם ‘תיתקעו’.

כאן אנחנו מגיעים להבדל הגדול ביותר בין משכנתא למימון בנייה עצמית לבין משכנתא ‘רגילה’. במשכנתא ‘רגילה’ מרגע שאושרה לכם המשכנתא אתם מקבלים אותה בפעימה אחת. משכנתא לבנייה עצמית עובדת בעיקרון מדורג ומותנה שנועד להבטיח התנהלות מסודרת ואחראית של נוטל ההלוואה ולהוריד את הסיכון לבנק. ההלוואה ניתנת בפעימות בהתאם לקצב ההתקדמות של הבנייה ובהתאם לתחנות שהוגדרו מראש (למשל: יסודות, שלד, מבנה, גמר). רק כאשר שלב אחד הסתיים ועבר אישור ופיקוח, יעביר הבנק את הפעימה הכספית הבאה. הפעימות עצמן מתוכננות באופן יחסי לפי העלות המשוערת של כל שלב. בגלל שתקרת המימון עומדת על 60% זה גם יהיה הסכום המרבי שהבנק יעביר לכל שלב. למשל, אם עלות בניית השלד עומדת על 200,000 ש”ח, סכום המקסימום שהבנק יעביר יעמוד על 120,000 ש”ח.
בהקשר הזה כדאי לשים לב לפרט חשוב נוסף, הכסף מועבר אליכם רק בסיומו של כל שלב, כך שכדאי מראש לקחת את זה בחשבון בתכנון התזרים ובהבנות שמגבשים עם הקבלן.

צחי גרוסמן - יועץ משכנתאות
לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
072-3306178
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים

לצחי האלוף, והצוות המנצח שלו, סיוון ובת אל,תודה רבה על כל העזרהבהשגת המשכנתא המיוחלת, שעזרה לנו להגשים את חלומנו. עשיתם עבודה מהירה ומעולה, והשגתם לנו תנאים חלומיים, תוך מתן שירות צמוד, אדיב ותומך. תודה רבה על הכל
Nir Cohen
Nir Cohen
14:26 24 Jul 20
אחרי שראינו מספר יועצים ואחרי שעשינו שיעורי בית לפני הבחירה ביועץ החלטנו שרק צחי הוא זה שצריך ללוות אותנו. מקצועי, דקדקן, פדנט, מהיר, בעל שליטה פנומנאלית בשוק המשכנתאות!! תמיד זמין, סבלני ומנומס. אם יש בעל מקצוע שאנחנו שמחים על כל שקל ששילמנו לו זה צחי גרוסמן. הבן אדם פשוט עילוי! קיבלנו את המשכנתא עם הריביות הכי טובות שיכולנו לקבל.
נטלי בן
נטלי בן
13:50 15 Jul 20
צחי והצוות שלו ליוו אותי בתהליך קבלת המשכנתא במקצועיות רבה.כל דבר שהייתי צריך ובכל שעה קבלתי מענה מהיר ומקצועי , ממליץ בחום!
דניאל עובד
דניאל עובד
14:34 12 Jul 20
על צחי שמעתי כשחיפשתי יועצי משכנתא בתקופת הקורונה כאשר אף בנק לא השיב לפניות שלי ללקיחת משכנתא ובנקים שכן חזרו אליי נתנו לי ריביות נוראיות. שיחה אחת עם צחי הספיקה. צחי עזר, הסביר, התמקח ובסופו של דבר סגר לנו ריביות מעולות שלא יכולנו לחלום עליהן. צחי והצוות תמיד זמינים לכל שאלה ועושים את הכל בגישה מצוינת. תודה רבה!
Avi Zana
Avi Zana
18:16 29 Jun 20
לעבוד עם צחי והצוות שלו הייתה חוויה נעימה ומקצועית. צחי חסך לנו הרבה כסף וטירחה. מומלץ מאוד
Avner Valer
Avner Valer
16:54 28 Jun 20
צחי והצוות שלו ליוו אותנו בתהליך קבלת משכנתא לבניה של בית פרטי . תהליך לא פשוט ביסודו שהפך להיות קשה יותר בעת שיא תקופת הקורונה. גם כאשר נסגרו מוסדות ובנקים, מקבלת קהל בשל המצב, והסתמן כי פשוט לא ניתן להוציא את זה לפועל, צחי מעולם לא הרים ידיים, לחץ היכן שהיה צריך, הפעיל קשרים, תוך שהוא לא מוותר על הריביות הטובות ביותר והפך את הבלתי אפשרי לאפשרי. איש מקצוע מהמעלה הראשונה, תמיד זמין, קשוב, חרוץ ונעים הליכות ולא בכדי מצליח להוציא את הדברים לפועל על הצד הטוב והמשתלם ביותר ללקוח. ממליצים על בפה מלא .
Natalie Nae
Natalie Nae
19:10 12 Jun 20
ממליץ בחום ובאהבה על צחי גרוסמן אדם מקצועי אמין ואיכותי שעזר לנו מאוד בתהליך קבלת המשכנתא במקצועיות רבה גם בתקופת הקורונה נתן את תחושת הביטחון והגענו למשכנתא מצויינת ובריביות אשש.
משה קדוש
משה קדוש
06:45 11 Jun 20
פניתי לצחי על מנת לקבל סיטע בארגון משכנתא לטובת קניית דירה, התהליך בוצע במהירות, בדייקנות, באיכות מעולה תוך שימת לב לפרטים הקטנים ביותר.קבלתי משכנתא בתנאים מצויינים ונדרשתי ללכת לבנק פעם אחת בלבד לצורך חתימה, ממליץ בחום!!
Eran Fayer
Eran Fayer
11:23 17 May 20
דווקא עכשיו - רק צחי גרוסמן!לפני כשנתיים וחצי בתקופה בה הריביות היו בשיא לקחנו משכנתא לבנייה בייעוץ של מישהו אחר. זמן קצר לפני החתימה בבנק שמענו על צחי דרך אתר "בונים בית", פניתי אליו (כי רציתי עוד חוות דעת) ובשיחה אחת קצרה וטיפ אחד חשוב שנתן לנו (מסלול הזכאות שבזמנו נתן ריבית שאז נחשבה טובה) הצליח לחסוך לנו סכום משמעותי. ואז עשיתי החלטה מנצחת לחזור אליו לייעוץ מחזור משכנתא לאחר סיום הבנייה.פנינו לצחי והגדרנו שאנחנו עושים ייעוץ טלפוני, מודה שבהתחלה חששתי אבל זה הוכיח את עצמו כשילוב מנצח. צחי ליווה אותי לאורך כל התהליך שכלל גם מחזור משכנתא וגם מעבר בנק. צחי היה זמין, מקצועי, נתן לי תשובה לכל שאלה שהייתה לי, דיבר בגובה העיניים, נתן הדרכה מצוינת על איך ומתי להגיד מה, מבחינתי זה היה סוג של קואוצ'ינג ודחיפה רצינית לכמה אנחנו יכולים להשיג מול המערכת הגדולה כשיש ליווי מקצועי נכון.1,2,3אלה הריביות שהשגנו דרכו. כן, כן. אתם קוראים/ות נכון - ריבית של 1% על מסלול אחד, 2% על מסלול שני ו3% במסלול השלישי (לא אלאה בכל הפרטים על תמהיל המסלולים).1,2,3ככה הצלחנו לחסוך קרוב לחצי מיליון ש"ח בחישוב לטווח של כלל המשכנתא.1,2,3ככה הצלחנו להוריד 700 ש"ח מהתשלום החודשי.אז דווקא היום בזמנים הקשים, הלא ברורים בהם הבנקים מנצלים את המצב להעלות ריביות תעשו את ההחלטה הנכונה ו- 1,2,3 - רוצו לצחי, תחסכו מעצמכם הרבה כאב ראש והרבה הרבה כסף.
Sarit -zivan
Sarit -zivan
15:18 15 May 20
צחי והצוות שלו סופר מקצועיים! יודע להנגיש את הנושא בצורה ברורה, מכווין היטב לפתרונות ובעל קשרים מצויינים עם הבנקים על מנת לקבל ריביות מצויינות! צחי מעל הכל אמין, הכל בדיוק כפי שהובטח וגם חוסך עבודה רבה ללקוח. ביצענו עם צחי ארבעה סבבים של משכנתאות (כולל מיחזורים) וחסכנו בזכותו להערכתי עשרות אלפי שקלים ואף יותר. מומלץ ביותר !!
Yariv Eyni
Yariv Eyni
09:59 26 Mar 20
צחי היקר מלווה אותנו כמה שנים טובות ומס' עסקאות בתחום המשכנתא . אין מקצועי ממנו , אישיות מושלמת , אדיבות סבלנות ... והכי חשוב משיג את המטרה בדרך הטובה והנכונה עבור כל לקוח . מומלץ בחום !!
מאור אסייג
מאור אסייג
09:36 26 Mar 20
צחי ליווה אותנו בכל תהליך לקיחת המשכנתא ועד שלב החתימה.חובה לציין כי צחי היה מאד יסודי בעבודתו.הציג אלטרנטיבות והסביר על כל אלטרנטיבה את יתרונותיה וחסרונותיה תוך התחשבות בצרכים שלנו.מעבר לליווי עד שלב החתימה, צחי ממשיך ללוות ולייעץ כיצד כדאי לסלק את המשכנתאות.ממליץ בחום רב
Reuven Gefen
Reuven Gefen
08:07 26 Mar 20
המלצה רותחת!!! צחי סייע לנו במיחזור המשכנתא ובנוסף ניתן פתרון להלוואה שדי חנקה אותנו בתזרים החודשי.הידע והניסיון העצום שלו והקשרים שיש לו מול הבנקים השיגו לי ריביות מצחיקות!!ממליץ בחום לפנות אליו , הרוגע שהוא משרה , הבטחון שהוא מקרין שהכל יהיה בסדר זה מה שגרם לנו להתאהב בבחור. אין ספק שנעזר בו גם בעתיד. ותודה רבה גם לבת אל ולסיוון הצוות שמאחוריו.רפי
רפאל שלמה
רפאל שלמה
08:02 24 Mar 20
מקצועי, סבלני, ליווי צמוד לאורך כל הדרך ועזרה בכל הקשיים והשאלות!!! תותח (:
sharon katzav
sharon katzav
19:40 19 Mar 20
צחי ובת אל היקרים, אין לי מילים להודות לכם על הסיוע המהיר.. המקצועי והכי חשוב... חסכתם לאימא שלי עשרות אלפי שקלים בריביות של המשכנתא... צחי... אתה פשוט בן אדם שאפשר לסמוך עלייך וזאת ידעתי מהרגע הראשון שפגשתי אותך, יחד עם בת אל אתם צוות מנצח!!!אז אלפי תודות ואני ממליצה עליהם בחום ובעיניים עצומות!!!!
miri dok
miri dok
07:31 15 Mar 20
תותח אמיתי!!תודה רבה לצחי, סיוון ובתאל,על עבודה מקצועית, מהירה, אכפתיתעל הכנות והיושר.לא מעגלים פינות ומשקיעים בלקוח מתחילת התהליך ועד סופו!משכנתא זהו הליך מסובך עם צורך להבין הרבה משתנים הקשורים לריביות, גובה המשכנתא, החזר חודשי, הליך מול הבנק וכו'.צחי מבהיר את הכל (ומעבר), מדבר בגובה העיניים, מסביר הכל כמו שצריך, ותמיד קשוב ועונה לשאלות, עד שהכל אכן מובן. ובסוף, הוא חוסך המון כסף לאורך כל חיי המשכנתא, והולך עד הסוף עם הלקוח מול הבנק!יישר כוח!! ממליץ מאוד!!
chen rosin
chen rosin
07:08 24 Feb 20
המלצה חמה על צחי גרוסמן!אדם מקצועי ביותר בתחום המשכנתאות.נתן את הנשמה, השקיע רבות והגיע לתוצאות נהדרות עבורנו.גם עוזרתו סיוון הייתה תמיד זמינה עבורנו, בצורה הכי טובה ונעימה שאפשר .לא היינו צריכים לעשות כלום. קיבלנו מצחי מענה וטיפול בכל מה שהיה צריך - והכל בצורה הכי טובה שאפשר לבקש.נשאר לנו רק להגיד המון תודה.משפחת ביילין
Luba Beilin
Luba Beilin
09:00 26 Jan 20
את צחי הכרתי לפני כשנתיים וחצי לאחר רכישת קרקע לבנייה ולקראת תוכנית שאפתנית לתחילת בנייה. הייתי בטוח כי לפנינו דרך ללא מוצא בשל מורכבות תיק המשכנתא הנדרש, אך צחי הבטיח כי יעשה כל מאמץ, וקיים. רץ, שכנע ועמל בין כל הגורמים הרלוונטיים, לא ויתר ובסוף מאמציו נשאו פרי. גם כאשר במהלך הבנייה, עלה חשש שנאלץ לוותר על רבים מהמתוכנן בשל חריגות תקציב, חזרתי לצחי, עם בקשה מורכבת לא פחות. לא היה לי איך להתאכזב, אלא רק להיות מופתע עוד יותר מהדביקות והנכונות של צחי לעזור. ולהצליח. אין לי אוצר מילים מספק על-מנת להודות לצחי. מבלי להתמעמע: פנייה לשירותיו של צחי היא ההחלטה הנכונה שלכם. ללא כל ספק, שיקול או טענה. מומלץ בחום!
Marat Gartsman
Marat Gartsman
08:47 26 Jan 20
קיבלנו מצחי והצוות המצויין שלו שירות ליווי לקיחת משכנתא. מאוד התרשמנו מהמקצועיות, ההבנה וההתחשבות ברצונות והצרכים שלנו כלקוחות בתהליך בניית המשכנתא. בנוסף, ניהלו לנו אחלה מלחמת מחירים בין הבנקים ולא עצרו עד שהגענו להצעה הטובה ביותר. ממליץ בחום!!
מיכאל וינר
מיכאל וינר
11:10 24 Dec 19
במהלך השנתיים האחרונות עברנו עם צחי תהליך של לקיחת משכנתא ובנייה של בית.התלבטנו האם לקחת יועץ משכנתאות, חשבנו לעצמינו מחשבות כאלה ואחרות: -לכאורה כל המידע נמצא ברשת, אולי אם נתאמץ קצת ללמוד את הנושא, נוכל לקבל החלטות מושכלות בעצמינו ולחסוך את התשלום ליועץ.- מה יועץ משכנתאות יוכל לחדש לנו? - תהליך הרכישה והבניה כולל כל כך הרבה התעסקות עם ספקים ואנשי מקצוע, למה לצרף עוד מישהו לרשימה המתארכת ממילא...ועוד מחשבות כאלה ואחרות.אך, מתוך הבנה שתהליך כזה עשוי לחסוך לנו כספים רבים, ואין לנו כלים ללמוד את השטח לעומק מכל צדדיו החלטנו לפנות לצחי.צחי הפליא בידיעותיו לעומק של כל התחום. יש לו רמת שירות גבוהה ואכפתיות ללקוחות. הוא זמין לכל שאלה, פנוי לכל אי הבנה, משיב בסבלנות ומתוך הכרות רבת שנים עם תחום המשכנתאות בארץ.הוא מגיע פיזית לפגישות עם הבנק, ועוזר כדי לקבל משכנתא בתנאים הטובים ביותר.בפועל ההשקעה הזו, חוסכת כספים רבים!אנחנו ממליצים מאוד להעזר בשרותיו! בהצלחה ברכישה, בבניה ובכל מה שתעשו בדרך..
Zvi Noy
Zvi Noy
10:26 11 Dec 19
זכיתי ליהנות משירותיו של צחי גרוסמן והרגשתי צורך עז לשתף את החוויה- אתחיל בזה שהוא אדם מאוד נעים עם יחסי אנוש מצוינים! שזה בעיניי הדבר הראשון שחשוב. כי אם מרגישים נוח מול אותו אדם מקצועי כבר הכל מתחיל ברגל ימין. מלבד כלים ניהוליים ופיננסים אשר הביא עימו למפגש איתנו, צחי ליווה אותנו בכל שלב ובכל רגע. תמיד היה זמין לשאלות או תהיות. השתתף בכל השלבים - ולא עזב ידינו לרגע. בימים קשים שהיינו לחוצים בטירוף לפני החלטות גורליות עבורנו, הקול שלו (אמיתי לגמרי...) היה מיד מרגיע אותנו. טון הדיבור שלו, הביטחון שלו הידע והניסיון גרמו לנו להישאר במקום ולהרגיש שאנו במקום מבטחים. מה גם שביום יום אנחנו עובדים סביב השעון ולא מצליחים לזכור מה צריך לעשות ואיך. צחי ליווה אותנו בצורה כל כך מסודרת, רצופה ואכפתית שגרמה לכל החוויה להיות די נהדרת ופחות מתישה.. לסיכום- צחי- השארת לנו טעם לעוד.... מומלץ ביותר!
רלי יושעי
רלי יושעי
08:35 24 Nov 19