יועץ משכנתאות פרטי

מהי הקפאת משכנתא?


החלטתם לקחת משכנתא כדי לרכוש בית חדש? אם כן, סביר שנתקלתם בלא מעט מונחים במהלך הדרך הקשורים לתחום המשכנתאות, וסביר שאחד מהם הוא המונח “הקפאת משכנתא”. מונח זה יכול לבוא לידי ביטוי באחד מתוך שני מצבים: במידה ונקלעתם לקושי כלכלי ואתם מעוניינים להקפיא באופן זמני את המשכנתא שלכם, תוכלו לבחור באפשרות כזו. מצב שני הוא במידה והחלטתם למכור את הדירה שעליה קיבלתם משכנתא, לרכוש דירה אחרת במקומה ועליה לקבל משכנתא חדשה.

הקפאת המשכנתא בעקבות קשיים כלכליים

כאמור ישנם שני מצבים בהם אפשר לבקש הליך מיוחד של הקפאת משכנתא. אחד מהם וגם הנפוץ ביניהם הוא במקרה של קושי כלכלי. גובה ההחזר החודשי של המשכנתא נקבע כבר בעת קבלתה תוך התייחסות לגובה המשכנתא שאותה מקבלים ופרק הזמן שבו מעוניינים לפרוס את ההחזר. ככל שפרק הזמן ארוך יותר, ההחזר החודשי נמוך יותר. לצערנו, ישנם לא מעט מצבים בחיים המצריכים מאתנו הוצאות כספיות גבוהות מאד שבחלקן יכולות להיות גם הוצאות לא צפויות. במקרים כאלה, ובמקום להיקלע למשבר כלכלי חמור יותר, מציע הבנק אפשרות של הקפאת משכנתא. ההקפאה היא לתקופה זמנית וחלקית לרוב, ובמהלכה משלמים אך ורק את הריבית החודשית. ישנה גם אפשרות להקפאה מלאה (אם כי נדירה יותר), במסגרתה הן קרן ההלוואה והן הריבית נדחות לפרק זמן מסוים.

הקפאת משכנתא בעקבות רכישת דירה חדשה

הקפאה נוספת של המשכנתא אפשרית במקרים בהם מוכרים את הדירה, שלטובתה קיבלו את המשכנתא, ובמקומה קונים דירה אחרת שעליה מבקשים משכנתא חדשה. במקרים כאלה ישנן גם כן כמה אפשרויות, העומדות לרשותם של אלה, המעוניינים בקבלת המשכנתא החדשה. אפשרות אחת היא מחזור של משכנתא. כלומר, סילוק המשכנתא הקיימת וקבלת משכנתא חדשה במקומה (בתנאים חדשים ולעיתים גם בסכומים כסף שונים). אפשרות שנייה היא גרירת משכנתא. במקרה כזה מבטלים את השעבוד של הדירה הקודמת (שנמכרה) ומשעבדים במקומה את הדירה החדשה. בהליך כזה נשמרים כל תנאיה של המשכנתא, לרבות הריביות וכיו”ב.

חשוב לדעת

לא משנה מהי הסיבה להקפאת המשכנתא, כדאי לבדוק מול הבנק הלווה מהן ההשלכות לכך. יש לקחת בחשבון שמיד לאחר מועד ההקפאה נדרשים להחזיר את התשלומים שנדחו. מדובר בהוצאות נוספות לצד אלו הקיימות (באופן שוטף). יש להיערך לכך ולוודא שההכנסות הקיימות אכן מאפשרות זאת. מומלץ לצמצם ככל האפשר בהוצאות אחרות בלתי נחוצות כדי שלא להיכנס לקשיים כלכליים נוספים, ובמיוחד אם הליך הקפאת המשכנתא בוצע בעקבות קושי כלכלי כלשהו.

זכרו,

לפני שאתם בוחרים באפשרות של הקפאת משכנתא, כדאי לכם להתייעץ עם מומחים בתחום המשכנתאות כדי לבחון לעומק את האפשרויות הקיימות. משרד גרוסמן ייעוץ פיננסי, המתמחה במתן ייעוץ פיננסי למשפחות, יעזור לכם להתנהל בצורה נכונה יותר ולבדוק האם ועד כמה אפשרות כזו של הקפאת המשכנתא שלכם היא אכן רלוונטית עבורכם.


הקפאת משכנתא

הקפאת משכנתא מתייחסת לשני תהליכים שונים, שאינם קשורים זה לזה. האחד הוא עצירת המשכנתא בגלל קושי כלכלי, והשני הוא עצירתה כחלק מתהליך של רכישת נדל”ן נוסף. כדאי לקבל ייעוץ משכנתא מחברה בעלת ניסיון, כדי לוודא שהחוזה שאתם חותמים כולל אפשרות להקפאת משכנתא. כמו כן כדאי להתייעץ עם יועץ משכנתאות אם אתם עומדים בפני נטילה של משכנתא חדשה.

מהי הקפאת משכנתא

אף כי מדובר באותו מושג, הקפאת משכנתא מתייחסת לשני מצבים שונים: קושי כלכלי – אנשים נקלעים לקשיים כלכליים ללא כל התראה. הדבר יכול להתרחש לאור תשלומי מזונות גבוהים, הוצאות רפואיות, פיטורין ועוד. משום שההחזר על המשכנתא הוא נתח נכבד מהתקציב החודשי, הרי שאנשים מוצאים עצמם לא יכולים לעמוד בהחזרים אלה לאור הקשיים הכלכליים העומדים בפניהם. רכישת דירה חדשה – יש אפשרות להקפיא משכנתא כאשר אתם רוכשים דירה חדשה. המשמעות היא הקפאת העירבון על המשכנתא, קרי הדירה הישנה, ונטילת משכנתא חדשה. יש אפשרות גם לבצע גרירה של משכנתא עם התנאים של המשכנתא הקודמת.

ייעוץ משכנתא מוסמך

ייעוץ משכנתא מוסמך מוודא כי באפשרותכם לבצע הקפאת משכנתא בעתיד, כדי שתהיו חופשיים להתנהל מבחינה פיננסית בכל מצב:

  • בדיקת החוזה – לפני שאתם חותמים על כל משכנתא, אנו ממליצים לכם כי יועץ המשכנתאות שלכם יוודא כי קיים בו סעיף על הקפאת המשכנתא, על כל צרה שלא תבוא.
  • מסלול הקפאה – ייעוץ על סוג ההקפאה. באפשרותכם לבקש להמשיך לשלם מדי חודש רק את הריבית ואפשר לבצע עצירה מוחלטת. יועץ מוסמך יידע לכוון אתכם לסוג ההקפאה המתאימה לפי המצב הכלכלי שלכם.
  • רכישת דירה חדשה – אם אתם מתכוונים לרכוש דירה חדשה ואתם עדיין משלמים על משכנתא קיימת מומלץ לקבל ייעוץ מקצועי. זאת כדי לנתב בין שני מסלולי המשכנתא בהצלחה באמצעות מחזור משכנתא או גרירת משכנתא עם התנאים של המשכנתא הקודמת.

אנו מזמינים אתכם ליצור קשר עם צחי גרוסמן, יועץ משכנתאות מוסמך. אנו נספק לכם ייעוץ וליווי פיננסי כדי למצוא עבורכם את הפתרון הטוב ביותר במצב של הקפאת משכנתא. אנא השאירו פרטים באתר או התקשרו ונציג מטעמנו יחזור אליכם עם כל המידע הדרוש.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים

תותח אמיתי!!תודה רבה לצחי, סיוון ובתאל,על עבודה מקצועית, מהירה, אכפתיתעל הכנות והיושר.לא מעגלים פינות ומשקיעים בלקוח מתחילת התהליך ועד סופו!משכנתא זהו הליך מסובך עם צורך להבין הרבה משתנים הקשורים לריביות, גובה המשכנתא, החזר חודשי, הליך מול הבנק וכו'.צחי מבהיר את הכל (ומעבר), מדבר בגובה העיניים, מסביר הכל כמו שצריך, ותמיד קשוב ועונה לשאלות, עד שהכל אכן מובן. ובסוף, הוא חוסך המון כסף לאורך כל חיי המשכנתא, והולך עד הסוף עם הלקוח מול הבנק!יישר כוח!! ממליץ מאוד!!
chen rosin
chen rosin
07:08 24 Feb 20
המלצה חמה על צחי גרוסמן!אדם מקצועי ביותר בתחום המשכנתאות.נתן את הנשמה, השקיע רבות והגיע לתוצאות נהדרות עבורנו.גם עוזרתו סיוון הייתה תמיד זמינה עבורנו, בצורה הכי טובה ונעימה שאפשר .לא היינו צריכים לעשות כלום. קיבלנו מצחי מענה וטיפול בכל מה שהיה צריך - והכל בצורה הכי טובה שאפשר לבקש.נשאר לנו רק להגיד המון תודה.משפחת ביילין
Luba Beilin
Luba Beilin
09:00 26 Jan 20
את צחי הכרתי לפני כשנתיים וחצי לאחר רכישת קרקע לבנייה ולקראת תוכנית שאפתנית לתחילת בנייה. הייתי בטוח כי לפנינו דרך ללא מוצא בשל מורכבות תיק המשכנתא הנדרש, אך צחי הבטיח כי יעשה כל מאמץ, וקיים. רץ, שכנע ועמל בין כל הגורמים הרלוונטיים, לא ויתר ובסוף מאמציו נשאו פרי. גם כאשר במהלך הבנייה, עלה חשש שנאלץ לוותר על רבים מהמתוכנן בשל חריגות תקציב, חזרתי לצחי, עם בקשה מורכבת לא פחות. לא היה לי איך להתאכזב, אלא רק להיות מופתע עוד יותר מהדביקות והנכונות של צחי לעזור. ולהצליח. אין לי אוצר מילים מספק על-מנת להודות לצחי. מבלי להתמעמע: פנייה לשירותיו של צחי היא ההחלטה הנכונה שלכם. ללא כל ספק, שיקול או טענה. מומלץ בחום!
Marat Gartsman
Marat Gartsman
08:47 26 Jan 20
קיבלנו מצחי והצוות המצויין שלו שירות ליווי לקיחת משכנתא. מאוד התרשמנו מהמקצועיות, ההבנה וההתחשבות ברצונות והצרכים שלנו כלקוחות בתהליך בניית המשכנתא. בנוסף, ניהלו לנו אחלה מלחמת מחירים בין הבנקים ולא עצרו עד שהגענו להצעה הטובה ביותר. ממליץ בחום!!
מיכאל וינר
מיכאל וינר
11:10 24 Dec 19
במהלך השנתיים האחרונות עברנו עם צחי תהליך של לקיחת משכנתא ובנייה של בית.התלבטנו האם לקחת יועץ משכנתאות, חשבנו לעצמינו מחשבות כאלה ואחרות: -לכאורה כל המידע נמצא ברשת, אולי אם נתאמץ קצת ללמוד את הנושא, נוכל לקבל החלטות מושכלות בעצמינו ולחסוך את התשלום ליועץ.- מה יועץ משכנתאות יוכל לחדש לנו? - תהליך הרכישה והבניה כולל כל כך הרבה התעסקות עם ספקים ואנשי מקצוע, למה לצרף עוד מישהו לרשימה המתארכת ממילא...ועוד מחשבות כאלה ואחרות.אך, מתוך הבנה שתהליך כזה עשוי לחסוך לנו כספים רבים, ואין לנו כלים ללמוד את השטח לעומק מכל צדדיו החלטנו לפנות לצחי.צחי הפליא בידיעותיו לעומק של כל התחום. יש לו רמת שירות גבוהה ואכפתיות ללקוחות. הוא זמין לכל שאלה, פנוי לכל אי הבנה, משיב בסבלנות ומתוך הכרות רבת שנים עם תחום המשכנתאות בארץ.הוא מגיע פיזית לפגישות עם הבנק, ועוזר כדי לקבל משכנתא בתנאים הטובים ביותר.בפועל ההשקעה הזו, חוסכת כספים רבים!אנחנו ממליצים מאוד להעזר בשרותיו! בהצלחה ברכישה, בבניה ובכל מה שתעשו בדרך..
Zvi Noy
Zvi Noy
10:26 11 Dec 19
זכיתי ליהנות משירותיו של צחי גרוסמן והרגשתי צורך עז לשתף את החוויה- אתחיל בזה שהוא אדם מאוד נעים עם יחסי אנוש מצוינים! שזה בעיניי הדבר הראשון שחשוב. כי אם מרגישים נוח מול אותו אדם מקצועי כבר הכל מתחיל ברגל ימין. מלבד כלים ניהוליים ופיננסים אשר הביא עימו למפגש איתנו, צחי ליווה אותנו בכל שלב ובכל רגע. תמיד היה זמין לשאלות או תהיות. השתתף בכל השלבים - ולא עזב ידינו לרגע. בימים קשים שהיינו לחוצים בטירוף לפני החלטות גורליות עבורנו, הקול שלו (אמיתי לגמרי...) היה מיד מרגיע אותנו. טון הדיבור שלו, הביטחון שלו הידע והניסיון גרמו לנו להישאר במקום ולהרגיש שאנו במקום מבטחים. מה גם שביום יום אנחנו עובדים סביב השעון ולא מצליחים לזכור מה צריך לעשות ואיך. צחי ליווה אותנו בצורה כל כך מסודרת, רצופה ואכפתית שגרמה לכל החוויה להיות די נהדרת ופחות מתישה.. לסיכום- צחי- השארת לנו טעם לעוד.... מומלץ ביותר!
רלי יושעי
רלי יושעי
08:35 24 Nov 19