יועץ משכנתאות פרטי

מהו מכתב כוונות לסילוק משכנתא ?


מכתב כוונות הינו מסמך משפטי שמתקבל בעקבות בקשת הלווה או נוטל המשכנתא ונדרש לרוב כאשר בכוונת הלווה למכור נכס משועבד לבנק.

המכתב למעשה מציג ללווים את הסכום המדוייק של היתרה לצורך הסילוק המלא של ההלוואות או גרירתה לבטוחה חלופית. במכתב יצויין אם הבנק אישר או לא, במידה והיתרה אושרה ע"י הבנק יהיה באפשרותיכם להימנע מתשלום ביתר או חסר בכפוף לתנאים שנקבעו במכתב הכוונות.

מתי יידרש מכתב כוונות ?

מכתב כוונות יידרש במקרים שונים, לרוב יידרש בעת פירעון מוקדם של הלוואה המובטחת בשיעבוד על נכס מקרקעין, ולעתים יידרש בעת מכירת נכס משועבד. במקרים כאלה הבנק חייב לאשר כי הוא יסיר את מגבלות המכירה וכי אינו מתנגד למכירה של דירה וכך למעשה מאפשר לקונה להמשיך את תהליך הרכישה.

כפי שהבנתם, מדובר במסמך קריטי בעל משמעות גדולה עבור שני הצדדים, הקונה והמוכר, המכתב למעשה נותן למוכר הדירה לקיים משא ומתן מבלי להידרש לבעל זכויות נוסף בנכס.

ממה מורכב הצהרת כוונות לסילוק משכנתא?

כמו בכל מסמך רשמי חייב להופיע תאריך הנפקת המסמך, פרטי היוצר וטלפון לאימות נתנוים. אז הצהרת הכוונות מורכבת ממספר פרמטרים :

מכתב כוונות- נועד לזיהוי בעלי הדירה או הלווים באמצעות שמם ותעודת זהות, מצויין בו סכום הכסף שחייבים הלווים לבנק וסכום עמלת פירעון מוקדם, הבהרות נוספות לגבי התשלום במידה ויש\ מועדי התשלום הבאים, הצהר הכוונות של הבנק להסיר שיעבודים קיימים על הנכס תוך 30 יום ולבסוף אופן התשלום הרצוי ע"י הבנק מהקונה בעצמו.
הוראות לדרכי הפקדה וחשבון לתשלום- כולל בתוכו רשימת אמצעי התשלום האפשריים וחתימת הבנק או חתימתו של מנפיק המכתב.
מה התוקף של מכתב כוונות?

התוקף משתנה מלקוח ללקוח ובין בנק לבנק, יש בנקים שלא יכתבו שיש הגבלה על מכתב הכוונות אך יש לשים לב מהו מועד התשלום הבא המצויין במכתב וככה להבין את תוקפו, ויש בנקים שיגבילו את תוקף המכתב לשבעה ימים או קצת יותר.

זכרו!

כשאתם מזמינים מכתב כוונות עליכם להבין ראשית מהי הפעולה בגינה אתם נדרשים לקבל מכתב כוונות. אן הנכם קונים דירה, דרשו מהמוכר מכתב כוונות עדכני והתנהגו במשני זהירות על מנת להגן על הכסף והנכסים שלכם.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים

מקצועי, סבלני, ליווי צמוד לאורך כל הדרך ועזרה בכל הקשיים והשאלות!!! תותח (:
sharon katzav
sharon katzav
19:40 19 Mar 20
צחי ובת אל היקרים, אין לי מילים להודות לכם על הסיוע המהיר.. המקצועי והכי חשוב... חסכתם לאימא שלי עשרות אלפי שקלים בריביות של המשכנתא... צחי... אתה פשוט בן אדם שאפשר לסמוך עלייך וזאת ידעתי מהרגע הראשון שפגשתי אותך, יחד עם בת אל אתם צוות מנצח!!!אז אלפי תודות ואני ממליצה עליהם בחום ובעיניים עצומות!!!!
miri dok
miri dok
07:31 15 Mar 20
תותח אמיתי!!תודה רבה לצחי, סיוון ובתאל,על עבודה מקצועית, מהירה, אכפתיתעל הכנות והיושר.לא מעגלים פינות ומשקיעים בלקוח מתחילת התהליך ועד סופו!משכנתא זהו הליך מסובך עם צורך להבין הרבה משתנים הקשורים לריביות, גובה המשכנתא, החזר חודשי, הליך מול הבנק וכו'.צחי מבהיר את הכל (ומעבר), מדבר בגובה העיניים, מסביר הכל כמו שצריך, ותמיד קשוב ועונה לשאלות, עד שהכל אכן מובן. ובסוף, הוא חוסך המון כסף לאורך כל חיי המשכנתא, והולך עד הסוף עם הלקוח מול הבנק!יישר כוח!! ממליץ מאוד!!
chen rosin
chen rosin
07:08 24 Feb 20
המלצה חמה על צחי גרוסמן!אדם מקצועי ביותר בתחום המשכנתאות.נתן את הנשמה, השקיע רבות והגיע לתוצאות נהדרות עבורנו.גם עוזרתו סיוון הייתה תמיד זמינה עבורנו, בצורה הכי טובה ונעימה שאפשר .לא היינו צריכים לעשות כלום. קיבלנו מצחי מענה וטיפול בכל מה שהיה צריך - והכל בצורה הכי טובה שאפשר לבקש.נשאר לנו רק להגיד המון תודה.משפחת ביילין
Luba Beilin
Luba Beilin
09:00 26 Jan 20
את צחי הכרתי לפני כשנתיים וחצי לאחר רכישת קרקע לבנייה ולקראת תוכנית שאפתנית לתחילת בנייה. הייתי בטוח כי לפנינו דרך ללא מוצא בשל מורכבות תיק המשכנתא הנדרש, אך צחי הבטיח כי יעשה כל מאמץ, וקיים. רץ, שכנע ועמל בין כל הגורמים הרלוונטיים, לא ויתר ובסוף מאמציו נשאו פרי. גם כאשר במהלך הבנייה, עלה חשש שנאלץ לוותר על רבים מהמתוכנן בשל חריגות תקציב, חזרתי לצחי, עם בקשה מורכבת לא פחות. לא היה לי איך להתאכזב, אלא רק להיות מופתע עוד יותר מהדביקות והנכונות של צחי לעזור. ולהצליח. אין לי אוצר מילים מספק על-מנת להודות לצחי. מבלי להתמעמע: פנייה לשירותיו של צחי היא ההחלטה הנכונה שלכם. ללא כל ספק, שיקול או טענה. מומלץ בחום!
Marat Gartsman
Marat Gartsman
08:47 26 Jan 20
קיבלנו מצחי והצוות המצויין שלו שירות ליווי לקיחת משכנתא. מאוד התרשמנו מהמקצועיות, ההבנה וההתחשבות ברצונות והצרכים שלנו כלקוחות בתהליך בניית המשכנתא. בנוסף, ניהלו לנו אחלה מלחמת מחירים בין הבנקים ולא עצרו עד שהגענו להצעה הטובה ביותר. ממליץ בחום!!
מיכאל וינר
מיכאל וינר
11:10 24 Dec 19
במהלך השנתיים האחרונות עברנו עם צחי תהליך של לקיחת משכנתא ובנייה של בית.התלבטנו האם לקחת יועץ משכנתאות, חשבנו לעצמינו מחשבות כאלה ואחרות: -לכאורה כל המידע נמצא ברשת, אולי אם נתאמץ קצת ללמוד את הנושא, נוכל לקבל החלטות מושכלות בעצמינו ולחסוך את התשלום ליועץ.- מה יועץ משכנתאות יוכל לחדש לנו? - תהליך הרכישה והבניה כולל כל כך הרבה התעסקות עם ספקים ואנשי מקצוע, למה לצרף עוד מישהו לרשימה המתארכת ממילא...ועוד מחשבות כאלה ואחרות.אך, מתוך הבנה שתהליך כזה עשוי לחסוך לנו כספים רבים, ואין לנו כלים ללמוד את השטח לעומק מכל צדדיו החלטנו לפנות לצחי.צחי הפליא בידיעותיו לעומק של כל התחום. יש לו רמת שירות גבוהה ואכפתיות ללקוחות. הוא זמין לכל שאלה, פנוי לכל אי הבנה, משיב בסבלנות ומתוך הכרות רבת שנים עם תחום המשכנתאות בארץ.הוא מגיע פיזית לפגישות עם הבנק, ועוזר כדי לקבל משכנתא בתנאים הטובים ביותר.בפועל ההשקעה הזו, חוסכת כספים רבים!אנחנו ממליצים מאוד להעזר בשרותיו! בהצלחה ברכישה, בבניה ובכל מה שתעשו בדרך..
Zvi Noy
Zvi Noy
10:26 11 Dec 19
זכיתי ליהנות משירותיו של צחי גרוסמן והרגשתי צורך עז לשתף את החוויה- אתחיל בזה שהוא אדם מאוד נעים עם יחסי אנוש מצוינים! שזה בעיניי הדבר הראשון שחשוב. כי אם מרגישים נוח מול אותו אדם מקצועי כבר הכל מתחיל ברגל ימין. מלבד כלים ניהוליים ופיננסים אשר הביא עימו למפגש איתנו, צחי ליווה אותנו בכל שלב ובכל רגע. תמיד היה זמין לשאלות או תהיות. השתתף בכל השלבים - ולא עזב ידינו לרגע. בימים קשים שהיינו לחוצים בטירוף לפני החלטות גורליות עבורנו, הקול שלו (אמיתי לגמרי...) היה מיד מרגיע אותנו. טון הדיבור שלו, הביטחון שלו הידע והניסיון גרמו לנו להישאר במקום ולהרגיש שאנו במקום מבטחים. מה גם שביום יום אנחנו עובדים סביב השעון ולא מצליחים לזכור מה צריך לעשות ואיך. צחי ליווה אותנו בצורה כל כך מסודרת, רצופה ואכפתית שגרמה לכל החוויה להיות די נהדרת ופחות מתישה.. לסיכום- צחי- השארת לנו טעם לעוד.... מומלץ ביותר!
רלי יושעי
רלי יושעי
08:35 24 Nov 19