יועץ משכנתאות פרטי

תנאים לקבלת משכנתא- כל מה שצריך לדעת


חלום חייהם של לא מעט אנשים קשור ברכישת נכס או דירה ללא נטילת הלוואה. המוני אנשים רוצים ליישם רכישת נכס ללא נטילת משכנתא. בפועל, מעט מאוד אנשים קרובים לכך וכאן למעשה מדברים על אופציה יחידה שתאפשר רכישה עצמאית- קניית דירה באמצעות הלוואת משכנתא על פי סטנדרטים אשר ייקבעו בצורה מקצועית על פי יודעי דבר או לאחר סקר שווקים מעמיק נדרש. יש לא מעט פרטים שראוי לדעת לפני שנוטלים הלוואת משכנתא. להלן כמה נקודות כדלקמן.

איך לקבל משכנתא ומהם התנאים הבסיסיים

אם אתם בעניין של קבלת משכנתא, קחו בחשבון כי הבנק יברור כמה וכמה דברים טרם אישור הדברים. השלב הראשון אשר יהווה אינדיקציה לבדיקת הבנק יהיה קשור בלווה. מי האדם לו מלווים את הכסף? הבנק יעדיף להכיר את הלווה לרבות אופיו ותנאי השתכרותו. כמו כן, יוודא כי הוא אכן יכול להחזיר בזמן את העליות – בדרך כלל שליש מהכנסה קבועה. גם ההתנהלות הכלכלית שלו תעלה כחלק מהשיקולים כאשר המטרה היא לראות שהוא אכן בעל מסוגלות לעמוד בהלוואה.מטרת ההלוואה יהווה את השלב הבא, מדוע לווים את הכסף? האם מדובר בבית, חנות, שיפוצים או אפילו פריסת חובות? כאשר יודעים את המטרות, קל יותר להתקדם נכון. כאשר הדברים הללו יענו על הדרישות, יהיה ניתן לעבור לשלב הבא המדבר על שיעבוד הנכס  בפועל. מה טיב הרכוש או הנכס המיועד לשעבוד? מה לגבי רישומי הנכס ומה הם אומרים בפועל? כאמור, יש לא מעט נכסים שערכם נמוך ביותר ומכאן שבזמן אמת לא תמיד יהיה אפשר לממש או להעריך את כיסוי החוב אם יהיה אחד כזה.

כללים לקבלת משכנתא

בסיכום דבר, שילוב של שלושת הפרמטרים באופן נכון, יעניקו את האישור המיוחל להלוואה. נקודות חשובות אלו הינן נקודות אשר מקורן בדרישות מבדקי מפקחים על הבנקים לרבות ביקורות על תיקי משכנתאות המבוצעים במוסדות פיננסים או בנקים. לאחר הכרת האדם, משלח ידו ואמינותו, מגיע השלב של בירור ומטרות כיאה לכל נושא אחר ובסופו של דבר, יכולת שיעבוד הנכס באופן הנכון ובצורה האפקטיבית על פי כל הכללים כאשר השאיפה היא להשיג הלוואה המותאמת על פי צרכים מדויקים ויכולות החזרת התשלומים על פי כל הקביעות אשר חלו במעמד חתימת חוזה המשכנתא.

לקנות דירה בלי משכנתא זה חלום של הרבה אנשים, אך בפועל רוב האנשים לא קרובים אפילו להגשמת החלום הזה. זה ברור שכאשר אנחנו קונים דירות עם משכנתא אנחנו משלמים עליהן בסופו של דבר יותר, אך אם זו האופציה היחידה שתאפשר לנו להפוך להיות בעליה דירה הרי שזה כדאי. יש לא מעט דברים שצריך לדעת על משכנתא ועל תנאים לקבלת משכנתא, כך שמומלץ לכם לעיין במאמר שלפניכם לפני שאתם עושים צעדים ראשונים בכיוון.

תנאים לקבלת משכנתא שבלעדיהם אי אפשר יהיה להתקדם

יש מספר דברים שצריך לדעת על תנאים לקבלת משכנתא, וככל שתלמדו על הנושא הזה יותר מוקדם כך תוכלו לקצר את התהליך ואף להימנע מעגמת נפש. שלושת הדברים העיקריים שהבנק ירצה הם:
1. להכיר את הלווה: כלומר, במה הוא עוסק, מזה כמה שנים הוא עובד באותו מקום. הבנק ירצה לדעת גם מהם מקורות ההכנסה העיקריים של הלווה והאם שני בני הזוג עובדים או לא. הדבר החשוב ביותר הוא כמובן גובה ההכנסה החודשית של שני בני הזוג כי זה ישפיע באופן ישיר על התנאים לקבלת ההלוואה.
2. מטרת ההלוואה: הדבר השני שהבנק ירצה לדעת כשהוא נותן משכנתא ללקוח, זה מה הסיבה שבגללה הוא רוצה את המשכנתא. האם המטרה היא החרבה, רכישת דירה, שיפוצים או פריסת חובות? יש הבדל בין כל המטרות האלה וכל מטרה כזאת תגרום לבנק להציע משכנתא בתנאים אחרים.
3. הכנס עצמו: בין אם מדובר על תנאים לקבלת משכנתא כדי לקנות דירה, לשפץ אותה או כדי לעשות בה כל דבר אחר, הבנק יירצה לבדוק כמה שווה הכנס עצמו.

בוחרים את המסלול הנכון

מעבר לכך שאתם צריכים לדעת כמה שיותר על הנושא של תנאים לקבלת משכנתא, אתם גם צריכים לדעת איזה סוג של משכנתא תתאים לכם יותר. אומנם זה נכון שככל שההכנסה שלכם יותר גדולה וככל שההון העצמי שלכם יותר גדול כך התנאים שתקבלו יהיו גם יותר טוב, אך לא בכך די. אתם צריכים גם לדעת שיש היום הרבה מאוד מסלולים של משכנתא, מה שאומר שכדאי יהיה לבדוק לעומק איזה מסלול יתאים יותר לחיים שלכם ולאופן שבו אתם מנהלים אותם. כלומר, זה שהיום עוד אין לכם ילדים ואתם יכולים להפריש יותר לטובת החזרי המשכנתא זה לא אומר שום דבר על העתיד. לכן כדאי שתיפנו אל חברה מקצועית שתוכל לייעץ לכם לפני שאתם חותמים על ההתחייבות המשמעותית הזאת, ואין ספק שאנחנו הכתובת הטובה ביותר שלכם לעניין.

לנו יש את הידע ואת הניסיון, ובעזרתם כלים אלה נוכל לייעץ לכם בנושא של בחירת המשכנתא המתאימה לכם ביותר. לקנות דירה היום זה לא צעד פשוט אך אתם תראו שבסופו של דבר תצאו מאוד מרוצים מהעניין.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים

מקצועי, סבלני, ליווי צמוד לאורך כל הדרך ועזרה בכל הקשיים והשאלות!!! תותח (:
sharon katzav
sharon katzav
19:40 19 Mar 20
צחי ובת אל היקרים, אין לי מילים להודות לכם על הסיוע המהיר.. המקצועי והכי חשוב... חסכתם לאימא שלי עשרות אלפי שקלים בריביות של המשכנתא... צחי... אתה פשוט בן אדם שאפשר לסמוך עלייך וזאת ידעתי מהרגע הראשון שפגשתי אותך, יחד עם בת אל אתם צוות מנצח!!!אז אלפי תודות ואני ממליצה עליהם בחום ובעיניים עצומות!!!!
miri dok
miri dok
07:31 15 Mar 20
תותח אמיתי!!תודה רבה לצחי, סיוון ובתאל,על עבודה מקצועית, מהירה, אכפתיתעל הכנות והיושר.לא מעגלים פינות ומשקיעים בלקוח מתחילת התהליך ועד סופו!משכנתא זהו הליך מסובך עם צורך להבין הרבה משתנים הקשורים לריביות, גובה המשכנתא, החזר חודשי, הליך מול הבנק וכו'.צחי מבהיר את הכל (ומעבר), מדבר בגובה העיניים, מסביר הכל כמו שצריך, ותמיד קשוב ועונה לשאלות, עד שהכל אכן מובן. ובסוף, הוא חוסך המון כסף לאורך כל חיי המשכנתא, והולך עד הסוף עם הלקוח מול הבנק!יישר כוח!! ממליץ מאוד!!
chen rosin
chen rosin
07:08 24 Feb 20
המלצה חמה על צחי גרוסמן!אדם מקצועי ביותר בתחום המשכנתאות.נתן את הנשמה, השקיע רבות והגיע לתוצאות נהדרות עבורנו.גם עוזרתו סיוון הייתה תמיד זמינה עבורנו, בצורה הכי טובה ונעימה שאפשר .לא היינו צריכים לעשות כלום. קיבלנו מצחי מענה וטיפול בכל מה שהיה צריך - והכל בצורה הכי טובה שאפשר לבקש.נשאר לנו רק להגיד המון תודה.משפחת ביילין
Luba Beilin
Luba Beilin
09:00 26 Jan 20
את צחי הכרתי לפני כשנתיים וחצי לאחר רכישת קרקע לבנייה ולקראת תוכנית שאפתנית לתחילת בנייה. הייתי בטוח כי לפנינו דרך ללא מוצא בשל מורכבות תיק המשכנתא הנדרש, אך צחי הבטיח כי יעשה כל מאמץ, וקיים. רץ, שכנע ועמל בין כל הגורמים הרלוונטיים, לא ויתר ובסוף מאמציו נשאו פרי. גם כאשר במהלך הבנייה, עלה חשש שנאלץ לוותר על רבים מהמתוכנן בשל חריגות תקציב, חזרתי לצחי, עם בקשה מורכבת לא פחות. לא היה לי איך להתאכזב, אלא רק להיות מופתע עוד יותר מהדביקות והנכונות של צחי לעזור. ולהצליח. אין לי אוצר מילים מספק על-מנת להודות לצחי. מבלי להתמעמע: פנייה לשירותיו של צחי היא ההחלטה הנכונה שלכם. ללא כל ספק, שיקול או טענה. מומלץ בחום!
Marat Gartsman
Marat Gartsman
08:47 26 Jan 20
קיבלנו מצחי והצוות המצויין שלו שירות ליווי לקיחת משכנתא. מאוד התרשמנו מהמקצועיות, ההבנה וההתחשבות ברצונות והצרכים שלנו כלקוחות בתהליך בניית המשכנתא. בנוסף, ניהלו לנו אחלה מלחמת מחירים בין הבנקים ולא עצרו עד שהגענו להצעה הטובה ביותר. ממליץ בחום!!
מיכאל וינר
מיכאל וינר
11:10 24 Dec 19
במהלך השנתיים האחרונות עברנו עם צחי תהליך של לקיחת משכנתא ובנייה של בית.התלבטנו האם לקחת יועץ משכנתאות, חשבנו לעצמינו מחשבות כאלה ואחרות: -לכאורה כל המידע נמצא ברשת, אולי אם נתאמץ קצת ללמוד את הנושא, נוכל לקבל החלטות מושכלות בעצמינו ולחסוך את התשלום ליועץ.- מה יועץ משכנתאות יוכל לחדש לנו? - תהליך הרכישה והבניה כולל כל כך הרבה התעסקות עם ספקים ואנשי מקצוע, למה לצרף עוד מישהו לרשימה המתארכת ממילא...ועוד מחשבות כאלה ואחרות.אך, מתוך הבנה שתהליך כזה עשוי לחסוך לנו כספים רבים, ואין לנו כלים ללמוד את השטח לעומק מכל צדדיו החלטנו לפנות לצחי.צחי הפליא בידיעותיו לעומק של כל התחום. יש לו רמת שירות גבוהה ואכפתיות ללקוחות. הוא זמין לכל שאלה, פנוי לכל אי הבנה, משיב בסבלנות ומתוך הכרות רבת שנים עם תחום המשכנתאות בארץ.הוא מגיע פיזית לפגישות עם הבנק, ועוזר כדי לקבל משכנתא בתנאים הטובים ביותר.בפועל ההשקעה הזו, חוסכת כספים רבים!אנחנו ממליצים מאוד להעזר בשרותיו! בהצלחה ברכישה, בבניה ובכל מה שתעשו בדרך..
Zvi Noy
Zvi Noy
10:26 11 Dec 19
זכיתי ליהנות משירותיו של צחי גרוסמן והרגשתי צורך עז לשתף את החוויה- אתחיל בזה שהוא אדם מאוד נעים עם יחסי אנוש מצוינים! שזה בעיניי הדבר הראשון שחשוב. כי אם מרגישים נוח מול אותו אדם מקצועי כבר הכל מתחיל ברגל ימין. מלבד כלים ניהוליים ופיננסים אשר הביא עימו למפגש איתנו, צחי ליווה אותנו בכל שלב ובכל רגע. תמיד היה זמין לשאלות או תהיות. השתתף בכל השלבים - ולא עזב ידינו לרגע. בימים קשים שהיינו לחוצים בטירוף לפני החלטות גורליות עבורנו, הקול שלו (אמיתי לגמרי...) היה מיד מרגיע אותנו. טון הדיבור שלו, הביטחון שלו הידע והניסיון גרמו לנו להישאר במקום ולהרגיש שאנו במקום מבטחים. מה גם שביום יום אנחנו עובדים סביב השעון ולא מצליחים לזכור מה צריך לעשות ואיך. צחי ליווה אותנו בצורה כל כך מסודרת, רצופה ואכפתית שגרמה לכל החוויה להיות די נהדרת ופחות מתישה.. לסיכום- צחי- השארת לנו טעם לעוד.... מומלץ ביותר!
רלי יושעי
רלי יושעי
08:35 24 Nov 19