יועץ משכנתאות פרטי

תנאים לקבלת משכנתא- כל מה שצריך לדעת


חלום חייהם של לא מעט אנשים קשור ברכישת נכס או דירה ללא נטילת הלוואה. המוני אנשים רוצים ליישם רכישת נכס ללא נטילת משכנתא. בפועל, מעט מאוד אנשים קרובים לכך וכאן למעשה מדברים על אופציה יחידה שתאפשר רכישה עצמאית- קניית דירה באמצעות הלוואת משכנתא על פי סטנדרטים אשר ייקבעו בצורה מקצועית על פי יודעי דבר או לאחר סקר שווקים מעמיק נדרש. יש לא מעט פרטים שראוי לדעת לפני שנוטלים הלוואת משכנתא. להלן כמה נקודות כדלקמן.

איך לקבל משכנתא ומהם התנאים הבסיסיים

אם אתם בעניין של קבלת משכנתא, קחו בחשבון כי הבנק יברור כמה וכמה דברים טרם אישור הדברים. השלב הראשון אשר יהווה אינדיקציה לבדיקת הבנק יהיה קשור בלווה. מי האדם לו מלווים את הכסף? הבנק יעדיף להכיר את הלווה לרבות אופיו ותנאי השתכרותו. כמו כן, יוודא כי הוא אכן יכול להחזיר בזמן את העליות – בדרך כלל שליש מהכנסה קבועה. גם ההתנהלות הכלכלית שלו תעלה כחלק מהשיקולים כאשר המטרה היא לראות שהוא אכן בעל מסוגלות לעמוד בהלוואה.מטרת ההלוואה יהווה את השלב הבא, מדוע לווים את הכסף? האם מדובר בבית, חנות, שיפוצים או אפילו פריסת חובות? כאשר יודעים את המטרות, קל יותר להתקדם נכון. כאשר הדברים הללו יענו על הדרישות, יהיה ניתן לעבור לשלב הבא המדבר על שיעבוד הנכס  בפועל. מה טיב הרכוש או הנכס המיועד לשעבוד? מה לגבי רישומי הנכס ומה הם אומרים בפועל? כאמור, יש לא מעט נכסים שערכם נמוך ביותר ומכאן שבזמן אמת לא תמיד יהיה אפשר לממש או להעריך את כיסוי החוב אם יהיה אחד כזה.

כללים לקבלת משכנתא

בסיכום דבר, שילוב של שלושת הפרמטרים באופן נכון, יעניקו את האישור המיוחל להלוואה. נקודות חשובות אלו הינן נקודות אשר מקורן בדרישות מבדקי מפקחים על הבנקים לרבות ביקורות על תיקי משכנתאות המבוצעים במוסדות פיננסים או בנקים. לאחר הכרת האדם, משלח ידו ואמינותו, מגיע השלב של בירור ומטרות כיאה לכל נושא אחר ובסופו של דבר, יכולת שיעבוד הנכס באופן הנכון ובצורה האפקטיבית על פי כל הכללים כאשר השאיפה היא להשיג הלוואה המותאמת על פי צרכים מדויקים ויכולות החזרת התשלומים על פי כל הקביעות אשר חלו במעמד חתימת חוזה המשכנתא.

לקנות דירה בלי משכנתא זה חלום של הרבה אנשים, אך בפועל רוב האנשים לא קרובים אפילו להגשמת החלום הזה. זה ברור שכאשר אנחנו קונים דירות עם משכנתא אנחנו משלמים עליהן בסופו של דבר יותר, אך אם זו האופציה היחידה שתאפשר לנו להפוך להיות בעליה דירה הרי שזה כדאי. יש לא מעט דברים שצריך לדעת על משכנתא ועל תנאים לקבלת משכנתא, כך שמומלץ לכם לעיין במאמר שלפניכם לפני שאתם עושים צעדים ראשונים בכיוון.

תנאים לקבלת משכנתא שבלעדיהם אי אפשר יהיה להתקדם

יש מספר דברים שצריך לדעת על תנאים לקבלת משכנתא, וככל שתלמדו על הנושא הזה יותר מוקדם כך תוכלו לקצר את התהליך ואף להימנע מעגמת נפש. שלושת הדברים העיקריים שהבנק ירצה הם:
1. להכיר את הלווה: כלומר, במה הוא עוסק, מזה כמה שנים הוא עובד באותו מקום. הבנק ירצה לדעת גם מהם מקורות ההכנסה העיקריים של הלווה והאם שני בני הזוג עובדים או לא. הדבר החשוב ביותר הוא כמובן גובה ההכנסה החודשית של שני בני הזוג כי זה ישפיע באופן ישיר על התנאים לקבלת ההלוואה.
2. מטרת ההלוואה: הדבר השני שהבנק ירצה לדעת כשהוא נותן משכנתא ללקוח, זה מה הסיבה שבגללה הוא רוצה את המשכנתא. האם המטרה היא החרבה, רכישת דירה, שיפוצים או פריסת חובות? יש הבדל בין כל המטרות האלה וכל מטרה כזאת תגרום לבנק להציע משכנתא בתנאים אחרים.
3. הכנס עצמו: בין אם מדובר על תנאים לקבלת משכנתא כדי לקנות דירה, לשפץ אותה או כדי לעשות בה כל דבר אחר, הבנק יירצה לבדוק כמה שווה הכנס עצמו.

בוחרים את המסלול הנכון

מעבר לכך שאתם צריכים לדעת כמה שיותר על הנושא של תנאים לקבלת משכנתא, אתם גם צריכים לדעת איזה סוג של משכנתא תתאים לכם יותר. אומנם זה נכון שככל שההכנסה שלכם יותר גדולה וככל שההון העצמי שלכם יותר גדול כך התנאים שתקבלו יהיו גם יותר טוב, אך לא בכך די. אתם צריכים גם לדעת שיש היום הרבה מאוד מסלולים של משכנתא, מה שאומר שכדאי יהיה לבדוק לעומק איזה מסלול יתאים יותר לחיים שלכם ולאופן שבו אתם מנהלים אותם. כלומר, זה שהיום עוד אין לכם ילדים ואתם יכולים להפריש יותר לטובת החזרי המשכנתא זה לא אומר שום דבר על העתיד. לכן כדאי שתיפנו אל חברה מקצועית שתוכל לייעץ לכם לפני שאתם חותמים על ההתחייבות המשמעותית הזאת, ואין ספק שאנחנו הכתובת הטובה ביותר שלכם לעניין.

לנו יש את הידע ואת הניסיון, ובעזרתם כלים אלה נוכל לייעץ לכם בנושא של בחירת המשכנתא המתאימה לכם ביותר. לקנות דירה היום זה לא צעד פשוט אך אתם תראו שבסופו של דבר תצאו מאוד מרוצים מהעניין.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים