יועץ משכנתאות פרטי

מה הם הפרשי הצמדה?


בכל מסלול של החזרי משכנתא יש לנו סכומים משתנים לפי לוחות סילוקים שונים ולפי שיטות חישוב המשכנתא. המטרה של נוטלי המשכנתאות היא בדרך כלל להפחית את הסכומים האלה ואת העלויות לעומת המטרה של הבנקים שהיא להגביר כמה שיותר את העלויות כדי להרוויח מהן. במסלולי המשכנתאות מתחבאים לא מעט כלים שמשתנים מדי חודש ומדי שנה, וההפרשים האלה מחושבים כל הזמן. גם אם נדמה לנו שבגלל ההחזרים האלה אנחנו מרוויחים הפחתה זמנית בהחזר המשכנתא, מהר מאוד נגלה שצריך גם לשלם הפרשי הצמדה או כל פיצוי אחר לבנק על פירעון מוקדם או כל אפשרות שנוצרה לנו כדי להחזיר את המשכנתא מוקדם ככל האפשר. זוהי הסיבה שבגללה יש עלויות שונות של עמלות פירעון מוקדם וחישובי הפרשי הצמדה שיש לשים אליהם לב ולבדוק מסלולים שבהם יש כמה שפחות כאלה.

מהם באמת הפרשי ההצמדה?

מכיוון שמסלולי החזרת המשכנתא צמודים או למדד המחירים לצרכן, או לדולר, או לשערי החליפין של מטבע חוץ כלשהו, ואלה יכולים להיות מטבעות מכל העולם. ההפרשים מצטברים בחישובים השנתיים שלכם עד שאתם צריכים לשלם את כל המשכנתא ובכך פורעים בבת אחת בסוף התקופה את כל ההפרשים שהצטברו מאז בכל השנים. לא משלמים הפרשי הצמדה בכל שנה בשנה אלא מחכים לכל התקופה שתסתיים. את ההפרשים מחשבים לפי לוחות סילוקין ומחשבים לאורך כל תקופת החזר המשכנתא עד סופה כאשר מקבלים את הדו“ח הסופי של היתרות לסילוק לטובת הבנק. את החישובים עושים לפי המסלולים שבחרתם בהם, אם זה צמוד למדד או צמוד למט“ח או לדולר, ופי זה יודעים לחשב כל מה שנותר עוד לשלם. את ההפרשים מצמידים לקרן ומוסיפים עליה.

מה משלמים הלווים?

הלווים משלמים לפי המסלול שבחרו בו ולכן חשבו מראש על כך שכאשר אתם מבקשים משכנתא אתם צריכים פחות או יותר לצפות את התנודות. נכון שזה קשה עד בלתי אפשרי כמעט לדעת מה יהיה בעתיד, אבל זוהי בדיוק המשכנתא שמנסה לצפות לזמן רב את יכולת ההחזר שלכם. אם אתם חוזים שההצמדה למדד תניב לכם הכי פחות הפרשי הצמדה אתם צריכים לקחת זאת בחשבון ולחשב את ההחזרים והסכומים שלכם על פי זה. אם אתם חושבים שהפרשי הצמדה יהיו כמה שיותר קטנים במסלולים שצמודים לאג“ח או למט“ח או לכל כלי אחר התייעצו עם אנשי מקצוע שיכולים לומר לכם בדיוק כמה צפויים להיות ההפרשים שתחויבו לשלם לבנק עם ההצטברות עם השנים.

חשיבות שלב הייעוץ

כעת, כשברור לכם שחישובי המסלולים יחד עם ההחזרים והפרשי ההצמדה אינם כה פשוטים עליכם לקחת בחשבון שיש אנשי מקצוע, כמו יועץ משכנתא, שיכולים לסייע לכם בחישובים מדויקים יותר. כך תוכלו גם לצפות את מסלולי ההחזר שלכם ואת הסכומים שאתם משלמים עם השנים. זכרו כי הבנק לא מוותר על הפרשי הצמדה שמגיעים לו על סכומי הקרן לאורך כל התקופה לפי עליית המדד או שערי המט“ח וכן הלאה.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים

מקצועי, סבלני, ליווי צמוד לאורך כל הדרך ועזרה בכל הקשיים והשאלות!!! תותח (:
sharon katzav
sharon katzav
19:40 19 Mar 20
צחי ובת אל היקרים, אין לי מילים להודות לכם על הסיוע המהיר.. המקצועי והכי חשוב... חסכתם לאימא שלי עשרות אלפי שקלים בריביות של המשכנתא... צחי... אתה פשוט בן אדם שאפשר לסמוך עלייך וזאת ידעתי מהרגע הראשון שפגשתי אותך, יחד עם בת אל אתם צוות מנצח!!!אז אלפי תודות ואני ממליצה עליהם בחום ובעיניים עצומות!!!!
miri dok
miri dok
07:31 15 Mar 20
תותח אמיתי!!תודה רבה לצחי, סיוון ובתאל,על עבודה מקצועית, מהירה, אכפתיתעל הכנות והיושר.לא מעגלים פינות ומשקיעים בלקוח מתחילת התהליך ועד סופו!משכנתא זהו הליך מסובך עם צורך להבין הרבה משתנים הקשורים לריביות, גובה המשכנתא, החזר חודשי, הליך מול הבנק וכו'.צחי מבהיר את הכל (ומעבר), מדבר בגובה העיניים, מסביר הכל כמו שצריך, ותמיד קשוב ועונה לשאלות, עד שהכל אכן מובן. ובסוף, הוא חוסך המון כסף לאורך כל חיי המשכנתא, והולך עד הסוף עם הלקוח מול הבנק!יישר כוח!! ממליץ מאוד!!
chen rosin
chen rosin
07:08 24 Feb 20
המלצה חמה על צחי גרוסמן!אדם מקצועי ביותר בתחום המשכנתאות.נתן את הנשמה, השקיע רבות והגיע לתוצאות נהדרות עבורנו.גם עוזרתו סיוון הייתה תמיד זמינה עבורנו, בצורה הכי טובה ונעימה שאפשר .לא היינו צריכים לעשות כלום. קיבלנו מצחי מענה וטיפול בכל מה שהיה צריך - והכל בצורה הכי טובה שאפשר לבקש.נשאר לנו רק להגיד המון תודה.משפחת ביילין
Luba Beilin
Luba Beilin
09:00 26 Jan 20
את צחי הכרתי לפני כשנתיים וחצי לאחר רכישת קרקע לבנייה ולקראת תוכנית שאפתנית לתחילת בנייה. הייתי בטוח כי לפנינו דרך ללא מוצא בשל מורכבות תיק המשכנתא הנדרש, אך צחי הבטיח כי יעשה כל מאמץ, וקיים. רץ, שכנע ועמל בין כל הגורמים הרלוונטיים, לא ויתר ובסוף מאמציו נשאו פרי. גם כאשר במהלך הבנייה, עלה חשש שנאלץ לוותר על רבים מהמתוכנן בשל חריגות תקציב, חזרתי לצחי, עם בקשה מורכבת לא פחות. לא היה לי איך להתאכזב, אלא רק להיות מופתע עוד יותר מהדביקות והנכונות של צחי לעזור. ולהצליח. אין לי אוצר מילים מספק על-מנת להודות לצחי. מבלי להתמעמע: פנייה לשירותיו של צחי היא ההחלטה הנכונה שלכם. ללא כל ספק, שיקול או טענה. מומלץ בחום!
Marat Gartsman
Marat Gartsman
08:47 26 Jan 20
קיבלנו מצחי והצוות המצויין שלו שירות ליווי לקיחת משכנתא. מאוד התרשמנו מהמקצועיות, ההבנה וההתחשבות ברצונות והצרכים שלנו כלקוחות בתהליך בניית המשכנתא. בנוסף, ניהלו לנו אחלה מלחמת מחירים בין הבנקים ולא עצרו עד שהגענו להצעה הטובה ביותר. ממליץ בחום!!
מיכאל וינר
מיכאל וינר
11:10 24 Dec 19
במהלך השנתיים האחרונות עברנו עם צחי תהליך של לקיחת משכנתא ובנייה של בית.התלבטנו האם לקחת יועץ משכנתאות, חשבנו לעצמינו מחשבות כאלה ואחרות: -לכאורה כל המידע נמצא ברשת, אולי אם נתאמץ קצת ללמוד את הנושא, נוכל לקבל החלטות מושכלות בעצמינו ולחסוך את התשלום ליועץ.- מה יועץ משכנתאות יוכל לחדש לנו? - תהליך הרכישה והבניה כולל כל כך הרבה התעסקות עם ספקים ואנשי מקצוע, למה לצרף עוד מישהו לרשימה המתארכת ממילא...ועוד מחשבות כאלה ואחרות.אך, מתוך הבנה שתהליך כזה עשוי לחסוך לנו כספים רבים, ואין לנו כלים ללמוד את השטח לעומק מכל צדדיו החלטנו לפנות לצחי.צחי הפליא בידיעותיו לעומק של כל התחום. יש לו רמת שירות גבוהה ואכפתיות ללקוחות. הוא זמין לכל שאלה, פנוי לכל אי הבנה, משיב בסבלנות ומתוך הכרות רבת שנים עם תחום המשכנתאות בארץ.הוא מגיע פיזית לפגישות עם הבנק, ועוזר כדי לקבל משכנתא בתנאים הטובים ביותר.בפועל ההשקעה הזו, חוסכת כספים רבים!אנחנו ממליצים מאוד להעזר בשרותיו! בהצלחה ברכישה, בבניה ובכל מה שתעשו בדרך..
Zvi Noy
Zvi Noy
10:26 11 Dec 19
זכיתי ליהנות משירותיו של צחי גרוסמן והרגשתי צורך עז לשתף את החוויה- אתחיל בזה שהוא אדם מאוד נעים עם יחסי אנוש מצוינים! שזה בעיניי הדבר הראשון שחשוב. כי אם מרגישים נוח מול אותו אדם מקצועי כבר הכל מתחיל ברגל ימין. מלבד כלים ניהוליים ופיננסים אשר הביא עימו למפגש איתנו, צחי ליווה אותנו בכל שלב ובכל רגע. תמיד היה זמין לשאלות או תהיות. השתתף בכל השלבים - ולא עזב ידינו לרגע. בימים קשים שהיינו לחוצים בטירוף לפני החלטות גורליות עבורנו, הקול שלו (אמיתי לגמרי...) היה מיד מרגיע אותנו. טון הדיבור שלו, הביטחון שלו הידע והניסיון גרמו לנו להישאר במקום ולהרגיש שאנו במקום מבטחים. מה גם שביום יום אנחנו עובדים סביב השעון ולא מצליחים לזכור מה צריך לעשות ואיך. צחי ליווה אותנו בצורה כל כך מסודרת, רצופה ואכפתית שגרמה לכל החוויה להיות די נהדרת ופחות מתישה.. לסיכום- צחי- השארת לנו טעם לעוד.... מומלץ ביותר!
רלי יושעי
רלי יושעי
08:35 24 Nov 19