יועץ משכנתאות פרטי

כיצד ניתן לדחות את תשלומי המשכנתא?


כיצד ניתן לדחות את תשלומי המשכנתא?

כל מי שמשלם משכנתא יודע על מה מדובר. נגיסה עמוקה וחותכת בשכר החודשי שחותכת בברוטאליות מחשבון הבנק ללא כל התחשבות. ללא כל התחשבות? אז אם גם אתם הייתם משוכנעים עד היום כי כך זה נראה וכך זה אמור להיראות, חשוב שתדעו כי ישנם מצבים אשר בהם בהחלט אפשר לעצור ולקחת הפוגה מתשלומי המשכנתא.

מקפיאים את המשכנתא

ישנם מצבים אשר בהם הלווים מתקשים להמשיך לשלם את החזרי המשכנתא. או אז הם מחפשים דרך להקל על עצמם את המעמסה או לכל הפחות לעצור במעט את המרוץ. זה יוכל לקרות כאשר מדובר באירוע משפחתי כמו תינוק שמצטרף למשפחה תהליך של גירושין, מוות של אחד מהמשלמים וכן הלאה. כאשר הלווה מבקשה הפסקה או חופשה מההלוואה, ישנם בהחלט מצבים אשר בהם הוא יכול לקבל אותם.

לפני שעושים משהו – בודקים את האפשרויות

חשוב לדעת כי בכל הנושאים הקשורים למשכנתאות שזה כולל בין היתר גם גרירת משכנתא או הקפאת משכנתא שזה נושא המאמר שלנו, חשוב לשים לב לאפשרויות הקיימות בכלל הבנקים המציעים את השירות. חשוב לדעת כי אם לא נשים לב לכך, הרי שלא פעם אנחנו כלקוחות עשויים למצוא את עצמנו משלמים הרבה עמלות שהן למעשה מיותרות לחלוטין. עם מעט שימת לב היינו בהחלט יכולים להגיע למשהו הרבה יותר זול ופשוט.

הקפאת משכנתא – איך זה מתבצע בפועל?

כאשר ישנם תנאים שונים אשר אלו מונעים את המשך ההחזרים של המשכנתא, חשוב לבצע הקפאה של המשכנתא בצורה מסודרת וערוכה מראש. יש לשים לב כי הקפאה של משכנתא לעומת גרייס שזה דחיית התשלומים – היא אפשרות שעליה יסכימו הבנקים למשכנתאות רק במידה ויהיה ברור כי אין כאן עצירת התשלומים בתחילת חייה של ההלוואה.

בכל מקרה חשוב שכל אחד ידע כי בעת שהוא בא לחתום על קבלת משכנתא, יש לבדוק מהם התנאים לקבלת המשכנתא ועליו לבדוק כי החוזה מכיל מידע על האפשרות בדבר הקפאה של המשכנתא במידה ויעלה בכך צורך. כי אם החוזה לא יכיל את הסעיף המדובר, הרי שלא תהיה כלל אפשרות לקבל את ההטבה הזו והמשכנתא תהיה חייבת להמשיך ולרדת מהחשבון – באש ובמים, יקרה מה שיקרה…

דחיית תשלום משכנתא – יש הגבלות בתהליך

מלבד ההגבלה אותה כבר ציינו לעיל כי עצירת התשלומים של המשכנתא אינה נעשית בתחילת חייה של ההלוואה, ישנן הגבלות נוספות. כך למשל ישנם בנקים מסויימים אשר אלו לא יסכימו לאפשר את ההקפאה של המשכנתא יותר מ – 12 פעמים במהלך חייה של ההלוואה. זה אמנם נשמע מספר מרשים אך בכל זאת, את המשכנתא משלמים משך עשרים ושלושים שנה כך ש -12 פעמים זה לא כל כך הרבה ביחס לאורך חייה של המשכנתא.

מלבד זאת ישנה הגבלה נוספת אשר אינה מאפשרת את עצירת התשלומים למשך שלושה חודשים ברצף יותר משלוש פעמים במהלך חייה של המשכנתא.

איך מגישים בקשה להקפאת משכנתא?

כאשר מדובר על הקפאת משכנתא גירושין או הקפאת המשכנתא בשל כל סיבה אחרת, יש לפנות אל הבנק ולנמק מהן הסיבות אשר בשלהן אתם מבקשים להקפיא את המשכנתא. מלבד גירושין עשויות להיות סיבות רבות נוספות. כמו חופשה עם המשפחה, חופשת לידה, פיטורין, סיבות רפואיות וכן הלאה.

חשוב לדעת כי לכל בנק יש את התנאים שלו ואת תנאי ההקפאה אותם הם מציעים.

לדוגמא בבנק לאומי הדחייה תהיה עד לשלושה חודשים. בבנק הפועלים לעומת זאת אפשר לבחור חודש אשר בו לא ישלמו את המשכנתא וכתוצאה מכך תוארך תקופת התשלומים.

בנק מזרחי מאפשר גם כן חודש אחד של הקפאת התשלום.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים

תותח אמיתי!!תודה רבה לצחי, סיוון ובתאל,על עבודה מקצועית, מהירה, אכפתיתעל הכנות והיושר.לא מעגלים פינות ומשקיעים בלקוח מתחילת התהליך ועד סופו!משכנתא זהו הליך מסובך עם צורך להבין הרבה משתנים הקשורים לריביות, גובה המשכנתא, החזר חודשי, הליך מול הבנק וכו'.צחי מבהיר את הכל (ומעבר), מדבר בגובה העיניים, מסביר הכל כמו שצריך, ותמיד קשוב ועונה לשאלות, עד שהכל אכן מובן. ובסוף, הוא חוסך המון כסף לאורך כל חיי המשכנתא, והולך עד הסוף עם הלקוח מול הבנק!יישר כוח!! ממליץ מאוד!!
chen rosin
chen rosin
07:08 24 Feb 20
המלצה חמה על צחי גרוסמן!אדם מקצועי ביותר בתחום המשכנתאות.נתן את הנשמה, השקיע רבות והגיע לתוצאות נהדרות עבורנו.גם עוזרתו סיוון הייתה תמיד זמינה עבורנו, בצורה הכי טובה ונעימה שאפשר .לא היינו צריכים לעשות כלום. קיבלנו מצחי מענה וטיפול בכל מה שהיה צריך - והכל בצורה הכי טובה שאפשר לבקש.נשאר לנו רק להגיד המון תודה.משפחת ביילין
Luba Beilin
Luba Beilin
09:00 26 Jan 20
את צחי הכרתי לפני כשנתיים וחצי לאחר רכישת קרקע לבנייה ולקראת תוכנית שאפתנית לתחילת בנייה. הייתי בטוח כי לפנינו דרך ללא מוצא בשל מורכבות תיק המשכנתא הנדרש, אך צחי הבטיח כי יעשה כל מאמץ, וקיים. רץ, שכנע ועמל בין כל הגורמים הרלוונטיים, לא ויתר ובסוף מאמציו נשאו פרי. גם כאשר במהלך הבנייה, עלה חשש שנאלץ לוותר על רבים מהמתוכנן בשל חריגות תקציב, חזרתי לצחי, עם בקשה מורכבת לא פחות. לא היה לי איך להתאכזב, אלא רק להיות מופתע עוד יותר מהדביקות והנכונות של צחי לעזור. ולהצליח. אין לי אוצר מילים מספק על-מנת להודות לצחי. מבלי להתמעמע: פנייה לשירותיו של צחי היא ההחלטה הנכונה שלכם. ללא כל ספק, שיקול או טענה. מומלץ בחום!
Marat Gartsman
Marat Gartsman
08:47 26 Jan 20
קיבלנו מצחי והצוות המצויין שלו שירות ליווי לקיחת משכנתא. מאוד התרשמנו מהמקצועיות, ההבנה וההתחשבות ברצונות והצרכים שלנו כלקוחות בתהליך בניית המשכנתא. בנוסף, ניהלו לנו אחלה מלחמת מחירים בין הבנקים ולא עצרו עד שהגענו להצעה הטובה ביותר. ממליץ בחום!!
מיכאל וינר
מיכאל וינר
11:10 24 Dec 19
במהלך השנתיים האחרונות עברנו עם צחי תהליך של לקיחת משכנתא ובנייה של בית.התלבטנו האם לקחת יועץ משכנתאות, חשבנו לעצמינו מחשבות כאלה ואחרות: -לכאורה כל המידע נמצא ברשת, אולי אם נתאמץ קצת ללמוד את הנושא, נוכל לקבל החלטות מושכלות בעצמינו ולחסוך את התשלום ליועץ.- מה יועץ משכנתאות יוכל לחדש לנו? - תהליך הרכישה והבניה כולל כל כך הרבה התעסקות עם ספקים ואנשי מקצוע, למה לצרף עוד מישהו לרשימה המתארכת ממילא...ועוד מחשבות כאלה ואחרות.אך, מתוך הבנה שתהליך כזה עשוי לחסוך לנו כספים רבים, ואין לנו כלים ללמוד את השטח לעומק מכל צדדיו החלטנו לפנות לצחי.צחי הפליא בידיעותיו לעומק של כל התחום. יש לו רמת שירות גבוהה ואכפתיות ללקוחות. הוא זמין לכל שאלה, פנוי לכל אי הבנה, משיב בסבלנות ומתוך הכרות רבת שנים עם תחום המשכנתאות בארץ.הוא מגיע פיזית לפגישות עם הבנק, ועוזר כדי לקבל משכנתא בתנאים הטובים ביותר.בפועל ההשקעה הזו, חוסכת כספים רבים!אנחנו ממליצים מאוד להעזר בשרותיו! בהצלחה ברכישה, בבניה ובכל מה שתעשו בדרך..
Zvi Noy
Zvi Noy
10:26 11 Dec 19
זכיתי ליהנות משירותיו של צחי גרוסמן והרגשתי צורך עז לשתף את החוויה- אתחיל בזה שהוא אדם מאוד נעים עם יחסי אנוש מצוינים! שזה בעיניי הדבר הראשון שחשוב. כי אם מרגישים נוח מול אותו אדם מקצועי כבר הכל מתחיל ברגל ימין. מלבד כלים ניהוליים ופיננסים אשר הביא עימו למפגש איתנו, צחי ליווה אותנו בכל שלב ובכל רגע. תמיד היה זמין לשאלות או תהיות. השתתף בכל השלבים - ולא עזב ידינו לרגע. בימים קשים שהיינו לחוצים בטירוף לפני החלטות גורליות עבורנו, הקול שלו (אמיתי לגמרי...) היה מיד מרגיע אותנו. טון הדיבור שלו, הביטחון שלו הידע והניסיון גרמו לנו להישאר במקום ולהרגיש שאנו במקום מבטחים. מה גם שביום יום אנחנו עובדים סביב השעון ולא מצליחים לזכור מה צריך לעשות ואיך. צחי ליווה אותנו בצורה כל כך מסודרת, רצופה ואכפתית שגרמה לכל החוויה להיות די נהדרת ופחות מתישה.. לסיכום- צחי- השארת לנו טעם לעוד.... מומלץ ביותר!
רלי יושעי
רלי יושעי
08:35 24 Nov 19