יועץ משכנתאות פרטי

חישוב משכנתא: איך תוכלו להתכונן לזה מראש ולעשות את זה בצורה הנכונה ביותר?


אנו עוברים תהליכים רבים בחיינו, ואחד התהליכים המהותיים ביותר היא לקיחת משכנתא. מרבית האנשים שרוכשים דירה, בין אם חדשה או יד שנייה, צריכים לקחת הלוואה, ולכן פעולה זו צריכה להתבצע בצעדים מבוקרים ובהבנה מלאה לקראת התהליך העתידי. הדבר העיקרי הוא חישוב משכנתא וקביעת סכום כזה או אחר להחזר חודשי קבוע. החישוב הוא מעין עוגן שיכול לסמן טווח מרבי להלוואה זו ובכך לארגן יכולת פיננסית וכלכלית להחזיר באופן קבוע ויציב.

ראוי להדגיש כי מומלץ לבצע חישוב משכנתא לפני כל חתימה על נטילת ההלוואה, בין היתר לפני רכישת משכנתא לדירה ראשונה. הסיבה לכך היא כי חישוב בצורה לא נכונה תבוא לידי ביטוי בהחזרים שלא מתאימים למצב הכלכלי של הזוג או המשפחה ועלול להשפיע על רמת החיים בה. זאת ועוד, יש לדעת כי אפשר להתמקח עם הבנקים על גובה הריבית, וכן אפשר ומומלץ לבדוק הצעות מבנקים שונים, אף כאלה הרחוקים ממקום מגוריכם. בסופו של דבר חישוב המשכנתא לוקח בחשבון את הריבית, גובה הסכום ומספר השנים הכולל שאתם מעוניינים להחזרת ההלוואה.

למה לי לקחת הלוואה?

משכנתא מהווה פריסה נוחה יותר של התשלומים ולעיתים אף מהווה הכרח. לקיחת הלוואה, כמו משכנתא דיגיטלית היא פתרון זמין ויעיל להרבה אנשים אשר רוצים לרכוש דירה ויש להם סכום התחלתי אך צריכים להוסיף עוד סכום לא מבוטל בכדי לממש חלום ולהגיע לדירה משלהם. לפי כן, הבנקים רוצים לדעת כי ללווים יהיה סכום התחלתי בשביל שיוכלו לאשר לקיחת הלוואה ולהתאימה לצרכי אותו לווה. כאשר לוקחים הלוואה, הפריסה היא הרבה יותר נוחה וזמן ההחזר הוא רב יותר כמובן שההחזר החודשי בהתאם ויש לבדוק פרמטרים אלו תחילה. אז אם אתם נמצאים בתהליך חישוב משכנתא כזה או אחר רצוי מאוד לפנות אל מומחים ולא לעשות זאת לבד.

מה זה בכלל החזר משכנתא?

כשאנו שואלים איך מחשבים החזר, אנו צריכים קודם כל לדעת מהו החזר משכנתא. הכוונה היא לסכום אותו תצטרכו לשלם כל חודש בשביל להחזיר הלוואה שלקחתם. חישוב משכנתא נכון ומדויק ככל הניתן מהותי בשביל החזר, מהסיבה שהמשכנתא תלך איתכם שנים ארוכות, ואתם צריכים להתכונן לכל תרחיש בכדי להימנע מנזקים עתידיים.

התאמת ההלוואה שרוכשי נכס כל שהוא נוטלים ליכולות ולצרכים שלהם היא מעשה אמנות. חשוב להבין שכל הלוואה הניתנת באמצעות מוסד מוכר כל שהוא – בין אם מוסד בנקאי ובין אם לא, היא תוצאה של חשיבה מעמיקה, חישוב משכנתא, כדאיות וסיכויים. תוך כדי כך, הלווה והמלווה כאחד לוקחים בחשבון תנאים לקבלת משכנתא ומגבלות ספציפיים שאותם צריך להחזיר. ראוי לציין, כי ישנן שיטות שונות להחזר והן חלק מהמאפיינים הספציפיים של כל לווה. לכן, התאמת השיטה הנכונה עשויה לחסוך ממון רב. לעומת זאת שגיאה בהתאמה עלולה להשפיע על ההתנהלות הכלכלית לאורך שנים.

חישוב משכנתא: בחירת מסלול בהתאמה

כדי לקבוע סכום ההחזר החודשי הקבוע שיתאים למי שמבקש, יש להתייעץ עם מומחה, בשביל שיבצע חישוב משכנתא יעיל ובצורה מושכלת בהתאמה מלאה לאותם לווים. הסיבה לשימוש בגורם מקצועי היא כי לרוב מתן הסברים על לקיחת ההלוואה היא דבר מסורבל ולא תמיד מובן. לכן פניה יזומה אל מומחה יכולה בקלות לפתור תסבוכת ולדעת בדיוק מה הסכום שבסוף חודש ירד מחשבון הבנק לטובת ההלוואה.

דבר נוסף שיכול להקל ולעזור וזה בחירת מסלול נוח ומותאם, יחד עם גורם מקצועי תוכלו להגיע למגוון רחב של מסלולים שיכולים להקל עליכם. ע”י נתונים כאלו ואחרים יבוצע חישוב משכנתא לפי סך כל הפרטים, וכך ויפרוש בפניכם ריבית משכנתא הרלוונטית עבורכם. ישנם אפשרויות בהן ניתן לשלב מספר מסלולים עם ריביות שונות ובכך לפרוש תשלום בצורה נוחה יותר. מומלץ להיות גמישים ולא לשים כל הסכום או חלק נכבד ממנו במסלול אחד אלא לחלק באופן מתאים את הסכום ובכך להביא לניהול ההלוואה בצורה נכונה ומקצועית וקלה יותר.

חישוב משכנתא: למה זה חשוב?

משכנתא זו למעשה הלוואה שאתם מקבלים היום לצורך קניית נכס מסוים, והחזרי ההלוואה אתם פורסים על פני לא מעט שנים. יש זוגות שיכולים להחזיר תוך עשר שנים ויש כאלה שצריכים לחכות הרבה יותר זמן עד היום שבו הם יפסיקו לשלם בכל חודש, וההבדל תלוי במשכורות וגובה ההלוואה. כאן המקום לשאול איך מחשבים משכנתא ומה הבנק מרוויח מכל העניין הזה, ואין ספק שהוא מרוויח לא מעט. זאת מכיוון שעל כל גובה ההלוואה שאתם לוקחים אתם משלמים ריבית לאורך השנים. מכאן נובע הצורך לעשות חישוב משכנתא, כי למעשה בעזרתו תוכלו לדעת כמה תשלמו על ההחזר שלכם לאורך השנים שיחלפו. כמו כן, חשוב ביותר לדעת כי החישוב תלוי בכל מיני מדדים משתנים, ובעיקר במסלול שתבחרו לחתום עליו ביום שבו אתם לוקחים את ההלוואה הגדולה בחייכם.

כאשר מדובר על חישוב משכנתא נחוץ לדעת את הנתונים הבאים:

  • השוואה: רבים חושבים שהלוואה היא מוצר אחיד בין הבנקים. בפועל, אפשר לקבל לפעמים הסכמים טובים יותר בבנק מרוחק ממקום המגורים שלכם. לכן מומלץ לבצע השוואת משכנתאות, כולל ההסכמים הספציפיים לכל אחת.
  • גובה הריבית: כדאי לדעת שיש אפשרות להתמקח על גובה הריבית ואין זו גזירה משמים. משום כך מומלץ ביותר לבצע ייעוץ עם איש מקצוע במהלך חישוב משכנתא ולבצע זאת מול כמה בנקים.
  • גובה ההחזר החודשי: חישוב מדויק יוכל לעדכן אתכם כמה כסף תשלמו מדי חודש, בהתחשב במספר השנים המוגדרות בעסקה שהציעו לכם לקבל בהלוואה.

 

חישוב משכנתא

באופן כללי: איך לעשות חישוב משכנתא?

חישוב החזר משכנתא הוא כאב ראש לא קטן ואפשר לבצע בו טעויות. אם רכישת הדירה היא אחת מההחלטות החשובות בחיי זוג צעיר, הרי שנטילת ההלוואה למימוש החלום היא חשובה לא פחות, ואף יותר. הם שקובעים את רמת החיים של המשפחה לעתיד והחזר גבוה מדי עלול להכביד על ניהול משפחה תקין. הדבר עובד גם להיפך, החזר קטן מדי הוא בזבוז זמן וכסף, שכן אם אפשר להתחייב להחזר גבוה יותר, כדאי לסלק הלוואה במהירות ולהתקדם לרכישה של נכס גדול יותר.

כיצד מתבצע תהליך חישוב משכנתא? לרוב, אדם שזקוק למשכנתא פונה לבנק גדול. בדרך כלל, יש לבצע שיעבוד לנכס לטובת הבנק, עד לסיום ההחזר. כאשר רוצים לקחת הלוואה חשוב לדעת כי ישנם מספר פרמטרים המשפיעים תמיד על החישוב וגובה ההחזרים. אלה כוללים סכום ההלוואה כמובן, משך ההלוואה, גובה הריבית, השינויים בה ומועדי השינוי וכן היבט ההצמדה (האם ישנה ולמה).

חישוב משכנתא: מחשבון החזר משכנתא

מחשבון החזר משכנתא הוא דבר נפוץ והוא מסייע לביצוע חישוב החזר משכנתא, וכן חישוב באופן כללי. כלים אלה נוחים ושימושיים בכדי לקבל מושג כללי, אבל מומלץ שלא להסתפק בהם, אלא לגשת ליועץ מקצועי. זאת, מאחר והם כלים לשימוש כללי, שמעצם טבעם לא לוקחים בחשבון נסיבות אישיות שלכם ספציפית. חוסר דיוק קטן עם תוצאות ממחשבון כזה, מאוד לא רצוי, כאשר מדובר בהחזרת ההלוואה הגדולה ביותר שתיקחו כנראה בחייכם.

ישנם מחשבונים מסוגים שונים אשר באמצעותם ניתן לבצע חישוב משכנתא לפי גובה ההחזר בפועל, לפי גובה החזר משכנתא חודשי מתוכנן, סוג, גובה ההלוואה וגובה הריבית. עם זאת, מומלץ לא לסמוך רק על מחשבונים אלה, משום שהם עלולים לשגות בהערכת גובה ההחזר החודשי. במקרה כזה, אתם עלולים לשלם החזרים גבוהים משמעותית, מגובה ההחזרים שלו ציפיתם לפי המחשבון.

פרמטרים חשובים בשביל חישוב משכנתא

בשביל לבצע חישוב משכנתא לפי ההחזר החודשי, קחו בחשבון מספר מרכיבים:

  • סכום הקרן: הקרן היא למעשה הסכום הכולל של ההלוואה אותה אתם לווים מהבנק. הסכום הזה מחושב באמצעות עלות ההלוואה אותה אתם רוצים לרכוש, פחות הון עצמי למשכנתא הקיים שלכם, ומקורות מימון נוספים.
  • גובה הריבית: משפיע כמה תחזירו בכל חודש. לכן חובה לעשות ‘סקר שוק’ וכן חישוב משכנתא וכך לברר מהי ההצעה המשתלמת ביותר. תתפלאו לשמוע אך יש שני סניפים של אותו בנק, שממוקמים במקומות שונים בארץ, שיציעו לכם הצעות שונות על  אותה הלוואה עליכם להחליט איזה מסלול אתם לוקחים במטרה לדעת כמה ריבית משלמים על משכנתא.
  • הריבית מתחלקת ל-4 מסלולים שונים: מסלול ריבית קבועה, מסלול צמוד – קבוע, מסלול צמוד, מסלול משתנה. זהו המרכיב המרכזי בסוף ההחזר החודשי ולכן יש להחליט על כך עם נתונים מדויקים. לעיתים המשכנתא מורכבת ממשתנים קטנים עם השפעה גדולה – גובה הריבית במשק ושערי המט"ח, הם אלמנטים שמהווים חלק מתוך חישוב החזר המשכנתא. חשוב לקחת בחשבון, שהם עשויים להשתנות בהמשך במידה שתשפיע מאוד. אפילו שינויים קטנים יחסית בהם, עשויים להתבטא משמעותית בגובה ההחזר החודשי ולהצטבר לאורך זמן לסכומים כספיים גדולים.
  • מספר התשלומים: מספר התשלומים שלכם הוא קריטי בשביל חישוב משכנתא לפי ההחזר החודשי, ולחישוה. ככל שתהיו מדויקים יותר, תימנעו מבעיות והפתעות לא צפויות.
  • סכום הביטוח: ביטוח חיים או ביטוח מבנה המשכנתא נועדו במטרה לבטח אתכם והבנק בתקופת ההלוואה. ביטוח מבנה מכסה אתכם במקרי נזקים למבנה הבית או הדירה שרכשתם, ואילו ביטוח חיים למשכנתא מבטיח לבנק החזר יתרת ההלוואה במקרי מוות של הלווים.

חישוב משכנתא

מהן השיטות לחישוב גובה החזר משכנתא?

זוגות צעירים מבצעים רכישת דירה בדרך כלל בתחילת חייהם המשותפים. מדובר בהוצאה גדולה חד פעמית (מקדמה) ואחריה יש חישוב החזר משכנתא חודשי משמעותי. מומלץ לבחון בזהירות גובה ההחזר שעליכם להחזיר מדי חודש ולוודא כי תוכלו לעמוד בו. יש כמה דרכים בשביל חישוב משכנתא והן תלויות באופי ההחזר המבוקש ובסכום ההלוואה שנלקחה.

כיום, מקובלות בישראל כמה שיטות לחישוב גובה החזר משכנתא, שמתוכן יוכל כל זוג לבחור כזו שמתאימה לו ביותר:

  • לוח שפיצר, החזר קבוע: השיטה הנפוצה ביותר שקיימת בישראל, הכוללת למעשה בערך 95% מההלוואות שניתנות על ידי הבנקים השונים בארץ. לפי שיטה זו, החזרי המשכנתא הכוללת קרן והריבית מוחזרות בסכום קבוע וזהה, לאורך כל תקופת ההחזר. בהלוואות צמודות, נוספים לכך כמובן הפרשי הצמדה ושער. היתרון הגדול בשיטה זו, הוא בכך שמחזירים בתשלומים חודשיים בסכום קבוע. במבט כללי, שימוש בלוח שפיצר הוא לרוב מסלול ההחזר הזול ביותר. לא פלא לכן, שהוא הפופולארי ביותר. עם זאת, כל מקרה לגופו ולא נכון להניח, שהוא מתאים לכל אחד ולכל מצב.
  • החזר קרן שווה: בשיטת הקרן השווה, חישוב משכנתא לפי מרכיבי ההחזר מתבצע באופן כזה שעל הקרן משלמים החזר קבוע, ואילו ההחזר יורד בהדרגה. בשיטה זו, סכום ההחזר החודשי יורד עם השנים. גם כאן, בהלוואות צמודות מוסיפים הפרשים ושער. לגישה זו כמה יתרונות חשובים. הקרן מצטמצמת במהירות, התשלום החודשי מצטמצם בהדרגה והריבית הכוללת שתשלמו נמוכה יותר משיטת שפיצר. מצד שני, מתחילים עם תשלום חודשי שהוא גבוה יותר משמעותית מאשר בשיטת לוח שפיצר וזה לא מתאים לכל אחד.
  • הלוואת בלון מלא: עפ"י השיטה הזו, מה שמשלמים הלווים הוא לא תשלום על חשבון הקרן אלא תשלום על חשבון הריבית. במילים אחרות, שיטה זו מאפשרת ללווה לשלם מדי חודש בחודשו תשלום הריבית חודשית המצטברת בעבור ההלוואה, בלא להחזיר ולו אגורה אחת מהקרן. עפ"י השיטה הזו הלקוח יצטרך לשלם את מלוא החוב בתום תקופת ההלוואה, וחשוב לזכור שקרן ההלוואה יכולה לגדול בלא מעט אחוזים במהלך תקופת ההלוואה כולה. הגורמים שיכולים להשפיע על גובהה יכולים להיות מדד המחירים לצרכן, שינויים במטבעות חוץ וכדומה, ואין ספק שבסופו של דבר זה עלול להיות מורגש בסכום שאותו מחזירים לבנק. שיטה זו טובה למי שיודע שבטווח זמן כל שהוא לאורך חיי ההלוואה יעמוד לרשותו סכום שיספיק לכיסוי הקרן ולסגירה. ראוי לציין כי הלוואות בלון לסוגיהן, מכונות הלוואות Bullet ("בולט"). הלוואות "בלון" עשויות להתאים ללווים במצבים מסוימים. הן מאפשרות לרכוש נכס ולהתחיל להשתמש בו, אפילו לייצר ממנו רווחים, תוך כדי הקלה כספית בנוגע להחזר. מצד שני, מדובר בהלוואה יקרה מאוד. בנוסף, הדבר דורש משמעית עצמאית ואחריות רבה, כך שהתנהלותכם הכספית אכן תאפשר לכם לעמוד בהתחייבות לתשלום הגדול שיידרש בבת אחת, בסוף מועד הלוואת הבלון. ייתכן שאתם בונים על כך שתצברו מספיק כסף עד אז – למשל תכנית חסכון שתספק לכם סכום גדול במועד מסוים. מצד שני, תמיד תיתכנה הפתעות, שיחייבו הוצאת סכומים גדולים שלא כמתוכנן. אם אתם בונים על הכנסות עתידיות גדולות (מעסק למשל), זה עשוי להיות תכנון אפילו פחות וודאי ובטוח.
  • הלוואת בלון חלקי: ואריאציה של הלוואות הבלון, שבה ישנו תשלום חודשי, אך של ההפרשים של הצמדה בלבד. רק בסוף משלמים את הקרן.
  • תקופת "גרייס": תקופה שבה מוסכם לשלם באופן חלקי כל חודש או שלא לשלם אותה בכלל. מדובר למעשה על סוג של דחיית תשלומים – הסכומים שעליהם מדלגים ישולמו בהמשך. בכדי לחדד את ההבדל בין גישת הגישות, נציין שבבלון משלמים בסוף התקופה בבת אחת. בתהליך גרייס משכנתא לעומת זאת, הסכומים שתשלומם נדחה יוחזרו בהדרגה, באותה שיטה שבה סוכם להחזרת המשכנתא כולה. אפשרות זו שימושית, בכדי להקל על הלווים במצבים לא קלים מבחינה כספית ובתקופות שונות לאורך החזר המשכנתא. מצד שני, עיכובים בתשלום מגדילים את הסכום הסופי, בגלל הריבית על הקרן, ולכן חישוב משכנתא יכול למצוא לכם את הפתרון המשתלם יותר.

כל אדם שרוצה לקחת הלוואה חייב לברר היטב איזה סוג ומהם ההחזרים שמתאים לו. בסופו של דבר, גובה ותנאי ההחזר נקבעים סופית ורשמית בחוזה, שנחתם בגוף הפיננסי שממנו לוקחים אותה. מדובר בנושאים מורכבים, שבהם כל היבט טכני קטן לכאורה, עשוי להתבטא לאורך זמן בסכומי כסף גדולים. עוד מקור למורכבות, הן נסיבות החיים השונות והמשתנות של כל אחד והצפי האישי לעתיד. מסיבה זו, חיוני להתעמק בדברים ואידיאלית, מוטב לעשות זאת בסיוע יועץ מומחה.

 

שיטת חישוב משכנתא: לוח שפיצר משכנתא

ישנן שיטות שונות להחזרה, חלקן מורכבות יותר, חלקן פחות. לרשות הנוטלים הלוואה עומדות מספר שיטות החזר ואחת הנפוצות ביותר נקראת לוח שפיצר משכנתא. ראוי להבין, כי השיטה משפיעה על גובה ההחזר החודשי על כל המשמעויות הנלוות לכך. מחשבון משכנתא שפיצר זו אחת השיטות והיא מאפשרת ללווה להחזיר סכום קבוע לכל אורך תקופת ההלוואה. שיטות אחרות מאפשרות החזר בגובה משתנה וגמיש. כמובן שכל אחד בוחר שיטת הלוואה הנוחה שלו לפי רמת ההכנסה והתוכניות לעתיד. אך בכל זאת כדאי לקבל ייעוץ משכנתא משום ששיטת חישוב משכנתא משנה את תנאי ההלוואה ומשפיעה על חיי הזוג לשנים רבות. כיום כאשר הלוואה פרטית היא דרך ההלוואה הכמעט יחידה עבור רכישת דירה, יש לתכנן אותה בקפדנות ולדעת מהן ההשלכות של כל שיטה וההסכמים המוגדרים בהלוואה ספציפית.

מהי שיטת שפיצר?

באמצעות מחשבון משכנתא שפיצר ניתן לראות במדויק מה צפוי להיות ההחזר החודשי, במידה ובוחרים בשיטה זו. מדובר, כאמור, בשיטה הפופולארית ביותר כיום וכמעט 95 אחוזים מתהליכי חישוב משכנתא מתבססים על שיטה זו. במסגרת שיטת ההחזר מוגדרים מראש התשלומים באופן שווה והם כוללים הן את הריבית והקרן. ככל שהשנים חולפות, נושא החזר החודשי המתייחס לקרן גדל ואילו ההחזר המתייחס לריבית קטן. מי שבוחר במסלול זה מחשבון משכנתא שפיצר עוזר לו לדעת במדויק כמה צפוי להיות ההחזר החודשי שלו ובהתאם – להיערך.

מחשבון משכנתא שפיצר היא שיטת חישוב להחזר. בהשוואה לשיטות אחרות בשביל חישוב משכנתא, שיטת שפיצר מציעה יתרון משמעותי הבא לידי ביטוי בסכום הכולל. שיטת שפיצר נחשבת לזולה יותר ותקופת ההחזר שבה קצרה יותר. מצד שני, בהשוואה לשיטות אחרות, ההחזר הכולל על הריבית (בתום התקופה כולה) הוא גבוה יותר והתשלום החודשי על הקרן יורד בקצב איטי יותר.

להלן סרטון עם מספר טיפים להוזלת ריביות המשכנתא בבנק:

 

 

להלן דוגמה להלוואה על סך 1.5 מיליון ש"ח ל-30 שנה עפ"י לוח שפיצר בתמהיל משולב (נכון לנובמבר 2022):

הלוואה בתמהיל משולב של 1.5 מיליון ₪ ל-30 שנה עפ"י לוח שפיצר:

מסלול סכום (ש"ח) מסלול תקופה (חודשים) ריבית (אחוזים) החזר חודשי (ש"ח) החזר כולל (ש"ח)
1 500,000 פריים 120 (10 שנים) 3 4,828 579,364
2 500,000 קבועה צמודה 120 (10 שנים) 2 4,601 552,081
3 500,000 קבועה לא צמודה 120 (10 שנים) 4 5,062 607,471
סה"כ 1,500,000 ש"ח 1,738,916 ש"ח

מה לעשות אם המשכנתא לא מתאימה?

הבעיות מתחילות כשאין לנו מספיק כסף לשלם הלוואה וכשאנחנו לא באמת עומדים בהחזרים, זאת בעקבות חישוב משכנתא מוטעה. לווים אשר נקלעים למצבי פיגור בתשלומים צפויים לחיוב בקנס פיגורים מטעם הבנק, כאשר פיגור בתשלומים במהלך שישה חודשים רצופים יוביל את הבנק לנקיטת צעדים של פנייה להוצאה לפועל בשביל להעביר דירה לבעלותו ומכירתה לכיסוי החוב. בטרם נקיטת האמצעים נשלח מטעם הבנק מכתב אזהרה אל הלווה. חשוב לציין שלרוב אין הבנק דורש לתשלום מלוא החוב באופן מלא אלא את החוב שנצבר בלבד. כמו כן מחויב הבנק לדאוג לדיור חלופי עבור הלווים אשר פונו מביתם.

יש מצבים בהם מרגישים שההחזר החודשי גדול מדי או לא מתאים ליכולות הכלכליות של נוטלי ההלוואה, לכאן או לכאן. עצת הזהב היא לא להתעלם מתמרורי האזהרה, גם לאחר חישוב משכנתא! ברגעים בהם אתם מתחילים לחוש קשיים ביכולת העמידה בהחזרי יש ליטול פסק זמן למחשבה כיצד מצטמצמים וחוסכים כדי להיחלץ מהתקופה הקשה. לעיתים כל שנדרש הוא מעט סיוע כלכלי מהמשפחה או הידוק החגורה, אך במידה והקושי צפוי להיות ממושך ומשמעותי (כגון פיטורין מהעבודה או מחלה קשה) יש לפנות מראש אל הבנק וליידע אותו על כך. להלן הצעדים המומלצים:

  • פנייה מוקדמת אל הבנק: נועדה ליצירת אמון, כשבנוסף לכך נועדה להשגת סיוע באמצעות כלים בנקאיים שונים המקלים על הלווים בהתאוששות מהמשבר אליו נקלעו. חשוב להבין שאתם לא צריכים לחשוש לפנות אל הבנק שלכם במידה ויש לכם בעיה להחזיר משכנתא, כי למעשה הבנק כן רוצה שתחזירו הלוואה, והוא מעדיף זאת על פני שימוש בנכס שלכם. חשוב להבין את העיקרון הזה כיוון שזה צריך להיות הבסיס לכל ההתנהלות שלכם. אם הכול יגיע מהיוזמה שלכם ולא תחכו עד שהבנק יתחיל לרדוף אחריכם, אתם תוכלו להגיע עם כל מיני הצעות יצירתיות שחלק מהן כן תוכלנה לבוא בחשבון מבחינת הבנק, ותשדרו לבנק שאתם אנשים אחראים – דבר שעשוי להשפיע על המשך ההתנהלות. בין יתר ההצעות שעליהן אתם יכולים לחשוב קיימת האופציה של פריסה מחדש, מה שאומר שאומנם תשלמו כנראה יותר כסף על הכספים שתחזירו, אך תוכלו לפרוס החזרים באופן שיהיה לכם יותר נוח בהתאם למצב הכלכלי שאליו נקלעתם, ביחד עם הבנק תוכלו לבצע חישוב משכנתא מחודש בשביל להבין את המסלול הטוב ביותר עבורכם.
  • בדיקת כדאיות המסלול הנוכחי וההחזר: מומלץ לעשות זאת באופן תדיר, אפילו אחת לשנה. לפעמים השינוי יהיה קשור למשכנתא עצמה ולא לכם, למשל שינוי הריבית במשק שמשפיע באופן דרמטי על מסלולים הצמודים אל מדד המחירים לצרכן. במקרים אחרים המצב שלכם הוא שמשתנה, דוגמת הרחבת המשפחה, גירושין או מעבר דירה. חישוב הוא אולי עבודה לא מעטה לעשות זאת היטב, אך הדבר עשוי להשתלם מאוד, כאשר לוקחים בחשבון סכומי הכסף הגדולים שבהם מדובר.
  • מחזור: תהליך בו משפרים הלוואה ישנה, והופכים אותה לחדשה וטובה יותר עבור מצבכם העדכני. השינויים המוכרים בהליך זה הם קיצור או הארכה של התקופה או שינוי המסלול הישן שלכם למסלול אחר, כשתוכלו למחזר רק מסלולים ספציפיים במשכנתא (ואגב, אפשר בנוסף למחזר ביטוח). זכרו שהמסלולים שונים עלולים להגדיר קנס לגבי מחזור, אלא אם מתזמנים זאת לנקודת יציאה ללא קנס, לכן כדאי לבצע חישוב משכנתא.
  • גרירה: עשויה להשליך על החישוב וכן ההחזר. מדובר במצב שבו רכשתם דירה נוספת, מלבד זו אשר עליה. במצב כזה, ניתן למשכן עבור המשכנתא את הנכס החדש, במקום הישן. כלומר, "לגרור אותה" (וזה מקור הביטוי) אל הנכס החדש. כמובן, הכדאיות של ביצוע מהלך כזה, תלויה בהסכמים הקיימים. אם הם טובים מספיק לדעתכם, אולי תרצו להעביר אותה לדירה החדשה. אם לא, אולי תרצו למחזר משכנתא או לשנות משהו בפרטי ההחזר של המשכנתא הקיימת.

ישנם עוד מספר דברים שניתן לעשות: הקפאת משכנתא ותשלומים לפרק זמן של מספר חודשים בנסיבות בהן מדובר בקושי זמני, הגדלת מסגרת האשראי או הסדרי קנס הפיגורים במקרים בהם והלווים עומדים כבר בפיגור בהחזרי ההלוואה, ולהימנע ממצב שבו החוב תופח עוד יותר.

דגשים חשובים מאת מומחה

ישנה חשיבות רבה למידת ההתאמה האישית, שכן לכל שיטה יש יתרונות וחסרונות. עם זאת, חשוב שלא להחליט לגביהן במהירות ולפי נקודות כלליות כאלה, אלא לראות באיזו מידה הן מתאימות, למצבכם הספציפי ולכן חשוב לעשות חישוב משכנתא. מה הוא החזר משכנתא חודשי מומלץ? באילו שיטות כדאי לעשות זאת? מה הוא התמהיל הטוב ביותר? התשובות לכל אלה, הן בסופו של דבר מאוד אישיות. דברים שכדאי לקחת בחשבון הם:

  • הצמדות:  ככל שההלוואה כרוכה בהצמדה כלשהי, היבט זה נלקח בחשבון בזמן חישוב משכנתא.
  • הסכום ההתחלתי: בהחזר בשיטת קרן שווה, הסכומים החודשיים שתצטרכו לשלם יהיו בהתחלה גבוהים במיוחד (יחסית לתשלום בשיטות האחרות). חשוב לקחת זאת בחשבון כמובן.
  • התמונה הגדולה: השיקולים השונים שהעלנו עד כאן, מחדדים נקודה חשובה: כאשר מחשבים החזר משכנתא ובכלל עוסקים בתכנונים לגבי נושא זה, חשוב מאוד לחשוב לטווח רחוק ולראות את התמונה הגדולה, זאת באמצעות חישוב. כלומר, לחשוב היטב ובנחת, האם וכיצד ואריאציות שונות של הנושא, תהיינה יותר או פחות מתאימות לאורח חייכם – הכנסות, הוצאות, רמת חיים, הלוואות אחרות וכדומה. חשוב מאוד כמו כן, לקחת בחשבון שתכניות ונסיבות שונות בהכרח משתנות, ומאחר שההלוואה היא עניין אשר כרוך בהתחייבות לשנים רבות ובסכומי כסף גדולים, מוטב שלא לקחת החלטות בנידון בפזיזות ולבצע חישוב משכנתא בצורה רגועה.

חישוב משכנתא אצל מומחה

אז איך מחשבים משכנתא? קחו לכם מומחה, שיסייע לכם לעשות עסקה טובה ביותר עבורכם. זוגות צעירים בישראל שרוצים לקנות דירה בדרך כלל לא יכולים לעשות זאת ללא עזרה מההורים. מדובר אפילו על זוגות שכבר עובדים שנים רבות כדי לממן את חייהם, והדבר האבסורדי ממש הוא שאפילו זוגות שההורים שלהם עוזרים להם, לא יכולים לקנות דירה ללא הלוואה. אם עד היום חשבתם שאתם יכולים להגיע לבנק שלכם עם תלושי המשכרות של כל אחד מכם ולצפות לכך שתקבלו מייד את הלוואת חייכם, הרי שאתם טועים, כי ללא הון אישי והתחלתי אין שום סיכוי שהבנק בכלל ישים לב לקיום שלכם או לבקשה שלכם. בנוסף לכך, כאשר כבר מתחילים לדבר על משכנתאות שונות שהבנק יכול לתת לכם, כדאי לדעת שצריך לעשות חישוב משכנתא עם סימולטור משכנתא בשביל שאפשר יהיה להבין האם מה שהבנק שבו אתם נמצאים מציע לכם אכן יכול להיות רלוונטי ומתאים לכם או לא. הדבר הראשון שאתם צריכים להבין לאחר חישוב זה שאתם נכנסים לתהליך שלא יסתיים כל כך מהר, כי עד היום שבו תוכלו לחתום על קבלת ההלוואה עוד תצטרכו לעבור לא מעט שלבים ולהציג לא מעט מסמכים, כך שכדאי לעשות זאת בסבלנות ולדעת מה מצפה לכם.

 

למה כדאי לי לקחת יועץ בתחום?

יועץ משכנתא יערוך בדיקה מקיפה יחד איתכם מהם מקורות המימון שלכם. בעזרת בדיקה מקיפה של ההון העצמי ומקורות המימון הנוכחיים עם צפייה של אחוז ההכנסה בעתיד הוא ימצא הלוואה המתאימה לכם וכן יבצע חישוב משכנתא. התהליך עם יועץ ייתן לכם מושג במה כרוכה לקיחת הלוואה, וההחזר החודשי שלה לאורך שנים.

בנוסף לכך, הניסיון מראה כי אנשים שנעזרו ביועץ מקצועי בשביל חישוב משכנתא נהנו ממסלולים טובים יותר. הייעוץ יכול להשתלם מאוד לטווח הרחוק, שכן גובה הריבית וההחזר החודשי מושפעים מההסכם שהציעו לכם. יש לדעת כי הבנקים מוכנים להציע מסלולים שונים לפני סוג הפרויקט. למשל, אם אתם מעוניינים לקחת הלוואה עבור פרויקט למשתכן, תקבלו הסכמים אחרים לעומת פרויקט נדל”ן אחר. יתרה מכך, לפעמים הבנקים מערימים קשיים בפרויקט למשתכן ולא מוכנים לתת הלוואה, דבר שמשתנה לפי מיקום הפרויקט הספציפי באזורים השונים בארץ. לשם כך יש צורך ביועץ מקצועי שיוכל לסייע לכם לבחור בנק המתאים לכם, עוד לפני חתימה על החוזה, וכן לבצע חישוב משכנתא בשביל לבחור את הבנק המתאים.

הערך המוסף שמביא יועץ מומחה, שווה עבורכם הרבה כסף ואף עשוי למנוע טעויות גדולות ועוגמת נפש לא מבוטלת. בהתייעצות עם היועץ צחי גרוסמן למשל, תיהנו מניסיון מצטבר בייעוץ פיננסי מתקדם, של מעל לעשור. אנו מציעים לכם ליווי מקצועי כדי לבדוק מסלולים שהציעו לכם. נשמח לתאם אתכם פגישת ייעוץ, אנא התקשרו אלינו או השאירו פרטים באתר ונציג מחברת הייעוץ שלנו יחזור אליכם עם פרטים נוספים בנושא חישוב משכנתא.

אל תתפשרו על מומחים בתהליך חישוב משכנתא

לכל אחד מאיתנו יכולה להתאים הלוואה אחרת, וזה נובע מעצם העובדה שלכל אחד מאיתנו יש יכולות אחרות ורצונות אחרים. לכן עוד לפני שאתם בודקים חישוב משכנתא, כדאי שתפנו אל המומחים בתחום כדי לקבל סיוע. הדבר נכון עבור מי שכבר יש לו הלוואה, כי אחד מהדברים שאנשים לא תמיד יודעים, זה שבמהלך השנים שבהם מחזירים הלוואה אפשר לבצע חישוב , ופעמים רבות אפשר לעבור למסלולים טובים יותר. החיים שלנו דינאמיים ועצם העובדה שאתם לוקחים הלוואה בגיל 30 לא מעידה על כך שכל החיים יהיה לכם נוח לשלם באותה הדרך. אם פתאום המשכורת שלכם תעלה בהרבה מאוד אחוזים, אז למה שתמשיכו לשלם עם אותו החזר ולא תנסו לצמצם את שנות ההלוואה? כל הדברים האלה חשובים ביותר כיוון שבסופו של דבר מדובר בלא מעט אחוזים של חיסכון, ולכן כדאי להתייעץ ולראות איך לחשב כדי להוזיל החזרי הלוואה.

תהליך לקיחת המשכנתא הינו תהליך מורכב הכולל המון משתנים. חישוב משכנתא לפי ההחזר החודשי הוא קריטי לכם ויקבל באיזו רמת חיים תוכלו לחיות אחרי חישוב ההחזר וההוצאות הנוספות שלכם. הלוואה לא לוקחים ברגל אחת! ולכן מומלץ להיוועץ באיש מקצוע מיומן ואמין שאתם יכולים לסמוך עליו.

לקבלת פרטים נוספים פנו אלינו ונשמח ללוות אתכם מהרגע הראשון.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
072-3954389
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

    יצירת קשר
    לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
    או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

      השירותים שלי
      לקוחות ממליצים
      קודם כל נתחיל בזה שצחי הוא כוכב על בכל מה שקשור להבנה במשכנתאות. הגענו אליו דרך המלצה מחבר ולאחר שיחה קצרה הבנו מיד שזה הבן אדם שאיתו אנחנו רוצים לעבוד על אחד השלבים החשובים בחיינו. אין פה מקום לטעויות וצחי הוא בהחלט הבן אדם לודא שלא יהיו טעויות.העבודה עם צחי הייתה מדהימה, הכל מאוד מקצועי ובלי פעולות ובזבוז זמן מיותר. כמו כן הוא הצליח להשיג לנו עסקה נהדרת. בהמשך הדרך כשהיינו צריכים ליווי גם לאחר מספר שנים, הוא ישר נענה לבקשות והשאלות שלנו והעביר אותנו דרך התהליך של מחזור משכנתא.צחי הוא סמל למקצוענות וללא פשרה באיכות ונועם בשירות. כל הכבוד, המשך כך!
      Sagi Rodin
      Sagi Rodin
      08:31 26 Dec 20
      הגעתי לצחי בעיקר דרך ההרצאות שלו במדיה. לפני הכל מדובר באדם נעים וסבלני לשאלות תם. את השירות של צחי לקחתי אף על פי שחשבון הבנק שלי מוגדר כחשבון עובד בנק, וברוב המקרים תנאי המשכנתא שהבנק נותן לעובדים שלו הם התנאים הטובים ביותר, וקשה לבנקים אחרים להתחרות בהם. אז מסתבר שעם צחי גם זה אפשרי ובמקרה שלי, סגרתי משכנתא בבנק אחר שהציע הצעה זולה יותר בכ 15,000 ש"ח לכל התקופה!. אז גם החזרתי את ההשקעה וגם קיבלתי ייעוץ ותמהיל נכון
      ניצן שלי
      ניצן שלי
      15:49 23 Dec 20
      I came to Tzachi following a warm recommendation from friends.I had a complex situation towards the mortgage and I was already disappointed with other advisors.Tzachi understood the situation very quickly, knew how to accurately and clearly describe to me the expected process, what was required to be done (before and after contacting the banks) and the various options for me within the existing situation on the way to a mortgage to purchase the property.The process of taking out a mortgage afterwards was exactly as Tzachi expected and to my delight I was able to purchase the property.Tzachi's escort gave me a significant sense of security. I knew what to expect and what the options were.In addition to Tzachi, there is an excellent, available and professional team with a very high sense of service!Thank you very much Tzachi! Highly highly recommended!
      ariel garfinkel
      ariel garfinkel
      09:31 07 Dec 20
      אין על צחי! מקצוען אמיתי.אני לא מבין גדול בעולם הפיננסי ובטח שאני לא יודע מה זה ריבית P ומה זה ריבית H.וכל זה לא משנה כי היה לי את צחי.פגישה אחת, תיאום ציפיות והוא יצא לדרך.חזר אליי אחרי כמה ימים עם כמה אופציות כאשר אחת לדעתו היא ההכי טובה.ובאמת כל בן אדם שהתייעצתי איתו אמר שזאת משכנתא טובה בתנאים מאוד טובים.כעבור יומיים נפגשו בבנק (הפגישה תואמה ע"י המשרד של צחי) וסגרנו את העסקה.בזכות צחי, לקחת משכנתא של כמעט מיליון היה פחות מסורבל ויותר ברור מלהגיש ערעור על דו"ח חנייה בתל אביב.שורה תחתונה, משכנתא זה לא צחוק ואני מאוד ממליץ על צחי שילווה אותכם בתהליך.
      dan chorny
      dan chorny
      09:05 07 Dec 20
      I wanted to warmly recommend dear Tzachi, he just did an amazing job and did not give up for a moment despite the challenging period of the corona in order for me to get great interest rates and just "crazy" the banks and in the end got just great interest rates.In the whole process he and Sivan made sure to update me on both WhatsApp and phone calls The status we are in until we reach the long-awaited moment.So Tzachi Sivan and the whole team I really thank you for all the accompaniment, and warmly recommend you wholeheartedly.Thank you very much Ido and Shani
      ido gabay
      ido gabay
      15:58 15 Nov 20
      I came to Tzachi after receiving a mortgage offer from the bank to buy a first apartment, and it was difficult to coordinate additional meetings during the Corona period with competing banks.At the first meeting, Tzachi made me feel that I was in good hands, and explained everything in a detailed and understandable way, making the process less threatening and tense. Tzachi assisted me with great professionalism and patience in all the processes associated with purchasing the apartment, as he is always available to answer any questions.After clarifying needs, examining different routes, presenting alternatives, and receiving offers from various banks, with the help of his staff, Bat El and Sivan the charming, there is no doubt that Tzachi obtained the best terms, efficiently, professionally and quickly, and without him I would not yet get a good mortgage.Highly recommend!!!Thank you very much, Tzachi !!
      Oshrit Shikiyar
      Oshrit Shikiyar
      19:15 11 Nov 20
      Buying an apartment is the biggest financial expense for a family and it is important to do it right and professionally.I met Tzachi about 4 years ago when I took out a mortgage. Tzachi examined my needs, examined different routes, presented me with alternatives and accompanied me through the entire process.Today I turned to Tzachi again for advice and assistance in mortgage recycling. Tzachi is an expert advisor, very professional, pleasant-mannered, who accompanies you throughout the process until you receive the mortgage and even during it. Highly recommended and saves money.
      יניב שלום
      יניב שלום
      05:14 10 Nov 20
      Grossman Mortgage Advice - Amazing staff, service, professional, available for any question and interest.We reached Tzachi and realized how much we do not understand about the mortgage, it is important to note that we immediately understood that Tzachi will be the one to take care of the mortgage with us without a doubt.Detailed and professional explanationWhen we started the process and also at the endBrought good and excellent results.Excellent service experience,The staff who work with Tzachi, Sivan and Bat El are available for any request, professional and hardworking.Encourage every person to come to a counseling session to be impressed and the results speak for themselves, no doubt we chose his services and chose well.Avichai and Ido
      אביחי דוד
      אביחי דוד
      16:11 04 Nov 20
      I followed Tzachi a year earlier on the Bunim Beit website and was very impressed with the knowledge and experience.I called him after I was at the bank and the bank told me that I would not be able to get the mortgage I applied for because I was dealing in risk due to the corona.Tzachi immediately started applying connections and pressure so that I could get the mortgage I applied for and after a war of attrition of almost 3 months I got the mortgage in full.Tzachi was available all the time on the phone and his facts were charming and helpful throughout the process.Thank you very much Tzachi
      איתי צור
      איתי צור
      08:35 04 Nov 20
      As someone who is facing the renovation of the house for which we hired Tzachi's services, the meeting with the mortgage advisor is a meeting with one of the many professionals we will need and meet with them until he enters the renovated house as we wish.We are glad that we met Tzachi at the beginning of the road because providing his service is an example and role model for providing customer service. Set a standard that we will look for in all the other professionals we meet and is probably only found in a few.From the first moment everything was professional and accurate.The process was explained in a simple way and helped to coordinate expectations (and they were high from the first moment and we all responded).His availability and helpful explanations helped us cross the tense process of mortgage approval and we succeeded in cooperating and successfully.Tzachi, thank you very much, we will definitely recommend you to our friends and it will be a safe recommendation
      Danny Antonelli
      Danny Antonelli
      08:20 25 Oct 20
      Tzachi took care of the mortgage we took out for the purpose of building our private home.Anyone who knows, knows that this is a very complex and stressful process. Tzachi showed great seriousness and professionalism !. He took away from us many worries and burdens so that we could concentrate on construction and he made sure to bring quotes from banks at low interest rates. We just came to the bank to sign, the rest he and his staff took care of.Tzachi is a very pleasant person, always available and fun to work with.I wholeheartedly recommend Tzachi!
      Deby Borosky
      Deby Borosky
      06:57 25 Oct 20
      צחי בחור נחמד, אמין, מקצועי וזמין. עזר לנו בכמה מצבים שונים בהקשר למשכנתא שלנו, היה קשוב לנו לצרכינו. מומלץ בחום!
      dana berger
      dana berger
      14:03 22 Oct 20
      Tzachi advised us about the mortgage we took out 5 years ago. He patiently and professionally explained to us all the possibilities and made the threatening process clear and convenient. He got us offers from several different banks and got us great interest rates. The experience and impression that Tzachi left were so good that 3 years later we used his services again in the mortgage cycle. We still turn to Tzachi occasionally with questions and he always answers us quickly and with a smile. highly recommend!!!
      Asaf Miron
      Asaf Miron
      12:52 22 Oct 20
      בזכות צחי הוצאנו משכנתא שמתאימה לנו והגענו לבית החלומותמקצוען אמיתי זמין ושירותיממליץ בחום!
      Raz Oliar
      Raz Oliar
      14:46 20 Oct 20
      צחי האלוף, מהשיחה הטלפונית הראשונה איתו הרגשתי שאני בידיים טובות .עזר לנו כזוג צעיר שרוכש דירה בפעם הראשונה, בהשגת תנאים מעולים ללקיחת המשכנתא ובריביות מצויינות. הסביר לנו מושגים שלא הכרנו וליווה אותנו לאורך כל הדרך בסבלנות, בשירות מקצועי , רציני ומותאם אלינו והכל עם חיוך ושליטה מדהימה במערכת הבנקאית.תודה על הכל צחי, אתה פשוט מדהים!!!
      Avi Lavy
      Avi Lavy
      05:06 20 Oct 20
      Tzachi and his winning team went hand in hand with us from the first moment and gave us excellent service, answering all questions, patience and caring. Thank you very much, I would highly recommend you!
      Sheli Laibel
      Sheli Laibel
      06:13 07 Oct 20
      ביצענו מחזור למשכנתא הקיימת שלנו אצל צחי והצוות שלו ובעזרתם המשכנתא שלנו מתאימה לנו בדיוק והריביות מעולות. ממליצים מאוד
      אחרי שנפגשנו עם מס' יועצים הגענו אל צחי והרגשנו שאנחנו בידיים טובות!צחי עזר לנו עם המשכנתא והיה מקצועי, סבלני וזמין לאורך כל התהליך
      Michal Gueta
      Michal Gueta
      10:13 24 Sep 20
      We reached Tzachi through a recommendation from friends. From the first meeting it was clear to us that he was professional and with extensive knowledge. With his help and the help of his staff - Sivan and Bat El we obtained an excellent mortgage. highly recommend!!
      dikla asulin
      dikla asulin
      18:47 23 Sep 20
      הגענו לצחי והצוות לצורך יעוץ לפני לקיחת משכנתא. מהפגישה הראשונה הבנו שאנחנו בידיים הנכונות. המקצועיות, האדיבות, הידע הרחב וההובלה יד ביד מהיעוץ, דרך צוות הבנות, בת אל וסיון, שהיו זמינות לכל שאלה בסבלנות רבה ועד לשלב לקיחת המשכנתא. ממליצה בחום וללא ספק ניפגש בהמשך.
      DANIEL KING
      DANIEL KING
      12:36 23 Sep 20
      I turned to Tzachi for advice. I received warm recommendations about him and said we would try and that he was operating in another dialing area of ​​my own. The guy is super professional! Knowledge to deplete the appropriate information and point in the direction most appropriate to the complex situation I have presented to him. If he was able to help with the complexity of financing in the case I brought before him, I have no doubt he can help any mortgage taker. Just recommended!
      Ben Kagan
      Ben Kagan
      06:25 01 Sep 20
      ממליץ בחום, צחי מאוד מקצועי.בחר לנו את המשכנתא עם התנאים הטובים ביותר.הוא היה איתנו בקשר רציף ונתן מענה לכל שאלה.נתן לנו שקט נפשי בלקיחת המשכנתא.ממליץ לכולם, זו הייתה החלטה נבונה.
      shay sapir
      shay sapir
      14:25 20 Aug 20
      Tzachi and his team Sivan and Bat El Cannons one by one.As a young couple buying their first apartment and not understanding the mortgage world at all we felt in good and safe hands. Tzachi has given us the right mix for our situation with excellent interest rates. Knowledge to give advice and guidance. Everyone was always available for questions and the attitude was just amazing!Highly recommend taking Tzachi's service without any hesitation!
      Avital Tsifanski
      Avital Tsifanski
      16:50 19 Aug 20
      Tzachi and his professional team gave us a sense of security from the first moment and supported us throughout the process. A professional, reliable team with a very high sense of service. The customer's needs are in front of their eyes. Let’s start with the fact that the mortgage issue is a discouraging, confusing and stressful process. From the first meeting with Tzachi, we received a lot of information that was conveyed calmly, accurately and clearly, which is easy to understand. The briefings and assignments he gave were always clear and if we needed further detail or explanation, Tzachi was always available for us.Therefore, we highly recommend ... On this occasion we would like to thank Tzachi and the team for a wonderful, fast and most importantly experience that the customers see us.Thank youYaron and Shani Hochman
      שני הוכמן
      שני הוכמן
      10:13 18 Aug 20
      צחי בחור מקצועי ביותר, יודע להתאים את עצמו לצרכים של הלקוח. מאד נהנתי מהשירות של צחי ושל הצוות שלו סיון ובת אל, שיחד נותנים מעטפת ללקוח מהיום הראשון של התהליך. תהליך שאמור להיות מסורבל עם הרבה כאבי ראש הפך להיות מהנה ומלמד מאד בזכותם. ממליצה בחום!
      Shira Forkosh
      Shira Forkosh
      06:47 18 Aug 20
      צחי השיג לנו עסקה מסובכת וגבולית כאשר הבנקים עבדו עם כח אדם מצוצמם בזמן הסגר.אני מאמין שאם היינו מנסים לעשות את התהליך לבד לא היינו מצליחים לקבל אישור ולעסקה.אני רוצה להוסיף מילה טובה לסיוון שהייתה מאוד שירותית וזמינה לאורך כל התהליך.
      Adi Gonen
      Adi Gonen
      05:38 13 Aug 20
      צחי יועץ משכנתאות שמדבר בגובה העיניים, מסביר מונחים מסובכים בצורה ברורה, רואה את טובת הלקוח לנגד העיניים ובעל היכרות מעמיקה עם עולם הבנקאות כדי להשיג את התנאים הטובים ללקיחת ההתחייבות החשובה הזאת, שמשפיעה על העתיד ועל כל ההתנהלות הכלכלית בחיים. התהליך היה מהיר ומקצועי וקיבלנו תמורה טובה למחיר ושירות מצוין. מומלץ!
      Adi Avital
      Adi Avital
      14:40 11 Aug 20
      הגענו לצחי בדקה ה 99 למשכנתא. צחי סיוון ןבת אל אתם מדהימים ומקצועיים עזרתם לי להתמודד עם השפה הכלכלית שהיתה סינית עבורי ולא בחלתם בשום אמצעי כדי לעזור. עד הסוף. תודה רבה לכם זה נתן לי שקט נפשי אנחנו בידיים מעולןת!
      מיה כהן
      מיה כהן
      11:41 07 Aug 20
      Tzachi and his team accompanied us through the process of obtaining a mortgage for the construction of a private home, a complex process that became even more complex during the Corona period. And despite the difficulty, Tzachi never gave up, made connections, and took care of the best interest rates. A first-rate professional, patient, available, attentive, hardworking and not in vain able to execute things on the best side for the client.Highly recommend!
      יוני בראל
      יוני בראל
      04:49 05 Aug 20
      לצחי האלוף, והצוות המנצח שלו, סיוון ובת אל,תודה רבה על כל העזרהבהשגת המשכנתא המיוחלת, שעזרה לנו להגשים את חלומנו. עשיתם עבודה מהירה ומעולה, והשגתם לנו תנאים חלומיים, תוך מתן שירות צמוד, אדיב ותומך. תודה רבה על הכל
      Nir Cohen
      Nir Cohen
      14:26 24 Jul 20
      אחרי שראינו מספר יועצים ואחרי שעשינו שיעורי בית לפני הבחירה ביועץ החלטנו שרק צחי הוא זה שצריך ללוות אותנו. מקצועי, דקדקן, פדנט, מהיר, בעל שליטה פנומנאלית בשוק המשכנתאות!! תמיד זמין, סבלני ומנומס. אם יש בעל מקצוע שאנחנו שמחים על כל שקל ששילמנו לו זה צחי גרוסמן. הבן אדם פשוט עילוי! קיבלנו את המשכנתא עם הריביות הכי טובות שיכולנו לקבל.
      נטלי בן
      נטלי בן
      13:50 15 Jul 20
      צחי והצוות שלו ליוו אותי בתהליך קבלת המשכנתא במקצועיות רבה.כל דבר שהייתי צריך ובכל שעה קבלתי מענה מהיר ומקצועי , ממליץ בחום!
      דניאל עובד
      דניאל עובד
      14:34 12 Jul 20
      על צחי שמעתי כשחיפשתי יועצי משכנתא בתקופת הקורונה כאשר אף בנק לא השיב לפניות שלי ללקיחת משכנתא ובנקים שכן חזרו אליי נתנו לי ריביות נוראיות. שיחה אחת עם צחי הספיקה. צחי עזר, הסביר, התמקח ובסופו של דבר סגר לנו ריביות מעולות שלא יכולנו לחלום עליהן. צחי והצוות תמיד זמינים לכל שאלה ועושים את הכל בגישה מצוינת. תודה רבה!
      Avi Zana
      Avi Zana
      18:16 29 Jun 20
      לעבוד עם צחי והצוות שלו הייתה חוויה נעימה ומקצועית. צחי חסך לנו הרבה כסף וטירחה. מומלץ מאוד
      Avner Valer
      Avner Valer
      16:54 28 Jun 20
      צחי והצוות שלו ליוו אותנו בתהליך קבלת משכנתא לבניה של בית פרטי . תהליך לא פשוט ביסודו שהפך להיות קשה יותר בעת שיא תקופת הקורונה. גם כאשר נסגרו מוסדות ובנקים, מקבלת קהל בשל המצב, והסתמן כי פשוט לא ניתן להוציא את זה לפועל, צחי מעולם לא הרים ידיים, לחץ היכן שהיה צריך, הפעיל קשרים, תוך שהוא לא מוותר על הריביות הטובות ביותר והפך את הבלתי אפשרי לאפשרי. איש מקצוע מהמעלה הראשונה, תמיד זמין, קשוב, חרוץ ונעים הליכות ולא בכדי מצליח להוציא את הדברים לפועל על הצד הטוב והמשתלם ביותר ללקוח. ממליצים על בפה מלא .
      Natalie Nae
      Natalie Nae
      19:10 12 Jun 20
      ממליץ בחום ובאהבה על צחי גרוסמן אדם מקצועי אמין ואיכותי שעזר לנו מאוד בתהליך קבלת המשכנתא במקצועיות רבה גם בתקופת הקורונה נתן את תחושת הביטחון והגענו למשכנתא מצויינת ובריביות אשש.
      משה קדוש
      משה קדוש
      06:45 11 Jun 20
      פניתי לצחי על מנת לקבל סיטע בארגון משכנתא לטובת קניית דירה, התהליך בוצע במהירות, בדייקנות, באיכות מעולה תוך שימת לב לפרטים הקטנים ביותר.קבלתי משכנתא בתנאים מצויינים ונדרשתי ללכת לבנק פעם אחת בלבד לצורך חתימה, ממליץ בחום!!
      Eran Fayer
      Eran Fayer
      11:23 17 May 20
      דווקא עכשיו - רק צחי גרוסמן!לפני כשנתיים וחצי בתקופה בה הריביות היו בשיא לקחנו משכנתא לבנייה בייעוץ של מישהו אחר. זמן קצר לפני החתימה בבנק שמענו על צחי דרך אתר "בונים בית", פניתי אליו (כי רציתי עוד חוות דעת) ובשיחה אחת קצרה וטיפ אחד חשוב שנתן לנו (מסלול הזכאות שבזמנו נתן ריבית שאז נחשבה טובה) הצליח לחסוך לנו סכום משמעותי. ואז עשיתי החלטה מנצחת לחזור אליו לייעוץ מחזור משכנתא לאחר סיום הבנייה.פנינו לצחי והגדרנו שאנחנו עושים ייעוץ טלפוני, מודה שבהתחלה חששתי אבל זה הוכיח את עצמו כשילוב מנצח. צחי ליווה אותי לאורך כל התהליך שכלל גם מחזור משכנתא וגם מעבר בנק. צחי היה זמין, מקצועי, נתן לי תשובה לכל שאלה שהייתה לי, דיבר בגובה העיניים, נתן הדרכה מצוינת על איך ומתי להגיד מה, מבחינתי זה היה סוג של קואוצ'ינג ודחיפה רצינית לכמה אנחנו יכולים להשיג מול המערכת הגדולה כשיש ליווי מקצועי נכון.1,2,3אלה הריביות שהשגנו דרכו. כן, כן. אתם קוראים/ות נכון - ריבית של 1% על מסלול אחד, 2% על מסלול שני ו3% במסלול השלישי (לא אלאה בכל הפרטים על תמהיל המסלולים).1,2,3ככה הצלחנו לחסוך קרוב לחצי מיליון ש"ח בחישוב לטווח של כלל המשכנתא.1,2,3ככה הצלחנו להוריד 700 ש"ח מהתשלום החודשי.אז דווקא היום בזמנים הקשים, הלא ברורים בהם הבנקים מנצלים את המצב להעלות ריביות תעשו את ההחלטה הנכונה ו- 1,2,3 - רוצו לצחי, תחסכו מעצמכם הרבה כאב ראש והרבה הרבה כסף.
      Sarit -zivan
      Sarit -zivan
      15:18 15 May 20
      צחי והצוות שלו סופר מקצועיים! יודע להנגיש את הנושא בצורה ברורה, מכווין היטב לפתרונות ובעל קשרים מצויינים עם הבנקים על מנת לקבל ריביות מצויינות! צחי מעל הכל אמין, הכל בדיוק כפי שהובטח וגם חוסך עבודה רבה ללקוח. ביצענו עם צחי ארבעה סבבים של משכנתאות (כולל מיחזורים) וחסכנו בזכותו להערכתי עשרות אלפי שקלים ואף יותר. מומלץ ביותר !!
      Yariv Eyni
      Yariv Eyni
      09:59 26 Mar 20
      צחי היקר מלווה אותנו כמה שנים טובות ומס' עסקאות בתחום המשכנתא . אין מקצועי ממנו , אישיות מושלמת , אדיבות סבלנות ... והכי חשוב משיג את המטרה בדרך הטובה והנכונה עבור כל לקוח . מומלץ בחום !!
      מאור אסייג
      מאור אסייג
      09:36 26 Mar 20
      צחי ליווה אותנו בכל תהליך לקיחת המשכנתא ועד שלב החתימה.חובה לציין כי צחי היה מאד יסודי בעבודתו.הציג אלטרנטיבות והסביר על כל אלטרנטיבה את יתרונותיה וחסרונותיה תוך התחשבות בצרכים שלנו.מעבר לליווי עד שלב החתימה, צחי ממשיך ללוות ולייעץ כיצד כדאי לסלק את המשכנתאות.ממליץ בחום רב
      Reuven Gefen
      Reuven Gefen
      08:07 26 Mar 20
      המלצה רותחת!!! צחי סייע לנו במיחזור המשכנתא ובנוסף ניתן פתרון להלוואה שדי חנקה אותנו בתזרים החודשי.הידע והניסיון העצום שלו והקשרים שיש לו מול הבנקים השיגו לי ריביות מצחיקות!!ממליץ בחום לפנות אליו , הרוגע שהוא משרה , הבטחון שהוא מקרין שהכל יהיה בסדר זה מה שגרם לנו להתאהב בבחור. אין ספק שנעזר בו גם בעתיד. ותודה רבה גם לבת אל ולסיוון הצוות שמאחוריו.רפי
      רפאל שלמה
      רפאל שלמה
      08:02 24 Mar 20
      מקצועי, סבלני, ליווי צמוד לאורך כל הדרך ועזרה בכל הקשיים והשאלות!!! תותח (:
      sharon katzav
      sharon katzav
      19:40 19 Mar 20
      צחי ובת אל היקרים, אין לי מילים להודות לכם על הסיוע המהיר.. המקצועי והכי חשוב... חסכתם לאימא שלי עשרות אלפי שקלים בריביות של המשכנתא... צחי... אתה פשוט בן אדם שאפשר לסמוך עלייך וזאת ידעתי מהרגע הראשון שפגשתי אותך, יחד עם בת אל אתם צוות מנצח!!!אז אלפי תודות ואני ממליצה עליהם בחום ובעיניים עצומות!!!!
      miri dok
      miri dok
      07:31 15 Mar 20
      תותח אמיתי!!תודה רבה לצחי, סיוון ובתאל,על עבודה מקצועית, מהירה, אכפתיתעל הכנות והיושר.לא מעגלים פינות ומשקיעים בלקוח מתחילת התהליך ועד סופו!משכנתא זהו הליך מסובך עם צורך להבין הרבה משתנים הקשורים לריביות, גובה המשכנתא, החזר חודשי, הליך מול הבנק וכו'.צחי מבהיר את הכל (ומעבר), מדבר בגובה העיניים, מסביר הכל כמו שצריך, ותמיד קשוב ועונה לשאלות, עד שהכל אכן מובן. ובסוף, הוא חוסך המון כסף לאורך כל חיי המשכנתא, והולך עד הסוף עם הלקוח מול הבנק!יישר כוח!! ממליץ מאוד!!
      chen rosin
      chen rosin
      07:08 24 Feb 20
      המלצה חמה על צחי גרוסמן!אדם מקצועי ביותר בתחום המשכנתאות.נתן את הנשמה, השקיע רבות והגיע לתוצאות נהדרות עבורנו.גם עוזרתו סיוון הייתה תמיד זמינה עבורנו, בצורה הכי טובה ונעימה שאפשר .לא היינו צריכים לעשות כלום. קיבלנו מצחי מענה וטיפול בכל מה שהיה צריך - והכל בצורה הכי טובה שאפשר לבקש.נשאר לנו רק להגיד המון תודה.משפחת ביילין
      Luba Beilin
      Luba Beilin
      09:00 26 Jan 20
      את צחי הכרתי לפני כשנתיים וחצי לאחר רכישת קרקע לבנייה ולקראת תוכנית שאפתנית לתחילת בנייה. הייתי בטוח כי לפנינו דרך ללא מוצא בשל מורכבות תיק המשכנתא הנדרש, אך צחי הבטיח כי יעשה כל מאמץ, וקיים. רץ, שכנע ועמל בין כל הגורמים הרלוונטיים, לא ויתר ובסוף מאמציו נשאו פרי. גם כאשר במהלך הבנייה, עלה חשש שנאלץ לוותר על רבים מהמתוכנן בשל חריגות תקציב, חזרתי לצחי, עם בקשה מורכבת לא פחות. לא היה לי איך להתאכזב, אלא רק להיות מופתע עוד יותר מהדביקות והנכונות של צחי לעזור. ולהצליח. אין לי אוצר מילים מספק על-מנת להודות לצחי. מבלי להתמעמע: פנייה לשירותיו של צחי היא ההחלטה הנכונה שלכם. ללא כל ספק, שיקול או טענה. מומלץ בחום!
      Marat Gartsman
      Marat Gartsman
      08:47 26 Jan 20
      קיבלנו מצחי והצוות המצויין שלו שירות ליווי לקיחת משכנתא. מאוד התרשמנו מהמקצועיות, ההבנה וההתחשבות ברצונות והצרכים שלנו כלקוחות בתהליך בניית המשכנתא. בנוסף, ניהלו לנו אחלה מלחמת מחירים בין הבנקים ולא עצרו עד שהגענו להצעה הטובה ביותר. ממליץ בחום!!
      מיכאל וינר
      מיכאל וינר
      11:10 24 Dec 19
      במהלך השנתיים האחרונות עברנו עם צחי תהליך של לקיחת משכנתא ובנייה של בית.התלבטנו האם לקחת יועץ משכנתאות, חשבנו לעצמינו מחשבות כאלה ואחרות: -לכאורה כל המידע נמצא ברשת, אולי אם נתאמץ קצת ללמוד את הנושא, נוכל לקבל החלטות מושכלות בעצמינו ולחסוך את התשלום ליועץ.- מה יועץ משכנתאות יוכל לחדש לנו? - תהליך הרכישה והבניה כולל כל כך הרבה התעסקות עם ספקים ואנשי מקצוע, למה לצרף עוד מישהו לרשימה המתארכת ממילא...ועוד מחשבות כאלה ואחרות.אך, מתוך הבנה שתהליך כזה עשוי לחסוך לנו כספים רבים, ואין לנו כלים ללמוד את השטח לעומק מכל צדדיו החלטנו לפנות לצחי.צחי הפליא בידיעותיו לעומק של כל התחום. יש לו רמת שירות גבוהה ואכפתיות ללקוחות. הוא זמין לכל שאלה, פנוי לכל אי הבנה, משיב בסבלנות ומתוך הכרות רבת שנים עם תחום המשכנתאות בארץ.הוא מגיע פיזית לפגישות עם הבנק, ועוזר כדי לקבל משכנתא בתנאים הטובים ביותר.בפועל ההשקעה הזו, חוסכת כספים רבים!אנחנו ממליצים מאוד להעזר בשרותיו! בהצלחה ברכישה, בבניה ובכל מה שתעשו בדרך..
      Zvi Noy
      Zvi Noy
      10:26 11 Dec 19
      זכיתי ליהנות משירותיו של צחי גרוסמן והרגשתי צורך עז לשתף את החוויה- אתחיל בזה שהוא אדם מאוד נעים עם יחסי אנוש מצוינים! שזה בעיניי הדבר הראשון שחשוב. כי אם מרגישים נוח מול אותו אדם מקצועי כבר הכל מתחיל ברגל ימין. מלבד כלים ניהוליים ופיננסים אשר הביא עימו למפגש איתנו, צחי ליווה אותנו בכל שלב ובכל רגע. תמיד היה זמין לשאלות או תהיות. השתתף בכל השלבים - ולא עזב ידינו לרגע. בימים קשים שהיינו לחוצים בטירוף לפני החלטות גורליות עבורנו, הקול שלו (אמיתי לגמרי...) היה מיד מרגיע אותנו. טון הדיבור שלו, הביטחון שלו הידע והניסיון גרמו לנו להישאר במקום ולהרגיש שאנו במקום מבטחים. מה גם שביום יום אנחנו עובדים סביב השעון ולא מצליחים לזכור מה צריך לעשות ואיך. צחי ליווה אותנו בצורה כל כך מסודרת, רצופה ואכפתית שגרמה לכל החוויה להיות די נהדרת ופחות מתישה.. לסיכום- צחי- השארת לנו טעם לעוד.... מומלץ ביותר!
      רלי יושעי
      רלי יושעי
      08:35 24 Nov 19