יועץ משכנתאות פרטי

משכנתא הפוכה


הכול על משכנתא הפוכה

במדינת ישראל קיימות אופציות שונות של משכנתאות שניתן לקחת מהבנק כדי לממן דבר מה בחיינו, ואחת מהאופציות שקצת פחות מוכרות זו האפשרות של משכנתא הפוכה. למעשה המשכנתא ההפוכה מיועדת למי שיש לו נכס אך זקוק לסכום חודשי שיועבר לחשבון שלו, וכדי שהבנק או החברה המלווה תהייה מוכנה לעשות זאת, הוא צריך פשוט למשכן את הנכס. משכנתא שכזו יכולה להתאים ללא מעט אנשים, בין אם יש להם יורשים ובין אם לא, לכן, אם גם אתם זקוקים לסכום חודשי קבוע, כדאי שתחשבו על האפשרות הזאת. יש יועצי משכנתא שיוכלו לספר לכם על האפשרות הזאת, וכך תוכלו לגלות שלא רק הבנקים הגדולים יכולים לתת לכם את הפתרון הזה, אלא גם חברות שונות שעוסקות בתחום, כך שהבחירה ממי לקחת את המשכנתא ההפוכה היא יחסית גדולה.

אחוזי התשלום החודשי

על פי המקובל, משכנתא הפוכה ניתנת לנכסים ששווים לפחות 400,000 שקלים או יותר, והאחוז שהבנקים מממנים מתוך שווי הנכס יכול לנוע בין 10% ל50%, כאשר כל מקרה לגופו. כמו בכל הסוגים של משכנתאות שקיימים, גם במשכנתא הזאת יגיע קודם כל שמאי לדירה כדי לעשות לה הערכה ולראות כמה היא שווה באמת, ועל פי ההערכה הזאת אפשר יהיה להתחיל לדבר על מספרים. אחד מהדברים החשובים ביותר שצריך להבין לגבי המשכנתא ההפוכה, שייעוץ לגביה תוכלו לקבל אצל גרוסמן יעוץ פיננסי, זו העובדה שבסופו של דבר הנכס יהיה של הבנק. כלומר, ביום פטירתו של מקבל המשכנתא או ביום שהוא יעבור לגור בדיור מוגן, הנכס יימכר והבנק יקבל מתוך כספי המכירה את הסכום של ההלוואה. במידה ויישאר עוד הפרש יקבלו אותו היורשים, ואין ספק שחשוב להיות מודעים לכל הפרטים האלה כשרוצים לקחת סוג כזה של משכנתא.

תנאים לקבלת המשכנתא

ממש כמו שיש תנאים של לקיחת משכנתא כשרוצים לקחת משכנתא רגילה, כך קיימים גם תנאים אחרים למשכנתא מהסוג הזה. אומנם לא מדובר על החזר משכנתא שצריך לקבוע את גובהה, אך מדובר על תנאים אחרים שאתם צריכים לעמוד בהם כדי שתוכלו לקבל את הכסף שלו אתם זקוקים. ראשית, על פי גרוסמן יעוץ פיננסי ניתן לראות שמשכנתא כזאת אומנם יכולה להינתן למי שדורש אותה ויש לו חוב על הבית, אך הכספים שלה ילכו תחילה למימון החוב. בנוסף, כדי לקבל את המשכנתא הזאת הנכס צריך להיות רשום או בטאבו, או במנהל מקרקעי ישראל או בחברה משכנת. חשוב להבין שאנשים מתחת לגיל 60 לא יוכלו לקבל את המשכנתא הזאת כיוון שהבנק עושה כמובן את החישובים שלו מבחינת הכדאיות לתת הלוואה כזאת לאורך שנים.

שינוי המשכנתא

על פי גרוסמן יעוץ פיננסי, במידה ולקחתם משכנתא מסוג כזה ואתם רוצים להגדיל את התשלום החודשי שאתם מקבלים, זה בהחלט אפשרי, אך מובן שצריך לבדוק את הדברים לעומקם. זה יכול להיות אפשרי אם גיליתם שערך הנכס שלכם עלה או אם הגיל שלכם עלה, ואין ספק שלא כדאי לוותר על כך. מוטב לבדוק את המשכנתא בכל שנה מחדש כדי לראות שהיא עדיין מתאימה לכם, ובנוסף, בכל נקודה שתירצו תוכלו להחזיר את החוב.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים