יועץ משכנתאות פרטי

משכנתא הפוכה


הכול על משכנתא הפוכה

במדינת ישראל קיימות אופציות שונות של משכנתאות שניתן לקחת מהבנק כדי לממן דבר מה בחיינו, ואחת מהאופציות שקצת פחות מוכרות זו האפשרות של משכנתא הפוכה. למעשה המשכנתא ההפוכה מיועדת למי שיש לו נכס אך זקוק לסכום חודשי שיועבר לחשבון שלו, וכדי שהבנק או החברה המלווה תהייה מוכנה לעשות זאת, הוא צריך פשוט למשכן את הנכס. משכנתא שכזו יכולה להתאים ללא מעט אנשים, בין אם יש להם יורשים ובין אם לא, לכן, אם גם אתם זקוקים לסכום חודשי קבוע, כדאי שתחשבו על האפשרות הזאת. יש יועצי משכנתא שיוכלו לספר לכם על האפשרות הזאת, וכך תוכלו לגלות שלא רק הבנקים הגדולים יכולים לתת לכם את הפתרון הזה, אלא גם חברות שונות שעוסקות בתחום, כך שהבחירה ממי לקחת את המשכנתא ההפוכה היא יחסית גדולה.

אחוזי התשלום החודשי

על פי המקובל, משכנתא הפוכה ניתנת לנכסים ששווים לפחות 400,000 שקלים או יותר, והאחוז שהבנקים מממנים מתוך שווי הנכס יכול לנוע בין 10% ל50%, כאשר כל מקרה לגופו. כמו בכל הסוגים של משכנתאות שקיימים, גם במשכנתא הזאת יגיע קודם כל שמאי לדירה כדי לעשות לה הערכה ולראות כמה היא שווה באמת, ועל פי ההערכה הזאת אפשר יהיה להתחיל לדבר על מספרים. אחד מהדברים החשובים ביותר שצריך להבין לגבי המשכנתא ההפוכה, שייעוץ לגביה תוכלו לקבל אצל גרוסמן יעוץ פיננסי, זו העובדה שבסופו של דבר הנכס יהיה של הבנק. כלומר, ביום פטירתו של מקבל המשכנתא או ביום שהוא יעבור לגור בדיור מוגן, הנכס יימכר והבנק יקבל מתוך כספי המכירה את הסכום של ההלוואה. במידה ויישאר עוד הפרש יקבלו אותו היורשים, ואין ספק שחשוב להיות מודעים לכל הפרטים האלה כשרוצים לקחת סוג כזה של משכנתא.

תנאים לקבלת המשכנתא

ממש כמו שיש תנאים של לקיחת משכנתא כשרוצים לקחת משכנתא רגילה, כך קיימים גם תנאים אחרים למשכנתא מהסוג הזה. אומנם לא מדובר על החזר משכנתא שצריך לקבוע את גובהה, אך מדובר על תנאים אחרים שאתם צריכים לעמוד בהם כדי שתוכלו לקבל את הכסף שלו אתם זקוקים. ראשית, על פי גרוסמן יעוץ פיננסי ניתן לראות שמשכנתא כזאת אומנם יכולה להינתן למי שדורש אותה ויש לו חוב על הבית, אך הכספים שלה ילכו תחילה למימון החוב. בנוסף, כדי לקבל את המשכנתא הזאת הנכס צריך להיות רשום או בטאבו, או במנהל מקרקעי ישראל או בחברה משכנת. חשוב להבין שאנשים מתחת לגיל 60 לא יוכלו לקבל את המשכנתא הזאת כיוון שהבנק עושה כמובן את החישובים שלו מבחינת הכדאיות לתת הלוואה כזאת לאורך שנים.

שינוי המשכנתא

על פי גרוסמן יעוץ פיננסי, במידה ולקחתם משכנתא מסוג כזה ואתם רוצים להגדיל את התשלום החודשי שאתם מקבלים, זה בהחלט אפשרי, אך מובן שצריך לבדוק את הדברים לעומקם. זה יכול להיות אפשרי אם גיליתם שערך הנכס שלכם עלה או אם הגיל שלכם עלה, ואין ספק שלא כדאי לוותר על כך. מוטב לבדוק את המשכנתא בכל שנה מחדש כדי לראות שהיא עדיין מתאימה לכם, ובנוסף, בכל נקודה שתירצו תוכלו להחזיר את החוב.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים

תותח אמיתי!!תודה רבה לצחי, סיוון ובתאל,על עבודה מקצועית, מהירה, אכפתיתעל הכנות והיושר.לא מעגלים פינות ומשקיעים בלקוח מתחילת התהליך ועד סופו!משכנתא זהו הליך מסובך עם צורך להבין הרבה משתנים הקשורים לריביות, גובה המשכנתא, החזר חודשי, הליך מול הבנק וכו'.צחי מבהיר את הכל (ומעבר), מדבר בגובה העיניים, מסביר הכל כמו שצריך, ותמיד קשוב ועונה לשאלות, עד שהכל אכן מובן. ובסוף, הוא חוסך המון כסף לאורך כל חיי המשכנתא, והולך עד הסוף עם הלקוח מול הבנק!יישר כוח!! ממליץ מאוד!!
chen rosin
chen rosin
07:08 24 Feb 20
המלצה חמה על צחי גרוסמן!אדם מקצועי ביותר בתחום המשכנתאות.נתן את הנשמה, השקיע רבות והגיע לתוצאות נהדרות עבורנו.גם עוזרתו סיוון הייתה תמיד זמינה עבורנו, בצורה הכי טובה ונעימה שאפשר .לא היינו צריכים לעשות כלום. קיבלנו מצחי מענה וטיפול בכל מה שהיה צריך - והכל בצורה הכי טובה שאפשר לבקש.נשאר לנו רק להגיד המון תודה.משפחת ביילין
Luba Beilin
Luba Beilin
09:00 26 Jan 20
את צחי הכרתי לפני כשנתיים וחצי לאחר רכישת קרקע לבנייה ולקראת תוכנית שאפתנית לתחילת בנייה. הייתי בטוח כי לפנינו דרך ללא מוצא בשל מורכבות תיק המשכנתא הנדרש, אך צחי הבטיח כי יעשה כל מאמץ, וקיים. רץ, שכנע ועמל בין כל הגורמים הרלוונטיים, לא ויתר ובסוף מאמציו נשאו פרי. גם כאשר במהלך הבנייה, עלה חשש שנאלץ לוותר על רבים מהמתוכנן בשל חריגות תקציב, חזרתי לצחי, עם בקשה מורכבת לא פחות. לא היה לי איך להתאכזב, אלא רק להיות מופתע עוד יותר מהדביקות והנכונות של צחי לעזור. ולהצליח. אין לי אוצר מילים מספק על-מנת להודות לצחי. מבלי להתמעמע: פנייה לשירותיו של צחי היא ההחלטה הנכונה שלכם. ללא כל ספק, שיקול או טענה. מומלץ בחום!
Marat Gartsman
Marat Gartsman
08:47 26 Jan 20
קיבלנו מצחי והצוות המצויין שלו שירות ליווי לקיחת משכנתא. מאוד התרשמנו מהמקצועיות, ההבנה וההתחשבות ברצונות והצרכים שלנו כלקוחות בתהליך בניית המשכנתא. בנוסף, ניהלו לנו אחלה מלחמת מחירים בין הבנקים ולא עצרו עד שהגענו להצעה הטובה ביותר. ממליץ בחום!!
מיכאל וינר
מיכאל וינר
11:10 24 Dec 19
במהלך השנתיים האחרונות עברנו עם צחי תהליך של לקיחת משכנתא ובנייה של בית.התלבטנו האם לקחת יועץ משכנתאות, חשבנו לעצמינו מחשבות כאלה ואחרות: -לכאורה כל המידע נמצא ברשת, אולי אם נתאמץ קצת ללמוד את הנושא, נוכל לקבל החלטות מושכלות בעצמינו ולחסוך את התשלום ליועץ.- מה יועץ משכנתאות יוכל לחדש לנו? - תהליך הרכישה והבניה כולל כל כך הרבה התעסקות עם ספקים ואנשי מקצוע, למה לצרף עוד מישהו לרשימה המתארכת ממילא...ועוד מחשבות כאלה ואחרות.אך, מתוך הבנה שתהליך כזה עשוי לחסוך לנו כספים רבים, ואין לנו כלים ללמוד את השטח לעומק מכל צדדיו החלטנו לפנות לצחי.צחי הפליא בידיעותיו לעומק של כל התחום. יש לו רמת שירות גבוהה ואכפתיות ללקוחות. הוא זמין לכל שאלה, פנוי לכל אי הבנה, משיב בסבלנות ומתוך הכרות רבת שנים עם תחום המשכנתאות בארץ.הוא מגיע פיזית לפגישות עם הבנק, ועוזר כדי לקבל משכנתא בתנאים הטובים ביותר.בפועל ההשקעה הזו, חוסכת כספים רבים!אנחנו ממליצים מאוד להעזר בשרותיו! בהצלחה ברכישה, בבניה ובכל מה שתעשו בדרך..
Zvi Noy
Zvi Noy
10:26 11 Dec 19
זכיתי ליהנות משירותיו של צחי גרוסמן והרגשתי צורך עז לשתף את החוויה- אתחיל בזה שהוא אדם מאוד נעים עם יחסי אנוש מצוינים! שזה בעיניי הדבר הראשון שחשוב. כי אם מרגישים נוח מול אותו אדם מקצועי כבר הכל מתחיל ברגל ימין. מלבד כלים ניהוליים ופיננסים אשר הביא עימו למפגש איתנו, צחי ליווה אותנו בכל שלב ובכל רגע. תמיד היה זמין לשאלות או תהיות. השתתף בכל השלבים - ולא עזב ידינו לרגע. בימים קשים שהיינו לחוצים בטירוף לפני החלטות גורליות עבורנו, הקול שלו (אמיתי לגמרי...) היה מיד מרגיע אותנו. טון הדיבור שלו, הביטחון שלו הידע והניסיון גרמו לנו להישאר במקום ולהרגיש שאנו במקום מבטחים. מה גם שביום יום אנחנו עובדים סביב השעון ולא מצליחים לזכור מה צריך לעשות ואיך. צחי ליווה אותנו בצורה כל כך מסודרת, רצופה ואכפתית שגרמה לכל החוויה להיות די נהדרת ופחות מתישה.. לסיכום- צחי- השארת לנו טעם לעוד.... מומלץ ביותר!
רלי יושעי
רלי יושעי
08:35 24 Nov 19