יועץ משכנתאות פרטי

משכנתא הפוכה


משכנתא הפוכה היא הלוואה לכל מטרה המיועדת לאוכלוסייה המבוגרת, והיא מאפשרת לשעבד את הנכס בתמורה לכסף. ניתן להשתמש בה לצורך סילוק חובות, צרכים רפואיים, סיוע לילדים או שמירה על איכות ורמת חיים. בכתבה זו נענה על מגוון שאלות בנושא, כולל נושא הריבית, יתרונות וחסרונות שלה, מה ההבדל בינה לבין הלוואה רגילה? ועל מה כדאי לשים לב לפני?

מה זה משכנתא הפוכה?

אם שאלתם את עצמכם מה זה משכנתא הפוכה, חשוב שתדעו כי מדובר בהלוואה המיועדת לבני גיל הזהב, והיא נועדה לאפשר לקשישים בגילאי 60 ומעלה לקבל לידיהם סכומי כסף נזילים באמצעות שעבוד הנכס הנדל"ני שבבעלותם. מדובר בפתרון מימון המוצע ע"י חברות ביטוח וחברות מימון חוץ בנקאיות, אשר הפך לפופולרי בישראל בשנים האחרונות. במדינת ישראל ישנן אופציות שונות להלוואות שניתן לקחת מהבנק כדי לממן דבר מה בחיינו, וזוהי האופציות הפחות מוכרות. למעשה, היא מיועדת למי שיש לו נכס אך זקוק לסכום חודשי שיועבר לחשבון שלו, ובמטרה שהבנק או החברה המלווה תהייה מוכנה לעשות זאת, עליו למשכן את הנכס.

משכון הנכס נעשה בכל מקרה באמצעות לקיחת משכנתא. אז מדוע כדאי לעשות זאת דווקא באמצעות משכנתא הפוכה? בתמצית, הלוואה מסוג זה מאפשרת להשיג די מהר (גם בבת אחת), סכום כסף גדול יחסית. כמו כן, אין צורך להחזיר הלוואה כל עוד הלווה גר בנכס המשועבד! אלו היתרונות העיקריים המושכים את תשומת ליבם של רבים.

משכנתא הפוכה יכולה להתאים להרבה אנשים, בין אם יש להם יורשים ובין אם לא, לכן, אם גם אתם זקוקים לסכום חודשי קבוע, כדאי שתחשבו על האפשרות הזאת. יש יועצי משכנתאות שיוכלו לדון באפשרות הזאת, וכך תוכלו לגלות שלא רק הבנקים הגדולים יכולים לתת לכם את הפתרון הזה, אלא גם חברות שונות העוסקות בתחום, כך שהבחירה ממי לקחת הלוואה היא יחסית גדולה.

מי יכול להתחיל בתהליך משכנתא הפוכה?

נכון להיום, בניגוד להלוואה רגילה הניתנת לצעירים, משכנתא הפוכה אפשרית רק עבור בני ובנות 60 ומעלה. מיותר לציין כי אנשים אלו צריכים להיות בעלי נכס מגורים. בנוסף, מטבע הדברים, בעלי חובות או עיקולים אינם יכולים לקחת הלוואה זו. בעלי נכסים רבים מגיעים לגיל פנסיה, ולמרות שיש ברשותם נכס המקנה להם ביטחון כלכלי, הם אינם בהכרח מתרגמים אותו לכסף, ולכן הרעיון הוא לסייע להם בכך.

באירועים מסוימים כמו חתונת בת, בן או נכדים, או כל הוצאה כבדה אחרת, בעלי הנכס זקוקים לסכום כסף נזיל שהבית בתצורתו הנוכחית לא יכול לאפשר. מי נותן משכנתא הפוכה? התשובה מאוד פשוטה: כל גוף פיננסי שעוסק בהלוואות רגילות או בנושא מיחזור משכנתא, כלומר כל הבנקים או חברות הביטוח.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
072-3954389
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

  משכנתא הפוכה לצעירים – איך זה קשור?

  כפי שאמרנו קודם לכן, אין דבר כזה משכנתא הפוכה לצעירים, והיא אפשרית רק עבור בני 60 ומעלה. אז איך בכל זאת זה קשור? עליית מחירי הדיור מערימה קשיים רבים על זוגות צעירים, המתקשים לחסוך הון עצמי דרוש לשם נטילת הלוואה כתוצאה מכך, צעירים רבים פונים להוריהם בבקשת עזרה, אך בני הגיל השלישי הזקוקים לכסף נזיל, פעמים רבות נתקלים בסירוב לקבלת הלוואות מצד הבנקים עקב חוסר בהכנסה יציבה או נמוכה. במקרים כאלו, פתרון זה יכול להיות מצוין עבורם.

   

  מה ההבדל בין משכנתא הפוכה לבין הלוואה?

  ההבדל בין השניים מאוד משמעותי: בעוד שהלוואה בדרך כלל כרוכה בחוזה החזרים חודשיים, המהווים מטרד כלכלי ונפשי גדול, משכנתא הפוכה אינה כזו. הרעיון הוא שהחזר הכספים נלקחים בתמורה למשכנתא ההפוכה יכולים להיות מוחזרים באמצעות מכירת הנכס בעתיד, ולכן הגוף שנותן את ההלוואה אינו דואג לנושא הכיסוי במקרה שהכסף לא מוחזר.

  משכנתא הפוכה תנאים:

  קיימים מספר היבטים אליהם צריך לשים לב לפני שלוקחים משכנתא הפוכה:

  אחוזי התשלום החודשי

  לפי המקובל, משכנתא הפוכה ניתנת לנכסים ששווים לפחות 400,000 שקלים או יותר, והאחוז שהבנקים מממנים מתוך שווי הנכס יכול לנוע בין 10% לבין 50%, כאשר כל מקרה לגופו. כמו בכל הסוגיפ, גם בתוך זו ההסכמים הראשוניים לביצוע העסקה הם בדיקת שמאי לביצוע הערכת שווי. לאחר מכן, עוברים לשיחה על הנושא הכספי מול הצד השני.

  אחד הדברים החשובים ביותר שצריך להבין היא העובדה שבסוף הנכס יהיה שייך לבנק, כלומר, ביום פטירת המקבל או ביום שהוא יעבור לגור בדיור מוגן, הנכס יימכר והבנק יקבל מתוך כספי המכירה את הסכום ההלוואה. אם יישאר עוד הפרש יקבלו אותו היורשים, ואין ספק שחשוב להיות מודעים לכל הפרטים האלה, ולכן מומלץ להתייעץ עם גרוסמן ייעוץ פיננסי.

  מה צריך בשביל לקבל משכנתא הפוכה

  ממש כמו שיש תנאים לקבלת משכנתא כאשר רוצים לקחת הלוואה רגילה, כך הם קיימים גם בשביל משכנתא הפוכה. אומנם לא מדובר בהחזר שצריך לקבוע את גובהה, אך ישנם היבטים אחרים שיש לעמוד בהם במטרה לקבל כסף לו אתם זקוקים. ראשית, ניתן לראות שהלוואה כזאת אומנם יכולה להינתן למי שדורש אותה ויש לו חוב על הבית, אך הכספים שלה ילכו תחילה למימון החוב.

  בנוסף, כדי לקבל הלוואה כזו, הנכס צריך להיות רשום בטאבו, במנהל מקרקעי ישראל או בחברה משכנת. חשוב להבין שאנשים מתחת לגיל 60 אינם יוכלו לקבל משכנתא הפוכה, כיוון שהבנק עושה את חישובי הכדאיות שלו במטרה לתת לכם הלוואה הנכונה מבחינתו לאורך שנים.

  שינוי המשכנתא

  לפי צחי גרוסמן, אם לקחתם הלוואה מסוג כזה ואתם רוצים להגדיל את התשלום החודשי שאתם מקבלים, זה בהחלט אפשרי, אך מובן שצריך לבדוק דברים לעומקם. ייתכן מצב בו גיליתם שערך הנכס שלכם עלה, ואין ספק שלא כדאי לוותר על כך. מוטב לבדוק אותה בכל שנה מחדש כדי לראות שהיא עדיין מתאימה לכם, ובנוסף, בכל נקודה שתירצו, תוכלו להחזיר חוב.

  חסרונות משכנתא הפוכה

  קיימות חסרונות להלוואה זו ביחס להלוואות אחרות:

  חייב לבצע תכנון פיננסי יסודי: היא אינה מתאימה לכל אחד.

  לקיחת ההלוואה מצריכה פעמים רבות אנשי מקצוע: בין אנשי המקצוע ניתן למצוא עורכי דין, מתכנן כלכלי, יועצים ועוד.

  למרות חסרונות אלו, ההלוואה יכולה להוות פתרון לצרכים מסויימים ולכן יש לבחון אלטרנטיבות ולדעת בדיוק למה אתם נכנסים. רצוי לעשות זאת באמצעות יועץ.

  יתרונות משכנתא הפוכה

  במדינת ישראל רבים נרתעים מעצם המחשבה על שעבוד הנכס. מדובר בסוף בבית שעבדתם מאוד קשה כדי לרכוש אותו. אולם חשוב להבין כי יש הרבה יתרונות ההופכים את הבחירה לטובה עבור משקי בית רבים.

  1. ריבית נמוכה: ריבית משכנתא תהיה נמוכה יחסית להלוואות ממקומות אחרים. הדבר נכון על אחת כמה וכמה כאשר אנו מדברים על הלוואות לבני הגיל השלישי. הסיבה לכך היא, שכאשר הגופים הפיננסיים מתלבטים האם לאשר, הם עלולים לפסול את האפשרות כיוון שמדובר באנשים מבוגרים שלרוב אינם עובדים, כך שלא יהיה להם מאיפה להחזיר. לכן, האפשרות הזו יכולה להיות המשתלמת ביותר מבחינה כלכלית לבני הגיל השלישי.
  2. אם אתם רוצים לעזור לילדים, זו יכולה להיות הזדמנות עבורכם: רבים פוחדים מסוג מהלוואה בגלל חשש משיעבוד הבית אשר מותיר את הילדים והנכדים ללא ירושה. גם אנחנו מבינים שקיים צורך הטבעי של כל אחד מאיתנו לדאוג לעתיד ילדינו ונכדינו. היתרון המרכזי הוא בכך שזו יכולה להיות דווקא הזדמנות לעזור לילדים. במקרה בו הילדים מעוניינים ברכישת דירה, בשוק הדירות של ישראל, שהופך יקר מיום ליום, ניתן לסייע להם בגיוס הון עצמי באמצעות משכנתא הפוכה. יכול להיות שהילדים מעוניינים לרכוש נכס במיקום בו התשואה לערך הבית תהיה גדולה יותר מהתשואה על הנכס שנמצא כבר ברשותכם. כך שלעיתים, הלוואה זו יכולה להיות הזדמנות עסקית לכל דבר. כאן רצוי להיות מוכנים מראש ולדעת כמה הון עצמי צריך למשכנתא.

  משכנתא הפוכה ריבית 

  משכנתא הפוכה לפנסיונרים מאפשרת לפרוס תשלומי החזר למספר שנים בתוספת הריבית, והיא מוענקת לעד 15 שנים. אם דוחים את ההחזר החודשי ותשלומי הריבית, עולה נושא ריבית דריבית, שהוא שיעור ריבית חדש המתווסף לריבית המקורית. חשוב לציין כי ניתנת האפשרות לקבל הלוואה בסכום חד פעמי, ובכך לשלם ריבית חודשית שתמנע אפקט ריבית דריבית בעתיד הרחוק.

  למה כדאי לשים לב לפני שפונים לתהליך משכנתא הפוכה?

  אנחנו, בתור אנשי מקצוע, מוצאים פעמים רבות אנשים אינטליגנטים עומדים חסרי אונים אל מול המוסדות הפיננסיים השונים. הבלבול, חוסר הידע, והצורך בהבנת סעיפים קטנים עלול להכניס רבים לבלבול ולתחושה קשה של "חוסר מוצא".

  כמו במקרים רבים, למרות היותה משתלמת באופן יחסי, זוהי עדיין הלוואה. משמע, מדובר על כסף אותו לווים מהבנק ושצריך להחזירו. כאשר הלווה נפטר לפני שהוא מצליח להחזיר לבנק את מלוא הכסף, כולל הריביות כאמור בחוזה, היורשים נדרשים להסדרת החוב ולהמשיך להחזיר את ההלוואה לבנק לאחר מות הלווה. לכן ההמלצה היא קודם כל לוודא כי מישהו מהילדים מודע ללקיחת משכנתא הפוכה. זאת על מנת שיהיה מישהו בקיא בחומר.

  אנחנו ב-"גרוסמן ייעוץ פיננסי", כאנשי מקצוע, ממליצים לא להיכנס לתהליך מבלי להתייעץ. אם אתם מעוניינים בחוות דעת נוספת ובייעוץ מקיף, אנחנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר בטלפון או דרך האתר, ואנו נסייע לכם לעבור את התהליך בשלום. לסרטוני הדרכה ולטיפים, בקרו בערוץ היוטיוב שלנו.

  היבטים מיוחדים לגבי הלווה המבוגר בתהליך משכנתא הפוכה

  מאחר שמראש משכנתא הפוכה מכוונת לאנשים מעל לגיל מסוים, נובעים מספר שיקולים מיוחדים מהיבט זה:

  דירה: מבוגרים רבים רוצים לנצל דירה בבעלותם, כך שיש להם מה למשכן כנגד הלוואה מיוחדת זו. הדירה שברשותם עשויה להיות גדולה ויקרה ביחס למה שהם צריכים כיום, כאשר אין ילדים בבית. חסרון זה, כאשר מדובר בשכירות, הופך ליתרון מפני שיש יכולת למשכן נכס יקר יותר ולקבל הלוואה גדולה יותר, בהתאם.

  הצורך במקורות כספיים חדשים: לעיתים קרובות בגילאים אלה ההכנסות (מפנסיה ובכלל) נמוכות במיוחד. לכן עשויים להזדקק במיוחד להלוואות או לכל מקור כספי טוב אחר. כאן אנו מדברים על מעין הלוואה, שמזווית מסוימת כלל אינה הלוואה, בקיצור, מדובר באפשרות שבהחלט כדאי להם לקחת בחשבון. כמו כן, בלקיחת משכנתא הפוכה תנאים שמציבים המלווים הם כאלה התפורים במיוחד עבור בני גילם.

  יש צורך להכנסה הנמשכת יותר שנים: תוחלת החיים בעולם המערבי הולכת וגדלה. כתוצאה מכך נדרשים מבוגרים להסתדר עם החסכונות שהצליחו לצבור למשך תקופת זמן ארוכה יותר.

  צורך רפואי גדל: עם התקדמות השנים גובר לרוב הצורך בהוצאות רפואיות שונות.

  יכולת עבודה נחלשת: עם השנים היכולת להתפרנס עשויה להיחלש.

  היבטים קוגניטיביים: תופעת אובדן זיכרון בולטת כידוע בעיקר בגילאים מבוגרים. אין מדובר בהכרח על מצב כמו דמנציה מתקדמת, ואפילו הידרדרות קוגנטיבית קלה עשויה להפריע לקשישים לעבד מידע בצורה יעילה ולקבל החלטות בצורה טובה. זוהי סיבה נוספת לכך שכדאי למשפחה להיות מעורבת בנושאים כאלה, גם אם הם אינם נמצאים במצב מורכב בו עולים על הפרק שיקולים כמו ייפוי כוח ואפילו אפוטרופסות. כמו כן, זוהי סיבה טובה נוספת להסתייע בייעוץ מקצועי בנושא. אגב, ישנו גם יתרון מיוחד בהלוואה מסוג זה מהיבט המצב הקוגניטיבי, והוא הפשטות הרבה שבבסיסו. בהלוואה רגילה יש לנהל בתשומת לב החזרים חודשיים ולשם כך חשוב להיות במצב מנטאלי צלול ככל הניתן. כך גם לגבי שינויים שונים המתרחשים ביכולת ההחזר, ההשקעה שדרושה לבדיקת אפשרות למיחזור ועוד. לא רצוי להעמיס משימות כאלה על קשיש במצב מנטאלי רעוע.

  זהירות לא לפוצץ את הבלון

  כפי שראיתם, משכנתא הפוכה היא בהחלט "עוף מוזר", והיא סוג יוצא דופן. לכן, חשוב מאוד להתעמק בפרטים שלה ולחשוב בנחת על מגוון ההשלכות הפוטנציאליות. בין השאר כדאי לדעת, כי האופן בו היא מוחזרת הופך אותה בעצם למה שמכונה הלוואת בלון לדירה. הלוואה כזו, מכונה לעתים גם בשם "הלוואת Bullet" ("הלוואת בולט"). בפשטות, מדובר בהלוואה המוחזרת בתשלום אחד. לכאורה זה נוח, פשוט וברור, אך יש לכך השלכות כבדות אותן חייבים לקחת בחשבון. למשל, אם בונים על כך שהלווה יישאר בנכס (ולכן לא יצטרך להחזיר) לפחות כך וכך שנים, הדבר אינו תמיד מה שקורה בפועל.

  יש בחיים הפתעות שונות וכדאי לחשוב מראש מה תעשו במקרים כאלה. ייתכן כי חלק מהשיקולים שלכם מתייחסים למקורות הכנסה עתידיים. הרי אתם לוקחים הלוואה לשם השגת מטרה כספית כלשהי, הדורשת מן הסתם תקציב גדול. למשל, ניקח הלוואה ונשקיע ביוזמה מסוימת. אותה יוזמה תכניס לנו בתוך X שנים לפחות Y אלפי שקלים ואז.. ומה אם התכנית היפה לא תתממש? בסכומים גדולים כאלה, הסיכון מ-"בניית מגדלים פורחים באוויר" גדול במיוחד! אז למה לקחת סיכון?

  לא מדובר ב-"תקופת הקפאה"

  מכל המושגים המבלבלים בנושא, הנה עוד אחד: "תקופת הקפאה" או תקופת גרייס משכנתא. במסגרת תקופת הקפאת משכנתא שלקחתם, אינכם תידרשו לשלם אותה בכלל או שתידרשו לשלם רק את הריבית עליה. עד כאן זה בעיקר עניין של דחיית התשלום, וזאת מאחר שההקפאה היא לתקופה זמנית בלבד. בכל מקרה, גם בלקיחת תקופת הקפאה, נדרשים להחזיר את מלוא ההלוואה בתהליך זה לעומת זאת, כפי שהסברנו, אינכם צריכים להחזיר כלום כל עוד הלווה גר בנכס.

  עוד כמה נקודות מפתח מעניינות וחשובות בנושא משכנתא הפוכה

  יש אינספור נקודות להכיר בנושא, כולל ההפוכה. חלקן נושאים גדולים וכבדי משקל ואחרים יותר טכניים ונקודתיים. לסיום, נשלים את התמונה עם עוד כמה מהם:

  הלוואה? לא בדיוק! חשוב לקחת בחשבון כי זוהי אינה הלוואה רגילה, כיוון שלא חייבים להשתמש בכסף שניתן למטרת רכישת דירה, כמו משכנתא לדירה ראשונה. למעשה, ניתן להשתמש בה לכל מטרה שרוצים.

  הגיל עשוי להשפיע על הסכום: גובה ההלוואה שהגוף המלווה יהיה מוכן לתת עשוי להיות מושפע גם מגיל המבקש.

  שווי הנכס ישפיע על גובה ההחזר: גובה ההלוואה שתילקח בתוספת הריבית לא יעברו ביחד את שווי הנכס.

  רקע היסטורי: "על הנייר", ניתן היה לחשוב שבישראל סוג זה יהיה מאוד פופולארי. מצד אחד, מבוגרים רבים זקוקים לתוספת הכנסה בגלל חסכון לא יעיל לפנסיה, לצד קצבאות זקנה נמוכות יחסית (לעומת מדינות מערביות רבות). מצד שני, לא תמיד הילדים, שגם הם חיים במציאות כספית שאינה פשוטה, יכולים לסייע מספיק בהשגת סכומי כסף גדולים. לכאורה, מדובר ברקע מצוין ליצירת עניין רב במשכנתאות כאלה. אם בודקים מי נותן משכנתא הפוכה, ניתן לחשוב כי הדבר נפוץ מאוד, אך כאמור, זהו אינו בדיוק המצב. אכן, בשנות התשעים הייתה יוזמה ממשלתית לקידום הנושא אך היא אינה זכתה להתעניינות ציבורית מספקת.

  משכנתא הפוכה: שאלות נפוצות – וגם תשובות!

  האם יש ריבית על משכנתא הפוכה?

  כמובן, לכל הלוואה קיימת ריבית. יחד עם זאת, הריבית תשולם אך ורק בתום תקופת ההלוואה. חשוב לציין כי הריבית הנקבעת ע"י הבנקים במקרה זה היא בדרך כלל קצת גבוהה יותר מאשר ריבית  (עד 1.5%) הבדל, אבל כפי שכתבנו במאמר המלא, היא נמוכה ביחס להלוואות אחרות.

  האם ועד כמה קל לקבל משכנתא הפוכה?

  ישנם תנאי קבלה מקלים יחסית. בין השאר, שעבוד הנכס מבטל צורך בבדיקת הכנסות הלווה, לא מבקשים בטחונות וערבים וגם לא נדרש ביטוח חיים.

  מי נותן משכנתא הפוכה?

  אם בוחנים מי נותן משכנתא הפוכה, ניתן לחשוב שהדבר נפוץ מאוד. אולם, זהו אינו בדיוק המצב. אמנם הייתה בשנות התשעים יוזמה ממשלתית לקידום נושא זה, אבל היא לא זכתה לעניין שציפו ואשר יכול להיות בה. כדי להבין מי נותן הלוואה מסוג זה מומלץ להתייעץ עם יועץ המומחה בתחום.

  האם יש על משכנתא הפוכה החזרים חודשיים?

  בתהליך זה אין החזרים חודשיים, וההחזר יכול להתבצע במועד מכירת הנכס ע"י הלווים עצמם או ע"י היורשים שלהם, לאחר מותם. לסכום ההלוואה מתווספת ריבית, והיא משולמת בעת ההחזר. ההחזר החודשי אינו דבר רלוונטי כיוון שהלווה כבר שילם לגוף שנתן הלוואה באמצעות שעבוד הנכס. בפועל, מה שנשאר זה לשלם ריבית.

  מה קורה בפטירת לווה, אם יורשיו מעוניינים בנכס?

  אינכם חייבים למכור את דירה בעקבות פטירת הלווה. ישנם מקרים בהם יש לדירה עצמה ערך מיוחד עבור היורשים, שהוא הרבה מעבר לערכה הכספי. במידה ויוכלו להחזיר הלוואה ללא מכירתה, הם יוכלו לרשת אותה.

  מה מידת הפופולאריות?

  בעולם הרחב מדובר בסוג נפוץ מאוד. בישראל המצב שונה מעט, וזאת למרות היבטים שונים שהופכים אותה לאטרקטיבית דווקא כאן. אמנם כל מקרה לגופו, אך אין זה חכם לפסול אותה על הסף.

  מה זו משכנתא הפוכה למבוגרים?

  לעתים שומעים את המונח משכנתא הפוכה למבוגרים. מה הקשר שלו? התשובה פשוטה: זה אותו הדבר. בכלל, עולם הכספים עשיר במונחים מיוחדים שרבים אינם מכירים. זוהי עוד סיבה טובה לקבל ייעוץ משכנתא מקצועי ולהבטיח, ששום דבר מהותי לא מבלבל אתכם.

  למה צריך ייעוץ והכוונה בקבלת הלוואה?

  נראה כי המצב די ברור: יש לפנות לגוף שמספק הלוואה כזו במטרה לקבל אותה בהתאם לגיל המבקש. זה נשמע קל מאוד, אך יחד עם זאת צריך לבצע השוואת מחירים פוטנציאליים. יועץ יעזור לכם לוודא כדאיות, ובמידה שיתברר כי היא משתלמת, יחפש לכם אלטרנטיבות משתלמות יותר עבורכם ועבור ילדיכם בהתאם למצבכם האישי והכלכלי. כמו כן, תשלום עבור יועץ משכנתא, בניגוד לתשלום עבור הגוף המלווה, יבטיח כי הוא יהיה אובייקטיבי לחלוטין, ישמור על האינטרסים שלכם ויפעל בשביל להשיג תנאים טובים, מתאימים ומשתלמים לכם ביותר.

  לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
  072-3954389
  או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

   יצירת קשר
   לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
   או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

    השירותים שלי
    לקוחות ממליצים
    קודם כל נתחיל בזה שצחי הוא כוכב על בכל מה שקשור להבנה במשכנתאות. הגענו אליו דרך המלצה מחבר ולאחר שיחה קצרה הבנו מיד שזה הבן אדם שאיתו אנחנו רוצים לעבוד על אחד השלבים החשובים בחיינו. אין פה מקום לטעויות וצחי הוא בהחלט הבן אדם לודא שלא יהיו טעויות.העבודה עם צחי הייתה מדהימה, הכל מאוד מקצועי ובלי פעולות ובזבוז זמן מיותר. כמו כן הוא הצליח להשיג לנו עסקה נהדרת. בהמשך הדרך כשהיינו צריכים ליווי גם לאחר מספר שנים, הוא ישר נענה לבקשות והשאלות שלנו והעביר אותנו דרך התהליך של מחזור משכנתא.צחי הוא סמל למקצוענות וללא פשרה באיכות ונועם בשירות. כל הכבוד, המשך כך!
    Sagi Rodin
    Sagi Rodin
    08:31 26 Dec 20
    הגעתי לצחי בעיקר דרך ההרצאות שלו במדיה. לפני הכל מדובר באדם נעים וסבלני לשאלות תם. את השירות של צחי לקחתי אף על פי שחשבון הבנק שלי מוגדר כחשבון עובד בנק, וברוב המקרים תנאי המשכנתא שהבנק נותן לעובדים שלו הם התנאים הטובים ביותר, וקשה לבנקים אחרים להתחרות בהם. אז מסתבר שעם צחי גם זה אפשרי ובמקרה שלי, סגרתי משכנתא בבנק אחר שהציע הצעה זולה יותר בכ 15,000 ש"ח לכל התקופה!. אז גם החזרתי את ההשקעה וגם קיבלתי ייעוץ ותמהיל נכון
    ניצן שלי
    ניצן שלי
    15:49 23 Dec 20
    I came to Tzachi following a warm recommendation from friends.I had a complex situation towards the mortgage and I was already disappointed with other advisors.Tzachi understood the situation very quickly, knew how to accurately and clearly describe to me the expected process, what was required to be done (before and after contacting the banks) and the various options for me within the existing situation on the way to a mortgage to purchase the property.The process of taking out a mortgage afterwards was exactly as Tzachi expected and to my delight I was able to purchase the property.Tzachi's escort gave me a significant sense of security. I knew what to expect and what the options were.In addition to Tzachi, there is an excellent, available and professional team with a very high sense of service!Thank you very much Tzachi! Highly highly recommended!
    ariel garfinkel
    ariel garfinkel
    09:31 07 Dec 20
    אין על צחי! מקצוען אמיתי.אני לא מבין גדול בעולם הפיננסי ובטח שאני לא יודע מה זה ריבית P ומה זה ריבית H.וכל זה לא משנה כי היה לי את צחי.פגישה אחת, תיאום ציפיות והוא יצא לדרך.חזר אליי אחרי כמה ימים עם כמה אופציות כאשר אחת לדעתו היא ההכי טובה.ובאמת כל בן אדם שהתייעצתי איתו אמר שזאת משכנתא טובה בתנאים מאוד טובים.כעבור יומיים נפגשו בבנק (הפגישה תואמה ע"י המשרד של צחי) וסגרנו את העסקה.בזכות צחי, לקחת משכנתא של כמעט מיליון היה פחות מסורבל ויותר ברור מלהגיש ערעור על דו"ח חנייה בתל אביב.שורה תחתונה, משכנתא זה לא צחוק ואני מאוד ממליץ על צחי שילווה אותכם בתהליך.
    dan chorny
    dan chorny
    09:05 07 Dec 20
    I wanted to warmly recommend dear Tzachi, he just did an amazing job and did not give up for a moment despite the challenging period of the corona in order for me to get great interest rates and just "crazy" the banks and in the end got just great interest rates.In the whole process he and Sivan made sure to update me on both WhatsApp and phone calls The status we are in until we reach the long-awaited moment.So Tzachi Sivan and the whole team I really thank you for all the accompaniment, and warmly recommend you wholeheartedly.Thank you very much Ido and Shani
    ido gabay
    ido gabay
    15:58 15 Nov 20
    I came to Tzachi after receiving a mortgage offer from the bank to buy a first apartment, and it was difficult to coordinate additional meetings during the Corona period with competing banks.At the first meeting, Tzachi made me feel that I was in good hands, and explained everything in a detailed and understandable way, making the process less threatening and tense. Tzachi assisted me with great professionalism and patience in all the processes associated with purchasing the apartment, as he is always available to answer any questions.After clarifying needs, examining different routes, presenting alternatives, and receiving offers from various banks, with the help of his staff, Bat El and Sivan the charming, there is no doubt that Tzachi obtained the best terms, efficiently, professionally and quickly, and without him I would not yet get a good mortgage.Highly recommend!!!Thank you very much, Tzachi !!
    Oshrit Shikiyar
    Oshrit Shikiyar
    19:15 11 Nov 20
    Buying an apartment is the biggest financial expense for a family and it is important to do it right and professionally.I met Tzachi about 4 years ago when I took out a mortgage. Tzachi examined my needs, examined different routes, presented me with alternatives and accompanied me through the entire process.Today I turned to Tzachi again for advice and assistance in mortgage recycling. Tzachi is an expert advisor, very professional, pleasant-mannered, who accompanies you throughout the process until you receive the mortgage and even during it. Highly recommended and saves money.
    יניב שלום
    יניב שלום
    05:14 10 Nov 20
    Grossman Mortgage Advice - Amazing staff, service, professional, available for any question and interest.We reached Tzachi and realized how much we do not understand about the mortgage, it is important to note that we immediately understood that Tzachi will be the one to take care of the mortgage with us without a doubt.Detailed and professional explanationWhen we started the process and also at the endBrought good and excellent results.Excellent service experience,The staff who work with Tzachi, Sivan and Bat El are available for any request, professional and hardworking.Encourage every person to come to a counseling session to be impressed and the results speak for themselves, no doubt we chose his services and chose well.Avichai and Ido
    אביחי דוד
    אביחי דוד
    16:11 04 Nov 20
    I followed Tzachi a year earlier on the Bunim Beit website and was very impressed with the knowledge and experience.I called him after I was at the bank and the bank told me that I would not be able to get the mortgage I applied for because I was dealing in risk due to the corona.Tzachi immediately started applying connections and pressure so that I could get the mortgage I applied for and after a war of attrition of almost 3 months I got the mortgage in full.Tzachi was available all the time on the phone and his facts were charming and helpful throughout the process.Thank you very much Tzachi
    איתי צור
    איתי צור
    08:35 04 Nov 20
    As someone who is facing the renovation of the house for which we hired Tzachi's services, the meeting with the mortgage advisor is a meeting with one of the many professionals we will need and meet with them until he enters the renovated house as we wish.We are glad that we met Tzachi at the beginning of the road because providing his service is an example and role model for providing customer service. Set a standard that we will look for in all the other professionals we meet and is probably only found in a few.From the first moment everything was professional and accurate.The process was explained in a simple way and helped to coordinate expectations (and they were high from the first moment and we all responded).His availability and helpful explanations helped us cross the tense process of mortgage approval and we succeeded in cooperating and successfully.Tzachi, thank you very much, we will definitely recommend you to our friends and it will be a safe recommendation
    Danny Antonelli
    Danny Antonelli
    08:20 25 Oct 20
    Tzachi took care of the mortgage we took out for the purpose of building our private home.Anyone who knows, knows that this is a very complex and stressful process. Tzachi showed great seriousness and professionalism !. He took away from us many worries and burdens so that we could concentrate on construction and he made sure to bring quotes from banks at low interest rates. We just came to the bank to sign, the rest he and his staff took care of.Tzachi is a very pleasant person, always available and fun to work with.I wholeheartedly recommend Tzachi!
    Deby Borosky
    Deby Borosky
    06:57 25 Oct 20
    צחי בחור נחמד, אמין, מקצועי וזמין. עזר לנו בכמה מצבים שונים בהקשר למשכנתא שלנו, היה קשוב לנו לצרכינו. מומלץ בחום!
    dana berger
    dana berger
    14:03 22 Oct 20
    Tzachi advised us about the mortgage we took out 5 years ago. He patiently and professionally explained to us all the possibilities and made the threatening process clear and convenient. He got us offers from several different banks and got us great interest rates. The experience and impression that Tzachi left were so good that 3 years later we used his services again in the mortgage cycle. We still turn to Tzachi occasionally with questions and he always answers us quickly and with a smile. highly recommend!!!
    Asaf Miron
    Asaf Miron
    12:52 22 Oct 20
    בזכות צחי הוצאנו משכנתא שמתאימה לנו והגענו לבית החלומותמקצוען אמיתי זמין ושירותיממליץ בחום!
    Raz Oliar
    Raz Oliar
    14:46 20 Oct 20
    צחי האלוף, מהשיחה הטלפונית הראשונה איתו הרגשתי שאני בידיים טובות .עזר לנו כזוג צעיר שרוכש דירה בפעם הראשונה, בהשגת תנאים מעולים ללקיחת המשכנתא ובריביות מצויינות. הסביר לנו מושגים שלא הכרנו וליווה אותנו לאורך כל הדרך בסבלנות, בשירות מקצועי , רציני ומותאם אלינו והכל עם חיוך ושליטה מדהימה במערכת הבנקאית.תודה על הכל צחי, אתה פשוט מדהים!!!
    Avi Lavy
    Avi Lavy
    05:06 20 Oct 20
    Tzachi and his winning team went hand in hand with us from the first moment and gave us excellent service, answering all questions, patience and caring. Thank you very much, I would highly recommend you!
    Sheli Laibel
    Sheli Laibel
    06:13 07 Oct 20
    ביצענו מחזור למשכנתא הקיימת שלנו אצל צחי והצוות שלו ובעזרתם המשכנתא שלנו מתאימה לנו בדיוק והריביות מעולות. ממליצים מאוד
    אחרי שנפגשנו עם מס' יועצים הגענו אל צחי והרגשנו שאנחנו בידיים טובות!צחי עזר לנו עם המשכנתא והיה מקצועי, סבלני וזמין לאורך כל התהליך
    Michal Gueta
    Michal Gueta
    10:13 24 Sep 20
    We reached Tzachi through a recommendation from friends. From the first meeting it was clear to us that he was professional and with extensive knowledge. With his help and the help of his staff - Sivan and Bat El we obtained an excellent mortgage. highly recommend!!
    dikla asulin
    dikla asulin
    18:47 23 Sep 20
    הגענו לצחי והצוות לצורך יעוץ לפני לקיחת משכנתא. מהפגישה הראשונה הבנו שאנחנו בידיים הנכונות. המקצועיות, האדיבות, הידע הרחב וההובלה יד ביד מהיעוץ, דרך צוות הבנות, בת אל וסיון, שהיו זמינות לכל שאלה בסבלנות רבה ועד לשלב לקיחת המשכנתא. ממליצה בחום וללא ספק ניפגש בהמשך.
    DANIEL KING
    DANIEL KING
    12:36 23 Sep 20
    I turned to Tzachi for advice. I received warm recommendations about him and said we would try and that he was operating in another dialing area of ​​my own. The guy is super professional! Knowledge to deplete the appropriate information and point in the direction most appropriate to the complex situation I have presented to him. If he was able to help with the complexity of financing in the case I brought before him, I have no doubt he can help any mortgage taker. Just recommended!
    Ben Kagan
    Ben Kagan
    06:25 01 Sep 20
    ממליץ בחום, צחי מאוד מקצועי.בחר לנו את המשכנתא עם התנאים הטובים ביותר.הוא היה איתנו בקשר רציף ונתן מענה לכל שאלה.נתן לנו שקט נפשי בלקיחת המשכנתא.ממליץ לכולם, זו הייתה החלטה נבונה.
    shay sapir
    shay sapir
    14:25 20 Aug 20
    Tzachi and his team Sivan and Bat El Cannons one by one.As a young couple buying their first apartment and not understanding the mortgage world at all we felt in good and safe hands. Tzachi has given us the right mix for our situation with excellent interest rates. Knowledge to give advice and guidance. Everyone was always available for questions and the attitude was just amazing!Highly recommend taking Tzachi's service without any hesitation!
    Avital Tsifanski
    Avital Tsifanski
    16:50 19 Aug 20
    Tzachi and his professional team gave us a sense of security from the first moment and supported us throughout the process. A professional, reliable team with a very high sense of service. The customer's needs are in front of their eyes. Let’s start with the fact that the mortgage issue is a discouraging, confusing and stressful process. From the first meeting with Tzachi, we received a lot of information that was conveyed calmly, accurately and clearly, which is easy to understand. The briefings and assignments he gave were always clear and if we needed further detail or explanation, Tzachi was always available for us.Therefore, we highly recommend ... On this occasion we would like to thank Tzachi and the team for a wonderful, fast and most importantly experience that the customers see us.Thank youYaron and Shani Hochman
    שני הוכמן
    שני הוכמן
    10:13 18 Aug 20
    צחי בחור מקצועי ביותר, יודע להתאים את עצמו לצרכים של הלקוח. מאד נהנתי מהשירות של צחי ושל הצוות שלו סיון ובת אל, שיחד נותנים מעטפת ללקוח מהיום הראשון של התהליך. תהליך שאמור להיות מסורבל עם הרבה כאבי ראש הפך להיות מהנה ומלמד מאד בזכותם. ממליצה בחום!
    Shira Forkosh
    Shira Forkosh
    06:47 18 Aug 20
    צחי השיג לנו עסקה מסובכת וגבולית כאשר הבנקים עבדו עם כח אדם מצוצמם בזמן הסגר.אני מאמין שאם היינו מנסים לעשות את התהליך לבד לא היינו מצליחים לקבל אישור ולעסקה.אני רוצה להוסיף מילה טובה לסיוון שהייתה מאוד שירותית וזמינה לאורך כל התהליך.
    Adi Gonen
    Adi Gonen
    05:38 13 Aug 20
    צחי יועץ משכנתאות שמדבר בגובה העיניים, מסביר מונחים מסובכים בצורה ברורה, רואה את טובת הלקוח לנגד העיניים ובעל היכרות מעמיקה עם עולם הבנקאות כדי להשיג את התנאים הטובים ללקיחת ההתחייבות החשובה הזאת, שמשפיעה על העתיד ועל כל ההתנהלות הכלכלית בחיים. התהליך היה מהיר ומקצועי וקיבלנו תמורה טובה למחיר ושירות מצוין. מומלץ!
    Adi Avital
    Adi Avital
    14:40 11 Aug 20
    הגענו לצחי בדקה ה 99 למשכנתא. צחי סיוון ןבת אל אתם מדהימים ומקצועיים עזרתם לי להתמודד עם השפה הכלכלית שהיתה סינית עבורי ולא בחלתם בשום אמצעי כדי לעזור. עד הסוף. תודה רבה לכם זה נתן לי שקט נפשי אנחנו בידיים מעולןת!
    מיה כהן
    מיה כהן
    11:41 07 Aug 20
    Tzachi and his team accompanied us through the process of obtaining a mortgage for the construction of a private home, a complex process that became even more complex during the Corona period. And despite the difficulty, Tzachi never gave up, made connections, and took care of the best interest rates. A first-rate professional, patient, available, attentive, hardworking and not in vain able to execute things on the best side for the client.Highly recommend!
    יוני בראל
    יוני בראל
    04:49 05 Aug 20
    לצחי האלוף, והצוות המנצח שלו, סיוון ובת אל,תודה רבה על כל העזרהבהשגת המשכנתא המיוחלת, שעזרה לנו להגשים את חלומנו. עשיתם עבודה מהירה ומעולה, והשגתם לנו תנאים חלומיים, תוך מתן שירות צמוד, אדיב ותומך. תודה רבה על הכל
    Nir Cohen
    Nir Cohen
    14:26 24 Jul 20
    אחרי שראינו מספר יועצים ואחרי שעשינו שיעורי בית לפני הבחירה ביועץ החלטנו שרק צחי הוא זה שצריך ללוות אותנו. מקצועי, דקדקן, פדנט, מהיר, בעל שליטה פנומנאלית בשוק המשכנתאות!! תמיד זמין, סבלני ומנומס. אם יש בעל מקצוע שאנחנו שמחים על כל שקל ששילמנו לו זה צחי גרוסמן. הבן אדם פשוט עילוי! קיבלנו את המשכנתא עם הריביות הכי טובות שיכולנו לקבל.
    נטלי בן
    נטלי בן
    13:50 15 Jul 20
    צחי והצוות שלו ליוו אותי בתהליך קבלת המשכנתא במקצועיות רבה.כל דבר שהייתי צריך ובכל שעה קבלתי מענה מהיר ומקצועי , ממליץ בחום!
    דניאל עובד
    דניאל עובד
    14:34 12 Jul 20
    על צחי שמעתי כשחיפשתי יועצי משכנתא בתקופת הקורונה כאשר אף בנק לא השיב לפניות שלי ללקיחת משכנתא ובנקים שכן חזרו אליי נתנו לי ריביות נוראיות. שיחה אחת עם צחי הספיקה. צחי עזר, הסביר, התמקח ובסופו של דבר סגר לנו ריביות מעולות שלא יכולנו לחלום עליהן. צחי והצוות תמיד זמינים לכל שאלה ועושים את הכל בגישה מצוינת. תודה רבה!
    Avi Zana
    Avi Zana
    18:16 29 Jun 20
    לעבוד עם צחי והצוות שלו הייתה חוויה נעימה ומקצועית. צחי חסך לנו הרבה כסף וטירחה. מומלץ מאוד
    Avner Valer
    Avner Valer
    16:54 28 Jun 20
    צחי והצוות שלו ליוו אותנו בתהליך קבלת משכנתא לבניה של בית פרטי . תהליך לא פשוט ביסודו שהפך להיות קשה יותר בעת שיא תקופת הקורונה. גם כאשר נסגרו מוסדות ובנקים, מקבלת קהל בשל המצב, והסתמן כי פשוט לא ניתן להוציא את זה לפועל, צחי מעולם לא הרים ידיים, לחץ היכן שהיה צריך, הפעיל קשרים, תוך שהוא לא מוותר על הריביות הטובות ביותר והפך את הבלתי אפשרי לאפשרי. איש מקצוע מהמעלה הראשונה, תמיד זמין, קשוב, חרוץ ונעים הליכות ולא בכדי מצליח להוציא את הדברים לפועל על הצד הטוב והמשתלם ביותר ללקוח. ממליצים על בפה מלא .
    Natalie Nae
    Natalie Nae
    19:10 12 Jun 20
    ממליץ בחום ובאהבה על צחי גרוסמן אדם מקצועי אמין ואיכותי שעזר לנו מאוד בתהליך קבלת המשכנתא במקצועיות רבה גם בתקופת הקורונה נתן את תחושת הביטחון והגענו למשכנתא מצויינת ובריביות אשש.
    משה קדוש
    משה קדוש
    06:45 11 Jun 20
    פניתי לצחי על מנת לקבל סיטע בארגון משכנתא לטובת קניית דירה, התהליך בוצע במהירות, בדייקנות, באיכות מעולה תוך שימת לב לפרטים הקטנים ביותר.קבלתי משכנתא בתנאים מצויינים ונדרשתי ללכת לבנק פעם אחת בלבד לצורך חתימה, ממליץ בחום!!
    Eran Fayer
    Eran Fayer
    11:23 17 May 20
    דווקא עכשיו - רק צחי גרוסמן!לפני כשנתיים וחצי בתקופה בה הריביות היו בשיא לקחנו משכנתא לבנייה בייעוץ של מישהו אחר. זמן קצר לפני החתימה בבנק שמענו על צחי דרך אתר "בונים בית", פניתי אליו (כי רציתי עוד חוות דעת) ובשיחה אחת קצרה וטיפ אחד חשוב שנתן לנו (מסלול הזכאות שבזמנו נתן ריבית שאז נחשבה טובה) הצליח לחסוך לנו סכום משמעותי. ואז עשיתי החלטה מנצחת לחזור אליו לייעוץ מחזור משכנתא לאחר סיום הבנייה.פנינו לצחי והגדרנו שאנחנו עושים ייעוץ טלפוני, מודה שבהתחלה חששתי אבל זה הוכיח את עצמו כשילוב מנצח. צחי ליווה אותי לאורך כל התהליך שכלל גם מחזור משכנתא וגם מעבר בנק. צחי היה זמין, מקצועי, נתן לי תשובה לכל שאלה שהייתה לי, דיבר בגובה העיניים, נתן הדרכה מצוינת על איך ומתי להגיד מה, מבחינתי זה היה סוג של קואוצ'ינג ודחיפה רצינית לכמה אנחנו יכולים להשיג מול המערכת הגדולה כשיש ליווי מקצועי נכון.1,2,3אלה הריביות שהשגנו דרכו. כן, כן. אתם קוראים/ות נכון - ריבית של 1% על מסלול אחד, 2% על מסלול שני ו3% במסלול השלישי (לא אלאה בכל הפרטים על תמהיל המסלולים).1,2,3ככה הצלחנו לחסוך קרוב לחצי מיליון ש"ח בחישוב לטווח של כלל המשכנתא.1,2,3ככה הצלחנו להוריד 700 ש"ח מהתשלום החודשי.אז דווקא היום בזמנים הקשים, הלא ברורים בהם הבנקים מנצלים את המצב להעלות ריביות תעשו את ההחלטה הנכונה ו- 1,2,3 - רוצו לצחי, תחסכו מעצמכם הרבה כאב ראש והרבה הרבה כסף.
    Sarit -zivan
    Sarit -zivan
    15:18 15 May 20
    צחי והצוות שלו סופר מקצועיים! יודע להנגיש את הנושא בצורה ברורה, מכווין היטב לפתרונות ובעל קשרים מצויינים עם הבנקים על מנת לקבל ריביות מצויינות! צחי מעל הכל אמין, הכל בדיוק כפי שהובטח וגם חוסך עבודה רבה ללקוח. ביצענו עם צחי ארבעה סבבים של משכנתאות (כולל מיחזורים) וחסכנו בזכותו להערכתי עשרות אלפי שקלים ואף יותר. מומלץ ביותר !!
    Yariv Eyni
    Yariv Eyni
    09:59 26 Mar 20
    צחי היקר מלווה אותנו כמה שנים טובות ומס' עסקאות בתחום המשכנתא . אין מקצועי ממנו , אישיות מושלמת , אדיבות סבלנות ... והכי חשוב משיג את המטרה בדרך הטובה והנכונה עבור כל לקוח . מומלץ בחום !!
    מאור אסייג
    מאור אסייג
    09:36 26 Mar 20
    צחי ליווה אותנו בכל תהליך לקיחת המשכנתא ועד שלב החתימה.חובה לציין כי צחי היה מאד יסודי בעבודתו.הציג אלטרנטיבות והסביר על כל אלטרנטיבה את יתרונותיה וחסרונותיה תוך התחשבות בצרכים שלנו.מעבר לליווי עד שלב החתימה, צחי ממשיך ללוות ולייעץ כיצד כדאי לסלק את המשכנתאות.ממליץ בחום רב
    Reuven Gefen
    Reuven Gefen
    08:07 26 Mar 20
    המלצה רותחת!!! צחי סייע לנו במיחזור המשכנתא ובנוסף ניתן פתרון להלוואה שדי חנקה אותנו בתזרים החודשי.הידע והניסיון העצום שלו והקשרים שיש לו מול הבנקים השיגו לי ריביות מצחיקות!!ממליץ בחום לפנות אליו , הרוגע שהוא משרה , הבטחון שהוא מקרין שהכל יהיה בסדר זה מה שגרם לנו להתאהב בבחור. אין ספק שנעזר בו גם בעתיד. ותודה רבה גם לבת אל ולסיוון הצוות שמאחוריו.רפי
    רפאל שלמה
    רפאל שלמה
    08:02 24 Mar 20
    מקצועי, סבלני, ליווי צמוד לאורך כל הדרך ועזרה בכל הקשיים והשאלות!!! תותח (:
    sharon katzav
    sharon katzav
    19:40 19 Mar 20
    צחי ובת אל היקרים, אין לי מילים להודות לכם על הסיוע המהיר.. המקצועי והכי חשוב... חסכתם לאימא שלי עשרות אלפי שקלים בריביות של המשכנתא... צחי... אתה פשוט בן אדם שאפשר לסמוך עלייך וזאת ידעתי מהרגע הראשון שפגשתי אותך, יחד עם בת אל אתם צוות מנצח!!!אז אלפי תודות ואני ממליצה עליהם בחום ובעיניים עצומות!!!!
    miri dok
    miri dok
    07:31 15 Mar 20
    תותח אמיתי!!תודה רבה לצחי, סיוון ובתאל,על עבודה מקצועית, מהירה, אכפתיתעל הכנות והיושר.לא מעגלים פינות ומשקיעים בלקוח מתחילת התהליך ועד סופו!משכנתא זהו הליך מסובך עם צורך להבין הרבה משתנים הקשורים לריביות, גובה המשכנתא, החזר חודשי, הליך מול הבנק וכו'.צחי מבהיר את הכל (ומעבר), מדבר בגובה העיניים, מסביר הכל כמו שצריך, ותמיד קשוב ועונה לשאלות, עד שהכל אכן מובן. ובסוף, הוא חוסך המון כסף לאורך כל חיי המשכנתא, והולך עד הסוף עם הלקוח מול הבנק!יישר כוח!! ממליץ מאוד!!
    chen rosin
    chen rosin
    07:08 24 Feb 20
    המלצה חמה על צחי גרוסמן!אדם מקצועי ביותר בתחום המשכנתאות.נתן את הנשמה, השקיע רבות והגיע לתוצאות נהדרות עבורנו.גם עוזרתו סיוון הייתה תמיד זמינה עבורנו, בצורה הכי טובה ונעימה שאפשר .לא היינו צריכים לעשות כלום. קיבלנו מצחי מענה וטיפול בכל מה שהיה צריך - והכל בצורה הכי טובה שאפשר לבקש.נשאר לנו רק להגיד המון תודה.משפחת ביילין
    Luba Beilin
    Luba Beilin
    09:00 26 Jan 20
    את צחי הכרתי לפני כשנתיים וחצי לאחר רכישת קרקע לבנייה ולקראת תוכנית שאפתנית לתחילת בנייה. הייתי בטוח כי לפנינו דרך ללא מוצא בשל מורכבות תיק המשכנתא הנדרש, אך צחי הבטיח כי יעשה כל מאמץ, וקיים. רץ, שכנע ועמל בין כל הגורמים הרלוונטיים, לא ויתר ובסוף מאמציו נשאו פרי. גם כאשר במהלך הבנייה, עלה חשש שנאלץ לוותר על רבים מהמתוכנן בשל חריגות תקציב, חזרתי לצחי, עם בקשה מורכבת לא פחות. לא היה לי איך להתאכזב, אלא רק להיות מופתע עוד יותר מהדביקות והנכונות של צחי לעזור. ולהצליח. אין לי אוצר מילים מספק על-מנת להודות לצחי. מבלי להתמעמע: פנייה לשירותיו של צחי היא ההחלטה הנכונה שלכם. ללא כל ספק, שיקול או טענה. מומלץ בחום!
    Marat Gartsman
    Marat Gartsman
    08:47 26 Jan 20
    קיבלנו מצחי והצוות המצויין שלו שירות ליווי לקיחת משכנתא. מאוד התרשמנו מהמקצועיות, ההבנה וההתחשבות ברצונות והצרכים שלנו כלקוחות בתהליך בניית המשכנתא. בנוסף, ניהלו לנו אחלה מלחמת מחירים בין הבנקים ולא עצרו עד שהגענו להצעה הטובה ביותר. ממליץ בחום!!
    מיכאל וינר
    מיכאל וינר
    11:10 24 Dec 19
    במהלך השנתיים האחרונות עברנו עם צחי תהליך של לקיחת משכנתא ובנייה של בית.התלבטנו האם לקחת יועץ משכנתאות, חשבנו לעצמינו מחשבות כאלה ואחרות: -לכאורה כל המידע נמצא ברשת, אולי אם נתאמץ קצת ללמוד את הנושא, נוכל לקבל החלטות מושכלות בעצמינו ולחסוך את התשלום ליועץ.- מה יועץ משכנתאות יוכל לחדש לנו? - תהליך הרכישה והבניה כולל כל כך הרבה התעסקות עם ספקים ואנשי מקצוע, למה לצרף עוד מישהו לרשימה המתארכת ממילא...ועוד מחשבות כאלה ואחרות.אך, מתוך הבנה שתהליך כזה עשוי לחסוך לנו כספים רבים, ואין לנו כלים ללמוד את השטח לעומק מכל צדדיו החלטנו לפנות לצחי.צחי הפליא בידיעותיו לעומק של כל התחום. יש לו רמת שירות גבוהה ואכפתיות ללקוחות. הוא זמין לכל שאלה, פנוי לכל אי הבנה, משיב בסבלנות ומתוך הכרות רבת שנים עם תחום המשכנתאות בארץ.הוא מגיע פיזית לפגישות עם הבנק, ועוזר כדי לקבל משכנתא בתנאים הטובים ביותר.בפועל ההשקעה הזו, חוסכת כספים רבים!אנחנו ממליצים מאוד להעזר בשרותיו! בהצלחה ברכישה, בבניה ובכל מה שתעשו בדרך..
    Zvi Noy
    Zvi Noy
    10:26 11 Dec 19
    זכיתי ליהנות משירותיו של צחי גרוסמן והרגשתי צורך עז לשתף את החוויה- אתחיל בזה שהוא אדם מאוד נעים עם יחסי אנוש מצוינים! שזה בעיניי הדבר הראשון שחשוב. כי אם מרגישים נוח מול אותו אדם מקצועי כבר הכל מתחיל ברגל ימין. מלבד כלים ניהוליים ופיננסים אשר הביא עימו למפגש איתנו, צחי ליווה אותנו בכל שלב ובכל רגע. תמיד היה זמין לשאלות או תהיות. השתתף בכל השלבים - ולא עזב ידינו לרגע. בימים קשים שהיינו לחוצים בטירוף לפני החלטות גורליות עבורנו, הקול שלו (אמיתי לגמרי...) היה מיד מרגיע אותנו. טון הדיבור שלו, הביטחון שלו הידע והניסיון גרמו לנו להישאר במקום ולהרגיש שאנו במקום מבטחים. מה גם שביום יום אנחנו עובדים סביב השעון ולא מצליחים לזכור מה צריך לעשות ואיך. צחי ליווה אותנו בצורה כל כך מסודרת, רצופה ואכפתית שגרמה לכל החוויה להיות די נהדרת ופחות מתישה.. לסיכום- צחי- השארת לנו טעם לעוד.... מומלץ ביותר!
    רלי יושעי
    רלי יושעי
    08:35 24 Nov 19