יועץ משכנתאות פרטי

כמה ריבית משלמים על משכנתא


נטילה של משכנתא היא צעד רציני שמשפיע על כלכלת המשפחה לטווח רחוק. רכישה של דירה בישראל היא הצעד הכלכלי המשמעותי ביותר בחיים של משפחה וברוב המכריע של המקרים היא כרוכה בנטילה של משכנתא. אם שאלתם את עצמכם כמה ריבית משלמים על משכנתא, אתם לא לבד. זוהי שאלה ששואל עצמו כל אדם המגיע לקחת משכנתא. גודל הריבית נגזר נגזר ממשתנים שונים, החל מגובה המשכנתא ועד ליכולת ההחזר של הלווים. לפני שמחליטים על נטילה של משכנתא, מומלץ מאוד להתייעץ עם יועץ משכנתאות בעל ניסיון, כדי לחשב באופן אחראי את גובה המשכנתא ואת הריבית שתשלמו עליה.

מהי ריבית על משכנתא

אנשים רבים מתלבטים בסוגיה כמה ריבית משלמים על משכנתא. זו שאלה לגיטימית, שכן גובה הריבית משפיע על גובה ההחזר החודשי במשך שנים. ריבית על המשכנתא היא אותו אחוז שמטיל הבנק באופן שנתי על הסכום כולו והיא מהווה בפועל את הרווח שלו. יש הבדל גדול בין ריבית שנתית למשכנתא בגובה של 4% לבין ריבית שנתית בגובה של 4.5%. ההבדל יכול להיות מאות ש”ח מדי חודש ומאות אלפי ש”ח לאורך עשרים השנה או יותר שבהם התחייבתם להחזיר את המשכנתא. היבט הריבית על המשכנתא הוא קריטי לחישוב הוצאות המשפחה ולתכנון ההוצאות הכספיות מדי חודש. לכן יש לבדוק אותו בצורה זהירה לפני שמתחייבים על ההלוואה וחותמים עליה.

כמה ריבית משלמים על משכנתא

יש כמה גורמים המשפיעים על הריבית של משכנתא:

  • סכום ההלוואה – אם אתם לוקחים הלוואה גבוהה, סכום ההחזר יהיה גבוה יותר לאורך שנים וסכום הריבית המצטבר לאורך שנים יהיה גבוה יותר.
  • משא ומתן – הבנק מעדיף כמובן להתחיל באחוז משכנתא גבוה יותר. יש לדעת כי ניתן להתמקח אתו ולהוריד אף שני אחוזים, בעזרת יועץ משכנתאות מיומן.
  • נתוני הלווה – לפני חתימה על משכנתא בודק הבנק את נתוני הלווה, את יכולת ההחזר שלו, את מסמכיו הפיננסיים ועוד. לפי זה קובע הבנק את יכולות המשא והמתן של הלקוח ואת האפשרות שלו להתמקח על גובה הריבית.

משתנים אלה ואחרים משפיעים על גובה הריבית, אך החשוב ביותר לזכור הוא שזהו נתון שאפשר ורצוי להתמקח עליו. צחי גרוסמן הוא יועץ משכנתאות מוסמך, המכיר את כל המשתנים המשפיעים על המשכנתא. הוא מסייע לזוגות ולמשפחות המתחבטים בשאלה כמה ריבית משלמים על משכנתא ועוזר להם להשיג את הריבית המשתלמת ביותר עבורם. אנא השאירו את הפרטים שלכם באתר או התקשרו, ונחזור אליכם עם פרטים נוספים על ייעוץ משכנתא מקצועי.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים