יועץ משכנתאות פרטי

כמה ריבית משלמים על משכנתא, ואיך ניתן להפחית ריבית משכנתא?


משכנתא היא הלוואה, וככל הלוואה אחרת מן הבנק היא כרוכה בתשלום ריבית מסוימת. זוהי עובדה שצריך לקחת בחשבון כיוון שזהו צעד רציני המשפיע כלכלית לטווח הרחוק, על חיי הלווים והמשפחה. ריבית משכנתא הוא נושא חשוב שנגזר ממשתנים שונים, החל מגובה ההלוואה ועד ליכולת המלווים להחזיר. במאמר זה נסקור את הנושא במטרה לענות על שאלותיכם בנושא.

מהי ריבית משכנתא?

אנשים רבים מתלבטים סביב השאלה כמה ריבית משלמים על משכנתא. זו שאלה לגיטימית, כיוון שגובהה משפיע על גובה ההחזר החודשי הבא לידי ביטוי לאורך שנים רבות. אם זאת, המונח ריבית בדרך כלל אינו מדוייק בהקשר זה, משום שבדרך כלל היא נלקחת על פי מספר מסלולים המשולבים זה בזה ליצירת תמהיל שיש בו מספר ריביות שונות. תמהיל כזה יכול למשל לכלול מסלול אחד בריבית משתנה צמודה לפריים, מסלול שני בריבית קבועה (שגובהה תלוי במשך ההלוואה: ככל שהתקופה יותר ארוכה כך הריבית נמוכה), ומסלול שלישי בריבית משתנה צמודה הנלקחת לטווח ארוך, נניח 25 שנים, עם תחנות יציאה מדי 5 שנים שבהן ניתן לעבור למסלולים אחרים. ריבוי הריביות יוצר צורך לדבר על ריבית משכנתא ממוצעת.

ריבית שנתית משכנתא

ריבית שנתית משכנתא היא מונח המבטא אחוז שמטיל הבנק באופן שנתי על הסכום כולו, והיא מהווה בפועל את הרווח שלו. יש הבדל גדול בין ריבית שנתית למשכנתא בגובה 4% לבין ריבית שנתית משכנתא בגובה 4.5%. ההבדל יכול להתבטא במאות שקלים מדי חודש ובמאות אלפי שקלים לאורך עשרים השנה או יותר בהן התחייבתם להחזיר את ההלוואה. היבט ריבית משכנתא הוא קריטי לביצוע חישוב משכנתא לתכנון ההוצאות הכספיות מדי חודש, ולכן יש לבדוק היבט זה בצורה זהירה לפני שמתחייבים להלוואה וחותמים עליה.

במקרה המיוחד של משכנתא הפוכה, ריבית משכנתא גבוהה במיוחד ומבוססת בפועל לפי עקרון ריבית דריבית. מדובר בסוג מיוחד, בתנאים מיוחדים, המיועד למבוגרים בני 60 ומעלה.

ריבית משכנתא: ממה היא מושפעת?

ריבית משכנתא מושפעת מאוד מגובה הריבית במשק. בפועל, לכך מתווסף מרווח הריבית שהבנקים, מוסדות וגופים חוץ בנקאיים נוטלים לעצמם. למעשה, היא מהווה את הרווח שלהם על עצם ההענקה. למעשה, זה המקום בו צריכים להתמקד הנוטל או היועץ שבחר. ריבית מהווה נטל כספי, וככל שהיא תפחת, יפחתו בהתאמה ההחזרים החודשיים המתבצעים לאורך שנים רבות.

מה משפיע על גובה ריבית משכנתא?

הללואה היא מוצר פיננסי שבד"כ תלוי במדיניות הבנק ובאינטרסים הפיננסיים שלו, אבל גם במידה רבה ביכולותיו הכלכליות של הלווה. ככזו, הלוואה שקיבל אדם אחד יכולה להיות שונה מזו שמקבל אדם אחר בפרמטרים כדוגמת גובה ההחזר החודשי, תקופת ההחזר, התמהיל מבחינת הרכב המסלולים וכדומה; אולם הפרמטר המשמעותי מכולם הוא גובה הריבית. להלן רשימת הגורמים המשפיעים על גובה ריבית משכנתא:

 • אחוז מימון גבוה: ככל שאחוז המימון גבוה, כך הבנק לוקח סיכון יותר גדול, ולפיכך הוא דורש תשלום ריבית משכנתא גבוהה יותר.
 • יכולת ההחזר והמצב הפיננסי של הלווה: בסוף, הבנק מעוניין לקבל בחזרה את הכסף שהלווה, ולכן אם מצבו הפיננסי של הלווה נמוך, כך גם יכולת ההחזר שלו נמוך, כך הריבית צפויה להיות גבוהה יותר. גם ההיפך הוא נכון: לקוח ותיק של הבנק, שיש לו חסכונות ונכסים, ושהאופק התעסוקתי שלו נראה מובטח, עשוי לקבל הנחה נאה בתשלום הריבית.
 • תמהיל: כל הלוואה  מורכבת ממספר מסלולים שונים, בחלקם הריבית קבועה ובחלקם מוצמדת למדדים שונים במשק. הואיל ובכל תמהיל כזה יש ריביות רווחיות מאוד עבור הבנק וריביות רווחיות פחות, אזי הבנק עשוי לתת ללווה ריבית נמוכה יחסית בחלק מן התמהיל בתמורה לתשלום ריבית משכנתא גבוהה יותר בחלק אחר שלו.
 • תקופת החזר: הלוואות ניתנות לתקופות ארוכות יחסית כדוגמת 20 או 25 שנים, וככל שהתקופה ארוכה יותר, כך הסיכון עבור הבנק גבוה יותר. לכן תמהילים רבים כוללים מסלולים קצרים יחסית, כאלה שמסתיימים לאחר 5 או 10 שנים, ובהם הריבית נמוכה יותר. לפיכך, במקרה שלווה מסויים מקבל סכום כסף גדול כתוצאה מקידום בעבודה, ירושה או זכייה, יתכן שכדאי לו לשקול למחזר ולהגדיל החזר החודשי בשביל לקצר את משך ההלוואה ולקבל ריבית נמוכה.
 • היסטוריה פיננסית: הבנק לא ממהר לתת כמות כסף גדולה לכל אחד, אלא מבצע תחילה בדיקה היסטוריה יסודית הפיננסית של כל לווה. עקב כך נדרש להציג תלושי שכר ודפי פעילות בחשבון. יחד עם זאת, לבנק יש מקורות מידע עמוקים מאוד, והוא יכול לדעת האם אדם נוהג להחזיר הלוואות במועד, האם חזרו לו צ'קים בעבר, האם הסתבך בחובות וכן הלאה. אם ההיסטוריה הפיננסית נקייה, כך הריבית תהיה נמוכה.

קביעת גובה ריבית משכנתא תלויה בגורמים רבים ועשויה להיות מבלבלת ולכן עדיף להתייעץ עם איש מקצוע מנוסה בכל אחד משלבי תהליך לקיחת הלוואה מן הבנק. הוא ידריך אתכם לקראת פגישתכם עם הבנק, יבהיר את האפשרויות השונות ויסייע בשיפור קבלת אותם תנאים לקבלת משכנתא.

ריבית משכנתא ומסלולים

ברוב המקרים, לחלקים השונים של ההלוואה מוגדרים תנאי החזר שונים. הדבר נעשה במכוון במטרה לצמצם עלויות לא צפויות לאורך זמן המשפיעים באופן ישיר על גובה ההחזר החודשי. לדוגמה, שינויים בגובה ההחזר החודשי בעקבות עליית המדד, אליו צמודה ריבית ההחזר. שילוב ה-"מסלולים" השונים האלה מכונה בשם תמהיל משכנתא. להלן מספר מסלולים אפשריים:

 • פריים: מסלול פופולרי למדי, בו הסכום המדובר מוצמד לתוך ריבית פריים אותה קובע בנק ישראל. זו נחשבת כנוחה באופן יחסי.
 • קבועה צמודה למדד: מסלול בו הריבית למעשה קבועה, בעוד שהקרן (בלבד) צמודה למדד המחירים לצרכן.
 • משתנה צמודה למדד: מסלול בו הקרן צמודה למדד המחירים לצרכן. עבור ריבית משכנתא במסלול זה מוגדרות מראש נקודות יציאה בהן הריבית משתנה.
 • קבועה ולא צמודה (קל"ץ) למדד: למרות שזה מסלול נוח ושימושי מבחינות רבות, הוא בדרך כלל לא יהיה הכי הזול. למעשה, ככול שתקופת ההחזר תהיה ארוכה, כך הריבית תהיה גבוהה יותר.
 • צמודה למט"ח: הצמדת קרן הסכום לשערי מט"ח (יכול להיות דולר או יורו). במקרה זה הריבית היא עניין מיוחד ומוצמדת למה שנקרא LIBOR (ליבור), שאלו הן ראשי התיבות של "London Inter Bank Offered Rate" ומדובר בריבית בה משתמשים הבנקים לגבי הלוואות שהם עושים בין הבנקים השונים.

בכדי להבין טוב יותר את המשמעויות של סוגי המסלולים השונים עבורכם, אלה כמה היבטים לכך והשלכותיהם:

תכונה של סוג מסלולחלופותהשלכות
ריבית משכנתאקבועה או משתנהבריבית קבועה קל יותר לתכנן לעתיד. מצד שני, ריבית משתנה עשויה להיות יותר משתלמת.
הצמדהאו שיש או שאין, של קרן או ריבית משכנתאהצמדה גורמת לשינוי בהחזרים שיידרשו, גם אם מדובר על מסלול עם ריבית קבועה.
למה מצמידים?לריבית פריים, מדד מחירים לצרכן או מט"חלכל אחת מהאפשרויות יש השלכות מיוחדות משלה. ריבית הפריים למשל מבוססת על ריבית בנק ישראל וגבוהה ממנה. היא משתנה בעקבות שינוי בריבית בנק ישראל. שערי מט"ח עשויים להיות דולר או יורו

שיטות לחישוב גובה ההחזר החודשי

 יש שיטות שונות לחישוב גובה ההחזר ולהן השלכות שונות לגבי גובה ריבית משכנתא. להלן שתי דוגמאות לשיטות נפוצות במיוחד:

 • לוח שפיצר, החזר קבוע: שיטה נפוצה במיוחד ולרוב זולה במיוחד. בשיטה זו, קרן ההלוואה והריבית מוחזרות למלווה בסכום שנשאר תמיד באותו הגובה מלבד בכל הנוגע לשינויים עקב הפרשי הצמדה.
 • החזר קרן שווה: גישה לפיה מחזירים את קרן ההלוואה בסכומים קבועים, אבל את הריבית מחזירים בתשלומים ההולכים וקטנים עם הזמן. שיטה זו מתבטאת בתשלום מופחת, אך התשלום החודשי גבוה יחסית.

חשוב לשים לב, כי גובה הריבית מושפע לעיתים גם מגורם נוסף, והוא גודל הסיכון בהענקת משכנתא לאדם מסויים. אם מדובר באדם אשר עקב סיבות שונות הוגדר כסיכון פיננסי, הריביות המוצעות לו עלולות להיות גבוהות מהממוצע.

ריבית שנתית משכנתא: מה זה אומר?

ריבית שנתית משכנתא היא מושג שחייבים להכיר מקרוב, וזאת מאחר שלשיעור הריבית יש השפעה גדולה על גובה ההחזר החודשי וכתוצאה מכך משפיע על איכות החיים של הלווים. ככל שהריבית גבוהה יותר ותקופת ההחזר ארוכה יותר, כך הלווים צפויים לשלם יותר. כך גם להיפך, ככל שהריבית נמוכה יותר ותקופת ההחזר קצרה יותר, כך הלווים עתידים לשלם פחות. מדי חודש בנק ישראל מפרסם לציבור הרחב ממוצע ריביות על משכנתאות, הן במסלולים שאינם צמודים והן במסלולים צמודים, וכדאי לעקוב אחר הפרסומים. ראוי לציין כי הריבית הינה נושא חשוב ויש מגוון סוגי הלוואות כדוגמת הלוואת בלון לדירה, ולכן חשוב להתייעץ עם המכיר היטב את נושא ריבית משכנתא.

מיחזור הלוואת המשכנתא בשל שינויי ריביות

תהליך מחזור משכנתא הוא דרך נפוצה לשיפור תנאי החזר ההלוואה. לעיתים, אנשים עושים זאת בעקבות שינויים משמעותיים בריבית שאליה מוצמדים התשלומים. חשוב לציין כי אם רוצים, ניתן למחזר מסלולים ספציפיים ואפילו מסלול בודד. ברמה העקרונית, מותר לשנות הלוואה כמה שתרצו ומתי שתחליטו לעשות זאת. מומלץ לבדוק לפחות פעם בשנה האם כדאי לבצע שינוי ולמחזר.

באיזו ריבית עדיף לבחור?

בתחום ריבית משכנתא ניתן לראות אופציות שונות, ויש מקרים בהם הריבית צמודה למדד ומקרים בהם היא אינה צמודה למדד. לכל מסלול יש ריבית אחרת: יש ריביות משתנות ויש ריביות קבועות, ולכן צריך להתעמק בנושא במטרה לבחור מסלול משתלם ביותר. כדאי גם לדעת שקיימת לעיתים אפשרות לעבור בין מסלולים שונים, ולעיתים שווה לבדוק את האפשרות הזאת לעומק, כיוון שזה יכול לחסוך לא מעט כסף. אתם לא באמת צריכים לשלם ריביות מוגזמות רק בגלל שאתם זקוקים להלוואה מהבנק לצורך קניית דירה כמו למשל משכנתא לדירה שנייה, וחשוב שתכירו מספר אפשרויות לפני שאתם חותמים חוזה, אותו תשלמו לאורך שנים.

ריבית משכנתא: אפשר לשלם פחות

לא רבים יודעים, ואלו שיודעים לא תמיד מעזים, אבל בהחלט אפשר לערוך מו"מ עם הבנק בניסיון להורדת ריבית משכנתא שיש לשלם (או מסלול מסוים בתמהיל שלה). הואיל ומדובר בסכום כסף גבוה מאוד, לכל שבריר אחוז יש משמעות שעשויה להסתכם בחיסכון של מאות ואלפי שקלים.

כדאי להכיר גם את צד הבנק בעסקה: הבנק מעניק לכם סכום כסף גבוה לתקופה ארוכה מאוד, כך שהוא למעשה מעמיד כסף בסיכון מסוים. כדי שהסיכון הזה יהיה כדאי עבורו, הוא דורש ריבית משכנתא מסוימת שעשויה להיראות לצד הלווה כגבוהה מדי. יחד עם זאת, כיום גם הבנקים מבינים שקיימת בתחום הזה תחרות עזה, ולכן הוא עשוי להסכים להורדת הריבית כך שההלוואה בכל זאת תילקח ממנו ולא מבנק אחר, לכן, מומלץ לבצע מו"מ עם הבנק במטרה להביא להפחת גובה הריבית.

איך עורכים מו"מ מוצלח עם הבנק בנושא ריבית משכנתא

בשביל שיד הלווה תהיה על העליונה במו"מ, מוטב לערוך לפני כן סקר השוואתי מקיף בין הבנקים השונים ומקורות המימון החוץ בנקאיים. כדאי לשכור שירותיו של איש מקצוע מוסמך ומנוסה, המכיר את כל המשתנים המשפיעים על ההלוואה, וכן ריבית משכנתא מתאימה, במטרה למצוא תמהיל אופטימלי ומותאם עבורכם. צחי גרוסמן הוא יועץ משכנתא מוסמך ומנוסה, והוא יוכל לסייע לכם לדעת מתי המועד האידיאלי לפתוח משא ומתן מול הבנק, וזאת כיוון שחלק מן הריביות משתנות לעיתים. לסיכום, ישנם משתנים רבים המשפיעים על גובה הריבית, ויש הרבה פרמטרים שיכולים להשפיע עליה, ולכן מומלץ להיעזר בשירותי איש מקצוע.

ריבית משכנתא: שאלות ותשובות

מהן ההשלכות של ריבית משכנתא ממוצעת?

יש תמהיל עם כמה מסלולים, שבכל אחד מהם הריבית שמחושבת אחרת. לכן, נושא זה הוא דבר אישי למדי, לגבי כל מקרה של לקיחת הלוואה. אז מה המשמעות והחשיבות של ריבית משכנתא ממוצעת? הריבית הממוצעת העדכנית (שמפרסם בנק ישראל בכל חודש), משמשת את הגופים השונים שמציעים משכנתאות. זאת, במסגרת החלטה על הריבית שהם עצמם מציעים. מבחינת הלווים, זו היא נקודת ייחוס אובייקטיבית ורחבה. לא רק מידע על ריבית שחברים ומשפחה סיכמו עם הבנק, אלא מידע שמבוסס על נתונים רחבים הרבה יותר. מידע זה מסייע, כאשר השאלה היא "האם זה זמן טוב לקחת הלוואה"? הוא גם מסייע בהמשך, בהשוואת הצעות שונות לגבי איזה מסלול אתם מעוניינים לקחת.

מהו "עוגן" בהקשר זה?

עוגן הוא מונח חשוב אשר מתייחס לריבית בסיס, שאליה מוסיפים "מרווח". מעשית, זה אומר שהריבית שמציע לכם הבנק, בנויה מבסיס מסוים ועוד מרווח שהוא לוקח לעצמו. ה"בסיס" או ה"עוגן", חייב להיות לפי החוק נתון שמפרסם גוף חיצוני אובייקטיבי. למשל שער מטבע מסוים או ריבית משכנתא ממוצעת. בפועל, מדובר על מידע שמפרסם בנק ישראל. סוג העוגן ואחוז המרווח קבועים מראש ומסוכמים מול הבנק בלקיחת במשכנתא. משתמשים בגישה זו, לגבי מסלולים בריבית משתנה. במסלולים אלה יש "תחנות יציאה" במועדים קבועים מראש ורק בהן משנים את הריבית.

בחישוב, מה פירוש ריבית פריים?

בהקשר ריבית פריים משכנתא נשמעת כדבר מסובך אפילו יותר ממה שהיא. הרי פריים הוא סוג של נתון בסיס שהוא חלק מהחישוב . אז מה ההבדל בינו לבין "עוגן"? כמו לגבי היבטים אחרים כמו ריבית משכנתא, המונחים מעט מבלבלים, אבל ההסבר לא מסובך במיוחד. גם ריבית פריים היא אכן בסיסית, אך במקרה זה הריבית היא שמגדירה לכל בנק לעצמו. בפועל, היא זו נוטה להיות דומה בין הבנקים השונים, פלוס מרווח שהבנק מגדיר בעצמו.

עד כמה מחשבון משכנתא יכול לסייע עם חישוב ריבית משכנתא?

במבט ראשון, חישוב ריבית משכנתא נשמע כדבר לא מסובך מדי. בעקבות קריאת מאמר זה, סביר שדעתכם על כך השתנתה או תשתנה מעט. בכל מקרה, ישנם מחשבונים לנושא זה, אשר זמינים באתרים שונים ובאפליקציות לסמארטפונים. האם הם עשויים לפשט עבורכם את הדברים, לדוגמא למען משכנתא לדירה ראשונה? התשובה לכך חיובית, אך על חשבון הדיוק וההתאמה האישית עבורכם. מחשבון הוא כלי עזר מאוד צר ביכולותיו, אשר לא יעזור לכם מבחינת ראיית התמונה הרחבה, כולל לגבי ריבית. לשם ההמחשה: חשוב לזהות, להבין ולקחת בחשבון מגמות שונות. אם ניקח למשל את העלאת הריבית בינואר 2023 מצד בנק ישראל ב-0.5% – זה היה לא רק שינוי בפני עצמו, אלא חלק מסדרת העלאות ארוכה. בשורה התחתונה, ההחזר החודשי הממוצע של משכנתאות, עלה בתוך 8 חודשים ב-876 ש"ח!

כיצד תורם יועץ שמתמחה בנושא ריבית משכנתא?

בנושאים פיננסיים כמו ריבית משכנתא משתלם להתייעץ עם מומחה בנושא. ייעוץ כזה עשוי לחסוך לכם הרבה מאוד כסף בטווח הארוך. זאת, תודות לידע ולניסיון הרחבים והעדכניים שיועץ טוב מביא איתו. בכדי להמחיש את הדברים, נספר לכם כי צחי גרוסמן הוא יועץ בעל ניסיון של יותר מעשור בייעוץ פיננסי מתקדם. לצחי תואר שני במנהל עסקים למנהלים בהנדסה פיננסית ומימון וגם תעודת יועץ השקעות. הוא בעל היכרות עומק עם כל המערכות הפיננסיות בארץ ואף ניסיון רב בניהול סיכונים.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
072-3954389
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

  יצירת קשר
  לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
  או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

   השירותים שלי
   לקוחות ממליצים
   קודם כל נתחיל בזה שצחי הוא כוכב על בכל מה שקשור להבנה במשכנתאות. הגענו אליו דרך המלצה מחבר ולאחר שיחה קצרה הבנו מיד שזה הבן אדם שאיתו אנחנו רוצים לעבוד על אחד השלבים החשובים בחיינו. אין פה מקום לטעויות וצחי הוא בהחלט הבן אדם לודא שלא יהיו טעויות.העבודה עם צחי הייתה מדהימה, הכל מאוד מקצועי ובלי פעולות ובזבוז זמן מיותר. כמו כן הוא הצליח להשיג לנו עסקה נהדרת. בהמשך הדרך כשהיינו צריכים ליווי גם לאחר מספר שנים, הוא ישר נענה לבקשות והשאלות שלנו והעביר אותנו דרך התהליך של מחזור משכנתא.צחי הוא סמל למקצוענות וללא פשרה באיכות ונועם בשירות. כל הכבוד, המשך כך!
   Sagi Rodin
   Sagi Rodin
   08:31 26 Dec 20
   הגעתי לצחי בעיקר דרך ההרצאות שלו במדיה. לפני הכל מדובר באדם נעים וסבלני לשאלות תם. את השירות של צחי לקחתי אף על פי שחשבון הבנק שלי מוגדר כחשבון עובד בנק, וברוב המקרים תנאי המשכנתא שהבנק נותן לעובדים שלו הם התנאים הטובים ביותר, וקשה לבנקים אחרים להתחרות בהם. אז מסתבר שעם צחי גם זה אפשרי ובמקרה שלי, סגרתי משכנתא בבנק אחר שהציע הצעה זולה יותר בכ 15,000 ש"ח לכל התקופה!. אז גם החזרתי את ההשקעה וגם קיבלתי ייעוץ ותמהיל נכון
   ניצן שלי
   ניצן שלי
   15:49 23 Dec 20
   I came to Tzachi following a warm recommendation from friends.I had a complex situation towards the mortgage and I was already disappointed with other advisors.Tzachi understood the situation very quickly, knew how to accurately and clearly describe to me the expected process, what was required to be done (before and after contacting the banks) and the various options for me within the existing situation on the way to a mortgage to purchase the property.The process of taking out a mortgage afterwards was exactly as Tzachi expected and to my delight I was able to purchase the property.Tzachi's escort gave me a significant sense of security. I knew what to expect and what the options were.In addition to Tzachi, there is an excellent, available and professional team with a very high sense of service!Thank you very much Tzachi! Highly highly recommended!
   ariel garfinkel
   ariel garfinkel
   09:31 07 Dec 20
   אין על צחי! מקצוען אמיתי.אני לא מבין גדול בעולם הפיננסי ובטח שאני לא יודע מה זה ריבית P ומה זה ריבית H.וכל זה לא משנה כי היה לי את צחי.פגישה אחת, תיאום ציפיות והוא יצא לדרך.חזר אליי אחרי כמה ימים עם כמה אופציות כאשר אחת לדעתו היא ההכי טובה.ובאמת כל בן אדם שהתייעצתי איתו אמר שזאת משכנתא טובה בתנאים מאוד טובים.כעבור יומיים נפגשו בבנק (הפגישה תואמה ע"י המשרד של צחי) וסגרנו את העסקה.בזכות צחי, לקחת משכנתא של כמעט מיליון היה פחות מסורבל ויותר ברור מלהגיש ערעור על דו"ח חנייה בתל אביב.שורה תחתונה, משכנתא זה לא צחוק ואני מאוד ממליץ על צחי שילווה אותכם בתהליך.
   dan chorny
   dan chorny
   09:05 07 Dec 20
   I wanted to warmly recommend dear Tzachi, he just did an amazing job and did not give up for a moment despite the challenging period of the corona in order for me to get great interest rates and just "crazy" the banks and in the end got just great interest rates.In the whole process he and Sivan made sure to update me on both WhatsApp and phone calls The status we are in until we reach the long-awaited moment.So Tzachi Sivan and the whole team I really thank you for all the accompaniment, and warmly recommend you wholeheartedly.Thank you very much Ido and Shani
   ido gabay
   ido gabay
   15:58 15 Nov 20
   I came to Tzachi after receiving a mortgage offer from the bank to buy a first apartment, and it was difficult to coordinate additional meetings during the Corona period with competing banks.At the first meeting, Tzachi made me feel that I was in good hands, and explained everything in a detailed and understandable way, making the process less threatening and tense. Tzachi assisted me with great professionalism and patience in all the processes associated with purchasing the apartment, as he is always available to answer any questions.After clarifying needs, examining different routes, presenting alternatives, and receiving offers from various banks, with the help of his staff, Bat El and Sivan the charming, there is no doubt that Tzachi obtained the best terms, efficiently, professionally and quickly, and without him I would not yet get a good mortgage.Highly recommend!!!Thank you very much, Tzachi !!
   Oshrit Shikiyar
   Oshrit Shikiyar
   19:15 11 Nov 20
   Buying an apartment is the biggest financial expense for a family and it is important to do it right and professionally.I met Tzachi about 4 years ago when I took out a mortgage. Tzachi examined my needs, examined different routes, presented me with alternatives and accompanied me through the entire process.Today I turned to Tzachi again for advice and assistance in mortgage recycling. Tzachi is an expert advisor, very professional, pleasant-mannered, who accompanies you throughout the process until you receive the mortgage and even during it. Highly recommended and saves money.
   יניב שלום
   יניב שלום
   05:14 10 Nov 20
   Grossman Mortgage Advice - Amazing staff, service, professional, available for any question and interest.We reached Tzachi and realized how much we do not understand about the mortgage, it is important to note that we immediately understood that Tzachi will be the one to take care of the mortgage with us without a doubt.Detailed and professional explanationWhen we started the process and also at the endBrought good and excellent results.Excellent service experience,The staff who work with Tzachi, Sivan and Bat El are available for any request, professional and hardworking.Encourage every person to come to a counseling session to be impressed and the results speak for themselves, no doubt we chose his services and chose well.Avichai and Ido
   אביחי דוד
   אביחי דוד
   16:11 04 Nov 20
   I followed Tzachi a year earlier on the Bunim Beit website and was very impressed with the knowledge and experience.I called him after I was at the bank and the bank told me that I would not be able to get the mortgage I applied for because I was dealing in risk due to the corona.Tzachi immediately started applying connections and pressure so that I could get the mortgage I applied for and after a war of attrition of almost 3 months I got the mortgage in full.Tzachi was available all the time on the phone and his facts were charming and helpful throughout the process.Thank you very much Tzachi
   איתי צור
   איתי צור
   08:35 04 Nov 20
   As someone who is facing the renovation of the house for which we hired Tzachi's services, the meeting with the mortgage advisor is a meeting with one of the many professionals we will need and meet with them until he enters the renovated house as we wish.We are glad that we met Tzachi at the beginning of the road because providing his service is an example and role model for providing customer service. Set a standard that we will look for in all the other professionals we meet and is probably only found in a few.From the first moment everything was professional and accurate.The process was explained in a simple way and helped to coordinate expectations (and they were high from the first moment and we all responded).His availability and helpful explanations helped us cross the tense process of mortgage approval and we succeeded in cooperating and successfully.Tzachi, thank you very much, we will definitely recommend you to our friends and it will be a safe recommendation
   Danny Antonelli
   Danny Antonelli
   08:20 25 Oct 20
   Tzachi took care of the mortgage we took out for the purpose of building our private home.Anyone who knows, knows that this is a very complex and stressful process. Tzachi showed great seriousness and professionalism !. He took away from us many worries and burdens so that we could concentrate on construction and he made sure to bring quotes from banks at low interest rates. We just came to the bank to sign, the rest he and his staff took care of.Tzachi is a very pleasant person, always available and fun to work with.I wholeheartedly recommend Tzachi!
   Deby Borosky
   Deby Borosky
   06:57 25 Oct 20
   צחי בחור נחמד, אמין, מקצועי וזמין. עזר לנו בכמה מצבים שונים בהקשר למשכנתא שלנו, היה קשוב לנו לצרכינו. מומלץ בחום!
   dana berger
   dana berger
   14:03 22 Oct 20
   Tzachi advised us about the mortgage we took out 5 years ago. He patiently and professionally explained to us all the possibilities and made the threatening process clear and convenient. He got us offers from several different banks and got us great interest rates. The experience and impression that Tzachi left were so good that 3 years later we used his services again in the mortgage cycle. We still turn to Tzachi occasionally with questions and he always answers us quickly and with a smile. highly recommend!!!
   Asaf Miron
   Asaf Miron
   12:52 22 Oct 20
   בזכות צחי הוצאנו משכנתא שמתאימה לנו והגענו לבית החלומותמקצוען אמיתי זמין ושירותיממליץ בחום!
   Raz Oliar
   Raz Oliar
   14:46 20 Oct 20
   צחי האלוף, מהשיחה הטלפונית הראשונה איתו הרגשתי שאני בידיים טובות .עזר לנו כזוג צעיר שרוכש דירה בפעם הראשונה, בהשגת תנאים מעולים ללקיחת המשכנתא ובריביות מצויינות. הסביר לנו מושגים שלא הכרנו וליווה אותנו לאורך כל הדרך בסבלנות, בשירות מקצועי , רציני ומותאם אלינו והכל עם חיוך ושליטה מדהימה במערכת הבנקאית.תודה על הכל צחי, אתה פשוט מדהים!!!
   Avi Lavy
   Avi Lavy
   05:06 20 Oct 20
   Tzachi and his winning team went hand in hand with us from the first moment and gave us excellent service, answering all questions, patience and caring. Thank you very much, I would highly recommend you!
   Sheli Laibel
   Sheli Laibel
   06:13 07 Oct 20
   ביצענו מחזור למשכנתא הקיימת שלנו אצל צחי והצוות שלו ובעזרתם המשכנתא שלנו מתאימה לנו בדיוק והריביות מעולות. ממליצים מאוד
   אחרי שנפגשנו עם מס' יועצים הגענו אל צחי והרגשנו שאנחנו בידיים טובות!צחי עזר לנו עם המשכנתא והיה מקצועי, סבלני וזמין לאורך כל התהליך
   Michal Gueta
   Michal Gueta
   10:13 24 Sep 20
   We reached Tzachi through a recommendation from friends. From the first meeting it was clear to us that he was professional and with extensive knowledge. With his help and the help of his staff - Sivan and Bat El we obtained an excellent mortgage. highly recommend!!
   dikla asulin
   dikla asulin
   18:47 23 Sep 20
   הגענו לצחי והצוות לצורך יעוץ לפני לקיחת משכנתא. מהפגישה הראשונה הבנו שאנחנו בידיים הנכונות. המקצועיות, האדיבות, הידע הרחב וההובלה יד ביד מהיעוץ, דרך צוות הבנות, בת אל וסיון, שהיו זמינות לכל שאלה בסבלנות רבה ועד לשלב לקיחת המשכנתא. ממליצה בחום וללא ספק ניפגש בהמשך.
   DANIEL KING
   DANIEL KING
   12:36 23 Sep 20
   I turned to Tzachi for advice. I received warm recommendations about him and said we would try and that he was operating in another dialing area of ​​my own. The guy is super professional! Knowledge to deplete the appropriate information and point in the direction most appropriate to the complex situation I have presented to him. If he was able to help with the complexity of financing in the case I brought before him, I have no doubt he can help any mortgage taker. Just recommended!
   Ben Kagan
   Ben Kagan
   06:25 01 Sep 20
   ממליץ בחום, צחי מאוד מקצועי.בחר לנו את המשכנתא עם התנאים הטובים ביותר.הוא היה איתנו בקשר רציף ונתן מענה לכל שאלה.נתן לנו שקט נפשי בלקיחת המשכנתא.ממליץ לכולם, זו הייתה החלטה נבונה.
   shay sapir
   shay sapir
   14:25 20 Aug 20
   Tzachi and his team Sivan and Bat El Cannons one by one.As a young couple buying their first apartment and not understanding the mortgage world at all we felt in good and safe hands. Tzachi has given us the right mix for our situation with excellent interest rates. Knowledge to give advice and guidance. Everyone was always available for questions and the attitude was just amazing!Highly recommend taking Tzachi's service without any hesitation!
   Avital Tsifanski
   Avital Tsifanski
   16:50 19 Aug 20
   Tzachi and his professional team gave us a sense of security from the first moment and supported us throughout the process. A professional, reliable team with a very high sense of service. The customer's needs are in front of their eyes. Let’s start with the fact that the mortgage issue is a discouraging, confusing and stressful process. From the first meeting with Tzachi, we received a lot of information that was conveyed calmly, accurately and clearly, which is easy to understand. The briefings and assignments he gave were always clear and if we needed further detail or explanation, Tzachi was always available for us.Therefore, we highly recommend ... On this occasion we would like to thank Tzachi and the team for a wonderful, fast and most importantly experience that the customers see us.Thank youYaron and Shani Hochman
   שני הוכמן
   שני הוכמן
   10:13 18 Aug 20
   צחי בחור מקצועי ביותר, יודע להתאים את עצמו לצרכים של הלקוח. מאד נהנתי מהשירות של צחי ושל הצוות שלו סיון ובת אל, שיחד נותנים מעטפת ללקוח מהיום הראשון של התהליך. תהליך שאמור להיות מסורבל עם הרבה כאבי ראש הפך להיות מהנה ומלמד מאד בזכותם. ממליצה בחום!
   Shira Forkosh
   Shira Forkosh
   06:47 18 Aug 20
   צחי השיג לנו עסקה מסובכת וגבולית כאשר הבנקים עבדו עם כח אדם מצוצמם בזמן הסגר.אני מאמין שאם היינו מנסים לעשות את התהליך לבד לא היינו מצליחים לקבל אישור ולעסקה.אני רוצה להוסיף מילה טובה לסיוון שהייתה מאוד שירותית וזמינה לאורך כל התהליך.
   Adi Gonen
   Adi Gonen
   05:38 13 Aug 20
   צחי יועץ משכנתאות שמדבר בגובה העיניים, מסביר מונחים מסובכים בצורה ברורה, רואה את טובת הלקוח לנגד העיניים ובעל היכרות מעמיקה עם עולם הבנקאות כדי להשיג את התנאים הטובים ללקיחת ההתחייבות החשובה הזאת, שמשפיעה על העתיד ועל כל ההתנהלות הכלכלית בחיים. התהליך היה מהיר ומקצועי וקיבלנו תמורה טובה למחיר ושירות מצוין. מומלץ!
   Adi Avital
   Adi Avital
   14:40 11 Aug 20
   הגענו לצחי בדקה ה 99 למשכנתא. צחי סיוון ןבת אל אתם מדהימים ומקצועיים עזרתם לי להתמודד עם השפה הכלכלית שהיתה סינית עבורי ולא בחלתם בשום אמצעי כדי לעזור. עד הסוף. תודה רבה לכם זה נתן לי שקט נפשי אנחנו בידיים מעולןת!
   מיה כהן
   מיה כהן
   11:41 07 Aug 20
   Tzachi and his team accompanied us through the process of obtaining a mortgage for the construction of a private home, a complex process that became even more complex during the Corona period. And despite the difficulty, Tzachi never gave up, made connections, and took care of the best interest rates. A first-rate professional, patient, available, attentive, hardworking and not in vain able to execute things on the best side for the client.Highly recommend!
   יוני בראל
   יוני בראל
   04:49 05 Aug 20
   לצחי האלוף, והצוות המנצח שלו, סיוון ובת אל,תודה רבה על כל העזרהבהשגת המשכנתא המיוחלת, שעזרה לנו להגשים את חלומנו. עשיתם עבודה מהירה ומעולה, והשגתם לנו תנאים חלומיים, תוך מתן שירות צמוד, אדיב ותומך. תודה רבה על הכל
   Nir Cohen
   Nir Cohen
   14:26 24 Jul 20
   אחרי שראינו מספר יועצים ואחרי שעשינו שיעורי בית לפני הבחירה ביועץ החלטנו שרק צחי הוא זה שצריך ללוות אותנו. מקצועי, דקדקן, פדנט, מהיר, בעל שליטה פנומנאלית בשוק המשכנתאות!! תמיד זמין, סבלני ומנומס. אם יש בעל מקצוע שאנחנו שמחים על כל שקל ששילמנו לו זה צחי גרוסמן. הבן אדם פשוט עילוי! קיבלנו את המשכנתא עם הריביות הכי טובות שיכולנו לקבל.
   נטלי בן
   נטלי בן
   13:50 15 Jul 20
   צחי והצוות שלו ליוו אותי בתהליך קבלת המשכנתא במקצועיות רבה.כל דבר שהייתי צריך ובכל שעה קבלתי מענה מהיר ומקצועי , ממליץ בחום!
   דניאל עובד
   דניאל עובד
   14:34 12 Jul 20
   על צחי שמעתי כשחיפשתי יועצי משכנתא בתקופת הקורונה כאשר אף בנק לא השיב לפניות שלי ללקיחת משכנתא ובנקים שכן חזרו אליי נתנו לי ריביות נוראיות. שיחה אחת עם צחי הספיקה. צחי עזר, הסביר, התמקח ובסופו של דבר סגר לנו ריביות מעולות שלא יכולנו לחלום עליהן. צחי והצוות תמיד זמינים לכל שאלה ועושים את הכל בגישה מצוינת. תודה רבה!
   Avi Zana
   Avi Zana
   18:16 29 Jun 20
   לעבוד עם צחי והצוות שלו הייתה חוויה נעימה ומקצועית. צחי חסך לנו הרבה כסף וטירחה. מומלץ מאוד
   Avner Valer
   Avner Valer
   16:54 28 Jun 20
   צחי והצוות שלו ליוו אותנו בתהליך קבלת משכנתא לבניה של בית פרטי . תהליך לא פשוט ביסודו שהפך להיות קשה יותר בעת שיא תקופת הקורונה. גם כאשר נסגרו מוסדות ובנקים, מקבלת קהל בשל המצב, והסתמן כי פשוט לא ניתן להוציא את זה לפועל, צחי מעולם לא הרים ידיים, לחץ היכן שהיה צריך, הפעיל קשרים, תוך שהוא לא מוותר על הריביות הטובות ביותר והפך את הבלתי אפשרי לאפשרי. איש מקצוע מהמעלה הראשונה, תמיד זמין, קשוב, חרוץ ונעים הליכות ולא בכדי מצליח להוציא את הדברים לפועל על הצד הטוב והמשתלם ביותר ללקוח. ממליצים על בפה מלא .
   Natalie Nae
   Natalie Nae
   19:10 12 Jun 20
   ממליץ בחום ובאהבה על צחי גרוסמן אדם מקצועי אמין ואיכותי שעזר לנו מאוד בתהליך קבלת המשכנתא במקצועיות רבה גם בתקופת הקורונה נתן את תחושת הביטחון והגענו למשכנתא מצויינת ובריביות אשש.
   משה קדוש
   משה קדוש
   06:45 11 Jun 20
   פניתי לצחי על מנת לקבל סיטע בארגון משכנתא לטובת קניית דירה, התהליך בוצע במהירות, בדייקנות, באיכות מעולה תוך שימת לב לפרטים הקטנים ביותר.קבלתי משכנתא בתנאים מצויינים ונדרשתי ללכת לבנק פעם אחת בלבד לצורך חתימה, ממליץ בחום!!
   Eran Fayer
   Eran Fayer
   11:23 17 May 20
   דווקא עכשיו - רק צחי גרוסמן!לפני כשנתיים וחצי בתקופה בה הריביות היו בשיא לקחנו משכנתא לבנייה בייעוץ של מישהו אחר. זמן קצר לפני החתימה בבנק שמענו על צחי דרך אתר "בונים בית", פניתי אליו (כי רציתי עוד חוות דעת) ובשיחה אחת קצרה וטיפ אחד חשוב שנתן לנו (מסלול הזכאות שבזמנו נתן ריבית שאז נחשבה טובה) הצליח לחסוך לנו סכום משמעותי. ואז עשיתי החלטה מנצחת לחזור אליו לייעוץ מחזור משכנתא לאחר סיום הבנייה.פנינו לצחי והגדרנו שאנחנו עושים ייעוץ טלפוני, מודה שבהתחלה חששתי אבל זה הוכיח את עצמו כשילוב מנצח. צחי ליווה אותי לאורך כל התהליך שכלל גם מחזור משכנתא וגם מעבר בנק. צחי היה זמין, מקצועי, נתן לי תשובה לכל שאלה שהייתה לי, דיבר בגובה העיניים, נתן הדרכה מצוינת על איך ומתי להגיד מה, מבחינתי זה היה סוג של קואוצ'ינג ודחיפה רצינית לכמה אנחנו יכולים להשיג מול המערכת הגדולה כשיש ליווי מקצועי נכון.1,2,3אלה הריביות שהשגנו דרכו. כן, כן. אתם קוראים/ות נכון - ריבית של 1% על מסלול אחד, 2% על מסלול שני ו3% במסלול השלישי (לא אלאה בכל הפרטים על תמהיל המסלולים).1,2,3ככה הצלחנו לחסוך קרוב לחצי מיליון ש"ח בחישוב לטווח של כלל המשכנתא.1,2,3ככה הצלחנו להוריד 700 ש"ח מהתשלום החודשי.אז דווקא היום בזמנים הקשים, הלא ברורים בהם הבנקים מנצלים את המצב להעלות ריביות תעשו את ההחלטה הנכונה ו- 1,2,3 - רוצו לצחי, תחסכו מעצמכם הרבה כאב ראש והרבה הרבה כסף.
   Sarit -zivan
   Sarit -zivan
   15:18 15 May 20
   צחי והצוות שלו סופר מקצועיים! יודע להנגיש את הנושא בצורה ברורה, מכווין היטב לפתרונות ובעל קשרים מצויינים עם הבנקים על מנת לקבל ריביות מצויינות! צחי מעל הכל אמין, הכל בדיוק כפי שהובטח וגם חוסך עבודה רבה ללקוח. ביצענו עם צחי ארבעה סבבים של משכנתאות (כולל מיחזורים) וחסכנו בזכותו להערכתי עשרות אלפי שקלים ואף יותר. מומלץ ביותר !!
   Yariv Eyni
   Yariv Eyni
   09:59 26 Mar 20
   צחי היקר מלווה אותנו כמה שנים טובות ומס' עסקאות בתחום המשכנתא . אין מקצועי ממנו , אישיות מושלמת , אדיבות סבלנות ... והכי חשוב משיג את המטרה בדרך הטובה והנכונה עבור כל לקוח . מומלץ בחום !!
   מאור אסייג
   מאור אסייג
   09:36 26 Mar 20
   צחי ליווה אותנו בכל תהליך לקיחת המשכנתא ועד שלב החתימה.חובה לציין כי צחי היה מאד יסודי בעבודתו.הציג אלטרנטיבות והסביר על כל אלטרנטיבה את יתרונותיה וחסרונותיה תוך התחשבות בצרכים שלנו.מעבר לליווי עד שלב החתימה, צחי ממשיך ללוות ולייעץ כיצד כדאי לסלק את המשכנתאות.ממליץ בחום רב
   Reuven Gefen
   Reuven Gefen
   08:07 26 Mar 20
   המלצה רותחת!!! צחי סייע לנו במיחזור המשכנתא ובנוסף ניתן פתרון להלוואה שדי חנקה אותנו בתזרים החודשי.הידע והניסיון העצום שלו והקשרים שיש לו מול הבנקים השיגו לי ריביות מצחיקות!!ממליץ בחום לפנות אליו , הרוגע שהוא משרה , הבטחון שהוא מקרין שהכל יהיה בסדר זה מה שגרם לנו להתאהב בבחור. אין ספק שנעזר בו גם בעתיד. ותודה רבה גם לבת אל ולסיוון הצוות שמאחוריו.רפי
   רפאל שלמה
   רפאל שלמה
   08:02 24 Mar 20
   מקצועי, סבלני, ליווי צמוד לאורך כל הדרך ועזרה בכל הקשיים והשאלות!!! תותח (:
   sharon katzav
   sharon katzav
   19:40 19 Mar 20
   צחי ובת אל היקרים, אין לי מילים להודות לכם על הסיוע המהיר.. המקצועי והכי חשוב... חסכתם לאימא שלי עשרות אלפי שקלים בריביות של המשכנתא... צחי... אתה פשוט בן אדם שאפשר לסמוך עלייך וזאת ידעתי מהרגע הראשון שפגשתי אותך, יחד עם בת אל אתם צוות מנצח!!!אז אלפי תודות ואני ממליצה עליהם בחום ובעיניים עצומות!!!!
   miri dok
   miri dok
   07:31 15 Mar 20
   תותח אמיתי!!תודה רבה לצחי, סיוון ובתאל,על עבודה מקצועית, מהירה, אכפתיתעל הכנות והיושר.לא מעגלים פינות ומשקיעים בלקוח מתחילת התהליך ועד סופו!משכנתא זהו הליך מסובך עם צורך להבין הרבה משתנים הקשורים לריביות, גובה המשכנתא, החזר חודשי, הליך מול הבנק וכו'.צחי מבהיר את הכל (ומעבר), מדבר בגובה העיניים, מסביר הכל כמו שצריך, ותמיד קשוב ועונה לשאלות, עד שהכל אכן מובן. ובסוף, הוא חוסך המון כסף לאורך כל חיי המשכנתא, והולך עד הסוף עם הלקוח מול הבנק!יישר כוח!! ממליץ מאוד!!
   chen rosin
   chen rosin
   07:08 24 Feb 20
   המלצה חמה על צחי גרוסמן!אדם מקצועי ביותר בתחום המשכנתאות.נתן את הנשמה, השקיע רבות והגיע לתוצאות נהדרות עבורנו.גם עוזרתו סיוון הייתה תמיד זמינה עבורנו, בצורה הכי טובה ונעימה שאפשר .לא היינו צריכים לעשות כלום. קיבלנו מצחי מענה וטיפול בכל מה שהיה צריך - והכל בצורה הכי טובה שאפשר לבקש.נשאר לנו רק להגיד המון תודה.משפחת ביילין
   Luba Beilin
   Luba Beilin
   09:00 26 Jan 20
   את צחי הכרתי לפני כשנתיים וחצי לאחר רכישת קרקע לבנייה ולקראת תוכנית שאפתנית לתחילת בנייה. הייתי בטוח כי לפנינו דרך ללא מוצא בשל מורכבות תיק המשכנתא הנדרש, אך צחי הבטיח כי יעשה כל מאמץ, וקיים. רץ, שכנע ועמל בין כל הגורמים הרלוונטיים, לא ויתר ובסוף מאמציו נשאו פרי. גם כאשר במהלך הבנייה, עלה חשש שנאלץ לוותר על רבים מהמתוכנן בשל חריגות תקציב, חזרתי לצחי, עם בקשה מורכבת לא פחות. לא היה לי איך להתאכזב, אלא רק להיות מופתע עוד יותר מהדביקות והנכונות של צחי לעזור. ולהצליח. אין לי אוצר מילים מספק על-מנת להודות לצחי. מבלי להתמעמע: פנייה לשירותיו של צחי היא ההחלטה הנכונה שלכם. ללא כל ספק, שיקול או טענה. מומלץ בחום!
   Marat Gartsman
   Marat Gartsman
   08:47 26 Jan 20
   קיבלנו מצחי והצוות המצויין שלו שירות ליווי לקיחת משכנתא. מאוד התרשמנו מהמקצועיות, ההבנה וההתחשבות ברצונות והצרכים שלנו כלקוחות בתהליך בניית המשכנתא. בנוסף, ניהלו לנו אחלה מלחמת מחירים בין הבנקים ולא עצרו עד שהגענו להצעה הטובה ביותר. ממליץ בחום!!
   מיכאל וינר
   מיכאל וינר
   11:10 24 Dec 19
   במהלך השנתיים האחרונות עברנו עם צחי תהליך של לקיחת משכנתא ובנייה של בית.התלבטנו האם לקחת יועץ משכנתאות, חשבנו לעצמינו מחשבות כאלה ואחרות: -לכאורה כל המידע נמצא ברשת, אולי אם נתאמץ קצת ללמוד את הנושא, נוכל לקבל החלטות מושכלות בעצמינו ולחסוך את התשלום ליועץ.- מה יועץ משכנתאות יוכל לחדש לנו? - תהליך הרכישה והבניה כולל כל כך הרבה התעסקות עם ספקים ואנשי מקצוע, למה לצרף עוד מישהו לרשימה המתארכת ממילא...ועוד מחשבות כאלה ואחרות.אך, מתוך הבנה שתהליך כזה עשוי לחסוך לנו כספים רבים, ואין לנו כלים ללמוד את השטח לעומק מכל צדדיו החלטנו לפנות לצחי.צחי הפליא בידיעותיו לעומק של כל התחום. יש לו רמת שירות גבוהה ואכפתיות ללקוחות. הוא זמין לכל שאלה, פנוי לכל אי הבנה, משיב בסבלנות ומתוך הכרות רבת שנים עם תחום המשכנתאות בארץ.הוא מגיע פיזית לפגישות עם הבנק, ועוזר כדי לקבל משכנתא בתנאים הטובים ביותר.בפועל ההשקעה הזו, חוסכת כספים רבים!אנחנו ממליצים מאוד להעזר בשרותיו! בהצלחה ברכישה, בבניה ובכל מה שתעשו בדרך..
   Zvi Noy
   Zvi Noy
   10:26 11 Dec 19
   זכיתי ליהנות משירותיו של צחי גרוסמן והרגשתי צורך עז לשתף את החוויה- אתחיל בזה שהוא אדם מאוד נעים עם יחסי אנוש מצוינים! שזה בעיניי הדבר הראשון שחשוב. כי אם מרגישים נוח מול אותו אדם מקצועי כבר הכל מתחיל ברגל ימין. מלבד כלים ניהוליים ופיננסים אשר הביא עימו למפגש איתנו, צחי ליווה אותנו בכל שלב ובכל רגע. תמיד היה זמין לשאלות או תהיות. השתתף בכל השלבים - ולא עזב ידינו לרגע. בימים קשים שהיינו לחוצים בטירוף לפני החלטות גורליות עבורנו, הקול שלו (אמיתי לגמרי...) היה מיד מרגיע אותנו. טון הדיבור שלו, הביטחון שלו הידע והניסיון גרמו לנו להישאר במקום ולהרגיש שאנו במקום מבטחים. מה גם שביום יום אנחנו עובדים סביב השעון ולא מצליחים לזכור מה צריך לעשות ואיך. צחי ליווה אותנו בצורה כל כך מסודרת, רצופה ואכפתית שגרמה לכל החוויה להיות די נהדרת ופחות מתישה.. לסיכום- צחי- השארת לנו טעם לעוד.... מומלץ ביותר!
   רלי יושעי
   רלי יושעי
   08:35 24 Nov 19