יועץ משכנתאות פרטי

ריבית משכנתא


יש הרבה מה לומר ולדעת על הריבית של המשכנתא. ראשית – כי היא מהווה חלק בלתי נפרד מהתשלום שיחזיר הלקוח לבנק ובחישוב הכללי היא תהווה סכום כסף לא מבוטל. באופן כללי על מנת לפשט את הנושא הגדול והמורכב של המשכנתא אפשר לומר שהריבית היא הפיצוי שנותן הלקוח לבנק על סכום הכסף הגדול שמועמד לרשותו, כלומר על הסיכון שהבנק לוקח במתן הלוואה בסכום כל כך גבוה לאדם פרטי. בנוסף לכך, זהו הרווח של הבנק מהתהליך כולו. כיום אין הלוואה בשום תחום ובשום גובה שניתנת ללא שיעור ריבית כלשהו וכשמדובר במשכנתא – הריבית היא חלק מכובד בכל חישוב או סימולציה שיובילו בסופו של דבר לקבלת החלטות.

סוגים שונים של ריבית

הריבית היא מרכיב חשוב בעולם הכלכלה המקומי והעולמי כאחד. היא אף פעם אינה פשוטה לחישוב ויש לה סוגים רבים. גם למשכנתא עצמה, כלומר לקרן המהווה את סכום ההלוואה עצמו יש סוגים שונים וכך יוצא שהאתגר בבחירת מסלול משכנתא היא התאמה אישית מלאה של מזלול החזר הקרן + מסלול החזר הריבית באופן שהכי יתאים לכל לקוח בנפרד. הריבית יכולה להיות צמודה למדד, מותאמת למגזר כזה או אחר באוכלוסייה ולהיות (או לא להיות) קשורה לנושאים פיננסיים אחרים – מטבע חוץ ועוד. בנק ישראל מפרסם מדי חודש את הריביות בגין משכנתאות שנכונות ומתאימות לחודשים הקודמים וכך אפשר לבצע הערכות או חישובים שונים לקראת לקיחת משכנתאות בחודשים העוקבים.

חשוב מאד להבין שיש מרכיבים ופרמטרים שונים שישפיעו על שיעור הריבית – 

  • גובה הקרן – ככל שסכום ההלוואה עצמו יהיה יחסית נמוך יותר – כך תהיה גם הריבית, שכן יהיה פחות סיכון לבנק.
  • משך ההחזר – תקופת החזר קצרה תביא איתה ריבית נמוכה ואילו תקופת החזר ארוכה יותר תגדיל, גם אם במעט, את שיעור הריבית.
  • היסטוריה פיננסית – שקלול נושאים אישיים כמו מצב משפחתי, תעסוקה וגובה השתכרות ייקבעו האם יש סיכון כלשהו שהלקוח לא יעמוד בהחזרים ומסיבות שונות יפסיק אותם באמצע או שמא אפשר לסמוך על כך שאם הכל יעבור כשורה – המשכנתא במלואה תוחזר לבנק על פי לוח הזמנים שנקבע.
  • גובה ההון העצמי – סכום הכסף שהלקוח מביא איתו מלכתחילה לתהליך ישפיע גם על גובה ההלוואה שתינתן לו ומכאן שגם על שיעור הריבית שייקבע עבורו.

קביעת שיעור ריבית משכנתא – יש הרבה מקום למשא ומתן!

לא תמיד הלקוח שמחפש משכנתא אטרקטיבית מבין לעומק את המשמעויות של המושגים או הנתונים השונים. חשוב מאד להבין שכל נתון או מספר אפשר לבחון, לבדוק או לבקש הבהרות בנוגע להצגתו. המשמעות – במידה ומוצע שיעור ריבית מסוים אפשר וכדאי לנהל משא ומתן עם נציגי הבנק וכך לנסות להוריד את הריבית כמה שיותר. לקוחות משכנתא שניגשים לתהליך ולפגישות עם הבנקים בליווי מקצועי של יועץ משכנתאות – יהיה להם סיכוי טוב יותר להצליח ולהפחית את הריבית, גם אם בכמה עשיריות האחוז. המשמעות הכוללת היא חסכון עצום שיכול להצטבר לכדי אלפי שקלים. ללא ספק – זה כדאי מאד.

מכיוון שבכל בנק או סניף עשויים להציע ללקוח הצעות אחרות – חשוב לקבל כמה שיותר הצעות ולבחון אותן לעומק. ברשות יועץ משכנתאות מקצועי ומנוסה יהיו מחשבונים שבעזרתם אפשר יהיה לבחון תוך מספר דקות מה המשמעות של ריבית כזו או אחרת על סכום ההחזר כולו וזו הדרך הנכונה לקבל החלטות מושכלות ומותאמות אישית לכל לקוח ולקוח.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים

תותח אמיתי!!תודה רבה לצחי, סיוון ובתאל,על עבודה מקצועית, מהירה, אכפתיתעל הכנות והיושר.לא מעגלים פינות ומשקיעים בלקוח מתחילת התהליך ועד סופו!משכנתא זהו הליך מסובך עם צורך להבין הרבה משתנים הקשורים לריביות, גובה המשכנתא, החזר חודשי, הליך מול הבנק וכו'.צחי מבהיר את הכל (ומעבר), מדבר בגובה העיניים, מסביר הכל כמו שצריך, ותמיד קשוב ועונה לשאלות, עד שהכל אכן מובן. ובסוף, הוא חוסך המון כסף לאורך כל חיי המשכנתא, והולך עד הסוף עם הלקוח מול הבנק!יישר כוח!! ממליץ מאוד!!
chen rosin
chen rosin
07:08 24 Feb 20
המלצה חמה על צחי גרוסמן!אדם מקצועי ביותר בתחום המשכנתאות.נתן את הנשמה, השקיע רבות והגיע לתוצאות נהדרות עבורנו.גם עוזרתו סיוון הייתה תמיד זמינה עבורנו, בצורה הכי טובה ונעימה שאפשר .לא היינו צריכים לעשות כלום. קיבלנו מצחי מענה וטיפול בכל מה שהיה צריך - והכל בצורה הכי טובה שאפשר לבקש.נשאר לנו רק להגיד המון תודה.משפחת ביילין
Luba Beilin
Luba Beilin
09:00 26 Jan 20
את צחי הכרתי לפני כשנתיים וחצי לאחר רכישת קרקע לבנייה ולקראת תוכנית שאפתנית לתחילת בנייה. הייתי בטוח כי לפנינו דרך ללא מוצא בשל מורכבות תיק המשכנתא הנדרש, אך צחי הבטיח כי יעשה כל מאמץ, וקיים. רץ, שכנע ועמל בין כל הגורמים הרלוונטיים, לא ויתר ובסוף מאמציו נשאו פרי. גם כאשר במהלך הבנייה, עלה חשש שנאלץ לוותר על רבים מהמתוכנן בשל חריגות תקציב, חזרתי לצחי, עם בקשה מורכבת לא פחות. לא היה לי איך להתאכזב, אלא רק להיות מופתע עוד יותר מהדביקות והנכונות של צחי לעזור. ולהצליח. אין לי אוצר מילים מספק על-מנת להודות לצחי. מבלי להתמעמע: פנייה לשירותיו של צחי היא ההחלטה הנכונה שלכם. ללא כל ספק, שיקול או טענה. מומלץ בחום!
Marat Gartsman
Marat Gartsman
08:47 26 Jan 20
קיבלנו מצחי והצוות המצויין שלו שירות ליווי לקיחת משכנתא. מאוד התרשמנו מהמקצועיות, ההבנה וההתחשבות ברצונות והצרכים שלנו כלקוחות בתהליך בניית המשכנתא. בנוסף, ניהלו לנו אחלה מלחמת מחירים בין הבנקים ולא עצרו עד שהגענו להצעה הטובה ביותר. ממליץ בחום!!
מיכאל וינר
מיכאל וינר
11:10 24 Dec 19
במהלך השנתיים האחרונות עברנו עם צחי תהליך של לקיחת משכנתא ובנייה של בית.התלבטנו האם לקחת יועץ משכנתאות, חשבנו לעצמינו מחשבות כאלה ואחרות: -לכאורה כל המידע נמצא ברשת, אולי אם נתאמץ קצת ללמוד את הנושא, נוכל לקבל החלטות מושכלות בעצמינו ולחסוך את התשלום ליועץ.- מה יועץ משכנתאות יוכל לחדש לנו? - תהליך הרכישה והבניה כולל כל כך הרבה התעסקות עם ספקים ואנשי מקצוע, למה לצרף עוד מישהו לרשימה המתארכת ממילא...ועוד מחשבות כאלה ואחרות.אך, מתוך הבנה שתהליך כזה עשוי לחסוך לנו כספים רבים, ואין לנו כלים ללמוד את השטח לעומק מכל צדדיו החלטנו לפנות לצחי.צחי הפליא בידיעותיו לעומק של כל התחום. יש לו רמת שירות גבוהה ואכפתיות ללקוחות. הוא זמין לכל שאלה, פנוי לכל אי הבנה, משיב בסבלנות ומתוך הכרות רבת שנים עם תחום המשכנתאות בארץ.הוא מגיע פיזית לפגישות עם הבנק, ועוזר כדי לקבל משכנתא בתנאים הטובים ביותר.בפועל ההשקעה הזו, חוסכת כספים רבים!אנחנו ממליצים מאוד להעזר בשרותיו! בהצלחה ברכישה, בבניה ובכל מה שתעשו בדרך..
Zvi Noy
Zvi Noy
10:26 11 Dec 19
זכיתי ליהנות משירותיו של צחי גרוסמן והרגשתי צורך עז לשתף את החוויה- אתחיל בזה שהוא אדם מאוד נעים עם יחסי אנוש מצוינים! שזה בעיניי הדבר הראשון שחשוב. כי אם מרגישים נוח מול אותו אדם מקצועי כבר הכל מתחיל ברגל ימין. מלבד כלים ניהוליים ופיננסים אשר הביא עימו למפגש איתנו, צחי ליווה אותנו בכל שלב ובכל רגע. תמיד היה זמין לשאלות או תהיות. השתתף בכל השלבים - ולא עזב ידינו לרגע. בימים קשים שהיינו לחוצים בטירוף לפני החלטות גורליות עבורנו, הקול שלו (אמיתי לגמרי...) היה מיד מרגיע אותנו. טון הדיבור שלו, הביטחון שלו הידע והניסיון גרמו לנו להישאר במקום ולהרגיש שאנו במקום מבטחים. מה גם שביום יום אנחנו עובדים סביב השעון ולא מצליחים לזכור מה צריך לעשות ואיך. צחי ליווה אותנו בצורה כל כך מסודרת, רצופה ואכפתית שגרמה לכל החוויה להיות די נהדרת ופחות מתישה.. לסיכום- צחי- השארת לנו טעם לעוד.... מומלץ ביותר!
רלי יושעי
רלי יושעי
08:35 24 Nov 19