יועץ משכנתאות פרטי

כל מה שצריך לדעת על ריביות משכנתא


כל מה שצריך לדעת על ריביות משכנתא

משכנתא היא סוג של הלוואה, וככל הלוואה אחרת מן הבנק היא כרוכה בתשלום ריבית מסוימת. אלא שהמונח "ריבית" בדרך כלל אינו מדויק בהקשר למשכנתא, משום שבדרך כלל היא נלקחת על פי מספר מסלולים המשולבים זה בזה ליצירת תמהיל משכנתא שיש בו מספר ריביות שונות.

תמהיל משכנתא כזה יכול למשל לכלול מסלול אחד בריבית משתנה צמודה לריבית הפריים, מסלול שני בריבית קבועה (שגובהה תלוי במשך המשכנתא: ככל שהתקופה יותר ארוכה כך הריבית יותר נמוכה), ומסלול שלישי בריבית משתנה צמודה הנלקחת לטווח ארוך, נניח 25 שנים, עם תחנות יציאה מדי 5 שנים שבהן ניתן לעבור למסלולים אחרים.

ריבוי הריביות יוצר את הצורך לדבר על ריבית משכנתא ממוצעת, ובהקשר זה ניתן לראות את המגמה בשנים האחרונות: בשנת 2016, לדוגמה, חלה עלייה בריבית הממוצעת (בחלק הצמוד למדד העליה הייתה מעט יותר גבוהה מאשר בחלק הלא צמוד); במרץ 2017 החל קיפאון מסוים בשוק הדיור והחלה ירידה מתונה בריביות הממוצעות עד פברואר 2018, אז הירידה נעצרה והמגמה התהפכה לעליה שנמשכת גם ב-2019 ואף נכון לרגע כתיבת שורות אלה.

אפשר לשלם פחות!

לא רבים יודעים, ואלה יודעים לא תמיד מעזים, אבל בהחלט אפשר לערוך מו"מ עם הבנק בניסיון להוריד את הריבית שיש לשלם בעבור המשכנתא (או מסלול מסוים בתמהיל שלה). הואיל ומדובר בסכום כסף גבוה מאוד, לכל שבריר אחוז יש משמעות שעשויה להסתכם בסופו של דבר בחיסכון של מאות ואלפי שקלים.

כדאי להכיר גם את הצד של הבנק בעסקה: הבנק מעניק לכם סכום כסף גבוה לתקופה ארוכה מאוד, כך שהוא למעשה מעמיד את כספו בסיכון מסוים. כדי שהסיכון הזה יהיה כדאי לו, הבנק דורש ריבית מסוימת שעשויה להיראות לצד הלווה כגבוהה מדי; אולם בד בבד הבנק גם מבין שקיימת בתחום הזה תחרות עזה ועשוי להסכים להוריד את הריבית כדי שהמשכנתא בכל זאת תילקח ממנו ולא מבנק אחר. זו הסיבה העיקרית בעטיה כדאי לבצע מו"מ עם הבנק ולנסות להוריד את הריבית.

איך עורכים מו"מ מוצלח?

על מנת שידו של הלווה תהיה על העליונה במו"מ, מוטב כי יערוך לפני כן סקר השוואתי מקיף ככל האפשר בין בנקים שונים ומקורות מימון חוץ בנקאיים. בנוסף, כדאי לשכור את שירותיו של יועץ משכנתאות מנוסה אשר יוכל לא רק לבנות תמהיל משכנתא אופטימלי המותאם באופן מלא ליכולותיו הפיננסיות של הלווה – אלא גם יידע להמליץ על אפשרויות פעולה מול הבנק. למשל, מתי המועד האידיאלי לפתוח את המו"מ מול הבנק, שכן חלק מן הריביות משתנות לעיתים ולאדם מן השורה עשוי להיות קשה לדעת האם הדבר לטובתו או לא.

כשהלווה מצויד בכל הידע אודות שוק המשכנתאות באותו רגע במערכת הבנקאית, בקיא במונחים הפיננסיים ובעל ביטחון עצמי ויכולת לעמוד על שלו, קיימים סיכויים גבוהים שהבנק יהיה מוכן לבוא לקראתו ולהתפשר על הריבית.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

מאמרים בנושא

איך לוקחים משכנתא קרא עוד
איך לוקחים משכנתא – 5 טיפים לחיסכון קרא עוד
5 טיפים לחיסכון אדיר באמצעות מיחזור מ... קרא עוד

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים

תותח אמיתי!!תודה רבה לצחי, סיוון ובתאל,על עבודה מקצועית, מהירה, אכפתיתעל הכנות והיושר.לא מעגלים פינות ומשקיעים בלקוח מתחילת התהליך ועד סופו!משכנתא זהו הליך מסובך עם צורך להבין הרבה משתנים הקשורים לריביות, גובה המשכנתא, החזר חודשי, הליך מול הבנק וכו'.צחי מבהיר את הכל (ומעבר), מדבר בגובה העיניים, מסביר הכל כמו שצריך, ותמיד קשוב ועונה לשאלות, עד שהכל אכן מובן. ובסוף, הוא חוסך המון כסף לאורך כל חיי המשכנתא, והולך עד הסוף עם הלקוח מול הבנק!יישר כוח!! ממליץ מאוד!!
chen rosin
chen rosin
07:08 24 Feb 20
המלצה חמה על צחי גרוסמן!אדם מקצועי ביותר בתחום המשכנתאות.נתן את הנשמה, השקיע רבות והגיע לתוצאות נהדרות עבורנו.גם עוזרתו סיוון הייתה תמיד זמינה עבורנו, בצורה הכי טובה ונעימה שאפשר .לא היינו צריכים לעשות כלום. קיבלנו מצחי מענה וטיפול בכל מה שהיה צריך - והכל בצורה הכי טובה שאפשר לבקש.נשאר לנו רק להגיד המון תודה.משפחת ביילין
Luba Beilin
Luba Beilin
09:00 26 Jan 20
את צחי הכרתי לפני כשנתיים וחצי לאחר רכישת קרקע לבנייה ולקראת תוכנית שאפתנית לתחילת בנייה. הייתי בטוח כי לפנינו דרך ללא מוצא בשל מורכבות תיק המשכנתא הנדרש, אך צחי הבטיח כי יעשה כל מאמץ, וקיים. רץ, שכנע ועמל בין כל הגורמים הרלוונטיים, לא ויתר ובסוף מאמציו נשאו פרי. גם כאשר במהלך הבנייה, עלה חשש שנאלץ לוותר על רבים מהמתוכנן בשל חריגות תקציב, חזרתי לצחי, עם בקשה מורכבת לא פחות. לא היה לי איך להתאכזב, אלא רק להיות מופתע עוד יותר מהדביקות והנכונות של צחי לעזור. ולהצליח. אין לי אוצר מילים מספק על-מנת להודות לצחי. מבלי להתמעמע: פנייה לשירותיו של צחי היא ההחלטה הנכונה שלכם. ללא כל ספק, שיקול או טענה. מומלץ בחום!
Marat Gartsman
Marat Gartsman
08:47 26 Jan 20
קיבלנו מצחי והצוות המצויין שלו שירות ליווי לקיחת משכנתא. מאוד התרשמנו מהמקצועיות, ההבנה וההתחשבות ברצונות והצרכים שלנו כלקוחות בתהליך בניית המשכנתא. בנוסף, ניהלו לנו אחלה מלחמת מחירים בין הבנקים ולא עצרו עד שהגענו להצעה הטובה ביותר. ממליץ בחום!!
מיכאל וינר
מיכאל וינר
11:10 24 Dec 19
במהלך השנתיים האחרונות עברנו עם צחי תהליך של לקיחת משכנתא ובנייה של בית.התלבטנו האם לקחת יועץ משכנתאות, חשבנו לעצמינו מחשבות כאלה ואחרות: -לכאורה כל המידע נמצא ברשת, אולי אם נתאמץ קצת ללמוד את הנושא, נוכל לקבל החלטות מושכלות בעצמינו ולחסוך את התשלום ליועץ.- מה יועץ משכנתאות יוכל לחדש לנו? - תהליך הרכישה והבניה כולל כל כך הרבה התעסקות עם ספקים ואנשי מקצוע, למה לצרף עוד מישהו לרשימה המתארכת ממילא...ועוד מחשבות כאלה ואחרות.אך, מתוך הבנה שתהליך כזה עשוי לחסוך לנו כספים רבים, ואין לנו כלים ללמוד את השטח לעומק מכל צדדיו החלטנו לפנות לצחי.צחי הפליא בידיעותיו לעומק של כל התחום. יש לו רמת שירות גבוהה ואכפתיות ללקוחות. הוא זמין לכל שאלה, פנוי לכל אי הבנה, משיב בסבלנות ומתוך הכרות רבת שנים עם תחום המשכנתאות בארץ.הוא מגיע פיזית לפגישות עם הבנק, ועוזר כדי לקבל משכנתא בתנאים הטובים ביותר.בפועל ההשקעה הזו, חוסכת כספים רבים!אנחנו ממליצים מאוד להעזר בשרותיו! בהצלחה ברכישה, בבניה ובכל מה שתעשו בדרך..
Zvi Noy
Zvi Noy
10:26 11 Dec 19
זכיתי ליהנות משירותיו של צחי גרוסמן והרגשתי צורך עז לשתף את החוויה- אתחיל בזה שהוא אדם מאוד נעים עם יחסי אנוש מצוינים! שזה בעיניי הדבר הראשון שחשוב. כי אם מרגישים נוח מול אותו אדם מקצועי כבר הכל מתחיל ברגל ימין. מלבד כלים ניהוליים ופיננסים אשר הביא עימו למפגש איתנו, צחי ליווה אותנו בכל שלב ובכל רגע. תמיד היה זמין לשאלות או תהיות. השתתף בכל השלבים - ולא עזב ידינו לרגע. בימים קשים שהיינו לחוצים בטירוף לפני החלטות גורליות עבורנו, הקול שלו (אמיתי לגמרי...) היה מיד מרגיע אותנו. טון הדיבור שלו, הביטחון שלו הידע והניסיון גרמו לנו להישאר במקום ולהרגיש שאנו במקום מבטחים. מה גם שביום יום אנחנו עובדים סביב השעון ולא מצליחים לזכור מה צריך לעשות ואיך. צחי ליווה אותנו בצורה כל כך מסודרת, רצופה ואכפתית שגרמה לכל החוויה להיות די נהדרת ופחות מתישה.. לסיכום- צחי- השארת לנו טעם לעוד.... מומלץ ביותר!
רלי יושעי
רלי יושעי
08:35 24 Nov 19