יועץ משכנתאות פרטי

שיטות שונות להחזר משכנתא והתאמתן לצרכים


התאמת ההלוואה שרוכשי נכס כל שהוא נוטלים ליכולות ולצרכים שלהם היא מעשה אמנות. חשוב להבין שכל משכנתא וכל הלוואה הניתנות על ידי מוסד מוכר כל שהוא – בין אם מוסד בנקאי ובין אם לא, היא תוצאה של חשיבה מעמיקה, חישובי כדאיות וסיכויים תוך שהלווה והמלווה כאחד לוקחים בחשבון תנאים ומגבלות ספציפיים ללווים. שיטות שונות להחזר משכנתא הן חלק מהמאפיינים הספציפיים של כל לווה. התאמה של השיטה הנכונה עשויה לחסוך ממון רב. לעומת זאת שגיאה בהתאמה עלולה להשפיע על ההתנהלות הכלכלית לאורך שנים. מומלץ מאד להסתייע ביועץ משכנתאות מנוסה ואיכותי על מנת להשיג את התוצאות הכלכליות הטובות ביותר.

הסבר מקוצר על שיטות ההחזר השונות

ישנן שלוש שיטות החזר מקובלות בכל האמור במשכנתאות. שיטת הקרן השווה, שיטת הבוליט (“הלוואת בלון” בלשון העם) ושיטת שפיצר.
שיטת הקרן השווה – החזר יורד של משכנתא לאורך כל חיי ההלוואה: בשיטה הזאת מחולקת המשכנתא למספר חודשי התשלום. בכל חודש מחושבת הריבית החודשית המצטברת על כל הקרן, ומצטרפת להחזר החודשי. משמעות העניין היא שהלווה מחזיר בכל חודש את החלק היחסי של הקרן, בצירוף הריבית המצטברת החודשית על כל המשכנתא. היתרון בשיטה הזאת היא שגם אם קיימת הצמדה של הקרן, היא לא תשנה באופן מהותי את ההחזר. בנוסף, ההחזר החודשי יורד באופן עקבי עם השנים. בשנים האחרונות בחיי המשכנתא ההחזר הוא ממש נמוך, כיון שנטל הריבית הצטמצם מאד. החיסרון בשיטה הזאת הוא שבתחילת הדרך התשלומים גבוהים מאד בכל קנה מידה. מבין מגוון שיטות שונות להחזר משכנתא, השיטה הזאת נפוצה בעיקר בקרב אנשים המעוניינים לסגור את המשכנתא בתוך זמן קצר יחסית, מבלי לצבור פיגורים וריביות מיותרים.
שיטת הבוליט – הלוואת הבלון: שיטת הבוליט מאפשרת ללווה לשלם מדי חודש בחודשו את תשלום הריבית החודשית המצטברת בעבור ההלוואה, בלא להחזיר ולו אגורה אחת מהקרן. בתום תקופת ההלוואה, מתחייב הלווה להחזיר את מלוא סכום הקרן. השיטה הזאת טובה למי שיודע שבטווח זמן כל שהוא לאורך חיי ההלוואה יעמוד לרשותו סכום שיספיק לכיסוי הקרן ולסגירת המשכנתא.

שיטות שונות להחזר משכנתא – שיטת שפיצר

שיטת שפיצר – או התשלום החודשי השווה: בשיטה הזאת, מחולקים ההחזרים של קרן המשכנתא בצירוף סכומי הריבית שאמורים להצטבר לאורך חיי המשכנתא, לסכום החזר שווה. ההחזר בשיטה הזאת עשוי להשתנות רק אם ישתנו שערי הריבית, או בכפוף להצמדה, אם ישנה, למדד. עם קביעת אורך חיי המשכנתא, מחושב סכום הריבית שהיה מצטבר לאורך התקופה. הבנק מחשב את הריבית החודשית עבור המשכנתא, בהנחה שבכל חודש יפחת סכום הקרן בסכום קבוע, מה שיפחית גם את סכום הריבית. בסיום התהליך יתווסף הסכום שהצטבר לקרן, והסכום הכולל יתחלק שווה בשווה לאורך חיי המשכנתא. מובן מאליו שכיום מבצע המחשב את כל החישובים. בחינת שיטות שונות להחזר משכנתא לאורך זמן מעלה שזוהי גם שיטת ההחזר המועדפת על מרבית הלווים.
משרד ייעוץ המשכנתאות גרוסמן ייעוץ פיננסי יסייע לכל לווה פוטנציאלי להתאים את תנאי המשכנתא וההחזרים החודשיים בצורה מיטבית לצרכים וליכולות של נוטלי ההלוואה. חשוב וכדאי להתייעץ ולחסוך ממון רב בהמשך הדרך.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים

תותח אמיתי!!תודה רבה לצחי, סיוון ובתאל,על עבודה מקצועית, מהירה, אכפתיתעל הכנות והיושר.לא מעגלים פינות ומשקיעים בלקוח מתחילת התהליך ועד סופו!משכנתא זהו הליך מסובך עם צורך להבין הרבה משתנים הקשורים לריביות, גובה המשכנתא, החזר חודשי, הליך מול הבנק וכו'.צחי מבהיר את הכל (ומעבר), מדבר בגובה העיניים, מסביר הכל כמו שצריך, ותמיד קשוב ועונה לשאלות, עד שהכל אכן מובן. ובסוף, הוא חוסך המון כסף לאורך כל חיי המשכנתא, והולך עד הסוף עם הלקוח מול הבנק!יישר כוח!! ממליץ מאוד!!
chen rosin
chen rosin
07:08 24 Feb 20
המלצה חמה על צחי גרוסמן!אדם מקצועי ביותר בתחום המשכנתאות.נתן את הנשמה, השקיע רבות והגיע לתוצאות נהדרות עבורנו.גם עוזרתו סיוון הייתה תמיד זמינה עבורנו, בצורה הכי טובה ונעימה שאפשר .לא היינו צריכים לעשות כלום. קיבלנו מצחי מענה וטיפול בכל מה שהיה צריך - והכל בצורה הכי טובה שאפשר לבקש.נשאר לנו רק להגיד המון תודה.משפחת ביילין
Luba Beilin
Luba Beilin
09:00 26 Jan 20
את צחי הכרתי לפני כשנתיים וחצי לאחר רכישת קרקע לבנייה ולקראת תוכנית שאפתנית לתחילת בנייה. הייתי בטוח כי לפנינו דרך ללא מוצא בשל מורכבות תיק המשכנתא הנדרש, אך צחי הבטיח כי יעשה כל מאמץ, וקיים. רץ, שכנע ועמל בין כל הגורמים הרלוונטיים, לא ויתר ובסוף מאמציו נשאו פרי. גם כאשר במהלך הבנייה, עלה חשש שנאלץ לוותר על רבים מהמתוכנן בשל חריגות תקציב, חזרתי לצחי, עם בקשה מורכבת לא פחות. לא היה לי איך להתאכזב, אלא רק להיות מופתע עוד יותר מהדביקות והנכונות של צחי לעזור. ולהצליח. אין לי אוצר מילים מספק על-מנת להודות לצחי. מבלי להתמעמע: פנייה לשירותיו של צחי היא ההחלטה הנכונה שלכם. ללא כל ספק, שיקול או טענה. מומלץ בחום!
Marat Gartsman
Marat Gartsman
08:47 26 Jan 20
קיבלנו מצחי והצוות המצויין שלו שירות ליווי לקיחת משכנתא. מאוד התרשמנו מהמקצועיות, ההבנה וההתחשבות ברצונות והצרכים שלנו כלקוחות בתהליך בניית המשכנתא. בנוסף, ניהלו לנו אחלה מלחמת מחירים בין הבנקים ולא עצרו עד שהגענו להצעה הטובה ביותר. ממליץ בחום!!
מיכאל וינר
מיכאל וינר
11:10 24 Dec 19
במהלך השנתיים האחרונות עברנו עם צחי תהליך של לקיחת משכנתא ובנייה של בית.התלבטנו האם לקחת יועץ משכנתאות, חשבנו לעצמינו מחשבות כאלה ואחרות: -לכאורה כל המידע נמצא ברשת, אולי אם נתאמץ קצת ללמוד את הנושא, נוכל לקבל החלטות מושכלות בעצמינו ולחסוך את התשלום ליועץ.- מה יועץ משכנתאות יוכל לחדש לנו? - תהליך הרכישה והבניה כולל כל כך הרבה התעסקות עם ספקים ואנשי מקצוע, למה לצרף עוד מישהו לרשימה המתארכת ממילא...ועוד מחשבות כאלה ואחרות.אך, מתוך הבנה שתהליך כזה עשוי לחסוך לנו כספים רבים, ואין לנו כלים ללמוד את השטח לעומק מכל צדדיו החלטנו לפנות לצחי.צחי הפליא בידיעותיו לעומק של כל התחום. יש לו רמת שירות גבוהה ואכפתיות ללקוחות. הוא זמין לכל שאלה, פנוי לכל אי הבנה, משיב בסבלנות ומתוך הכרות רבת שנים עם תחום המשכנתאות בארץ.הוא מגיע פיזית לפגישות עם הבנק, ועוזר כדי לקבל משכנתא בתנאים הטובים ביותר.בפועל ההשקעה הזו, חוסכת כספים רבים!אנחנו ממליצים מאוד להעזר בשרותיו! בהצלחה ברכישה, בבניה ובכל מה שתעשו בדרך..
Zvi Noy
Zvi Noy
10:26 11 Dec 19
זכיתי ליהנות משירותיו של צחי גרוסמן והרגשתי צורך עז לשתף את החוויה- אתחיל בזה שהוא אדם מאוד נעים עם יחסי אנוש מצוינים! שזה בעיניי הדבר הראשון שחשוב. כי אם מרגישים נוח מול אותו אדם מקצועי כבר הכל מתחיל ברגל ימין. מלבד כלים ניהוליים ופיננסים אשר הביא עימו למפגש איתנו, צחי ליווה אותנו בכל שלב ובכל רגע. תמיד היה זמין לשאלות או תהיות. השתתף בכל השלבים - ולא עזב ידינו לרגע. בימים קשים שהיינו לחוצים בטירוף לפני החלטות גורליות עבורנו, הקול שלו (אמיתי לגמרי...) היה מיד מרגיע אותנו. טון הדיבור שלו, הביטחון שלו הידע והניסיון גרמו לנו להישאר במקום ולהרגיש שאנו במקום מבטחים. מה גם שביום יום אנחנו עובדים סביב השעון ולא מצליחים לזכור מה צריך לעשות ואיך. צחי ליווה אותנו בצורה כל כך מסודרת, רצופה ואכפתית שגרמה לכל החוויה להיות די נהדרת ופחות מתישה.. לסיכום- צחי- השארת לנו טעם לעוד.... מומלץ ביותר!
רלי יושעי
רלי יושעי
08:35 24 Nov 19