יועץ משכנתאות פרטי

ריבית משכנתאות – מה צריך לדעת?


קשיים בהחזרי התשלומים החודשיים של המשכנתא

כל ישראלי ממוצע שואף לבית משלו כשהגישה הישראלית מעודדת רכישת דירה בכל מחיר. הקושי בגישה נובע מכך שהדחף לרכוש דירה מוביל משפחות רבות ללקיחת משכנתא גבוהה מידי, משכנתא שהיא מעל ומעבר ליכולתם הפיננסית האמיתית. ההשלכות העגומות הן שלא מעט משפחות מאבדות
את ביתן כתוצאה מאי היכולת לעמוד בתשלומיה של ההלוואה המכבידה. על מנת להימנע מראש מהתרחיש הזה ההמלצה היא להיוועץ במומחה למשכנתאות עוד בטרם פונים אל הבנק בבקשת המשכנתא. יחד עם זאת, במידה ואתם בין אלו המתקשים לעמוד בתשלומי ההחזר החודשיים חשוב שתדעו שקיימות דרכים להימנע מאובדן הדירה שלכם.

קשיים בהחזרי התשלומים של המשכנתא- מה עושים?

עצת הזהב היא לא להתעלם מתמרורי האזהרה! ברגעים בהם אתם מתחילים לחוש קשיים ביכולת העמידה בהחזרי יש ליטול פסק זמן למחשבה כיצד מצטמצמים וחוסכים על מנת להיחלץ מהתקופה הקשה. לעיתים כל שנדרש הוא מעט סיוע כלכלי מהמשפחה או הידוק החגורה, אך במידה והקושי צפוי להיות ממושך ומשמעותי (כגון פיטורין מהעבודה או מחלה קשה) יש לפנות מראש אל הבנק וליידע אותו על כך. פנייה מוקדמת אל הבנק נועדה ליצירת אמון, כשבנוסף לכך נועדה להשגת סיוע באמצעות כלים בנקאיים שונים המקלים על הלווים בהתאוששות מהמשבר אליו נקלעו.

הכלים הבנקאיים בהם ניתן להסתייע בעתות משבר פיננסי משפחתי

אחד הכלים הבנקאיים בהם ניתן להסתייע בעתות משבר פיננסי משפחתי הוא מחזור המשכנתא. מחזור המשכנתא הינו פריסה מחודשת של ההחזרים החודשיים, פעולה המאפשרת הקטנת הסכום של ההחזר החודשי למשך תקופה ארוכה יותר, השגת ריביות ותנאים אטרקטיביים יותר וכדומה. אפשרות אחרת היא הקפאת התשלומים לפרק זמן של מספר חודשים בנסיבות בהן מדובר בקושי זמני. אפשרויות חלופיות הן הגדלת מסגרת האשראי או הסדרי קנס הפיגורים במידה והלווים עומדים כבר בפיגור בהחזרי ההלוואה, ולהימנע ממצב שבו החוב תופח עוד יותר.

פיגור בהחזרי התשלומים של המשכנתא- מה עושים?

לווים אשר נקלעים למצב של פיגור בתשלומי המשכנתא צפויים לחיוב בקנס פיגורים מטעם הבנק. פיגור בתשלומי המשכנתא במהלך שישה חודשים רצופים יוביל את הבנק לנקיטת צעדים של פנייה להוצאה לפועל על מנת להעביר את הדירה לבעלותו ומכירתה לכיסוי החוב. בטרם נקיטת האמצעים נשלח מטעם הבנק מכתב אזהרה אל הלווה. חשוב לציין שלרוב אין הבנק דורש לשלם את מלוא חוב המשכנתא אלא את החוב שנצבר בלבד. כמו כן מחויב הבנק לדאוג לדיור חלופי עבור הלווים אשר פונו לבתם. בנסיבות הללו מוטב להיוועץ באנשי מקצוע זאת בכדי למזער את הנזק ועוגמת הנפש. היוועצות באנשי מקצוע במצבים האלו מאפשרת גם פיקוח שכל זכויותיהם של הלווים נשמרות.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים