יועץ משכנתאות פרטי

ריבית משכנתאות – מה צריך לדעת?


קשיים בהחזרי התשלומים החודשיים של המשכנתא

כל ישראלי ממוצע שואף לבית משלו כשהגישה הישראלית מעודדת רכישת דירה בכל מחיר. הקושי בגישה נובע מכך שהדחף לרכוש דירה מוביל משפחות רבות ללקיחת משכנתא גבוהה מידי, משכנתא שהיא מעל ומעבר ליכולתם הפיננסית האמיתית. ההשלכות העגומות הן שלא מעט משפחות מאבדות
את ביתן כתוצאה מאי היכולת לעמוד בתשלומיה של ההלוואה המכבידה. על מנת להימנע מראש מהתרחיש הזה ההמלצה היא להיוועץ במומחה למשכנתאות עוד בטרם פונים אל הבנק בבקשת המשכנתא. יחד עם זאת, במידה ואתם בין אלו המתקשים לעמוד בתשלומי ההחזר החודשיים חשוב שתדעו שקיימות דרכים להימנע מאובדן הדירה שלכם.

קשיים בהחזרי התשלומים של המשכנתא- מה עושים?

עצת הזהב היא לא להתעלם מתמרורי האזהרה! ברגעים בהם אתם מתחילים לחוש קשיים ביכולת העמידה בהחזרי יש ליטול פסק זמן למחשבה כיצד מצטמצמים וחוסכים על מנת להיחלץ מהתקופה הקשה. לעיתים כל שנדרש הוא מעט סיוע כלכלי מהמשפחה או הידוק החגורה, אך במידה והקושי צפוי להיות ממושך ומשמעותי (כגון פיטורין מהעבודה או מחלה קשה) יש לפנות מראש אל הבנק וליידע אותו על כך. פנייה מוקדמת אל הבנק נועדה ליצירת אמון, כשבנוסף לכך נועדה להשגת סיוע באמצעות כלים בנקאיים שונים המקלים על הלווים בהתאוששות מהמשבר אליו נקלעו.

הכלים הבנקאיים בהם ניתן להסתייע בעתות משבר פיננסי משפחתי

אחד הכלים הבנקאיים בהם ניתן להסתייע בעתות משבר פיננסי משפחתי הוא מחזור המשכנתא. מחזור המשכנתא הינו פריסה מחודשת של ההחזרים החודשיים, פעולה המאפשרת הקטנת הסכום של ההחזר החודשי למשך תקופה ארוכה יותר, השגת ריביות ותנאים אטרקטיביים יותר וכדומה. אפשרות אחרת היא הקפאת התשלומים לפרק זמן של מספר חודשים בנסיבות בהן מדובר בקושי זמני. אפשרויות חלופיות הן הגדלת מסגרת האשראי או הסדרי קנס הפיגורים במידה והלווים עומדים כבר בפיגור בהחזרי ההלוואה, ולהימנע ממצב שבו החוב תופח עוד יותר.

פיגור בהחזרי התשלומים של המשכנתא- מה עושים?

לווים אשר נקלעים למצב של פיגור בתשלומי המשכנתא צפויים לחיוב בקנס פיגורים מטעם הבנק. פיגור בתשלומי המשכנתא במהלך שישה חודשים רצופים יוביל את הבנק לנקיטת צעדים של פנייה להוצאה לפועל על מנת להעביר את הדירה לבעלותו ומכירתה לכיסוי החוב. בטרם נקיטת האמצעים נשלח מטעם הבנק מכתב אזהרה אל הלווה. חשוב לציין שלרוב אין הבנק דורש לשלם את מלוא חוב המשכנתא אלא את החוב שנצבר בלבד. כמו כן מחויב הבנק לדאוג לדיור חלופי עבור הלווים אשר פונו לבתם. בנסיבות הללו מוטב להיוועץ באנשי מקצוע זאת בכדי למזער את הנזק ועוגמת הנפש. היוועצות באנשי מקצוע במצבים האלו מאפשרת גם פיקוח שכל זכויותיהם של הלווים נשמרות.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים

מקצועי, סבלני, ליווי צמוד לאורך כל הדרך ועזרה בכל הקשיים והשאלות!!! תותח (:
sharon katzav
sharon katzav
19:40 19 Mar 20
צחי ובת אל היקרים, אין לי מילים להודות לכם על הסיוע המהיר.. המקצועי והכי חשוב... חסכתם לאימא שלי עשרות אלפי שקלים בריביות של המשכנתא... צחי... אתה פשוט בן אדם שאפשר לסמוך עלייך וזאת ידעתי מהרגע הראשון שפגשתי אותך, יחד עם בת אל אתם צוות מנצח!!!אז אלפי תודות ואני ממליצה עליהם בחום ובעיניים עצומות!!!!
miri dok
miri dok
07:31 15 Mar 20
תותח אמיתי!!תודה רבה לצחי, סיוון ובתאל,על עבודה מקצועית, מהירה, אכפתיתעל הכנות והיושר.לא מעגלים פינות ומשקיעים בלקוח מתחילת התהליך ועד סופו!משכנתא זהו הליך מסובך עם צורך להבין הרבה משתנים הקשורים לריביות, גובה המשכנתא, החזר חודשי, הליך מול הבנק וכו'.צחי מבהיר את הכל (ומעבר), מדבר בגובה העיניים, מסביר הכל כמו שצריך, ותמיד קשוב ועונה לשאלות, עד שהכל אכן מובן. ובסוף, הוא חוסך המון כסף לאורך כל חיי המשכנתא, והולך עד הסוף עם הלקוח מול הבנק!יישר כוח!! ממליץ מאוד!!
chen rosin
chen rosin
07:08 24 Feb 20
המלצה חמה על צחי גרוסמן!אדם מקצועי ביותר בתחום המשכנתאות.נתן את הנשמה, השקיע רבות והגיע לתוצאות נהדרות עבורנו.גם עוזרתו סיוון הייתה תמיד זמינה עבורנו, בצורה הכי טובה ונעימה שאפשר .לא היינו צריכים לעשות כלום. קיבלנו מצחי מענה וטיפול בכל מה שהיה צריך - והכל בצורה הכי טובה שאפשר לבקש.נשאר לנו רק להגיד המון תודה.משפחת ביילין
Luba Beilin
Luba Beilin
09:00 26 Jan 20
את צחי הכרתי לפני כשנתיים וחצי לאחר רכישת קרקע לבנייה ולקראת תוכנית שאפתנית לתחילת בנייה. הייתי בטוח כי לפנינו דרך ללא מוצא בשל מורכבות תיק המשכנתא הנדרש, אך צחי הבטיח כי יעשה כל מאמץ, וקיים. רץ, שכנע ועמל בין כל הגורמים הרלוונטיים, לא ויתר ובסוף מאמציו נשאו פרי. גם כאשר במהלך הבנייה, עלה חשש שנאלץ לוותר על רבים מהמתוכנן בשל חריגות תקציב, חזרתי לצחי, עם בקשה מורכבת לא פחות. לא היה לי איך להתאכזב, אלא רק להיות מופתע עוד יותר מהדביקות והנכונות של צחי לעזור. ולהצליח. אין לי אוצר מילים מספק על-מנת להודות לצחי. מבלי להתמעמע: פנייה לשירותיו של צחי היא ההחלטה הנכונה שלכם. ללא כל ספק, שיקול או טענה. מומלץ בחום!
Marat Gartsman
Marat Gartsman
08:47 26 Jan 20
קיבלנו מצחי והצוות המצויין שלו שירות ליווי לקיחת משכנתא. מאוד התרשמנו מהמקצועיות, ההבנה וההתחשבות ברצונות והצרכים שלנו כלקוחות בתהליך בניית המשכנתא. בנוסף, ניהלו לנו אחלה מלחמת מחירים בין הבנקים ולא עצרו עד שהגענו להצעה הטובה ביותר. ממליץ בחום!!
מיכאל וינר
מיכאל וינר
11:10 24 Dec 19
במהלך השנתיים האחרונות עברנו עם צחי תהליך של לקיחת משכנתא ובנייה של בית.התלבטנו האם לקחת יועץ משכנתאות, חשבנו לעצמינו מחשבות כאלה ואחרות: -לכאורה כל המידע נמצא ברשת, אולי אם נתאמץ קצת ללמוד את הנושא, נוכל לקבל החלטות מושכלות בעצמינו ולחסוך את התשלום ליועץ.- מה יועץ משכנתאות יוכל לחדש לנו? - תהליך הרכישה והבניה כולל כל כך הרבה התעסקות עם ספקים ואנשי מקצוע, למה לצרף עוד מישהו לרשימה המתארכת ממילא...ועוד מחשבות כאלה ואחרות.אך, מתוך הבנה שתהליך כזה עשוי לחסוך לנו כספים רבים, ואין לנו כלים ללמוד את השטח לעומק מכל צדדיו החלטנו לפנות לצחי.צחי הפליא בידיעותיו לעומק של כל התחום. יש לו רמת שירות גבוהה ואכפתיות ללקוחות. הוא זמין לכל שאלה, פנוי לכל אי הבנה, משיב בסבלנות ומתוך הכרות רבת שנים עם תחום המשכנתאות בארץ.הוא מגיע פיזית לפגישות עם הבנק, ועוזר כדי לקבל משכנתא בתנאים הטובים ביותר.בפועל ההשקעה הזו, חוסכת כספים רבים!אנחנו ממליצים מאוד להעזר בשרותיו! בהצלחה ברכישה, בבניה ובכל מה שתעשו בדרך..
Zvi Noy
Zvi Noy
10:26 11 Dec 19
זכיתי ליהנות משירותיו של צחי גרוסמן והרגשתי צורך עז לשתף את החוויה- אתחיל בזה שהוא אדם מאוד נעים עם יחסי אנוש מצוינים! שזה בעיניי הדבר הראשון שחשוב. כי אם מרגישים נוח מול אותו אדם מקצועי כבר הכל מתחיל ברגל ימין. מלבד כלים ניהוליים ופיננסים אשר הביא עימו למפגש איתנו, צחי ליווה אותנו בכל שלב ובכל רגע. תמיד היה זמין לשאלות או תהיות. השתתף בכל השלבים - ולא עזב ידינו לרגע. בימים קשים שהיינו לחוצים בטירוף לפני החלטות גורליות עבורנו, הקול שלו (אמיתי לגמרי...) היה מיד מרגיע אותנו. טון הדיבור שלו, הביטחון שלו הידע והניסיון גרמו לנו להישאר במקום ולהרגיש שאנו במקום מבטחים. מה גם שביום יום אנחנו עובדים סביב השעון ולא מצליחים לזכור מה צריך לעשות ואיך. צחי ליווה אותנו בצורה כל כך מסודרת, רצופה ואכפתית שגרמה לכל החוויה להיות די נהדרת ופחות מתישה.. לסיכום- צחי- השארת לנו טעם לעוד.... מומלץ ביותר!
רלי יושעי
רלי יושעי
08:35 24 Nov 19