יועץ משכנתאות פרטי

ריבית משכנתאות ונטילת הלוואה מוצלחת לדירה


בשנים האחרונות חלה ירידה משמעותית בריביות. נכון לכתיבת שורות אלה נמצאות הריביות במשק בשפל חסר תקדים. נראה שגם אם בנק ישראל יחליט להעלות את הריביות, הן לא יעלו בחדות. ריבית משכנתאות היא נגזרת של הריביות הנמוכות. גם הריביות על המשכנתאות נמצאות כרגע בשפל ומאפשרות נטילת הלוואות בתנאי ריבית מעולים. עם זאת, מומלץ מאד להיעזר בשירותיהם הטובים של מומחים בתחום על מנת להימנע מהסתבכות מיותרת בהלוואה בעייתית.

ריבית משכנתאות – ממה היא מורכבת

כאמור, הריבית על המשכנתאות מושפעת מאד מגובה הריבית במשק. אל הריבית הזאת מתווסף מרווח הריבית שהבנקים כמו גםמוסדות וגופים חוץ בנקאיים נוטלים לעצמם. זהו בעצם הרווח שלהם על עצם הענקת המשכנתא. למעשה, זה המקום שנוטל המשכנתא או יועץ המשכנתא שבחר, צריכים להתמקד בו. ריבית משכנתאות היא למעשה נטל לא קטן. ככל שהיא תפחת, יפחתו בהתאמה החזרי המשכנתא החודשיים לאורך שנים רבות.

סוג המשכנתא וההשפעה שלו על ריבית המשכנתא

סוג המשכנתא פירושו אם המשכנתא היא צמודה או לא צמודה למדד, בריבית קבועה או משתנה. על פי ההנחיות של בנק ישראל מתחילת 2013, אין לקחת משכנתא שכולה בריביות משתנות וחובה לקחת משכנתאות שלפחות שליש מהן הוא בריבית קבועה. ריבית משתנה עלולה להקפיץ באופן משמעותי את גובה ההחזר השנתי, אם הן יעלו.

הצמדה למדד:

נכון להיום רובן המכריע של ההלוואות לרכישת דירה הן צמודות למדד. שום גוף פיננסי לא יקח את הסיכון בהענקת משכנתא לא צמודה, שבהינתן מצב שבו המדדים גבוהים, הרווחיות שלה תישחק במהירות.

ריבית קבועה:

ריבית משכנתאות קבועה מאפשרת לנוטלי המשכנתא להיות שקטים באשר לאפשרות שהריבית תעלה בחדות. עם זאת, הריבית הזאת גבוהה במקצת ומגלמת בתוכה את הסיכון שהבנק נוטל בעצם העובדה שהוא מעניק הלוואה בריבית כזאת. היתרון – תשלומי משכנתא יציבים לאורך כל חיי המשכנתא (למעט הצמדה למדד). החיסרון – ריבית התחלתית גבוהה יחסית.

ריבית משתנה:

ריבית משכנתאות משתנה מאפשרת לקחת משכנתא בתשלומים התחלתיים נמוכים יחסית. כיון שנטל הסיכון מפני עליית הריבית הוא על גבו של נוטל ההלוואה, יכול מי שהעניק את המשכנתא להנמיך את התשלומים הראשוניים. אבל לאורך שנים, התשלומים הללו גדלים. אנשי המקצוע המעולים של גרוסמן ייעוץ משכנתאות ופיננסים מסייעים ללקוחות שלהם להתאים לעצמם את המשכנתא בריביות הטובות ובתנאים הטובים ביותר.

גובה הריבית מושפע לעיתים גם מגורם נוסף – גודל הסיכון בהענקת משכנתא לאדם מסוים. אם מדובר באדם שמסיבות שונות הוגדר כסיכון פיננסי, הריביות המוצעות לו עלולות להיות גבוהות מהממוצע.
יועצי המשכנתא המנוסים של גרוסמן ייעוץ פיננסי יבדקו לעומק את המצב ולאחר בדיקה ימליצו על המשכנתא המתאימה ביותר. בנוסף, הם ילוו את נוטל ההלוואה לאורך כל הדרך, עד לסיומה המוצלח של עסקת הרכישה לשביעות רמונו ולרווחתו המלאה של הלקוח. צרו קשר כבר כעת והבטיחו לעצמכם את המשכנתא הטובה ביותר.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים