יועץ משכנתאות פרטי

עמלת פירעון מוקדם משכנתא


עמלת פירעון מוקדם היא למעשה סוג של קנס המוטל על הלווה כאשר ברצונו לשלם בבת אחת את יתרת ההלוואה.

מאחר והבנק דואג לאינטרסים שלו ואינו יכול להפסיד כסף אם הלווה החליט לפתע לפרוע את ההלוואה טרם סיומה,

הרי יש חישוב המבוסס על נוסחה של בנק ישראלי לחישוב פערי ריבית בין מועד לקיחת ההלוואה ועד למועד הפירעון המוקדם

תוך הוספה של ערך עתידי עבור החוב כתוצאה מעליית המדד המשוערת.

עמלות פירעון מוקדם של המשכנתא

חשוב לדעת כי כל לווה המעוניין לפרוע את המשכנתא לפני סוף התקופה יידרש לשלם מספר עמלות פירעון בהתאם למסלול ההלוואה שלקח.

חשוב לציין כי כל הלווים המעוניינים לפרוע את המשכנתא טרם סיומה נדרשים לשלם עמלה תפעולית,

שהיא למעשה עמלת דמי טיפול בגין כיסוי העלות התפעולית של הפירעון המוקדם. גובה העמלה משתנה מבנק לבנק וניתן לראות אותו בסעיף הפירעון המוקדם בחוזה ההלוואה.

בנוסף, הבנקים רשאים לגבות עמלת אי הודעה מוקדמת, גובה העמלה הוא לרוב 0.1% מהסכום שהלווה פורע בפירעון מוקדם.

עם זאת, אם תודיעו לבנק בכתב כי בכוונתכם לבצע פירעון מוקדם למשכנתא, לפחות עשרה ימים מראש,

תוכלו להימנע מעמלה זו, כל עוד לא פרעתם את המשכנתא תוך 30 יום מרגע ההודעה לבנק.

עמלה נוספת שיתכן כי תידרשו לשלם נקראת עמלת היוון, עמלה זו נגבית רק במקרים בהם הריבית הנוכחית של מסלול ההלוואה גבוהה מהריבית הממוצעת על משכנתאות ביום הפירעון.

נוסחת החישוב נקבעה על ידי המפקח על הבנקים וגובה העמלה משתנה בהתאם למסלול ההלוואה שלכם.

מעבר לכך, הבנק יכול לחייב אתכם גם בעמלת מדד ממוצע, עמלה זו נגבית רק במקרה בו בחרתם במסלול משכנתא צמודת מדד.

עם זאת, עמלת מדד ממוצע גובים רק כאשר הלווה פורט את ההלוואה בין התאריכים 1-15 לחודש,

מאחר ומדד המחירים לצרכן מתפרסם רק ב- 15 לחודש.

חישוב העמלה נקבע לפי מכפלה של הסכום הנפרע כפול חצי מהמדד החודשי הממוצע ב- 12 המדדים האחרונים לפני יום הפירעון.

עוד עמלה שייתכן כי תידרשו לשלם היא עמלת הלוואות במט”ח, גובה העמלה נקבע על פי הפרשי שער המט”ח ביום הפירעון לבין שער המט”ח שיחול בעוד שני ימי עסקים.

כדאי לדעת כי עמלה זו נגבית רק במקרים בהם הלווה נתן לבנק למשכנתאות הודעה מוקדמת על פירעון המשכנתא של פחות משני ימי עסקים.

האם משתלם לפרוע מוקדם יותר את המשכנתא?

ישנם מקרים בהם משתלם לשלם עמלת פירעון מוקדם משכנתא, במיוחד כאשר מעוניינים לבצע מחזור משכנתא

ולפי חישוב מגלים כי משתלם לשלם את העמלות השונות ולבחור במסלול אטרקטיבי חדש המאפשר ללווה לחסוך

עשרות אלפי שקלים ולמעלה מכך. עם זאת, יש לקבל ייעוץ מקצועי לפני מהלך פירעון משכנתא כדי לבדוק כדאיות.

למידע נוסף ולייעוץ מקצועי השאירו פרטים בטופס שבאתר ונחזור אליכם בהקדם.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים

מקצועי, סבלני, ליווי צמוד לאורך כל הדרך ועזרה בכל הקשיים והשאלות!!! תותח (:
sharon katzav
sharon katzav
19:40 19 Mar 20
צחי ובת אל היקרים, אין לי מילים להודות לכם על הסיוע המהיר.. המקצועי והכי חשוב... חסכתם לאימא שלי עשרות אלפי שקלים בריביות של המשכנתא... צחי... אתה פשוט בן אדם שאפשר לסמוך עלייך וזאת ידעתי מהרגע הראשון שפגשתי אותך, יחד עם בת אל אתם צוות מנצח!!!אז אלפי תודות ואני ממליצה עליהם בחום ובעיניים עצומות!!!!
miri dok
miri dok
07:31 15 Mar 20
תותח אמיתי!!תודה רבה לצחי, סיוון ובתאל,על עבודה מקצועית, מהירה, אכפתיתעל הכנות והיושר.לא מעגלים פינות ומשקיעים בלקוח מתחילת התהליך ועד סופו!משכנתא זהו הליך מסובך עם צורך להבין הרבה משתנים הקשורים לריביות, גובה המשכנתא, החזר חודשי, הליך מול הבנק וכו'.צחי מבהיר את הכל (ומעבר), מדבר בגובה העיניים, מסביר הכל כמו שצריך, ותמיד קשוב ועונה לשאלות, עד שהכל אכן מובן. ובסוף, הוא חוסך המון כסף לאורך כל חיי המשכנתא, והולך עד הסוף עם הלקוח מול הבנק!יישר כוח!! ממליץ מאוד!!
chen rosin
chen rosin
07:08 24 Feb 20
המלצה חמה על צחי גרוסמן!אדם מקצועי ביותר בתחום המשכנתאות.נתן את הנשמה, השקיע רבות והגיע לתוצאות נהדרות עבורנו.גם עוזרתו סיוון הייתה תמיד זמינה עבורנו, בצורה הכי טובה ונעימה שאפשר .לא היינו צריכים לעשות כלום. קיבלנו מצחי מענה וטיפול בכל מה שהיה צריך - והכל בצורה הכי טובה שאפשר לבקש.נשאר לנו רק להגיד המון תודה.משפחת ביילין
Luba Beilin
Luba Beilin
09:00 26 Jan 20
את צחי הכרתי לפני כשנתיים וחצי לאחר רכישת קרקע לבנייה ולקראת תוכנית שאפתנית לתחילת בנייה. הייתי בטוח כי לפנינו דרך ללא מוצא בשל מורכבות תיק המשכנתא הנדרש, אך צחי הבטיח כי יעשה כל מאמץ, וקיים. רץ, שכנע ועמל בין כל הגורמים הרלוונטיים, לא ויתר ובסוף מאמציו נשאו פרי. גם כאשר במהלך הבנייה, עלה חשש שנאלץ לוותר על רבים מהמתוכנן בשל חריגות תקציב, חזרתי לצחי, עם בקשה מורכבת לא פחות. לא היה לי איך להתאכזב, אלא רק להיות מופתע עוד יותר מהדביקות והנכונות של צחי לעזור. ולהצליח. אין לי אוצר מילים מספק על-מנת להודות לצחי. מבלי להתמעמע: פנייה לשירותיו של צחי היא ההחלטה הנכונה שלכם. ללא כל ספק, שיקול או טענה. מומלץ בחום!
Marat Gartsman
Marat Gartsman
08:47 26 Jan 20
קיבלנו מצחי והצוות המצויין שלו שירות ליווי לקיחת משכנתא. מאוד התרשמנו מהמקצועיות, ההבנה וההתחשבות ברצונות והצרכים שלנו כלקוחות בתהליך בניית המשכנתא. בנוסף, ניהלו לנו אחלה מלחמת מחירים בין הבנקים ולא עצרו עד שהגענו להצעה הטובה ביותר. ממליץ בחום!!
מיכאל וינר
מיכאל וינר
11:10 24 Dec 19
במהלך השנתיים האחרונות עברנו עם צחי תהליך של לקיחת משכנתא ובנייה של בית.התלבטנו האם לקחת יועץ משכנתאות, חשבנו לעצמינו מחשבות כאלה ואחרות: -לכאורה כל המידע נמצא ברשת, אולי אם נתאמץ קצת ללמוד את הנושא, נוכל לקבל החלטות מושכלות בעצמינו ולחסוך את התשלום ליועץ.- מה יועץ משכנתאות יוכל לחדש לנו? - תהליך הרכישה והבניה כולל כל כך הרבה התעסקות עם ספקים ואנשי מקצוע, למה לצרף עוד מישהו לרשימה המתארכת ממילא...ועוד מחשבות כאלה ואחרות.אך, מתוך הבנה שתהליך כזה עשוי לחסוך לנו כספים רבים, ואין לנו כלים ללמוד את השטח לעומק מכל צדדיו החלטנו לפנות לצחי.צחי הפליא בידיעותיו לעומק של כל התחום. יש לו רמת שירות גבוהה ואכפתיות ללקוחות. הוא זמין לכל שאלה, פנוי לכל אי הבנה, משיב בסבלנות ומתוך הכרות רבת שנים עם תחום המשכנתאות בארץ.הוא מגיע פיזית לפגישות עם הבנק, ועוזר כדי לקבל משכנתא בתנאים הטובים ביותר.בפועל ההשקעה הזו, חוסכת כספים רבים!אנחנו ממליצים מאוד להעזר בשרותיו! בהצלחה ברכישה, בבניה ובכל מה שתעשו בדרך..
Zvi Noy
Zvi Noy
10:26 11 Dec 19
זכיתי ליהנות משירותיו של צחי גרוסמן והרגשתי צורך עז לשתף את החוויה- אתחיל בזה שהוא אדם מאוד נעים עם יחסי אנוש מצוינים! שזה בעיניי הדבר הראשון שחשוב. כי אם מרגישים נוח מול אותו אדם מקצועי כבר הכל מתחיל ברגל ימין. מלבד כלים ניהוליים ופיננסים אשר הביא עימו למפגש איתנו, צחי ליווה אותנו בכל שלב ובכל רגע. תמיד היה זמין לשאלות או תהיות. השתתף בכל השלבים - ולא עזב ידינו לרגע. בימים קשים שהיינו לחוצים בטירוף לפני החלטות גורליות עבורנו, הקול שלו (אמיתי לגמרי...) היה מיד מרגיע אותנו. טון הדיבור שלו, הביטחון שלו הידע והניסיון גרמו לנו להישאר במקום ולהרגיש שאנו במקום מבטחים. מה גם שביום יום אנחנו עובדים סביב השעון ולא מצליחים לזכור מה צריך לעשות ואיך. צחי ליווה אותנו בצורה כל כך מסודרת, רצופה ואכפתית שגרמה לכל החוויה להיות די נהדרת ופחות מתישה.. לסיכום- צחי- השארת לנו טעם לעוד.... מומלץ ביותר!
רלי יושעי
רלי יושעי
08:35 24 Nov 19