יועץ משכנתאות פרטי

מסלולי ריבית משכנתא – מה כדאי?


ריבית המשכנתא היא הסכום אותו תשלמו לבנק בעבור הזכות לעשות שימוש בסכום כסף לא שלכם. אל כל סוגי הלוואות המשכנתא מתלווה ריבית בשיעור או אחר, הסוד לבחירה נכונה של מסלול משכנתא מתבסס על התאמה בין הריבית, סכום ההחזר החודשי, מספר התשלומים, ההון העצמי התחלתי ותנאי המסלול. הבנה בדבר משמעותה של הריבית וצורת החישוב חשובה מאוד לקבלת ההחלטה הנכונה, עליכם להבין מהי המחויבות אותה אתם מקבלים על עצמכם תוך חתימה על הלוואת משכנתא עם ריבית קבועה או ריבית פריים למשך 20 השנים הבאות.

מסלול משכנתא צמודה מדד

מדד המחירים לצרכן מסמל עלות של עגלת קניות ממוצעת בישראל, כאשר העגלה כוללת מכשירי חשמל, מוצרי מזון, תעריפי מים וחשמל, שכר דירה ושאר שירותים או מוצרים בסיסיים. כאשר עלות עגלת הקניות עולה הדבר מביא עמו עלייה במדד המחירים לצרכן, דבר הבא לידי ביטוי גם בעליית ההחזר החודשי של המשכנתא. מסלולים עם ריבית משכנתא לא צמודה מדד הם מסלולים המתבססים לרוב על ריבית פריים אותה מפרסם בנק ישראל. ריבית הפריים אינה צמודה מדד אך גם היא משתנה בהתאם להחלטת בנק ישראל ועשויה להביא עמה עלייה בסכום ההחזר החודשי.
נציין כי ריבית פריים היא הריבית אותה קובע בנק ישראל יחד עם תוספת של כאחוז וחצי, חשוב להבין כי כאשר מדובר בהלוואות המערבות סכומי כסף גדולים גם פער של חצי אחוז בשיעורי הריבית הופך משמעותי מאוד.

מסלול משכנתא ריבית קבועה מול ריבית משתנה

שני המסלולים הללו הם מסלולים צמודים מדד. מסלול ריבית משתנה הוא מסלול בו אחוז הריבית אינו קבוע, אחוז הריבית נקבע בהתאם לגובה הריבית במשק כאשר ישנה אפשרות לעליית ריבית או ירידת ריבית בהתאם להחלטת בנק ישראל. יש לציין כי עם שינוי שיעורי הריבית במשק הריבית הצמודה להלוואה אינה משתנה מיד, ישנן תחנות זמן קבועות המוגדרות מראש בהסכם בהן משתנה הריבית. מסלול ריבית משתנה מומלץ בתקופות בהן צפויה ירידת ריבית במשק.
מסלול ריבית משכנתא קבועה מביא עמו אחוז ריבית קבוע אותו מגדירים מראש עם החתימה על הסכם ההלוואה. נציין כי גם כאשר הריבית נשארת זהה גובה ההחזרים משתנה בהתאם למדד. כאמור, גם הלוואות משכנתא במסלול ריבית קבועה צמודות מדד. נציין כי ישנה אפשרות לבחור במסלול משכנתא הקובע החזרים חודשיים קבועים אשר אינם משתנים, אך הלוואות אלו לרוב מביאות עמן פריסת תשלומים ארוכה מאוד ואחוזי ריבית גבוהים.

איזה מסלול ריבית משכנתא כדאי לבחור?

כאשר בוחנים את הדברים לעומק מגלים כי שני המסלולים מביאים עמם אפשרות לשינוי סכום ההחזר החודשי. בחירת מסלול משכנתא צמודה מדד מאפשרת לכם ליהנות מירידות במדד המחירים הצרכן או ממצבים בהם המדד נשאר קבוע. אך ברוב המקרים המדד אינו יורד אלא עולה, במקרים בהם הוא יורד צפו עליה קרובה. את המסלול הנכון ביותר בעבורכם תבחרו יחד עם יועץ משכנתא מנוסה הסוקר היטב את הנתונים ההתחלתיים שלכם, את כושר ההכנסה, את ההוצאות הצפויות בעתיד ואת מחירי השוק והנכסים אותם תרצו לרכוש.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים

תותח אמיתי!!תודה רבה לצחי, סיוון ובתאל,על עבודה מקצועית, מהירה, אכפתיתעל הכנות והיושר.לא מעגלים פינות ומשקיעים בלקוח מתחילת התהליך ועד סופו!משכנתא זהו הליך מסובך עם צורך להבין הרבה משתנים הקשורים לריביות, גובה המשכנתא, החזר חודשי, הליך מול הבנק וכו'.צחי מבהיר את הכל (ומעבר), מדבר בגובה העיניים, מסביר הכל כמו שצריך, ותמיד קשוב ועונה לשאלות, עד שהכל אכן מובן. ובסוף, הוא חוסך המון כסף לאורך כל חיי המשכנתא, והולך עד הסוף עם הלקוח מול הבנק!יישר כוח!! ממליץ מאוד!!
chen rosin
chen rosin
07:08 24 Feb 20
המלצה חמה על צחי גרוסמן!אדם מקצועי ביותר בתחום המשכנתאות.נתן את הנשמה, השקיע רבות והגיע לתוצאות נהדרות עבורנו.גם עוזרתו סיוון הייתה תמיד זמינה עבורנו, בצורה הכי טובה ונעימה שאפשר .לא היינו צריכים לעשות כלום. קיבלנו מצחי מענה וטיפול בכל מה שהיה צריך - והכל בצורה הכי טובה שאפשר לבקש.נשאר לנו רק להגיד המון תודה.משפחת ביילין
Luba Beilin
Luba Beilin
09:00 26 Jan 20
את צחי הכרתי לפני כשנתיים וחצי לאחר רכישת קרקע לבנייה ולקראת תוכנית שאפתנית לתחילת בנייה. הייתי בטוח כי לפנינו דרך ללא מוצא בשל מורכבות תיק המשכנתא הנדרש, אך צחי הבטיח כי יעשה כל מאמץ, וקיים. רץ, שכנע ועמל בין כל הגורמים הרלוונטיים, לא ויתר ובסוף מאמציו נשאו פרי. גם כאשר במהלך הבנייה, עלה חשש שנאלץ לוותר על רבים מהמתוכנן בשל חריגות תקציב, חזרתי לצחי, עם בקשה מורכבת לא פחות. לא היה לי איך להתאכזב, אלא רק להיות מופתע עוד יותר מהדביקות והנכונות של צחי לעזור. ולהצליח. אין לי אוצר מילים מספק על-מנת להודות לצחי. מבלי להתמעמע: פנייה לשירותיו של צחי היא ההחלטה הנכונה שלכם. ללא כל ספק, שיקול או טענה. מומלץ בחום!
Marat Gartsman
Marat Gartsman
08:47 26 Jan 20
קיבלנו מצחי והצוות המצויין שלו שירות ליווי לקיחת משכנתא. מאוד התרשמנו מהמקצועיות, ההבנה וההתחשבות ברצונות והצרכים שלנו כלקוחות בתהליך בניית המשכנתא. בנוסף, ניהלו לנו אחלה מלחמת מחירים בין הבנקים ולא עצרו עד שהגענו להצעה הטובה ביותר. ממליץ בחום!!
מיכאל וינר
מיכאל וינר
11:10 24 Dec 19
במהלך השנתיים האחרונות עברנו עם צחי תהליך של לקיחת משכנתא ובנייה של בית.התלבטנו האם לקחת יועץ משכנתאות, חשבנו לעצמינו מחשבות כאלה ואחרות: -לכאורה כל המידע נמצא ברשת, אולי אם נתאמץ קצת ללמוד את הנושא, נוכל לקבל החלטות מושכלות בעצמינו ולחסוך את התשלום ליועץ.- מה יועץ משכנתאות יוכל לחדש לנו? - תהליך הרכישה והבניה כולל כל כך הרבה התעסקות עם ספקים ואנשי מקצוע, למה לצרף עוד מישהו לרשימה המתארכת ממילא...ועוד מחשבות כאלה ואחרות.אך, מתוך הבנה שתהליך כזה עשוי לחסוך לנו כספים רבים, ואין לנו כלים ללמוד את השטח לעומק מכל צדדיו החלטנו לפנות לצחי.צחי הפליא בידיעותיו לעומק של כל התחום. יש לו רמת שירות גבוהה ואכפתיות ללקוחות. הוא זמין לכל שאלה, פנוי לכל אי הבנה, משיב בסבלנות ומתוך הכרות רבת שנים עם תחום המשכנתאות בארץ.הוא מגיע פיזית לפגישות עם הבנק, ועוזר כדי לקבל משכנתא בתנאים הטובים ביותר.בפועל ההשקעה הזו, חוסכת כספים רבים!אנחנו ממליצים מאוד להעזר בשרותיו! בהצלחה ברכישה, בבניה ובכל מה שתעשו בדרך..
Zvi Noy
Zvi Noy
10:26 11 Dec 19
זכיתי ליהנות משירותיו של צחי גרוסמן והרגשתי צורך עז לשתף את החוויה- אתחיל בזה שהוא אדם מאוד נעים עם יחסי אנוש מצוינים! שזה בעיניי הדבר הראשון שחשוב. כי אם מרגישים נוח מול אותו אדם מקצועי כבר הכל מתחיל ברגל ימין. מלבד כלים ניהוליים ופיננסים אשר הביא עימו למפגש איתנו, צחי ליווה אותנו בכל שלב ובכל רגע. תמיד היה זמין לשאלות או תהיות. השתתף בכל השלבים - ולא עזב ידינו לרגע. בימים קשים שהיינו לחוצים בטירוף לפני החלטות גורליות עבורנו, הקול שלו (אמיתי לגמרי...) היה מיד מרגיע אותנו. טון הדיבור שלו, הביטחון שלו הידע והניסיון גרמו לנו להישאר במקום ולהרגיש שאנו במקום מבטחים. מה גם שביום יום אנחנו עובדים סביב השעון ולא מצליחים לזכור מה צריך לעשות ואיך. צחי ליווה אותנו בצורה כל כך מסודרת, רצופה ואכפתית שגרמה לכל החוויה להיות די נהדרת ופחות מתישה.. לסיכום- צחי- השארת לנו טעם לעוד.... מומלץ ביותר!
רלי יושעי
רלי יושעי
08:35 24 Nov 19