יועץ משכנתאות פרטי

מחשבון משכנתא שפיצר – כל מה שכדאי לכם לדעת עליו


ישנן שיטות שונות להחזרת משכנתא, חלקן מורכבות יותר, חלקן פחות. מי שרוצה לקחת משכנתא, פונה לרוב ליועץ משכנתאות ובוחן את האפשרויות הקיימות ואת המסלולים הרלוונטיים. בחינה שכזו מאפשרת לו לבחור בשיטה הנכונה ביותר עבורו, תוך התייחסות להכנסותיו השוטפות, להון העצמי שברשותו ובעיקר ליכולת ההחזר החודשית שלו. אחת משיטות המשכנתא המוצעות כיום היא שפיצר. מדובר בשיטה הפופולארית ביותר ולא בכדי.

מהי שיטת שפיצר

 

בחזרת מחשבון משכנתא שפיצר ניתן לראות במדויק מה צפוי להיות ההחזר החודשי, במידה ובוחרים בשיטה זו. מדובר, כאמור, בשיטה הפופולארית ביותר כיום וכמעט 95 אחוזים מהמשכנתאות מתבססים על שיטה זו. במסגרת שיטת ההחזר מוגדרים מראש תשלומי המשכנתא (באופן שווה) והם כוללים הן את הריבית והן את הקרן. ככל שהשנים חולפות, ההחזר החודשי המתייחס לקרן גדל ואילו ההחזר המתייחס לריבית קטן. מי שבוחר במסלול זה מחשבון משכנתא שפיצר עוזר לו לדעת במדויק כמה צפוי להיות ההחזר החודשי שלו ובהתאם – להיערך.

כדאי לקחת בחשבון

בהשוואה לשיטות אחרות של החזרת משכנתא, שיטת שפיצר מציע יתרון משמעותי הבא לידי ביטוי בסכום הכולל. שיטת שפיצר נחשבת לזולה יותר וגם תקופת ההחזר שבה קצרה יותר. מצד שני, בהשוואה לשיטות אחרות, ההחזר הכולל על הריבית (בתום התקופה כולה) הוא גבוה יותר והתשלום החודשי על הקרן יורד בקצב איטי יותר. בכל מקרה, לפני שבוחרים באפשרות כזו, יש להיעזר ביועץ מקצועי כדי לבחון את השיטה לעומק ולקחת בחשבון את כל הצרכים והנתונים השונים, הנדרשים לצורך הבדיקה.

שיטות החזר נוספות

ולמי שמתלבט, הנה שיטות נוספות להחזר משכנתא: קרן שווה היא שיטה נוספת, המציעה החזר חודשי קבוע של הקרן עצמה לאורך כל התקופה, כשהתשלום על הריבית נקבע בהתאם ליתרת הקרן. מי שבוחר בשיטת החזר זו נדרש לשלם בתקופה הראשונה תשלומי משכנתא גבוהים יחסית, אולם אלה הולכים ויורדים עם השנים. שיטת בוליט/גרייס חלקי היא שיטה נוספת שבה משלמים בשלב הראשון אך ורק את הריבית ובתום התקופה משלמים את הקרן עצמה. היתרון בשיטה זו הם ההחזרים החודשיים הנמוכים מאד. מצד שני, היא איננה מתאימה בהכרח לכל אחד שכן מצריכה החזר של סכום כסף נכבד מאד בתום התקופה.

רגע לפני שבוחרים את המסלול

בין אם אתם בוחרים במסלול שפיצר או גרייס, עליכם להגדיר את הצרכים שלכם מראש, ומדויק ככל האפשר. במסגרת פגישתכם עם יועץ משכנתאות יבחנו מספר פרמטרים שיעזרו לכם בהחלטה: מהו גובה השכר החודשי שלכם, כלומר – מהן ההכנסות שלכם, מהם ההוצאות הקבועות שלכם ובהתאם – מהי יכולת ההחזר שלכם, וכן – מה גובה המשכנתא שלה אתם זקוקים. התייחסות לנקודות אלו לרבות מחשבון משכנתא שפיצר שיכול לעזור גם הוא בקבלת ההחלטה יעזרו לכם לבחור נכון, ובעיקר – חכם!

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים