יועץ משכנתאות פרטי

הקושי בהחזר תשלומי המשכנתא


מתמודדים עם הקושי בהחזר תשלומי המשכנתא

החלום של לקנות דירה, בין אם מדובר על דירה חדשה ובין אם מדובר על דירה של יד שנייה, הוא חלום משותף להרבה אנשים, וסביר להניח שגם אתם, כמו הרבה זוגות אחרים, קניתם דירה. ע”פ הנתונים שמראה לנו גרוסמן יעוץ פיננסי , רוב האנשים מצליחים לחסוך הון התחלתי מסוים, מגייסים עוד עזרה מההורים, ועל שאר הסכום הם לוקחים משכנתא. הכול נשמע טוב ויפה, ואפילו הגיוני, כי תמיד יותר הגיוני לשלם החזרי משכנתא מאשר שכר דירה, אך הבעיות מתחילות כשאין לנו מספיק כסף לשלם את המשכנתא וכשאנחנו לא באמת עומדים בהחזרים, וכאן, טוען גרוסמן יעוץ פיננסי, יש לא מעט אנשים שזה קורה להם . אף אחד לא חושב על זה ביום שבו הוא חותם על משכנתא לשלושים שנה, אך האמת היא, שהחיים שלנו מורכבים מהרבה עליות וירידות, ולכן כל אחד מאיתנו עלול לחוות תקופות לא קלות שבהן פשוט אין לו איך לשלם את המשכנתא.

צעד ראשון: מכירים בעובדות

במידה וגם אתם מוצאים את עצמכם במצב שבו אתם לא יכולים להחזיר את המשכנתא שלקחתם,אין סיבה להתייאש, כי גרוסמן יעוץ פיננסי יוכל לעזור לכם להתמודד עם המצב. האופציה הראשונה היא להתנהג כבת יענה, כלומר, לחכות שיעבור זעם ולראות האם הבנק יפנה אליכם או לא, אך האמת היא, שזו לא האופציה המומלצת. האפשרות השנייה, שבה כדאי לכם לבחור, היא פשוט לקחת את האחריות לידיים שלכם, לא לחכות שיתחילו להגיע אליכם טלפונים מהבנק, ולהתקשר לקבוע פגישה עם הפקיד שאחראי על הטיפול בחשבון הבנק שלכם. במידה ואתם תהיו אלה שפונים אל הבנק ולא תחכו שהוא יפנה אליכם אתם תשדרו לבנק שאתם אנשים אחראים, ואין ספק שזה ישפיע על המשך ההתנהלות. הבנק מאוד אוהב לראות שלקוחותיו לוקחים אחריות על מה שקורה להם מבחינה כלכלית, אפילו כשהם נמצאים במשבר ואפילו כשהם חייבים כספים.

צעד שני: הציעו פתרון יצירתי

חשוב להבין שאתם לא צריכים לחשוש לפנות אל הבנק שלכם במידה ויש לכם בעיה להחזיר את המשכנתא, כי למעשה הבנק כן רוצה שתחזירו את ההלוואה, והוא מעדיף את זה על פני שימוש בנכס שלכם. חשוב להבין את העיקרון הזה כיוון שזה צריך להיות הבסיס לכל ההתנהלות שלכם. כמו כן, במידה והכול יגיע מהיוזמה שלכם ולא תחכו עד שהבנק יתחיל לרדוף אחריכם, אתם תוכלו גם להגיע עם כל מיני הצעות יצירתיות שחלק מהן כן תוכלנה לבוא בחשבון מבחינת הבנק. בין יתר ההצעות שעליהן אתם יכולים לחשוב קיימת האופציה של פריסה מחודשת של המשכנתא, מה שאומר שאומנם תשלמו כנראה יותר כסף על הכספים שתחזירו, אך תוכלו לפרוס את ההחזרים באופן שיהיה לכם יותר נוח בהתאם למצב הכלכלי שאליו נקלעתם.

צעד שלישי: הגיע הזמן לעשות שינוי

מעבר לכך שאתם צריכים לפנות אל הבנק ולהציע לו הצעות שונות להתמודדות עם הקושי שלכם בהחזרי המשכנתא, כדאי לחשוב על התייעלות באופן כללי מבחינה כלכלית. זה יכול להיות על ידי כך שתכינו תוכנית כלכלית חדשה למשפחה וזה יכול להיות על ידי כך שתיקחו הלוואת בלון מהבנק שתעזור לכם לצאת מהמשבר שאליו נקלעתם. הדבר החשוב ביותר הוא לא להיות פאסיביים ולהבין שאתם כן יכולים לצאת מהמצב הלא נעים שאליו הגעתם בחודשים האחרונים.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים