יועץ משכנתאות פרטי

משכנתא לזכאים


אנשים הרוכשים דירות מחפשים דרך להשלים את הסכום הגדול הכרוך ברכישת הדירה. יש במשק הישראלי אפשרויות רבות לקבל משכנתא, אבל לפני שניגשים לבנק כדי לקבל משכנתא פרטית, כדאי לכל אחד לבדוק האם יש לו זכאות למשכנתא. עם השנים השתנו הקריטריונים לכך ויש לבדוק את סך הנקודות והזכאות שלכם.

מהי זכאות למשכנתא

זכאות למשכנתא היא האפשרות לקחת משכנתא שהממשלה מסבסדת בתנאים נוחים. בעבר זו הייתה אפשרות מועדפת על זוגות צעירים כאשר ניגשו לרכוש דירה, ואילו את שאר הסכום לקחו ממשכנתא משלימה. לפני כעשר שנים נפתח השוק לתחרות בתחום זה וכך הוחמרו הקריטריונים לקבל את ההלוואה הזו. מעבר לכך, הריבית במשק ירדה כך שאנשים פנו לאפשרויות אחרות לנטילת משכנתא. למרות זאת, כדאי לבדוק את הזכאות שלכם למשכנתא ולא להסס להשתמש באופציה זו.

הקריטריונים לזכאות למשכנתא

יש כמה קריטריונים בסיסים לזכאות למשכנתא: אם יש לכם דירה או אף אם הייתה לכם פעם דירה, אין לכם זכאות. נוסף על כך רווקים יכולים לממש את הזכאות רק מגיל 30. אם אתם עונים על קריטריונים אלה, מצבכם האישי והמשפחתי מעניק לכם נקודות:

  • נישואין – שנה ראשונה מעניקה 250 נקודות ואילו כל שנת נישואין נוספת מעניקה 50 נקודות נוספות.
  • ילדים – בגין ילד ראשון תקבלו 350 נקודות ועבור כל ילד נוסף 250 נקודות.
  • אחים – כל אח מעניק 50 נקודות.

לאחר שעושים את חישוב הנקודות, אפשר לבדוק אם אתם זכאים למשכנתא. אם התוצאה שלכם מתחת ל-1000 נקודות אינכם זכאים למשכנתא. אם התוצאה מעל 1000 נקודות, תוכלו להגיש בקשה למשכנתא בתנאים נוחים. במידה ועברתם את רף ה-1000 נקודות, אתם יכולים גם לצבור נקודות בגין שירות צבאי.

זכאות למשכנתא כיום

המשכנתא כפי שהיא מנוסחת כיום, אטרקטיבית לפלח מסוים באוכלוסיה שיכול להשיג בקלות את סה”כ הנקודות. אבל למרות זאת כדאי לכל אחד שרוכש דירה לבדוק את הזכאות שלו, כדי להקטין את המשכנתא המשלימה שעליו לקחת.

אפשר לחשב את הנקודות לבד, אבל מומלץ לעשות זאת בעזרת איש מקצוע, כדי לדייק וכדי לדעת אם אתם יכולים להיעזר במסלול זה. תוכלו ליצור עמנו קשר דרך האתר ונשמח לייעץ לכם בכל מה שקשור לזכאות למשכנתא ונסייע לכם לבדוק אם אתם עומדים בקריטריונים ואת מספר הנקודות העומד לזכותכם.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים