יועץ משכנתאות פרטי

אישור עקרוני למשכנתא


בשעה טובה החלטתם לרכוש דירה חדשה. ייתכן ואתם זוג צעיר שעומד בתחילת דרככם או שהמשפחה התרחבה ואתם מחפשים דירה גדולה יותר. ברוב המוחלט של המקרים עליכם לקחת משכנתא כדי לממן את הרכישה הגדולה, החלטה שתשפיע לאורך שנים רבות על מצבכם הפיננסי. לפני חתימה על חוזה לרכישת דירה עליכם לחפש משכנתא ובשלב זה הבנק מספק אישור עקרוני למשכנתא. האישור ניתן על סמך מסמכים שאתם מספקים ומאפשר לכם לקבל מושג על מסלול המשכנתא המוצעת והתנאים הכלולים בה. 

אישור עקרוני למשכנתא

אישור עקרוני למשכנתא הוא אישור שהבנק מספק עם תחילת החיפוש אחר הנכס. כמובן שעליכם לוודא כי הבנק מסכים לתת לכם הלוואה לפני שאתם חותמים על החוזה. את האישור אפשר לקבל באמצעות פניה למוקד הבנק למשכנתאות, שנמצא בכל בנק גדול. לפרט את הרכישה, את גובה המשכנתא, את גובה ההון העצמי הקיים ונתונים נוספים. במקביל עליכם להעביר לבנק מסמכים כגון תדפיסי חשבונות בנק, תלושי משכורת ונתונים נוספים המעידים על יכולת ההחזר החודשי שלכם. אפשר לחלופין כמובן לקבוע פגישה עם נציג הבנק ולדבר אתו פנים מול פנים ולבקש אישור עקרוני. לאחר קבלת מסמכים אלה הבנק מספק לרוב בתוך זמן קצר אישור עקרוני למשכנתא או להיפך, עדכון כי הבנק לא מאשר לכם את המשכנתא.

מהות אישור עקרוני למשכנתא

באופן כללי האישור העקרוני הוא מסמך לא מחייב:

  • אינו מחייב את הבנק – הבנק יכול לתת אישור עקרוני, אך אישור זה לא מחייב אותו לתת את המשכנתא בעתיד, במיוחד עם חלק מהפרטים שנמסרו אינם נכונים או אם במהלך הבירור יתגלו פרטים נספים.
  • אינו מחייב אתכם – האישור לא מחייב אתכם אכן לקחת את המשכנתא הספציפית ואתם רשאים לפנות לבנק אחר או לגוף פיננסי אחר לקבלת המשכנתא. היתרון הוא שאתם יכולים לפנות לכמה בנקים ולקבל כמה אישורים במקביל, כדי לגשש היכן אתם עומדים והאם יש באפשרותכם להתמקח.
  • מאפשר תכנון – כאשר הבנק מספק לכם אישור עקרוני אתם יכולים להמשיך ולתכנן את הרכישה שלכם. אתם יכולים להשוות בין המסלולים השונים שעליהם קיבלתם אישור ולפסול אחרים שעליהם לא קיבלתם אישור.

בכל מקרה לפני שמגישים בקשה לאישור משכנתא, מומלץ לקבל ייעוץ וליווי מאיש מקצוע. צחי גרוסמן הוא יועץ משכנתאות מנוסה ויעמוד לצדכם בכל שלב, החל מהגשת הניירת הראשנית לקבלת אישור עקרוני למשכנתא, דרך החלטה על ההלוואה המתאימה לכם ועד לחתימה עצמה. נשמח לעמוד לרשותכם טלפונית או דרך האתר כדי לספק ייעוץ על נטילת משכנתאות.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים