יועץ משכנתאות פרטי

חישוב משכנתא בריבית קבועה


לכל מי שעומד לקחת משכנתא בגובה כמעט מלא מהגובה שמותר לו לפי חוק, מחכים כמה מסלולים שהם כמו מסלולי מכשולים ממש, מבחינת הבנת השיטה וחישוב ההחזרים והסכומים להחזר. בין המסלולים הרבים לבין לוחות סילוקין מחכה לכם גם מסלול החזרת משכנתא בריבית קבועה. אותו מסלול זה מועדף לפעמים על רבים משום שהריבית בו קבועה באופן בסיסי, ולכן החישובים של ההחזרים הרבה יותר קלים ואינם נתונים לשינויים ולהשלכות של שינויי מדד משולבים עם ריבית עם השנים. היא משתנה אמנם בגלל חישובי מדד משתנים כי היא בכל זאת צמודה למדד המחירים, אם היא בריבית קבועה אבל צמודה למדד.אם היא לא צמודה אלא קבועה לחלוטין גם במדד וגם בריבית היא מחושבת מראש בקלות יותר, אבל יש לדעת שהיא גם תעלה לכם יותר בגלל חישוב של הבנק שמפצה את עצמו על התנודות הצפויות שיכול היה להרוויח מהן.

מה כוללת משכנתא בריבית קבועה?

הקרן של המשכנתא אינה משתנה, כמובן, וזהו הסכום הבסיסי שעליו מוסיפים את כל השאר. כשהקרן צמודה למדד המחירים לצרכן היא משתנה מדי שנה בהתאם למרות שהעלייה המתונה של המדד ואפילו הירידה שלו לפעמים אינה מסכנת את המשכנתא ואינה חושפת אתכם לתנודות מטלטלות מדי. ועדיין, יש לקחת בחשבון את החישוב של עד 2.5% לשנה בקצב הנוכחי.האינפלציה בישראל די נתונה בשליטה ואנחנו מקווים שזה יישאר כך, אבל זה תלוי במדיניות משרד האוצר ובשליטה מלאה במשק. מכיוון שהמדדים כמעט שאינם זזים החישוב הבסיסי של המשכנתא גבוה יותר לפיצוי הבנק, כך שהוא יקר יורת ממסלולים אחרים. מכיוון שבנק ישראל מחייב אנשים להגן על עצמם ולקחת לפחות שני שלישים של משכנתא בריבית קבועה זה אמנם מייקר את המשכנתא אבל מגן עליכם מתנודות חריפות שאי אפשר לצפות בכל זאת. אחרי הכל, משכנתא היא עניין לעשרות שנים והכל יכול לקרות.

צחי גרוסמן יועץ משכנתא – צרו קשר עוד היום! 03-5017237

מה עוד צריך לדעת על משכנתא בריבית קבועה?

  • כל פירעון מוקדם מחייב תשלום עמלת פירעון מוקדם. מה שקוראים – קנס. העמלה היא ההפרש שבין הריבית שבה לקחתם את המשכנתא לבין הריבית במשק.
  • לוחות הסילוקים שלפיהם מחשבים את ההחזרים ויכולים להיות במסלול הריבית הקבועה: שפיצר, קרן שווה, גרייס חלקי,גרייס מלא, הלוואת בלון. נשמע לכם כמו סינית? לימודי משכנתא או קורס שוק ההון יכולים לעזור בזה.
  • הריבית קבועה לכל המסלול ובכך אתם יכולים להיות רגועים. מצד שני, הריבית גבוהה יותר ממסלולים אחרים בדיוק בגלל זה.

למה בכל זאת לקחת משכנתא בריבית קבועה?

ראשית, משום שמחייבים אתכם וזה בכל זאת נותן לכם בסיס לחישוב שהוא יחסית קבוע וידוע מראש. שנית, משום שאם אתם בעלי מסלול חיים מוגדר זה מכניס אתכם לתלם של חישובי משכנתא שאפשר לחיות אתם וליהנות מהם בכל זאת מבלי לחשוש מתנודות פראיות במדד. האינפלציה לא משפיעה עליכם כמעט ואתם יכולים ליהנות מקביעות מסוימת בהחזרים.

כדאי לבדוק:

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים