יועץ משכנתאות פרטי

חישוב משכנתא בריבית קבועה


לכל מי שעומד לקחת משכנתא בגובה כמעט מלא מהגובה שמותר לו לפי חוק, מחכים כמה מסלולים שהם כמו מסלולי מכשולים ממש, מבחינת הבנת השיטה וחישוב ההחזרים והסכומים להחזר. בין המסלולים הרבים לבין לוחות סילוקין מחכה לכם גם מסלול החזרת משכנתא בריבית קבועה. אותו מסלול זה מועדף לפעמים על רבים משום שהריבית בו קבועה באופן בסיסי, ולכן החישובים של ההחזרים הרבה יותר קלים ואינם נתונים לשינויים ולהשלכות של שינויי מדד משולבים עם ריבית עם השנים. היא משתנה אמנם בגלל חישובי מדד משתנים כי היא בכל זאת צמודה למדד המחירים, אם היא בריבית קבועה אבל צמודה למדד.אם היא לא צמודה אלא קבועה לחלוטין גם במדד וגם בריבית היא מחושבת מראש בקלות יותר, אבל יש לדעת שהיא גם תעלה לכם יותר בגלל חישוב של הבנק שמפצה את עצמו על התנודות הצפויות שיכול היה להרוויח מהן.

מה כוללת משכנתא בריבית קבועה?

הקרן של המשכנתא אינה משתנה, כמובן, וזהו הסכום הבסיסי שעליו מוסיפים את כל השאר. כשהקרן צמודה למדד המחירים לצרכן היא משתנה מדי שנה בהתאם למרות שהעלייה המתונה של המדד ואפילו הירידה שלו לפעמים אינה מסכנת את המשכנתא ואינה חושפת אתכם לתנודות מטלטלות מדי. ועדיין, יש לקחת בחשבון את החישוב של עד 2.5% לשנה בקצב הנוכחי.האינפלציה בישראל די נתונה בשליטה ואנחנו מקווים שזה יישאר כך, אבל זה תלוי במדיניות משרד האוצר ובשליטה מלאה במשק. מכיוון שהמדדים כמעט שאינם זזים החישוב הבסיסי של המשכנתא גבוה יותר לפיצוי הבנק, כך שהוא יקר יורת ממסלולים אחרים. מכיוון שבנק ישראל מחייב אנשים להגן על עצמם ולקחת לפחות שני שלישים של משכנתא בריבית קבועה זה אמנם מייקר את המשכנתא אבל מגן עליכם מתנודות חריפות שאי אפשר לצפות בכל זאת. אחרי הכל, משכנתא היא עניין לעשרות שנים והכל יכול לקרות.

צחי גרוסמן יועץ משכנתא – צרו קשר עוד היום! 03-5017237

מה עוד צריך לדעת על משכנתא בריבית קבועה?

  • כל פירעון מוקדם מחייב תשלום עמלת פירעון מוקדם. מה שקוראים – קנס. העמלה היא ההפרש שבין הריבית שבה לקחתם את המשכנתא לבין הריבית במשק.
  • לוחות הסילוקים שלפיהם מחשבים את ההחזרים ויכולים להיות במסלול הריבית הקבועה: שפיצר, קרן שווה, גרייס חלקי,גרייס מלא, הלוואת בלון. נשמע לכם כמו סינית? לימודי משכנתא או קורס שוק ההון יכולים לעזור בזה.
  • הריבית קבועה לכל המסלול ובכך אתם יכולים להיות רגועים. מצד שני, הריבית גבוהה יותר ממסלולים אחרים בדיוק בגלל זה.

למה בכל זאת לקחת משכנתא בריבית קבועה?

ראשית, משום שמחייבים אתכם וזה בכל זאת נותן לכם בסיס לחישוב שהוא יחסית קבוע וידוע מראש. שנית, משום שאם אתם בעלי מסלול חיים מוגדר זה מכניס אתכם לתלם של חישובי משכנתא שאפשר לחיות אתם וליהנות מהם בכל זאת מבלי לחשוש מתנודות פראיות במדד. האינפלציה לא משפיעה עליכם כמעט ואתם יכולים ליהנות מקביעות מסוימת בהחזרים.

כדאי לבדוק:

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים

תותח אמיתי!!תודה רבה לצחי, סיוון ובתאל,על עבודה מקצועית, מהירה, אכפתיתעל הכנות והיושר.לא מעגלים פינות ומשקיעים בלקוח מתחילת התהליך ועד סופו!משכנתא זהו הליך מסובך עם צורך להבין הרבה משתנים הקשורים לריביות, גובה המשכנתא, החזר חודשי, הליך מול הבנק וכו'.צחי מבהיר את הכל (ומעבר), מדבר בגובה העיניים, מסביר הכל כמו שצריך, ותמיד קשוב ועונה לשאלות, עד שהכל אכן מובן. ובסוף, הוא חוסך המון כסף לאורך כל חיי המשכנתא, והולך עד הסוף עם הלקוח מול הבנק!יישר כוח!! ממליץ מאוד!!
chen rosin
chen rosin
07:08 24 Feb 20
המלצה חמה על צחי גרוסמן!אדם מקצועי ביותר בתחום המשכנתאות.נתן את הנשמה, השקיע רבות והגיע לתוצאות נהדרות עבורנו.גם עוזרתו סיוון הייתה תמיד זמינה עבורנו, בצורה הכי טובה ונעימה שאפשר .לא היינו צריכים לעשות כלום. קיבלנו מצחי מענה וטיפול בכל מה שהיה צריך - והכל בצורה הכי טובה שאפשר לבקש.נשאר לנו רק להגיד המון תודה.משפחת ביילין
Luba Beilin
Luba Beilin
09:00 26 Jan 20
את צחי הכרתי לפני כשנתיים וחצי לאחר רכישת קרקע לבנייה ולקראת תוכנית שאפתנית לתחילת בנייה. הייתי בטוח כי לפנינו דרך ללא מוצא בשל מורכבות תיק המשכנתא הנדרש, אך צחי הבטיח כי יעשה כל מאמץ, וקיים. רץ, שכנע ועמל בין כל הגורמים הרלוונטיים, לא ויתר ובסוף מאמציו נשאו פרי. גם כאשר במהלך הבנייה, עלה חשש שנאלץ לוותר על רבים מהמתוכנן בשל חריגות תקציב, חזרתי לצחי, עם בקשה מורכבת לא פחות. לא היה לי איך להתאכזב, אלא רק להיות מופתע עוד יותר מהדביקות והנכונות של צחי לעזור. ולהצליח. אין לי אוצר מילים מספק על-מנת להודות לצחי. מבלי להתמעמע: פנייה לשירותיו של צחי היא ההחלטה הנכונה שלכם. ללא כל ספק, שיקול או טענה. מומלץ בחום!
Marat Gartsman
Marat Gartsman
08:47 26 Jan 20
קיבלנו מצחי והצוות המצויין שלו שירות ליווי לקיחת משכנתא. מאוד התרשמנו מהמקצועיות, ההבנה וההתחשבות ברצונות והצרכים שלנו כלקוחות בתהליך בניית המשכנתא. בנוסף, ניהלו לנו אחלה מלחמת מחירים בין הבנקים ולא עצרו עד שהגענו להצעה הטובה ביותר. ממליץ בחום!!
מיכאל וינר
מיכאל וינר
11:10 24 Dec 19
במהלך השנתיים האחרונות עברנו עם צחי תהליך של לקיחת משכנתא ובנייה של בית.התלבטנו האם לקחת יועץ משכנתאות, חשבנו לעצמינו מחשבות כאלה ואחרות: -לכאורה כל המידע נמצא ברשת, אולי אם נתאמץ קצת ללמוד את הנושא, נוכל לקבל החלטות מושכלות בעצמינו ולחסוך את התשלום ליועץ.- מה יועץ משכנתאות יוכל לחדש לנו? - תהליך הרכישה והבניה כולל כל כך הרבה התעסקות עם ספקים ואנשי מקצוע, למה לצרף עוד מישהו לרשימה המתארכת ממילא...ועוד מחשבות כאלה ואחרות.אך, מתוך הבנה שתהליך כזה עשוי לחסוך לנו כספים רבים, ואין לנו כלים ללמוד את השטח לעומק מכל צדדיו החלטנו לפנות לצחי.צחי הפליא בידיעותיו לעומק של כל התחום. יש לו רמת שירות גבוהה ואכפתיות ללקוחות. הוא זמין לכל שאלה, פנוי לכל אי הבנה, משיב בסבלנות ומתוך הכרות רבת שנים עם תחום המשכנתאות בארץ.הוא מגיע פיזית לפגישות עם הבנק, ועוזר כדי לקבל משכנתא בתנאים הטובים ביותר.בפועל ההשקעה הזו, חוסכת כספים רבים!אנחנו ממליצים מאוד להעזר בשרותיו! בהצלחה ברכישה, בבניה ובכל מה שתעשו בדרך..
Zvi Noy
Zvi Noy
10:26 11 Dec 19
זכיתי ליהנות משירותיו של צחי גרוסמן והרגשתי צורך עז לשתף את החוויה- אתחיל בזה שהוא אדם מאוד נעים עם יחסי אנוש מצוינים! שזה בעיניי הדבר הראשון שחשוב. כי אם מרגישים נוח מול אותו אדם מקצועי כבר הכל מתחיל ברגל ימין. מלבד כלים ניהוליים ופיננסים אשר הביא עימו למפגש איתנו, צחי ליווה אותנו בכל שלב ובכל רגע. תמיד היה זמין לשאלות או תהיות. השתתף בכל השלבים - ולא עזב ידינו לרגע. בימים קשים שהיינו לחוצים בטירוף לפני החלטות גורליות עבורנו, הקול שלו (אמיתי לגמרי...) היה מיד מרגיע אותנו. טון הדיבור שלו, הביטחון שלו הידע והניסיון גרמו לנו להישאר במקום ולהרגיש שאנו במקום מבטחים. מה גם שביום יום אנחנו עובדים סביב השעון ולא מצליחים לזכור מה צריך לעשות ואיך. צחי ליווה אותנו בצורה כל כך מסודרת, רצופה ואכפתית שגרמה לכל החוויה להיות די נהדרת ופחות מתישה.. לסיכום- צחי- השארת לנו טעם לעוד.... מומלץ ביותר!
רלי יושעי
רלי יושעי
08:35 24 Nov 19