יועץ משכנתאות פרטי

שיטות שונות להחזר המשכנתא


שיטות שונות להחזר המשכנתא

לוח הסילוקין של המשכנתא זה למעשה הפירוט של פריסת כל התשלומים עבור המשכנתא שרוב הזוגות לוקחים מהבנק כדי לקנות דירה, ובישראל יש שיטות שונות לעשות את הפריסה הזאת. החזר משכנתא זה דבר שצריך לתכנן מראש ולחשוב איך רוצים ואיך אפשר לעשות אותו, ולמעשה יש שלוש שיטות נפוצות בישראל, והן: שפיצר, קרן שווה ובוליט. לכל אחד מאיתנו יכולה להיות שיטת החזר אחרת שיכולה להיות נוחה לו ביותר, ומעבר לכך שאתם יכולים להתייעץ עם גרוסמן יעוץ פיננסי כדי לבחור את המסלול הטוב לכם ביותר, אתם גם מוזמנים לקרוא וללמוד מעט על כל אחד מהמסלולים. השיטה הנפוצה ביותר שקיימת בישראל זו שיטת לוח שפיצר, ולמעשה היא כוללת בערך 95% ממשכנתאות שניתנות על ידי הבנקים השונים בארץ. לוח שפיצר למעשה מאפשר לחלק את המשכנתא למספר תשלומים שווים שמוגדר כבר בתחילת התהליך. ההחזר החודשי כולל מצד אחד תשלום על חשבון הקרן ומצד שני תשלום על הריבית. עם הזמן שחולף ועם התשלומים שמתבצעים על משכנתא שנלקחה למעשה ההרכב של חשבון הקרן גדל והמרכיב של הריבית קטן. חשוב לזכור שברוב מסלולי המשכנתא ההחזרים החודשיים יכולים להשתנות לא מעט, וזאת כיוון שהם צמודים למדד, למטבעות חוץ וכדומה.

אופציית קרן שווה

האפשרות השנייה של החזר משכנתא שאותה מציין בפנינו גרוסמן יעוץ פיננסי היא האפשרות של החזר על פי שיטת קרן שווה. במקרה זה מדובר על תשלומים שלמעשה מבוססים על תשלום זהה על חשבון הקרן לכל אורך תקופת החזרי ההלוואה. בשיטה הזאת תשלום הריבית למעשה מחושב על פי יתרן הקרן הבלתי מסולקת ובפועל תשלומי המשכנתא ההתחלתיים גבוהים לעומת שיטת שפיצר אך הם בהחלט הולכים ויורדים ככל שחולף הזמן וככל שמתבצעים עוד ועוד תשלומים.

אופציית בוליט

על פי השיטה הזאת מה שמשלמים הלווים הוא לא תשלום על חשבון הקרן אלא תשלום על חשבון הריבית. כך למעשה השיטה הזאת מאפשרת החזרים חודשיים שהם יחסית נמוכים, דבר שהופך את כל ההתנהלות עם המשכנתא להרבה יותר נוחה. על פי השיטה הזאת הלקוח יצטרך לשלם את מלא חוב המשכנתא בתום תקופת ההלוואה, וחשוב לזכור שקרן ההלוואה יכולה לגדול בלא מעט אחוזים במהלך תקופת ההלוואה כולה. הגורמים שיכולים להשפיע על גובהה יכולים להיות מדד המחירים לצרכן, שינויים במטבעות חוץ וכדומה, ואין ספק שבסופו של דבר זה עלול להיות מורגש בסכום שאותו מחזירים לבנק.

לקחת ייעוץ מקצועי

גרוסמן יעוץ פיננסי ממליץ לכם לא לקחת משכנתא לפני שאתם בודקים מה גובה הסכום שלו אתם זקוקים, מהם התנאים שתוכלו לקבל בבנקים השונים ובעיקר, איך תוכלו להחזיר את הסכום. ייעוץ משכנתאות זה אומנם שירות שעולה כסף, אך בסופו של דבר השירות הזה יכול לחסוך לא מעט כספים בעתיד, ולכן ניתן לראות יותר ויותר אנשים שפונים לקבלת שירות אצל יועץ משכנתאות כזה או אחר. חשוב לזכור שהבנק בדרך כלל יעמיד לרשותכם יועץ משכנתאות עם אינטרס ברור, כך שבדרך כלל עדיף לפנות אל גורם חיצוני שיוכל לפרוס בפניכם תמונה קצת יותר מלאה וקצת יותר אמינה לעומת מה שקורה בבנק אחד פרטי.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים

תותח אמיתי!!תודה רבה לצחי, סיוון ובתאל,על עבודה מקצועית, מהירה, אכפתיתעל הכנות והיושר.לא מעגלים פינות ומשקיעים בלקוח מתחילת התהליך ועד סופו!משכנתא זהו הליך מסובך עם צורך להבין הרבה משתנים הקשורים לריביות, גובה המשכנתא, החזר חודשי, הליך מול הבנק וכו'.צחי מבהיר את הכל (ומעבר), מדבר בגובה העיניים, מסביר הכל כמו שצריך, ותמיד קשוב ועונה לשאלות, עד שהכל אכן מובן. ובסוף, הוא חוסך המון כסף לאורך כל חיי המשכנתא, והולך עד הסוף עם הלקוח מול הבנק!יישר כוח!! ממליץ מאוד!!
chen rosin
chen rosin
07:08 24 Feb 20
המלצה חמה על צחי גרוסמן!אדם מקצועי ביותר בתחום המשכנתאות.נתן את הנשמה, השקיע רבות והגיע לתוצאות נהדרות עבורנו.גם עוזרתו סיוון הייתה תמיד זמינה עבורנו, בצורה הכי טובה ונעימה שאפשר .לא היינו צריכים לעשות כלום. קיבלנו מצחי מענה וטיפול בכל מה שהיה צריך - והכל בצורה הכי טובה שאפשר לבקש.נשאר לנו רק להגיד המון תודה.משפחת ביילין
Luba Beilin
Luba Beilin
09:00 26 Jan 20
את צחי הכרתי לפני כשנתיים וחצי לאחר רכישת קרקע לבנייה ולקראת תוכנית שאפתנית לתחילת בנייה. הייתי בטוח כי לפנינו דרך ללא מוצא בשל מורכבות תיק המשכנתא הנדרש, אך צחי הבטיח כי יעשה כל מאמץ, וקיים. רץ, שכנע ועמל בין כל הגורמים הרלוונטיים, לא ויתר ובסוף מאמציו נשאו פרי. גם כאשר במהלך הבנייה, עלה חשש שנאלץ לוותר על רבים מהמתוכנן בשל חריגות תקציב, חזרתי לצחי, עם בקשה מורכבת לא פחות. לא היה לי איך להתאכזב, אלא רק להיות מופתע עוד יותר מהדביקות והנכונות של צחי לעזור. ולהצליח. אין לי אוצר מילים מספק על-מנת להודות לצחי. מבלי להתמעמע: פנייה לשירותיו של צחי היא ההחלטה הנכונה שלכם. ללא כל ספק, שיקול או טענה. מומלץ בחום!
Marat Gartsman
Marat Gartsman
08:47 26 Jan 20
קיבלנו מצחי והצוות המצויין שלו שירות ליווי לקיחת משכנתא. מאוד התרשמנו מהמקצועיות, ההבנה וההתחשבות ברצונות והצרכים שלנו כלקוחות בתהליך בניית המשכנתא. בנוסף, ניהלו לנו אחלה מלחמת מחירים בין הבנקים ולא עצרו עד שהגענו להצעה הטובה ביותר. ממליץ בחום!!
מיכאל וינר
מיכאל וינר
11:10 24 Dec 19
במהלך השנתיים האחרונות עברנו עם צחי תהליך של לקיחת משכנתא ובנייה של בית.התלבטנו האם לקחת יועץ משכנתאות, חשבנו לעצמינו מחשבות כאלה ואחרות: -לכאורה כל המידע נמצא ברשת, אולי אם נתאמץ קצת ללמוד את הנושא, נוכל לקבל החלטות מושכלות בעצמינו ולחסוך את התשלום ליועץ.- מה יועץ משכנתאות יוכל לחדש לנו? - תהליך הרכישה והבניה כולל כל כך הרבה התעסקות עם ספקים ואנשי מקצוע, למה לצרף עוד מישהו לרשימה המתארכת ממילא...ועוד מחשבות כאלה ואחרות.אך, מתוך הבנה שתהליך כזה עשוי לחסוך לנו כספים רבים, ואין לנו כלים ללמוד את השטח לעומק מכל צדדיו החלטנו לפנות לצחי.צחי הפליא בידיעותיו לעומק של כל התחום. יש לו רמת שירות גבוהה ואכפתיות ללקוחות. הוא זמין לכל שאלה, פנוי לכל אי הבנה, משיב בסבלנות ומתוך הכרות רבת שנים עם תחום המשכנתאות בארץ.הוא מגיע פיזית לפגישות עם הבנק, ועוזר כדי לקבל משכנתא בתנאים הטובים ביותר.בפועל ההשקעה הזו, חוסכת כספים רבים!אנחנו ממליצים מאוד להעזר בשרותיו! בהצלחה ברכישה, בבניה ובכל מה שתעשו בדרך..
Zvi Noy
Zvi Noy
10:26 11 Dec 19
זכיתי ליהנות משירותיו של צחי גרוסמן והרגשתי צורך עז לשתף את החוויה- אתחיל בזה שהוא אדם מאוד נעים עם יחסי אנוש מצוינים! שזה בעיניי הדבר הראשון שחשוב. כי אם מרגישים נוח מול אותו אדם מקצועי כבר הכל מתחיל ברגל ימין. מלבד כלים ניהוליים ופיננסים אשר הביא עימו למפגש איתנו, צחי ליווה אותנו בכל שלב ובכל רגע. תמיד היה זמין לשאלות או תהיות. השתתף בכל השלבים - ולא עזב ידינו לרגע. בימים קשים שהיינו לחוצים בטירוף לפני החלטות גורליות עבורנו, הקול שלו (אמיתי לגמרי...) היה מיד מרגיע אותנו. טון הדיבור שלו, הביטחון שלו הידע והניסיון גרמו לנו להישאר במקום ולהרגיש שאנו במקום מבטחים. מה גם שביום יום אנחנו עובדים סביב השעון ולא מצליחים לזכור מה צריך לעשות ואיך. צחי ליווה אותנו בצורה כל כך מסודרת, רצופה ואכפתית שגרמה לכל החוויה להיות די נהדרת ופחות מתישה.. לסיכום- צחי- השארת לנו טעם לעוד.... מומלץ ביותר!
רלי יושעי
רלי יושעי
08:35 24 Nov 19