יועץ משכנתאות פרטי

מיחזור ביטוח משכנתא: שבעה דברים שצריך לדעת


לקיחת משכנתא היא פעולה שכרוכה בכסף רב ובהתחייבות לזמן ארוך, אולם לעיתים יש אפשרות לבצע תהליך של מיחזור משכנתא על מנת לחסוך בעלויות או לשפר את תנאי ההחזר. זהו תהליך מקובל מאוד, שבפועל מתרחש באמצעות לקיחת משכנתא חדשה בתנאים טובים יותר ושימוש בה על מנת לכסות את המשכנתא הקודמת.

עיקרון דומה אפשר לבצע לגבי הביטוחים הנלווים למשכנתא עצמה, דהיינו לביטוח החיים וביטוח המבנה שהלווה מחוייב לעשות על מנת שהמשכנתא תאושר לו. תהליך זה, המכונה מיחזור ביטוח משכנתא, מתבצע באמצעות בדיקה תקופתית פשוטה יחסית שבה נבחנות העלויות השונות של הביטוחים – ואם יש אפשרות להוזיל אותן, אזי מדובר בתהליך פשוט ומהיר.

מה צריך לדעת או לעשות בעת מיחזור ביטוח המשכנתא?

  1. חשוב מאוד להתייחס לנושא של ביטוח משכנתא בכובד ראש, לא להשאיר את הנושא לרגע האחרון אלא לבצע סקר שוק מקצועי ומעמיק בין כמה שיותר חברות ביטוח עד בטרם נחתם הסכם המשכנתא עצמו.
  2. ניתן להיעזר בשירותיו של צחי גרוסמן יועץ משכנתאות על מנת לבחון את הצעות הביטוח, אולם יש לוודא שאותו יועץ אכן נמצא בצד שלכם. כך למשל אם תבחרו להיעזר ביועץ משכנתאות מטעם הבנק, אסור לשכוח שבסופו של דבר הוא עובד עבור הבנק, ולכן לא בהכרח הפוליסה הבנקאית שהוא מציע היא אכן הכדאית ביותר עבור הלווה.
  3. ביטוח משכנתא מתומחר על ידי חברות הביטוח על פי שיקולים מגוונים, אבל כולם נכונים לנקודת זמן ספציפית והיא ההווה. המשמעות היא שגם אם לקוח מסוים רכש ביטוח משכנתא היום בתנאים האופטימליים ביותר עבורו, הרי שבעוד מספר שנים יתכן שהמצב יהיה שונה – או מצבו האישי של הלווה עצמו או מצב השוק – ואז ניתן יהיה למצוא הלוואה בתנאים אטרקטיביים יותר.
  4. רוב חברות הביטוח מציעות ללקוחותיהן הנחות משמעותיות בשנים הראשונות, שלאחריהן המחיר עולה. יש לקוחות שבוחרים לנצל את המצב הזה לטובתם, וברגע שההנחה מסתיימת מחפשים חברות ביטוח אחרות על מנת ליהנות שוב מהנחה דומה עבור השנים הראשונות. זה אפשרי, הגיוני ונכון מבחינה צרכנית, אבל חשוב לזכור לבצע את התהליך הזה מדי שנה או שנתיים ולא לשכוח.
  5. חשוב מאוד למלא הצהרת בריאות מדויקת, לטוב ולרע. אם בשנים שחלפו מאז הפעם האחרונה בה מחזרתם את ביטוח המשכנתא חלה הידרדרות או הטבה במצבכם הבריאותי (למשל אם חליתם במחלה קשה או לחלופין נגמלתם מעישון), חשוב לדווח על כך לחברת הביטוח במהלך המיחזור על מנת לוודא שאתם מכוסים מבחינה ביטוחית.
  6. מאותה סיבה שימו לב גם שלא לבטל את הפוליסה הקודמת עד להנפקתה של הפוליסה החדשה.
  7. למי יש כוח עכשיו להתחיל למחזר את הביטוח? דעו שברוב המקרים מדובר בתהליך של כמה שעות בלבד, שבסופו של דבר תשלמו פחות מדי חודש למשך מספר שנים. במילים אחרות, עדיף לעשות מאמץ קטן כדי ליהנות ממנו לזמן רב.
לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים