יועץ משכנתאות פרטי

עמלת פירעון מוקדם


במדינה כמו שלנו, לקיחת משכנתא זה הוא צעד נורמאלי לחלוטין, לאור גובה העלות של הדירות אשר לא מאפשר לאנשים המשתייכים למעמד הביניים, לרכוש ללא הלוואה. סביב המשכנתא יש מושגים רבים שברוב הזמן רובינו לא מבינים, לדוגמא עמלת פירעון מוקדם. בלקיחת משכנתא מהבנק, הוא מתחייב לריבית מסוימת למספר שנים, כך שהריבית נשמרת באופן קבוע באותו סכום. כאשר הלווה רוצה לעשות מחזור משכנתא, כלומר לסלק את המשכנתא הנוכחית ולחתום על אחת אחרת, עם תנאים שונים עם יתרונות יותר גדולים. על כך, הבנק יכול לחייב את הלווה עמלת פירעון מוקדם על ידי חישוב של השוואת ריביות, באמצעות הריבית שהייתה לנו במשכנתא הקודמת מול הריבית הממוצעת לתקופה שנשארה. לדוגמא ריבית שנלקחה למשך 20 שנה ב-3% ריבית, הלווה רוצה להחזיר את ההלוואה אחרי חמש שנים. הבנק יבדוק את הריבית הממוצעת ל-15 שנים ובמידה והריבית נמוכה מהריבית שלקחנו, הבנק יחייב בעמלת פירעון מוקדם, אך אם הריבית גבוהה יותר הוא לא יחייב.

שינוי בחישוב עמלת פירעון

כיום ניתן לבשר כי הבנק משנה את הדרך בה פעל עד היום, כעת הוא יעשה השוואה בין הריבית הממוצעת מהיום בו נלקחה ההלוואה, לבין הריבית הממוצעת במשק לתקופת ההלוואה שנשארה. כלומר, במידה ונלקחה הלוואה ל-20 שנה בריבית 3%, אך למעשה בפועל הריבית הייתה 2.5%, הלווה לא יחויב בהפרש בניהם אלא בין ההפרש הריבית הממוצעת שהייתה באותו זמן לבין הריבית העכשווית. למעשה, במידה והלווה לקח ריבית נמוכה במשכנתא הקודמת וכעת הריבית גבוהה יותר, עם השינוי החדש הוא יאלץ לשלם קנס גדול יותר. אך הבנק בא לקראתנו בעניין זה ומאפשר ללווה לבחור את הדרך בה יחייב אותנו על ההפרש, אם דרך האופציה הישנה או דרך האופציה הנוכחית.

למי זה עוזר?

אין ספק כי מדובר באופציה בעלת יתרונות רבים שעוזרת ללווים שקיבלו ריביות גבוהות מאחר והיו בעלי סיכון, לווים שלקחו הלוואה לכל מטרה, לווים שקיבלו ריביות גבוהות מהממוצע כי לא ידעו כיצד לנהל משא ומתן עם הבנק וכדומה. כעת, כשהלווה רוצה להחזיר את ההלוואה, הוא בעל הכוח על כן עליו לקבל את ההפרש בין העמלות. בכל מקרה ריביות עבור משכנתא זה נושא מרגיז וכל שינוי לטובת הלווה הוא שינוי מבורך שחשוב לדעת עליו, בכדי לפעול בהתאם. לפני לקיחת משכנתא התייעצו עם מומחה בתחום, אל תהיו פזיזים ואל תקפצו על “מציאות”. משכנתא היא חלק משמעותי מהחיים של כולנו, אז לפחות שתביא עמה גם יתרונות חיוביים מידי פעם.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים