יועץ משכנתאות פרטי

תנאים לקבלת משכנתא


לכל בנק למשכנתאות יש מדיניות מעט שונה בנוגע לאישור הלוואה לדיור, עם זאת ישנם תנאים בסיסיים,

המשותפים לכל הבנקים, בהם הלווה נדרש לעמוד. חשוב לזכור כי שוק המשכנתאות נמצא תחת פיקוח הדוק של בנק ישראל,

לכן הבנקים המסחריים המתמחים במתן משכנתאות נדרשים אף הם לעמוד בכללים, בחוקי המדינה ובהגבלות של בנק ישראל.

משכנתא לכל דורש- האמנם?

בעקרון, כל תושב ישראלי רשאי לקחת משכנתא מאחד הבנקים למשכנתאות,

כל עוד הלווה הוא אדם בוגר העומד בדרישות הון עצמי לרכישת הדירה ומסוגל לעמוד בתשלומי ההחזר החודשיים של המשכנתא.

יש לזכור כי משכנתא לוקחים לרוב עם סכום גבוה ועל הלווה להתחייב לתקופה ארוכה, עד 30 שנה,

לכן הבנקים נדרשים לזהירות וחייבים לבחון בקפידה כל בקשה למשכנתא לפני אישורה.

הבנק לא מעוניין להפסיד כסף ולקחת סיכונים מיותרים, לכן יועץ המשכנתאות מבצע בדיקות כמו מצב תעסוקתי של הלווה,

רמת ההכנסה שלו, בדיקת הון עצמי מינימלי לרכישת הנכס וכדומה.

מעבר לכך, הבנקים מעמידים תנאי בלתי יעבור לקבלת משכנתא והוא רכישת ביטוח משכנתא.

ביטוח זה מורכב משני ביטוחים עיקריים- ביטוח מבנה וביטוח חיים. כך, במקרה של מוות בטרם עת של הלווה חברת הביטוח

נדרשת לשלם את יתרת המשכנתא והבנק מבטיח את כספו בעוד בני המשפחה לא נאלצים להתמודד עם עול כלכלי כבד העלול לגרום להם לאבד את קורת הגג שלהם.

תנאים בסיסיים לקבלת ההלוואה

כאמור, כל לווה נדרש להציג בפני הבנק את יכולתו לעמוד בתשלומי ההחזר החודשיים,

כדאי לדעת כי הבנקים מחשבים את יכולת ההחזר באופן שונה, לכן יתכן מצב בו בנק אחד מסרב לתת לך משכנתא בעוד בנק אחר מאשר את ההלוואה.

כמו כן, עליך להוכיח הון אישי מינימלי אשר נדרש לרכישת הנכס, יש לזכור כי בנק ישראל מגביל את הבנקים למשכנתאות לתת הלוואות לדיור עד לגובה של 75% מערך הנכס שברצונך לרכוש,

אך לרוב תוכל לקבל עד 70% משווי הדירה, ואת היתרה עליך לגייס ממקורות הון עצמי.

לכן, כאשר אתה ניגש לבנק למשכנתאות עליך להציג בפני היועץ בבנק תלושי שכר של 3 חודשים אחרונים,

תדפיס עו”ש של שלושה חודשים לפחות, חסכונות, נכסים פיננסיים אחרים וכיוצא בזה.

ככל שתצליח לשכנע את הבנק ביכולת ההחזר שלך כך תוכל לקבל משכנתא גבוהה יותר בתנאים מועדפים.

לכן, רצוי לפנות ליועץ משכנתאות פרטי שמכיר את כל מסלולי המשכנתא בבנקים השונים וינהל מו”מ מולם על מנת להשיג עבורך את התנאים הטובים ביותר.

לייעוץ מקצועי השאר פרטים באתר ונחזור אליך בהקדם.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים

תותח אמיתי!!תודה רבה לצחי, סיוון ובתאל,על עבודה מקצועית, מהירה, אכפתיתעל הכנות והיושר.לא מעגלים פינות ומשקיעים בלקוח מתחילת התהליך ועד סופו!משכנתא זהו הליך מסובך עם צורך להבין הרבה משתנים הקשורים לריביות, גובה המשכנתא, החזר חודשי, הליך מול הבנק וכו'.צחי מבהיר את הכל (ומעבר), מדבר בגובה העיניים, מסביר הכל כמו שצריך, ותמיד קשוב ועונה לשאלות, עד שהכל אכן מובן. ובסוף, הוא חוסך המון כסף לאורך כל חיי המשכנתא, והולך עד הסוף עם הלקוח מול הבנק!יישר כוח!! ממליץ מאוד!!
chen rosin
chen rosin
07:08 24 Feb 20
המלצה חמה על צחי גרוסמן!אדם מקצועי ביותר בתחום המשכנתאות.נתן את הנשמה, השקיע רבות והגיע לתוצאות נהדרות עבורנו.גם עוזרתו סיוון הייתה תמיד זמינה עבורנו, בצורה הכי טובה ונעימה שאפשר .לא היינו צריכים לעשות כלום. קיבלנו מצחי מענה וטיפול בכל מה שהיה צריך - והכל בצורה הכי טובה שאפשר לבקש.נשאר לנו רק להגיד המון תודה.משפחת ביילין
Luba Beilin
Luba Beilin
09:00 26 Jan 20
את צחי הכרתי לפני כשנתיים וחצי לאחר רכישת קרקע לבנייה ולקראת תוכנית שאפתנית לתחילת בנייה. הייתי בטוח כי לפנינו דרך ללא מוצא בשל מורכבות תיק המשכנתא הנדרש, אך צחי הבטיח כי יעשה כל מאמץ, וקיים. רץ, שכנע ועמל בין כל הגורמים הרלוונטיים, לא ויתר ובסוף מאמציו נשאו פרי. גם כאשר במהלך הבנייה, עלה חשש שנאלץ לוותר על רבים מהמתוכנן בשל חריגות תקציב, חזרתי לצחי, עם בקשה מורכבת לא פחות. לא היה לי איך להתאכזב, אלא רק להיות מופתע עוד יותר מהדביקות והנכונות של צחי לעזור. ולהצליח. אין לי אוצר מילים מספק על-מנת להודות לצחי. מבלי להתמעמע: פנייה לשירותיו של צחי היא ההחלטה הנכונה שלכם. ללא כל ספק, שיקול או טענה. מומלץ בחום!
Marat Gartsman
Marat Gartsman
08:47 26 Jan 20
קיבלנו מצחי והצוות המצויין שלו שירות ליווי לקיחת משכנתא. מאוד התרשמנו מהמקצועיות, ההבנה וההתחשבות ברצונות והצרכים שלנו כלקוחות בתהליך בניית המשכנתא. בנוסף, ניהלו לנו אחלה מלחמת מחירים בין הבנקים ולא עצרו עד שהגענו להצעה הטובה ביותר. ממליץ בחום!!
מיכאל וינר
מיכאל וינר
11:10 24 Dec 19
במהלך השנתיים האחרונות עברנו עם צחי תהליך של לקיחת משכנתא ובנייה של בית.התלבטנו האם לקחת יועץ משכנתאות, חשבנו לעצמינו מחשבות כאלה ואחרות: -לכאורה כל המידע נמצא ברשת, אולי אם נתאמץ קצת ללמוד את הנושא, נוכל לקבל החלטות מושכלות בעצמינו ולחסוך את התשלום ליועץ.- מה יועץ משכנתאות יוכל לחדש לנו? - תהליך הרכישה והבניה כולל כל כך הרבה התעסקות עם ספקים ואנשי מקצוע, למה לצרף עוד מישהו לרשימה המתארכת ממילא...ועוד מחשבות כאלה ואחרות.אך, מתוך הבנה שתהליך כזה עשוי לחסוך לנו כספים רבים, ואין לנו כלים ללמוד את השטח לעומק מכל צדדיו החלטנו לפנות לצחי.צחי הפליא בידיעותיו לעומק של כל התחום. יש לו רמת שירות גבוהה ואכפתיות ללקוחות. הוא זמין לכל שאלה, פנוי לכל אי הבנה, משיב בסבלנות ומתוך הכרות רבת שנים עם תחום המשכנתאות בארץ.הוא מגיע פיזית לפגישות עם הבנק, ועוזר כדי לקבל משכנתא בתנאים הטובים ביותר.בפועל ההשקעה הזו, חוסכת כספים רבים!אנחנו ממליצים מאוד להעזר בשרותיו! בהצלחה ברכישה, בבניה ובכל מה שתעשו בדרך..
Zvi Noy
Zvi Noy
10:26 11 Dec 19
זכיתי ליהנות משירותיו של צחי גרוסמן והרגשתי צורך עז לשתף את החוויה- אתחיל בזה שהוא אדם מאוד נעים עם יחסי אנוש מצוינים! שזה בעיניי הדבר הראשון שחשוב. כי אם מרגישים נוח מול אותו אדם מקצועי כבר הכל מתחיל ברגל ימין. מלבד כלים ניהוליים ופיננסים אשר הביא עימו למפגש איתנו, צחי ליווה אותנו בכל שלב ובכל רגע. תמיד היה זמין לשאלות או תהיות. השתתף בכל השלבים - ולא עזב ידינו לרגע. בימים קשים שהיינו לחוצים בטירוף לפני החלטות גורליות עבורנו, הקול שלו (אמיתי לגמרי...) היה מיד מרגיע אותנו. טון הדיבור שלו, הביטחון שלו הידע והניסיון גרמו לנו להישאר במקום ולהרגיש שאנו במקום מבטחים. מה גם שביום יום אנחנו עובדים סביב השעון ולא מצליחים לזכור מה צריך לעשות ואיך. צחי ליווה אותנו בצורה כל כך מסודרת, רצופה ואכפתית שגרמה לכל החוויה להיות די נהדרת ופחות מתישה.. לסיכום- צחי- השארת לנו טעם לעוד.... מומלץ ביותר!
רלי יושעי
רלי יושעי
08:35 24 Nov 19