יועץ משכנתאות פרטי

מחזור משכנתא – זה משתלם !


משכנתא היא הלוואה ארוכת טווח שמלווה אותנו במשך שנים רבות, בהתאם להון העצמי עמו התחלנו ובהתאם לסכום אותו אנחנו צריכים לשלם. בחירת מסלול המשכנתא זו בחירה מאוד קשה, שמחייבת התייעצות עם אנשי מקצוע של גרוסמן ייעוץ פיננסי, מאחר שבחירה שגויה אחת עלולה לעלות לכם ביוקר. במידה ולקחתם הלוואת זכאות של המדינה ב- 4% ומעלה, במידה וערך המשכנתא שלכם לא עולה על 75% מערך הדירה או כל עוד יש לכם החזרים במשכנתא, אתם אכן זכאים למחזר משכנתא. מאחר שבשנים קודמות המדינה אפשרה לקחת הלוואות בריבית קבועה של 4%, כיום היא מציעה מחזור משכנתא בריבית נוחה יותר, במסלול הטוב ביותר.

מה עם הריבית?

לגבי הריבית, יש לשים לב לריביות המוצעות על ידי בנק ישראל, מאחר שאתם תקבלו את ההלוואה החדשה בריבית ממוצעת. שימו לב כי הריביות משתנות בכל חודש, לכן חשוב לעקוב אחרי הטבלה. ככל שתאריכו יותר את תקופת ההלוואה, כך הריבית תגדל, כלומר הלוואה לתקופה של 11 שנה תיצור ריבית של 2.22%, בעוד הלוואה לתקופה של 21 שנה תגדיל את הריבית ל- 2.92% וכך הלאה.

איך עושים את זה?

למחזר משכנתא ניתן מול הבנקים באמצעות פניה לסניף, דרך פקס, דואר או טלפון ולאחר הפנייה, במידה ואתם זכאים לשינוי, תקבלו מכתב מפורט והסבר על אופן ביצוע המחזור. אין ספק כי מדובר בצעד מאוד משמעותי, שברוב המקרים יחסוך לכם אלפי שקלים. עליכם לפתוח תיק בעלות של 120 שקלים בכדי לא לשלם עמלה על פירעון מוקדם, אך בכל מקרה גם לאחר תשלום זה, אתם תחסכו. שימו לב כי מרגע שעשיתם מחזור משכנתא, המשכנתא שלכם שייכת לבנק ובכל בעיה שתיווצר, האחריות שלהם לטפל בכך. כמו כן, במידה ותרצו למחזר שוב את אותה משכנתא, ייתכן כי תאלצו לשלם עמלת פירעון מוקדם. לידיעתכם, באפשרותכם לפנות לגוף פיננסי חיצוני ולברר מולו את הריביות, מאחר שאולי תוכלו למצוא מחזור נוח יותר עם ריביות נמוכות ממה שהבנק מציע.

חשוב לדעת!

במידה ורכשתם דירה מקבלן החל מה- 10/01/15 לא יהיה ניתן לחייב אתכם יותר מ- 5,000 ₪ פלוס מע”מ עבור עורך דין, כאשר בעבר כל מי שקנה דירה היה מחויב לשלם כ- 2% מעלות הדירה.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים