יועץ משכנתאות פרטי

זכאות משרד השיכון מחיר המשתלם לזוגות צעירים והכדאיות שבה


זכאות משרד השיכון והכדאיות שבה – מתוך קטגרויית מחיר ייעוץ משכנתא והיתרון בו

אתם זוג צעיר שרוצה לקנות דירה ואתם תוהים היום איך תוכלו לעשות את זה? אם כך, הדבר הראשון שכדאי לכם לדעת, זה שאתם לא לבד. כמעט כל זוג צעיר בישראל יעיד על עצמו שיש לו חלום לקנות דירה, וכמעט כל זוג יעיד על כך שאין לו מספיק כסף להגשמת החלום הזה, ולכן האופציה היא לקחת משכנתא מבנק כזה או אחר. חשוב לדעת שבישראל יש זכאות שניתנת על ידי משרד השיכון והיא מיועדת לזוגות צעירים שרוצים לקנות דירה, אך רגע לפני שאתם מתלהבים וחושבים שמצאתם פתרון, כדאי שתקראו את מה שיש למומחה גרוסמן יעוץ פיננסי לומר בנושא הזה. ההלוואה שעליה מדובר היא זכאות של משרד השיכון והיא מיועדת לזוגות צעירים שנשואים או לאנשים צעירים רווקים בני 30, והמטרה שלה היא לעודד אותם לקנות דירה. בפועל הזכאות הזאת עובדת על פי נקודות שמתורגמות לכספים, והדברים שקובעים כמה נקודות כל זוג יקבל הם: האם הזוג נשוי או לא, כמה שנים הוא נשוי, האם שניהם שרתו בצה”ל, האם יש להם ילדים והאם הם מגיעים ממשפחות מרובות נפשות. מדובר על הלוואת זכאות בתנאים של ריבית 4% והיא נלקחת על ידי הבנקים למשכנתאות. ישנם גם הטבות משכנתא לעולים חדשים אשר המדינה מעניקה לזכאי סל קליטה.

חוסר הרלוונטיות בימינו

זה אולי נשמע לכם טוב ויכול להיות שאתם כבר רוצים לדבר עם יועץ משכנתאות שיוכל לספר לכם לעומק גם על הזכאות הזאת, אך האמת היא שבפועל זה לא עובד כך. גרוסמן יעוץ פיננסי יוכל להראות לכם עד כמה הזכאות הזאת לא רלוונטית בימינו, כי למעשה הזכאות, שעומדת על ריבית של 4% צמוד למדד, גבוהה למעשה מריביות שנהוגות במסלולים זהים ללא זכאות אשר עומדות על 3% או פחות. מעבר לכך, יועצי משכנתאות שונים יודעים לספר שיש היום מסלולים עם אטרקטיביות יותר גדולה כמו הלוואת פריים לפירעון מוקדם וגם מסלול של ריבית קבועה שאינה צמודה למדד. לאורך שנים מדובר על חיסכון כלכלי רב, ולכן הזכאות כבר אינה רלוונטית, ולמעשה נכון לשנת 2013 רוב הזוגות לא באמת מממשים את האופציה הזאת. בנוסף לכל אלה כדאי לדעת שהבנקים בכל מקרה לא ייתנו מימון של למעלה מ75%, בין אם יש זכאות ובין אם לא, כך שהזכאות כלל אינה פותרת את הבעיה של ההון העצמי.

לקחת את המשכנתא הנכונה

חשוב לדעת שיש מקרים שבהם הזכאות עדיין יכולה להיות משתלמת, בין אם זה במקרים שבהם רוכשים דירה בפריפריה ובין אם זה במקרים שבהם הלקוחות הם בעלי הכנסה בינונית וזכאותם גבוהה ביותר. משכנתאות במדינת ישראל זה לא עניין של מה בכך, ורוב אנשים אינם יודעים כיצד להתנהל אל מול כל האופציות הקיימות. לכן פנייה אל גרוסמן יועץ משכנתאות ופיננסים זהו צעד חכם שיוכל לעזור גם לכם, שכן על ידי מחשבון משכנתא ועל ידי הבנה מעמיקה יותר בתחום של ריבית משכנתא וזכאות, תוכלו לדעת טוב יותר מהן האפשרויות האמיתיות שלכם. אומנם לקחת את ההלוואה לקניית הדירה שלכם זו התעסקות לא קטנה, אך בהחלט כדאי שתשקיעו בנושא הזה, כיוון שרק כך תדעו איזו הלוואה לקחת והאם הזכאות יכולה לסייע לכם או לא.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים