יועץ משכנתאות פרטי

מהי גרירת משכנתא – למי זה מתאים?


עולם המשכנתאות מביא עמו לא מעט ביטויים חדשים ומושגים אותם רוב האנשים אינם מכירים או מבינים לעומק. מיצוי מלא של הזכויות שלכם תוך בחירת המסלולים הטובים ביותר וניהול חכם של ההלוואה החשובה ביותר אותה תקבלו במהלך חייכם, דורשים מעורבות של יועץ משכנתא מנוסה המייצג אתכם ופועל לקידום האינטרסים האישיים שלכם.
חשוב להבין כי עולם המשכנתאות מביא עמו אפשרויות פעולה רבות, גם כאשר נראה כי תנאי ההלוואה אותם בחרתם ילוו אתכם במשך כל החיים, ייתכן כי בהמשך הדרך תרצו לבצע שינויים. גרירת משכנתא היא תהליך באמצעותו מוחלף הנכס המשועבד לבנק כנגד ההלוואה בנכס אחר, כך אפשר יהיה למעשה להעביר הלוואת משכנתא מנכס לנכס. פירוש הדבר הוא גרירת הלוואת משכנתא אותה קבלתם על עצמכם למטרת מימון רכישת דירה ראשונה אל דירה חדשה. בעל הנכס מוכר את הדירה הרשומה בהלוואת המשכנתא, רוכש דירה חדשה ומעביר את המשך תשלומי המשכנתא וחוזה השעבוד אל הדירה החדשה.

מתי ניתן לבצע גרירת משכנתא?

כמו כל צעד פיננסי אחר המערב הסכמים חדשים וסכומי כסף כה גבוהים מומלץ יהיה לבסס את ההחלטה על התייעצות עם מומחים וסקירה כל אפשרויות הפעולה העומדות בפניכם. ברוב המקרים, הבנקים אינם מסרבים לבקשת גרירת המשכנתא כל עוד התהליך אינו פוגע בזכויות שלהם או מפר את ההסכם או משבש את תנאי המשכנתא הקיימים. חשוב להבין כי הלוואת משכנתא מגובה בחוזה עליו חתומים בעל הנכס והבנק, כל עוד ההלוואה לא נפרעה במלואה הבנק מחזיק בבעלות על הנכס, לא ניתן יהיה למכור נכס המשועבד לבנק ללא קבלת הסכמת הבנק. נציין כי במקרים בהם הבנק מסרב לבקשת גרירת המשכנתא עליו לספק לכך סיבות והסברים. ישנם מקרים בהם יסכים הבנק לקבל ערבות חלופית לשעבוד הנכס החדש כמו ערבות בנקאית או שעבוד של נכס בעל ערך זהה אחר. לא נוכל שלא להדגיש כי כמו כל תהליך אחר הכרוך בשינוי תנאי המשכנתא, גם תהליך זה מביא עמו תשלומי עמלות, אישורים ותקופות המתנה.

אלו מסמכים יש להגיש לבנק?

לקראת הפגישה עם הבנק כדאי להכין העתק של חוזה מכירת הדירה המשועבדת והעתק של חוזה רכישת הדירה החדשה. מסמכים המעידים על שיעבוד הדירה הנרכשת לבנק במקום הדירה הנוכחית יידרשו גם כן. כדאי לברר מראש האם עליכם להגיש גם טפסי הגשת בקשה לקבלת הלוואת משכנתא חדשה. לקבלת פרטים נוספים אודות מסמכים נקודתיים אותם תתבקשו להגיש כדאי להקדים לפנות אל יועצי המשכנתא בבנק.

למי זה מתאים?

גרירת משכנתא מומלצת במקרים של מעבר דירה, התהליך יהיה נכון כלכלית גם במקרים של גירושין בהם אחד מבני הזוג מבקש לרכוש תוך שימוש בהלוואת המשכנתא הקיימת נכס חדש. התייעצות עם יועץ משכנתאות היא הצעד הנבון ביותר להבנה מקיפה של משמעות התהליך, התשלומים הנלווים, אפשרויות פעולה נוספות. ליווי אישי של יועץ משכנתא חשוב להכנה נכונה של המסמכים מתוך מטרה להגדיל את הסיכויים לקבלת אישורי הבנקים לתהליך.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים

תותח אמיתי!!תודה רבה לצחי, סיוון ובתאל,על עבודה מקצועית, מהירה, אכפתיתעל הכנות והיושר.לא מעגלים פינות ומשקיעים בלקוח מתחילת התהליך ועד סופו!משכנתא זהו הליך מסובך עם צורך להבין הרבה משתנים הקשורים לריביות, גובה המשכנתא, החזר חודשי, הליך מול הבנק וכו'.צחי מבהיר את הכל (ומעבר), מדבר בגובה העיניים, מסביר הכל כמו שצריך, ותמיד קשוב ועונה לשאלות, עד שהכל אכן מובן. ובסוף, הוא חוסך המון כסף לאורך כל חיי המשכנתא, והולך עד הסוף עם הלקוח מול הבנק!יישר כוח!! ממליץ מאוד!!
chen rosin
chen rosin
07:08 24 Feb 20
המלצה חמה על צחי גרוסמן!אדם מקצועי ביותר בתחום המשכנתאות.נתן את הנשמה, השקיע רבות והגיע לתוצאות נהדרות עבורנו.גם עוזרתו סיוון הייתה תמיד זמינה עבורנו, בצורה הכי טובה ונעימה שאפשר .לא היינו צריכים לעשות כלום. קיבלנו מצחי מענה וטיפול בכל מה שהיה צריך - והכל בצורה הכי טובה שאפשר לבקש.נשאר לנו רק להגיד המון תודה.משפחת ביילין
Luba Beilin
Luba Beilin
09:00 26 Jan 20
את צחי הכרתי לפני כשנתיים וחצי לאחר רכישת קרקע לבנייה ולקראת תוכנית שאפתנית לתחילת בנייה. הייתי בטוח כי לפנינו דרך ללא מוצא בשל מורכבות תיק המשכנתא הנדרש, אך צחי הבטיח כי יעשה כל מאמץ, וקיים. רץ, שכנע ועמל בין כל הגורמים הרלוונטיים, לא ויתר ובסוף מאמציו נשאו פרי. גם כאשר במהלך הבנייה, עלה חשש שנאלץ לוותר על רבים מהמתוכנן בשל חריגות תקציב, חזרתי לצחי, עם בקשה מורכבת לא פחות. לא היה לי איך להתאכזב, אלא רק להיות מופתע עוד יותר מהדביקות והנכונות של צחי לעזור. ולהצליח. אין לי אוצר מילים מספק על-מנת להודות לצחי. מבלי להתמעמע: פנייה לשירותיו של צחי היא ההחלטה הנכונה שלכם. ללא כל ספק, שיקול או טענה. מומלץ בחום!
Marat Gartsman
Marat Gartsman
08:47 26 Jan 20
קיבלנו מצחי והצוות המצויין שלו שירות ליווי לקיחת משכנתא. מאוד התרשמנו מהמקצועיות, ההבנה וההתחשבות ברצונות והצרכים שלנו כלקוחות בתהליך בניית המשכנתא. בנוסף, ניהלו לנו אחלה מלחמת מחירים בין הבנקים ולא עצרו עד שהגענו להצעה הטובה ביותר. ממליץ בחום!!
מיכאל וינר
מיכאל וינר
11:10 24 Dec 19
במהלך השנתיים האחרונות עברנו עם צחי תהליך של לקיחת משכנתא ובנייה של בית.התלבטנו האם לקחת יועץ משכנתאות, חשבנו לעצמינו מחשבות כאלה ואחרות: -לכאורה כל המידע נמצא ברשת, אולי אם נתאמץ קצת ללמוד את הנושא, נוכל לקבל החלטות מושכלות בעצמינו ולחסוך את התשלום ליועץ.- מה יועץ משכנתאות יוכל לחדש לנו? - תהליך הרכישה והבניה כולל כל כך הרבה התעסקות עם ספקים ואנשי מקצוע, למה לצרף עוד מישהו לרשימה המתארכת ממילא...ועוד מחשבות כאלה ואחרות.אך, מתוך הבנה שתהליך כזה עשוי לחסוך לנו כספים רבים, ואין לנו כלים ללמוד את השטח לעומק מכל צדדיו החלטנו לפנות לצחי.צחי הפליא בידיעותיו לעומק של כל התחום. יש לו רמת שירות גבוהה ואכפתיות ללקוחות. הוא זמין לכל שאלה, פנוי לכל אי הבנה, משיב בסבלנות ומתוך הכרות רבת שנים עם תחום המשכנתאות בארץ.הוא מגיע פיזית לפגישות עם הבנק, ועוזר כדי לקבל משכנתא בתנאים הטובים ביותר.בפועל ההשקעה הזו, חוסכת כספים רבים!אנחנו ממליצים מאוד להעזר בשרותיו! בהצלחה ברכישה, בבניה ובכל מה שתעשו בדרך..
Zvi Noy
Zvi Noy
10:26 11 Dec 19
זכיתי ליהנות משירותיו של צחי גרוסמן והרגשתי צורך עז לשתף את החוויה- אתחיל בזה שהוא אדם מאוד נעים עם יחסי אנוש מצוינים! שזה בעיניי הדבר הראשון שחשוב. כי אם מרגישים נוח מול אותו אדם מקצועי כבר הכל מתחיל ברגל ימין. מלבד כלים ניהוליים ופיננסים אשר הביא עימו למפגש איתנו, צחי ליווה אותנו בכל שלב ובכל רגע. תמיד היה זמין לשאלות או תהיות. השתתף בכל השלבים - ולא עזב ידינו לרגע. בימים קשים שהיינו לחוצים בטירוף לפני החלטות גורליות עבורנו, הקול שלו (אמיתי לגמרי...) היה מיד מרגיע אותנו. טון הדיבור שלו, הביטחון שלו הידע והניסיון גרמו לנו להישאר במקום ולהרגיש שאנו במקום מבטחים. מה גם שביום יום אנחנו עובדים סביב השעון ולא מצליחים לזכור מה צריך לעשות ואיך. צחי ליווה אותנו בצורה כל כך מסודרת, רצופה ואכפתית שגרמה לכל החוויה להיות די נהדרת ופחות מתישה.. לסיכום- צחי- השארת לנו טעם לעוד.... מומלץ ביותר!
רלי יושעי
רלי יושעי
08:35 24 Nov 19