יועץ משכנתאות פרטי

מהי גרירת משכנתא – למי זה מתאים?


עולם המשכנתאות מביא עמו לא מעט ביטויים חדשים ומושגים אותם רוב האנשים אינם מכירים או מבינים לעומק. מיצוי מלא של הזכויות שלכם תוך בחירת המסלולים הטובים ביותר וניהול חכם של ההלוואה החשובה ביותר אותה תקבלו במהלך חייכם, דורשים מעורבות של יועץ משכנתא מנוסה המייצג אתכם ופועל לקידום האינטרסים האישיים שלכם.
חשוב להבין כי עולם המשכנתאות מביא עמו אפשרויות פעולה רבות, גם כאשר נראה כי תנאי ההלוואה אותם בחרתם ילוו אתכם במשך כל החיים, ייתכן כי בהמשך הדרך תרצו לבצע שינויים. גרירת משכנתא היא תהליך באמצעותו מוחלף הנכס המשועבד לבנק כנגד ההלוואה בנכס אחר, כך אפשר יהיה למעשה להעביר הלוואת משכנתא מנכס לנכס. פירוש הדבר הוא גרירת הלוואת משכנתא אותה קבלתם על עצמכם למטרת מימון רכישת דירה ראשונה אל דירה חדשה. בעל הנכס מוכר את הדירה הרשומה בהלוואת המשכנתא, רוכש דירה חדשה ומעביר את המשך תשלומי המשכנתא וחוזה השעבוד אל הדירה החדשה.

מתי ניתן לבצע גרירת משכנתא?

כמו כל צעד פיננסי אחר המערב הסכמים חדשים וסכומי כסף כה גבוהים מומלץ יהיה לבסס את ההחלטה על התייעצות עם מומחים וסקירה כל אפשרויות הפעולה העומדות בפניכם. ברוב המקרים, הבנקים אינם מסרבים לבקשת גרירת המשכנתא כל עוד התהליך אינו פוגע בזכויות שלהם או מפר את ההסכם או משבש את תנאי המשכנתא הקיימים. חשוב להבין כי הלוואת משכנתא מגובה בחוזה עליו חתומים בעל הנכס והבנק, כל עוד ההלוואה לא נפרעה במלואה הבנק מחזיק בבעלות על הנכס, לא ניתן יהיה למכור נכס המשועבד לבנק ללא קבלת הסכמת הבנק. נציין כי במקרים בהם הבנק מסרב לבקשת גרירת המשכנתא עליו לספק לכך סיבות והסברים. ישנם מקרים בהם יסכים הבנק לקבל ערבות חלופית לשעבוד הנכס החדש כמו ערבות בנקאית או שעבוד של נכס בעל ערך זהה אחר. לא נוכל שלא להדגיש כי כמו כל תהליך אחר הכרוך בשינוי תנאי המשכנתא, גם תהליך זה מביא עמו תשלומי עמלות, אישורים ותקופות המתנה.

אלו מסמכים יש להגיש לבנק?

לקראת הפגישה עם הבנק כדאי להכין העתק של חוזה מכירת הדירה המשועבדת והעתק של חוזה רכישת הדירה החדשה. מסמכים המעידים על שיעבוד הדירה הנרכשת לבנק במקום הדירה הנוכחית יידרשו גם כן. כדאי לברר מראש האם עליכם להגיש גם טפסי הגשת בקשה לקבלת הלוואת משכנתא חדשה. לקבלת פרטים נוספים אודות מסמכים נקודתיים אותם תתבקשו להגיש כדאי להקדים לפנות אל יועצי המשכנתא בבנק.

למי זה מתאים?

גרירת משכנתא מומלצת במקרים של מעבר דירה, התהליך יהיה נכון כלכלית גם במקרים של גירושין בהם אחד מבני הזוג מבקש לרכוש תוך שימוש בהלוואת המשכנתא הקיימת נכס חדש. התייעצות עם יועץ משכנתאות היא הצעד הנבון ביותר להבנה מקיפה של משמעות התהליך, התשלומים הנלווים, אפשרויות פעולה נוספות. ליווי אישי של יועץ משכנתא חשוב להכנה נכונה של המסמכים מתוך מטרה להגדיל את הסיכויים לקבלת אישורי הבנקים לתהליך.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים