יועץ משכנתאות פרטי

מהי גרירת משכנתא והאם זה מומלץ


לא אחת קורה שאנשים קונים נכס, משלמים עליו משכנתא במשך כמה שנים אך עוד לפני שהם מסיימים לשלם הם כבר חולמים להחליף אותו בנכס חדש. זה נשמע לכם מוכר כי גם אתם רוצים לעבור לגור בדירה גדולה יותר? אם כך, כדאי שתעיינו במאמר שלפניכם כי הוא עוסק בגרירת משכנתא.

גרירת משכנתא לצורך קניית דירה חדשה

גרירת משכנתא זו למעשה ההגדרה של פעולה שכוללת את החלפת המשכנתא על נכס מסוים במשכנתא על נכס אחר. הדוגמא הקלאסית שמובילה אנשים לבצע פעולה כזאת היא כאשר הם קונים דירה קטנה בעודם צעירים, ואז המשפחה הולכת וגדלה. לפתע הדירה, שהייתה נראית בעבר מושלמת עבורם, נראית קטנה מידי ולא נוחה, וזה בדיוק השלב שבו הם מתחילים לחשוב על קניית דירה חדשה. עם זאת, הבעיה היא שהם עדיין משלמים משכנתא על הדירה הקיימת, ולכן למעשה עליהם לא רק למכור את הדירה אלא גם לבדוק מה עושים עם המשכנתא. העברת המשכנתא לנכס החדש שרוצים לקנות היא למעשה גרירת משכנתא, וחשוב לדעת שזה בהחלט אפשרי.

האם כדאי לעשות את זה?

ברוב המקרים גרירת משכנתא זה פעולה שאין כל סיבה לא לבצע, כי היא גם לא תייקר את ההחזרים שתשלמו. רוב האנשים בוחרים באופציה הזאת כשהמצב הכלכלי שלהם משתפר ולא רק כשהצרכים שלהם הולכים ונהיים גדולים יותר. כלומר, אנשים אחראיים לא יכניסו את עצמם למשכנתא חדשה וכבדה יותר אם המצב הכלכלי שלהם לא השתפר אלא רק המשפחה גדלה. במידה ואתם יודעים שתוכלו לעמוד בהחזרים על נכס ששווה יותר וזה יכול להיות מה שישנה את החיים שלכם ואת התנאים שבהם אתם גרים, אז יכול להיות שכדאי לשקול את זה.

האם אפשר לשנות מסלולי משכנתא תוך כדי ההחזרים?

בין אם אתם רוצים לגרור את המשכנתא לנכס חדש ובין אם אותם רוצים לנסות למחזר את המשכנתא, אין ספק שאתם צריכים לדעת שאתם נמצאים במסלול המתאים לכם ביותר. זה שלפני שנים לקחת משכנתא מסוימת, על נכס מסוים, זה לא אומר שאתם צריכים לסבול את זה לעוד שלושים שנה. היום אפשר לעבור לא רק בין משכנתאות על נכסים שונים אלא גם בין מסלולי המשכנתא על אותו הנכס, וחשוב להיות מודעים לכך. פעמים רבות המעבר הזה יכול לחסוך לא מעט כסף ובהחלט כדאי להשקיע באופציה הזאת. מצד שני, רוב האנשים לא באמת מכירים את החוקים ואת האפשרויות, ולשבת וללמוד את הנושאים האלה לעומק זה לא דבר שכל אחד רוצה ויכול להשקיע בו זמן. לכן כדאי לחשוב על ייעוץ בתחום הזה, כי בין אם מדובר על גרירה של משכנתא ובין אם מדובר על כל פעולה אחרת, עדיף לדעת מה בדיוק עליכם לעשות ומהן האפשרויות שעומדות בפניכם.

יועץ משכנתאות פרטי – צחי גרוסמן

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים