יועץ משכנתאות פרטי

יש לך עסק רווחי? היכן ניתן להשקיע את הרווחים?


פתיחת עסק היא ללא ספק צעד אמיץ, משהו שלא כל אחד יכול, מסוגל ובטוח מספיק כדי לעשות. אבל אם כבר הקמתם עסק, ואפילו הפכתם אותו לפרויקט מצליח ורווחי, לא כדאי שתשקטו על השמרים: חשבו כיצד תוכלו למקסם את הרווחים האלה, ולתת לאותו כסף ‘לעבוד בשבילכם’ כדי שהכסף שכבר יש לכם יגדיל את נפחו ואת ערכו. השתכנעתם? זה הזמן להבין היכן כדאי להשקיע את הרווחים שלכם. לפניכם חמש אפשרויות שנחשבות לפופולאריות ביותר.

1. נדל”ן

אמרתם השקעה – אמרתם נדל”ן. כל אדם שיש לו כסף פנוי שוקל לעשות זאת, והסיבה לכך ברורה: הנדל”ן נחשב מאז ומתמיד לאפשרות יציבה, ולמעט משברים גדולים כמו משבר הסאב פריים של 2008, זהו אפיק שמניב תשואה יפה מאוד, ויכול להשאיר אתכם עם נכס ביד – דבר חשוב ומרשים מאין כמותו לכל עסק בימינו.

השקעה בנדל”ן יכולה להיות בישראל או בחו”ל (כיום פשוט מאוד להשקיע גם מעבר לים), ויכולה להיות השקעה ישירה ללא מתווכים, או השקעה דרך חברות המתמחות בתחום. כך או כך חשוב לדעת שברוב המקרים, אם אין לכם סכום כסף פנוי בהיקף של 150 אלף שקלים לפחות, לא כדאי לפנות לאפיק זה.

כאן חשוב להגיד שעולם הנדל”ן הוא עולם סבוך ומורכב, וכי רק מבחוץ הוא נראה יוקרתי כל כך: משקיעים ששמים את כספם על נכסי נדל”ן יודעים שמדובר בתחום אכזרי, שיכול לאכזב מאוד את מי ש’בנה עליו’. לכן חשובה כאן הסבלנות, ובעיקר החוכמה – שמגיעה עם הניסיון. למידע נוסף על נדל”ן כהשקעה ומשכנתאות.

2. שוק ההון

מי שמחליט שלא להשקיע בנדל”ן, יפנה בדרך כלל לאופציה ‘האוטומטית’ השנייה: השקעה בשוק ההון. היתרון הגדול ביותר של שוק ההון הוא אינספור האפשרויות שהוא מציע, גם מבחינת הדרך שבה תשקיעו את הכסף שלכם, וגם מבחינת המוצר/נכס/גוף שבו תשקיעו. למעשה, דרך השקעות בשוק ההון אפשר להשקיע גם בנדל”ן בצורה עקיפה.

היתרון הנוסף של שוק ההון הוא שאתם יכולים לבצע את ההשקעה לבדכם, ו’לשחק’ עם הכסף כראות עיניכם. החיסרון הוא שמדובר בסיכון, ובדרך כלל גם במהלך שידרוש מכם לא מעט זמן. לכן – ובייחוד כבעלי עסק אשר יכולים לצבור סכומי כסף גדולים – כדאי לשקול פנייה ליועץ השקעות, שבעזרתו ההשקעה הזו תהיה חכמה ומשתלמת יותר, בדרך כלל.

גם תחום זה נחשב מאז ומתמיד ‘טריקי למדי’, ולעיתים קרובות התזמון הנכון בו הוא הכול. מומלץ שלא לצאת למהלכים הרפתקניים אם אינכם מבינים בתחום, ולדאוג ‘לפזר את הביצים’ בין כמה סלים – כדי שביצועים גרועים של מוצר אחד שבו השקעתם לא יורידו את כל ההשקעה שלכם לטמיון.

3. הלוואות חברתיות

אחד מאפיקי ההשקעה החדשים ביותר והמרתקים ביותר הוא עולם ההשקעות החברתיות – עולם שבו אנשים ‘מן השורה’ מלווים כסף לאנשים אחרים, בלי גופים בנקאיים ושאר גופים פיננסיים גדולים שעשויים להפוך את ההשקעה לכדאית פחות. ההלוואות החברתיות נעשות במעין ‘זירת הלוואות’ המיועדת לאנשים פרטיים, ומאפשרת למי שרוצה בכך להשקיע ביזמים ולהעניק הלוואות בצורה ישירה – בין אדם לאדם.

ההלוואות החברתיות יכולות להתאים מאוד גם לבעלי עסקים, משום שהן מציעות לעיתים תשואות יפות מאוד, ומייתרות כאמור את הצורך בקשר עם בנק או עם גוף פיננסי כזה או אחר. הגוף אשר ‘מתווך’ בין שני הצדדים הוא גם זה שאחראי לבדיקת אמינות הלווה, כך שאם תעשו זאת יינתנו לכם ביטחונות שונים שיבטיחו שהכסף לא ‘ילך לאיבוד’. למידע נוסף על הלוואה לכל מטרה.

4. פיתוח העסק

במקום לחשוב על ערוצים שונים ומשונים או על אפשרויות יצירתיות להשקעת כספים, תוכלו לשקול להפנות את הכסף לפיתוח העסק שלכם. הרי את העסק אפשר לשפר ולשדרג כל העת, ואם יש לכם כסף פנוי, נדמה שזה יהיה אחד השימושים הטובים ביותר לעסק.

הכסף הפנוי שלכם יוכל לשמש לשיפוץ העסק, להרחבתו, לרכישת עסקים קטנים אחרים למען השתלטות על פלח שוק נוסף או למען צמצום התחרות מולכם, להוצאת העובדים להשתלמויות שונות, לעריכת כנסים וימי עיון אשר יעלו את קרנו של העסק בעיני הסביבה, להתמקצעות ולייעול תהליכי העבודה השונים ועוד. מדובר, בסופו של דבר, בכסף של העסק שלכם – מן הראוי שהוא יושקע בעסק עצמו, לא כך?

5. פיתוח מוצר או שירות צדדי

צעד אחר שאפשר לבצע בעזרת הכסף שהצטבר בקופת העסק, הוא ‘פזילה’ אל עבר תחום אחר: אם יש מקצוע או תחום שתמיד חלמתם לעסוק בו, אם יש שירות נוסף שלדעתכם טבעי שהעסק שלכם יציע ללקוחותיו, אם להשקפתכם העסק עוד נמצא בראשית דרכו ויכול להתפתח לכיוונים מקצועיים נוספים – נצלו את הכסף שלכם לטובת זה. לדוגמא, שיווק באינטרנט והתחום של קידום אתרים חמים מאד בשנים האחרונות, וניכר שזה רק הולך וגובר.

בעזרת הרווחים שצברתם עם השנים, תוכלו לשלוח את העובדים שלכם (או את עצמכם) להכשרות בתחומים ובנושאים חדשים; תוכלו לפנות משאבים לרכישת מערכות חדשות או ציוד חדש, שבעזרתם ניתן יהיה להציע שירות נוסף; תוכלו לשכור את שירותיהם של עובדים נוספים או לפתוח מחלקה חדשה, שיתרכזו כל כולם בשירות החדש או בפיתוח המוצר החדש.

כשהעסק שלכם מרוויח, השמיים הם הגבול

רבים לא מבינים את הכמיהה של אנשים שונים אל עולם העצמאות. נדמה כי מצב כזה, של צבירת רווחים נאים לאורך שנים, יכול להסביר זאת בצורה הטובה ביותר: עולם העסקים הפרטי, העולם שבו פועלים עצמאיים, פרילנסרים ובעלי עסקים קטנים, בינוניים וגדולים, הוא עולם שבו אין הגבלה. זהו עולם שבו כל אחד יכול לעשות מה שירצה, בייחוד אם יש ברשותו סכום כסף פנוי שהוא מתלבט מה לעשות איתו.

לכן חשוב שתשקלו היטב מה לעשות עם הכסף שלכם וכיצד להשקיע אותו בצורה נכונה. חמש האפשרויות שהצענו כאן הן רק קצה קצהו של הקרחון: כל מהלך שיגרום להגדלת הרווחים הקיימים – גם אם הוא נשמע פרוע ויוצא דופן – הוא מהלך שכדאי לקחת בחשבון. בשורה התחתונה, תנו לדמיון שלכם ‘להשתולל’ ותוכלו לתת דחיפה אדירה קדימה לעסק שלכם.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים