יועץ משכנתאות פרטי

יש לך עסק רווחי? היכן ניתן להשקיע את הרווחים?


פתיחת עסק היא ללא ספק צעד אמיץ, משהו שלא כל אחד יכול, מסוגל ובטוח מספיק כדי לעשות. אבל אם כבר הקמתם עסק, ואפילו הפכתם אותו לפרויקט מצליח ורווחי, לא כדאי שתשקטו על השמרים: חשבו כיצד תוכלו למקסם את הרווחים האלה, ולתת לאותו כסף ‘לעבוד בשבילכם’ כדי שהכסף שכבר יש לכם יגדיל את נפחו ואת ערכו. השתכנעתם? זה הזמן להבין היכן כדאי להשקיע את הרווחים שלכם. לפניכם חמש אפשרויות שנחשבות לפופולאריות ביותר.

1. נדל”ן

אמרתם השקעה – אמרתם נדל”ן. כל אדם שיש לו כסף פנוי שוקל לעשות זאת, והסיבה לכך ברורה: הנדל”ן נחשב מאז ומתמיד לאפשרות יציבה, ולמעט משברים גדולים כמו משבר הסאב פריים של 2008, זהו אפיק שמניב תשואה יפה מאוד, ויכול להשאיר אתכם עם נכס ביד – דבר חשוב ומרשים מאין כמותו לכל עסק בימינו.

השקעה בנדל”ן יכולה להיות בישראל או בחו”ל (כיום פשוט מאוד להשקיע גם מעבר לים), ויכולה להיות השקעה ישירה ללא מתווכים, או השקעה דרך חברות המתמחות בתחום. כך או כך חשוב לדעת שברוב המקרים, אם אין לכם סכום כסף פנוי בהיקף של 150 אלף שקלים לפחות, לא כדאי לפנות לאפיק זה.

כאן חשוב להגיד שעולם הנדל”ן הוא עולם סבוך ומורכב, וכי רק מבחוץ הוא נראה יוקרתי כל כך: משקיעים ששמים את כספם על נכסי נדל”ן יודעים שמדובר בתחום אכזרי, שיכול לאכזב מאוד את מי ש’בנה עליו’. לכן חשובה כאן הסבלנות, ובעיקר החוכמה – שמגיעה עם הניסיון. למידע נוסף על נדל”ן כהשקעה ומשכנתאות.

2. שוק ההון

מי שמחליט שלא להשקיע בנדל”ן, יפנה בדרך כלל לאופציה ‘האוטומטית’ השנייה: השקעה בשוק ההון. היתרון הגדול ביותר של שוק ההון הוא אינספור האפשרויות שהוא מציע, גם מבחינת הדרך שבה תשקיעו את הכסף שלכם, וגם מבחינת המוצר/נכס/גוף שבו תשקיעו. למעשה, דרך השקעות בשוק ההון אפשר להשקיע גם בנדל”ן בצורה עקיפה.

היתרון הנוסף של שוק ההון הוא שאתם יכולים לבצע את ההשקעה לבדכם, ו’לשחק’ עם הכסף כראות עיניכם. החיסרון הוא שמדובר בסיכון, ובדרך כלל גם במהלך שידרוש מכם לא מעט זמן. לכן – ובייחוד כבעלי עסק אשר יכולים לצבור סכומי כסף גדולים – כדאי לשקול פנייה ליועץ השקעות, שבעזרתו ההשקעה הזו תהיה חכמה ומשתלמת יותר, בדרך כלל.

גם תחום זה נחשב מאז ומתמיד ‘טריקי למדי’, ולעיתים קרובות התזמון הנכון בו הוא הכול. מומלץ שלא לצאת למהלכים הרפתקניים אם אינכם מבינים בתחום, ולדאוג ‘לפזר את הביצים’ בין כמה סלים – כדי שביצועים גרועים של מוצר אחד שבו השקעתם לא יורידו את כל ההשקעה שלכם לטמיון.

3. הלוואות חברתיות

אחד מאפיקי ההשקעה החדשים ביותר והמרתקים ביותר הוא עולם ההשקעות החברתיות – עולם שבו אנשים ‘מן השורה’ מלווים כסף לאנשים אחרים, בלי גופים בנקאיים ושאר גופים פיננסיים גדולים שעשויים להפוך את ההשקעה לכדאית פחות. ההלוואות החברתיות נעשות במעין ‘זירת הלוואות’ המיועדת לאנשים פרטיים, ומאפשרת למי שרוצה בכך להשקיע ביזמים ולהעניק הלוואות בצורה ישירה – בין אדם לאדם.

ההלוואות החברתיות יכולות להתאים מאוד גם לבעלי עסקים, משום שהן מציעות לעיתים תשואות יפות מאוד, ומייתרות כאמור את הצורך בקשר עם בנק או עם גוף פיננסי כזה או אחר. הגוף אשר ‘מתווך’ בין שני הצדדים הוא גם זה שאחראי לבדיקת אמינות הלווה, כך שאם תעשו זאת יינתנו לכם ביטחונות שונים שיבטיחו שהכסף לא ‘ילך לאיבוד’. למידע נוסף על הלוואה לכל מטרה.

4. פיתוח העסק

במקום לחשוב על ערוצים שונים ומשונים או על אפשרויות יצירתיות להשקעת כספים, תוכלו לשקול להפנות את הכסף לפיתוח העסק שלכם. הרי את העסק אפשר לשפר ולשדרג כל העת, ואם יש לכם כסף פנוי, נדמה שזה יהיה אחד השימושים הטובים ביותר לעסק.

הכסף הפנוי שלכם יוכל לשמש לשיפוץ העסק, להרחבתו, לרכישת עסקים קטנים אחרים למען השתלטות על פלח שוק נוסף או למען צמצום התחרות מולכם, להוצאת העובדים להשתלמויות שונות, לעריכת כנסים וימי עיון אשר יעלו את קרנו של העסק בעיני הסביבה, להתמקצעות ולייעול תהליכי העבודה השונים ועוד. מדובר, בסופו של דבר, בכסף של העסק שלכם – מן הראוי שהוא יושקע בעסק עצמו, לא כך?

5. פיתוח מוצר או שירות צדדי

צעד אחר שאפשר לבצע בעזרת הכסף שהצטבר בקופת העסק, הוא ‘פזילה’ אל עבר תחום אחר: אם יש מקצוע או תחום שתמיד חלמתם לעסוק בו, אם יש שירות נוסף שלדעתכם טבעי שהעסק שלכם יציע ללקוחותיו, אם להשקפתכם העסק עוד נמצא בראשית דרכו ויכול להתפתח לכיוונים מקצועיים נוספים – נצלו את הכסף שלכם לטובת זה. לדוגמא, שיווק באינטרנט והתחום של קידום אתרים חמים מאד בשנים האחרונות, וניכר שזה רק הולך וגובר.

בעזרת הרווחים שצברתם עם השנים, תוכלו לשלוח את העובדים שלכם (או את עצמכם) להכשרות בתחומים ובנושאים חדשים; תוכלו לפנות משאבים לרכישת מערכות חדשות או ציוד חדש, שבעזרתם ניתן יהיה להציע שירות נוסף; תוכלו לשכור את שירותיהם של עובדים נוספים או לפתוח מחלקה חדשה, שיתרכזו כל כולם בשירות החדש או בפיתוח המוצר החדש.

כשהעסק שלכם מרוויח, השמיים הם הגבול

רבים לא מבינים את הכמיהה של אנשים שונים אל עולם העצמאות. נדמה כי מצב כזה, של צבירת רווחים נאים לאורך שנים, יכול להסביר זאת בצורה הטובה ביותר: עולם העסקים הפרטי, העולם שבו פועלים עצמאיים, פרילנסרים ובעלי עסקים קטנים, בינוניים וגדולים, הוא עולם שבו אין הגבלה. זהו עולם שבו כל אחד יכול לעשות מה שירצה, בייחוד אם יש ברשותו סכום כסף פנוי שהוא מתלבט מה לעשות איתו.

לכן חשוב שתשקלו היטב מה לעשות עם הכסף שלכם וכיצד להשקיע אותו בצורה נכונה. חמש האפשרויות שהצענו כאן הן רק קצה קצהו של הקרחון: כל מהלך שיגרום להגדלת הרווחים הקיימים – גם אם הוא נשמע פרוע ויוצא דופן – הוא מהלך שכדאי לקחת בחשבון. בשורה התחתונה, תנו לדמיון שלכם ‘להשתולל’ ותוכלו לתת דחיפה אדירה קדימה לעסק שלכם.

צחי גרוסמן - יועץ משכנתאות
לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
072-3306178
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים

לצחי האלוף, והצוות המנצח שלו, סיוון ובת אל,תודה רבה על כל העזרהבהשגת המשכנתא המיוחלת, שעזרה לנו להגשים את חלומנו. עשיתם עבודה מהירה ומעולה, והשגתם לנו תנאים חלומיים, תוך מתן שירות צמוד, אדיב ותומך. תודה רבה על הכל
Nir Cohen
Nir Cohen
14:26 24 Jul 20
אחרי שראינו מספר יועצים ואחרי שעשינו שיעורי בית לפני הבחירה ביועץ החלטנו שרק צחי הוא זה שצריך ללוות אותנו. מקצועי, דקדקן, פדנט, מהיר, בעל שליטה פנומנאלית בשוק המשכנתאות!! תמיד זמין, סבלני ומנומס. אם יש בעל מקצוע שאנחנו שמחים על כל שקל ששילמנו לו זה צחי גרוסמן. הבן אדם פשוט עילוי! קיבלנו את המשכנתא עם הריביות הכי טובות שיכולנו לקבל.
נטלי בן
נטלי בן
13:50 15 Jul 20
צחי והצוות שלו ליוו אותי בתהליך קבלת המשכנתא במקצועיות רבה.כל דבר שהייתי צריך ובכל שעה קבלתי מענה מהיר ומקצועי , ממליץ בחום!
דניאל עובד
דניאל עובד
14:34 12 Jul 20
על צחי שמעתי כשחיפשתי יועצי משכנתא בתקופת הקורונה כאשר אף בנק לא השיב לפניות שלי ללקיחת משכנתא ובנקים שכן חזרו אליי נתנו לי ריביות נוראיות. שיחה אחת עם צחי הספיקה. צחי עזר, הסביר, התמקח ובסופו של דבר סגר לנו ריביות מעולות שלא יכולנו לחלום עליהן. צחי והצוות תמיד זמינים לכל שאלה ועושים את הכל בגישה מצוינת. תודה רבה!
Avi Zana
Avi Zana
18:16 29 Jun 20
לעבוד עם צחי והצוות שלו הייתה חוויה נעימה ומקצועית. צחי חסך לנו הרבה כסף וטירחה. מומלץ מאוד
Avner Valer
Avner Valer
16:54 28 Jun 20
צחי והצוות שלו ליוו אותנו בתהליך קבלת משכנתא לבניה של בית פרטי . תהליך לא פשוט ביסודו שהפך להיות קשה יותר בעת שיא תקופת הקורונה. גם כאשר נסגרו מוסדות ובנקים, מקבלת קהל בשל המצב, והסתמן כי פשוט לא ניתן להוציא את זה לפועל, צחי מעולם לא הרים ידיים, לחץ היכן שהיה צריך, הפעיל קשרים, תוך שהוא לא מוותר על הריביות הטובות ביותר והפך את הבלתי אפשרי לאפשרי. איש מקצוע מהמעלה הראשונה, תמיד זמין, קשוב, חרוץ ונעים הליכות ולא בכדי מצליח להוציא את הדברים לפועל על הצד הטוב והמשתלם ביותר ללקוח. ממליצים על בפה מלא .
Natalie Nae
Natalie Nae
19:10 12 Jun 20
ממליץ בחום ובאהבה על צחי גרוסמן אדם מקצועי אמין ואיכותי שעזר לנו מאוד בתהליך קבלת המשכנתא במקצועיות רבה גם בתקופת הקורונה נתן את תחושת הביטחון והגענו למשכנתא מצויינת ובריביות אשש.
משה קדוש
משה קדוש
06:45 11 Jun 20
פניתי לצחי על מנת לקבל סיטע בארגון משכנתא לטובת קניית דירה, התהליך בוצע במהירות, בדייקנות, באיכות מעולה תוך שימת לב לפרטים הקטנים ביותר.קבלתי משכנתא בתנאים מצויינים ונדרשתי ללכת לבנק פעם אחת בלבד לצורך חתימה, ממליץ בחום!!
Eran Fayer
Eran Fayer
11:23 17 May 20
דווקא עכשיו - רק צחי גרוסמן!לפני כשנתיים וחצי בתקופה בה הריביות היו בשיא לקחנו משכנתא לבנייה בייעוץ של מישהו אחר. זמן קצר לפני החתימה בבנק שמענו על צחי דרך אתר "בונים בית", פניתי אליו (כי רציתי עוד חוות דעת) ובשיחה אחת קצרה וטיפ אחד חשוב שנתן לנו (מסלול הזכאות שבזמנו נתן ריבית שאז נחשבה טובה) הצליח לחסוך לנו סכום משמעותי. ואז עשיתי החלטה מנצחת לחזור אליו לייעוץ מחזור משכנתא לאחר סיום הבנייה.פנינו לצחי והגדרנו שאנחנו עושים ייעוץ טלפוני, מודה שבהתחלה חששתי אבל זה הוכיח את עצמו כשילוב מנצח. צחי ליווה אותי לאורך כל התהליך שכלל גם מחזור משכנתא וגם מעבר בנק. צחי היה זמין, מקצועי, נתן לי תשובה לכל שאלה שהייתה לי, דיבר בגובה העיניים, נתן הדרכה מצוינת על איך ומתי להגיד מה, מבחינתי זה היה סוג של קואוצ'ינג ודחיפה רצינית לכמה אנחנו יכולים להשיג מול המערכת הגדולה כשיש ליווי מקצועי נכון.1,2,3אלה הריביות שהשגנו דרכו. כן, כן. אתם קוראים/ות נכון - ריבית של 1% על מסלול אחד, 2% על מסלול שני ו3% במסלול השלישי (לא אלאה בכל הפרטים על תמהיל המסלולים).1,2,3ככה הצלחנו לחסוך קרוב לחצי מיליון ש"ח בחישוב לטווח של כלל המשכנתא.1,2,3ככה הצלחנו להוריד 700 ש"ח מהתשלום החודשי.אז דווקא היום בזמנים הקשים, הלא ברורים בהם הבנקים מנצלים את המצב להעלות ריביות תעשו את ההחלטה הנכונה ו- 1,2,3 - רוצו לצחי, תחסכו מעצמכם הרבה כאב ראש והרבה הרבה כסף.
Sarit -zivan
Sarit -zivan
15:18 15 May 20
צחי והצוות שלו סופר מקצועיים! יודע להנגיש את הנושא בצורה ברורה, מכווין היטב לפתרונות ובעל קשרים מצויינים עם הבנקים על מנת לקבל ריביות מצויינות! צחי מעל הכל אמין, הכל בדיוק כפי שהובטח וגם חוסך עבודה רבה ללקוח. ביצענו עם צחי ארבעה סבבים של משכנתאות (כולל מיחזורים) וחסכנו בזכותו להערכתי עשרות אלפי שקלים ואף יותר. מומלץ ביותר !!
Yariv Eyni
Yariv Eyni
09:59 26 Mar 20
צחי היקר מלווה אותנו כמה שנים טובות ומס' עסקאות בתחום המשכנתא . אין מקצועי ממנו , אישיות מושלמת , אדיבות סבלנות ... והכי חשוב משיג את המטרה בדרך הטובה והנכונה עבור כל לקוח . מומלץ בחום !!
מאור אסייג
מאור אסייג
09:36 26 Mar 20
צחי ליווה אותנו בכל תהליך לקיחת המשכנתא ועד שלב החתימה.חובה לציין כי צחי היה מאד יסודי בעבודתו.הציג אלטרנטיבות והסביר על כל אלטרנטיבה את יתרונותיה וחסרונותיה תוך התחשבות בצרכים שלנו.מעבר לליווי עד שלב החתימה, צחי ממשיך ללוות ולייעץ כיצד כדאי לסלק את המשכנתאות.ממליץ בחום רב
Reuven Gefen
Reuven Gefen
08:07 26 Mar 20
המלצה רותחת!!! צחי סייע לנו במיחזור המשכנתא ובנוסף ניתן פתרון להלוואה שדי חנקה אותנו בתזרים החודשי.הידע והניסיון העצום שלו והקשרים שיש לו מול הבנקים השיגו לי ריביות מצחיקות!!ממליץ בחום לפנות אליו , הרוגע שהוא משרה , הבטחון שהוא מקרין שהכל יהיה בסדר זה מה שגרם לנו להתאהב בבחור. אין ספק שנעזר בו גם בעתיד. ותודה רבה גם לבת אל ולסיוון הצוות שמאחוריו.רפי
רפאל שלמה
רפאל שלמה
08:02 24 Mar 20
מקצועי, סבלני, ליווי צמוד לאורך כל הדרך ועזרה בכל הקשיים והשאלות!!! תותח (:
sharon katzav
sharon katzav
19:40 19 Mar 20
צחי ובת אל היקרים, אין לי מילים להודות לכם על הסיוע המהיר.. המקצועי והכי חשוב... חסכתם לאימא שלי עשרות אלפי שקלים בריביות של המשכנתא... צחי... אתה פשוט בן אדם שאפשר לסמוך עלייך וזאת ידעתי מהרגע הראשון שפגשתי אותך, יחד עם בת אל אתם צוות מנצח!!!אז אלפי תודות ואני ממליצה עליהם בחום ובעיניים עצומות!!!!
miri dok
miri dok
07:31 15 Mar 20
תותח אמיתי!!תודה רבה לצחי, סיוון ובתאל,על עבודה מקצועית, מהירה, אכפתיתעל הכנות והיושר.לא מעגלים פינות ומשקיעים בלקוח מתחילת התהליך ועד סופו!משכנתא זהו הליך מסובך עם צורך להבין הרבה משתנים הקשורים לריביות, גובה המשכנתא, החזר חודשי, הליך מול הבנק וכו'.צחי מבהיר את הכל (ומעבר), מדבר בגובה העיניים, מסביר הכל כמו שצריך, ותמיד קשוב ועונה לשאלות, עד שהכל אכן מובן. ובסוף, הוא חוסך המון כסף לאורך כל חיי המשכנתא, והולך עד הסוף עם הלקוח מול הבנק!יישר כוח!! ממליץ מאוד!!
chen rosin
chen rosin
07:08 24 Feb 20
המלצה חמה על צחי גרוסמן!אדם מקצועי ביותר בתחום המשכנתאות.נתן את הנשמה, השקיע רבות והגיע לתוצאות נהדרות עבורנו.גם עוזרתו סיוון הייתה תמיד זמינה עבורנו, בצורה הכי טובה ונעימה שאפשר .לא היינו צריכים לעשות כלום. קיבלנו מצחי מענה וטיפול בכל מה שהיה צריך - והכל בצורה הכי טובה שאפשר לבקש.נשאר לנו רק להגיד המון תודה.משפחת ביילין
Luba Beilin
Luba Beilin
09:00 26 Jan 20
את צחי הכרתי לפני כשנתיים וחצי לאחר רכישת קרקע לבנייה ולקראת תוכנית שאפתנית לתחילת בנייה. הייתי בטוח כי לפנינו דרך ללא מוצא בשל מורכבות תיק המשכנתא הנדרש, אך צחי הבטיח כי יעשה כל מאמץ, וקיים. רץ, שכנע ועמל בין כל הגורמים הרלוונטיים, לא ויתר ובסוף מאמציו נשאו פרי. גם כאשר במהלך הבנייה, עלה חשש שנאלץ לוותר על רבים מהמתוכנן בשל חריגות תקציב, חזרתי לצחי, עם בקשה מורכבת לא פחות. לא היה לי איך להתאכזב, אלא רק להיות מופתע עוד יותר מהדביקות והנכונות של צחי לעזור. ולהצליח. אין לי אוצר מילים מספק על-מנת להודות לצחי. מבלי להתמעמע: פנייה לשירותיו של צחי היא ההחלטה הנכונה שלכם. ללא כל ספק, שיקול או טענה. מומלץ בחום!
Marat Gartsman
Marat Gartsman
08:47 26 Jan 20
קיבלנו מצחי והצוות המצויין שלו שירות ליווי לקיחת משכנתא. מאוד התרשמנו מהמקצועיות, ההבנה וההתחשבות ברצונות והצרכים שלנו כלקוחות בתהליך בניית המשכנתא. בנוסף, ניהלו לנו אחלה מלחמת מחירים בין הבנקים ולא עצרו עד שהגענו להצעה הטובה ביותר. ממליץ בחום!!
מיכאל וינר
מיכאל וינר
11:10 24 Dec 19
במהלך השנתיים האחרונות עברנו עם צחי תהליך של לקיחת משכנתא ובנייה של בית.התלבטנו האם לקחת יועץ משכנתאות, חשבנו לעצמינו מחשבות כאלה ואחרות: -לכאורה כל המידע נמצא ברשת, אולי אם נתאמץ קצת ללמוד את הנושא, נוכל לקבל החלטות מושכלות בעצמינו ולחסוך את התשלום ליועץ.- מה יועץ משכנתאות יוכל לחדש לנו? - תהליך הרכישה והבניה כולל כל כך הרבה התעסקות עם ספקים ואנשי מקצוע, למה לצרף עוד מישהו לרשימה המתארכת ממילא...ועוד מחשבות כאלה ואחרות.אך, מתוך הבנה שתהליך כזה עשוי לחסוך לנו כספים רבים, ואין לנו כלים ללמוד את השטח לעומק מכל צדדיו החלטנו לפנות לצחי.צחי הפליא בידיעותיו לעומק של כל התחום. יש לו רמת שירות גבוהה ואכפתיות ללקוחות. הוא זמין לכל שאלה, פנוי לכל אי הבנה, משיב בסבלנות ומתוך הכרות רבת שנים עם תחום המשכנתאות בארץ.הוא מגיע פיזית לפגישות עם הבנק, ועוזר כדי לקבל משכנתא בתנאים הטובים ביותר.בפועל ההשקעה הזו, חוסכת כספים רבים!אנחנו ממליצים מאוד להעזר בשרותיו! בהצלחה ברכישה, בבניה ובכל מה שתעשו בדרך..
Zvi Noy
Zvi Noy
10:26 11 Dec 19
זכיתי ליהנות משירותיו של צחי גרוסמן והרגשתי צורך עז לשתף את החוויה- אתחיל בזה שהוא אדם מאוד נעים עם יחסי אנוש מצוינים! שזה בעיניי הדבר הראשון שחשוב. כי אם מרגישים נוח מול אותו אדם מקצועי כבר הכל מתחיל ברגל ימין. מלבד כלים ניהוליים ופיננסים אשר הביא עימו למפגש איתנו, צחי ליווה אותנו בכל שלב ובכל רגע. תמיד היה זמין לשאלות או תהיות. השתתף בכל השלבים - ולא עזב ידינו לרגע. בימים קשים שהיינו לחוצים בטירוף לפני החלטות גורליות עבורנו, הקול שלו (אמיתי לגמרי...) היה מיד מרגיע אותנו. טון הדיבור שלו, הביטחון שלו הידע והניסיון גרמו לנו להישאר במקום ולהרגיש שאנו במקום מבטחים. מה גם שביום יום אנחנו עובדים סביב השעון ולא מצליחים לזכור מה צריך לעשות ואיך. צחי ליווה אותנו בצורה כל כך מסודרת, רצופה ואכפתית שגרמה לכל החוויה להיות די נהדרת ופחות מתישה.. לסיכום- צחי- השארת לנו טעם לעוד.... מומלץ ביותר!
רלי יושעי
רלי יושעי
08:35 24 Nov 19