יועץ משכנתאות פרטי

הלוואה לכל מטרה ומה ההבדל בינה לבין הלוואה רגילה


אם אתם בעלי משכנתא קיימת על דירתכם והגיע שלב בו אתם זקוקים לסכום כסף לטובת מטרה כלשהי כגון רכישת רכב, טיול משפחתי או שיפוץ הנכס עומדות לפניכם למעשה שתי אפשרויות לגיוס הסכום: האחת היא לגשת לבנק וללוות את הכסף ואילו השנייה היא לשעבד את דירתכם תמורת הסכום הדרוש כל עוד אינו עולה על מחצית מערך דירתכם, כולל הסכום שכבר נלקח למשכנתא. האפשרות השנייה נקראת למעשה הלוואה או משכנתא לכל מטרה.

היתרונות של הלוואה לכל מטרה אל מול הלוואה רגילה

הלוואה רגילה אינה מאפשרת פריסה לאורך שנים ואילו ההלוואה לכל מטרה מאפשרת פריסה לטווח ארוך של עד 20 שנה, דבר המהווה יתרון מוחשי עקב ההחזר החודשי הנוח, בעיקר אם מדובר בסכום כסף משמעותי. גם הריביות שניתן לקבל על הלוואה לכל מטרה הינן אטרקטיביות יותר מן הריביות העומדות במקרה של הלוואה סטנדרטית, אמנם הן גבוהות משמעותית מן הריביות על משכנתאות לדיור, אך עדיין משתלמות. בנוסף, ישנה אפשרות ללוות סכום כסף גדול יותר היות ועומד נגדו שעבוד על נכס המהווה בטוחה עבור הבנק, כיום לפי תקנות בנק ישראל ניתן ללוות עד חצי מערך הדירה, אך בסייג שאם הדירה כבר ממושכנת, תוכלו ללוות רק את ההפרש בין חצי ערך הדירה לסכום שכבר מושכן. (אם 50% מערך הדירה כבר ממושכן ממילא, אזי אלטרנטיבה זו אינה רלוונטית מראש).

אז מדוע בכל זאת ההלוואה יקרה?

כידוע סיכון מתורגם לכסף, ועבור הבנק זוהי הלוואה הניתנת לכם ולצידה סיכון גבוה יותר מזה של לקיחת משכנתא רגילה, הצורך שלנו כלווים לקבל סכום כסף לא קטן לטובת מטרות שונות מראה על כך שלא היינו מחושבים מספיק על מנת להיערך ולהקצות לכך תקציב מכספינו, מה שמחזק את עניין הסיכון היא הסטטיסטיקה, לפי סטטיסטיקות מסתבר גם כי רבות מן הלוואות הללו נכנסות לפיגור בתשלומים ע”י הלווים. גם בנק ישראל תופס את הסיכון של ההלוואות הללו ומצידו דורש מן הבנק המלווה להפריש לו יותר כסף עבור כל הלוואה מסוג זה, עלות הכסף הזה מגולגלת ללווה.

החסרונות

הנהלים והתהליכים הכרוכים בהעמדת ההלוואה לכל מטרה הינם מסורבלים יותר, ראשית יבקש הבנק לדעת מה מטרת ההלוואה ולמי משולם הסכום? הבקשה תלווה לעיתים גם בבקשה לקבל אסמכתאות על כך. תהליך קבלת הכסף בדומה למשכנתא רגילה מצריך ביצוע שעבודים שמאות וכדומה, דבר המסרבל את התהליך. ולבסוף, בניגוד להלוואות רגילות בהן ניתן לבחור את מסלול הפריים, במקרה של הלוואה לכל מטרה, על פי תקנות בנק ישראל, יש לחלק בין המסלולים.

יחסים מונוגאמיים עם הבנק?

הלוואה לכל מטרה הינה רלוונטית מול הבנק בו לקחתם את הלוואת המשכנתא עבור דירתכם. בין אם זה חסרון או יתרון, אין אפשרות לפנות לבנק אחר לקבלת התוספת לכל מטרה היות ולא ניתן למשכן את אותו נכס בשני בנקים שונים. אם ממש תרצו לסיים את היחסים עם הבנק הקיים, תוכלו למחזר את המשכנתא הקיימת ולגשת לבנק אחר בו תבצעו מחדש הלוואת משכנתא יחד עם ההלוואה לכל מטרה ולשעבד את אותו הנכס.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים

תותח אמיתי!!תודה רבה לצחי, סיוון ובתאל,על עבודה מקצועית, מהירה, אכפתיתעל הכנות והיושר.לא מעגלים פינות ומשקיעים בלקוח מתחילת התהליך ועד סופו!משכנתא זהו הליך מסובך עם צורך להבין הרבה משתנים הקשורים לריביות, גובה המשכנתא, החזר חודשי, הליך מול הבנק וכו'.צחי מבהיר את הכל (ומעבר), מדבר בגובה העיניים, מסביר הכל כמו שצריך, ותמיד קשוב ועונה לשאלות, עד שהכל אכן מובן. ובסוף, הוא חוסך המון כסף לאורך כל חיי המשכנתא, והולך עד הסוף עם הלקוח מול הבנק!יישר כוח!! ממליץ מאוד!!
chen rosin
chen rosin
07:08 24 Feb 20
המלצה חמה על צחי גרוסמן!אדם מקצועי ביותר בתחום המשכנתאות.נתן את הנשמה, השקיע רבות והגיע לתוצאות נהדרות עבורנו.גם עוזרתו סיוון הייתה תמיד זמינה עבורנו, בצורה הכי טובה ונעימה שאפשר .לא היינו צריכים לעשות כלום. קיבלנו מצחי מענה וטיפול בכל מה שהיה צריך - והכל בצורה הכי טובה שאפשר לבקש.נשאר לנו רק להגיד המון תודה.משפחת ביילין
Luba Beilin
Luba Beilin
09:00 26 Jan 20
את צחי הכרתי לפני כשנתיים וחצי לאחר רכישת קרקע לבנייה ולקראת תוכנית שאפתנית לתחילת בנייה. הייתי בטוח כי לפנינו דרך ללא מוצא בשל מורכבות תיק המשכנתא הנדרש, אך צחי הבטיח כי יעשה כל מאמץ, וקיים. רץ, שכנע ועמל בין כל הגורמים הרלוונטיים, לא ויתר ובסוף מאמציו נשאו פרי. גם כאשר במהלך הבנייה, עלה חשש שנאלץ לוותר על רבים מהמתוכנן בשל חריגות תקציב, חזרתי לצחי, עם בקשה מורכבת לא פחות. לא היה לי איך להתאכזב, אלא רק להיות מופתע עוד יותר מהדביקות והנכונות של צחי לעזור. ולהצליח. אין לי אוצר מילים מספק על-מנת להודות לצחי. מבלי להתמעמע: פנייה לשירותיו של צחי היא ההחלטה הנכונה שלכם. ללא כל ספק, שיקול או טענה. מומלץ בחום!
Marat Gartsman
Marat Gartsman
08:47 26 Jan 20
קיבלנו מצחי והצוות המצויין שלו שירות ליווי לקיחת משכנתא. מאוד התרשמנו מהמקצועיות, ההבנה וההתחשבות ברצונות והצרכים שלנו כלקוחות בתהליך בניית המשכנתא. בנוסף, ניהלו לנו אחלה מלחמת מחירים בין הבנקים ולא עצרו עד שהגענו להצעה הטובה ביותר. ממליץ בחום!!
מיכאל וינר
מיכאל וינר
11:10 24 Dec 19
במהלך השנתיים האחרונות עברנו עם צחי תהליך של לקיחת משכנתא ובנייה של בית.התלבטנו האם לקחת יועץ משכנתאות, חשבנו לעצמינו מחשבות כאלה ואחרות: -לכאורה כל המידע נמצא ברשת, אולי אם נתאמץ קצת ללמוד את הנושא, נוכל לקבל החלטות מושכלות בעצמינו ולחסוך את התשלום ליועץ.- מה יועץ משכנתאות יוכל לחדש לנו? - תהליך הרכישה והבניה כולל כל כך הרבה התעסקות עם ספקים ואנשי מקצוע, למה לצרף עוד מישהו לרשימה המתארכת ממילא...ועוד מחשבות כאלה ואחרות.אך, מתוך הבנה שתהליך כזה עשוי לחסוך לנו כספים רבים, ואין לנו כלים ללמוד את השטח לעומק מכל צדדיו החלטנו לפנות לצחי.צחי הפליא בידיעותיו לעומק של כל התחום. יש לו רמת שירות גבוהה ואכפתיות ללקוחות. הוא זמין לכל שאלה, פנוי לכל אי הבנה, משיב בסבלנות ומתוך הכרות רבת שנים עם תחום המשכנתאות בארץ.הוא מגיע פיזית לפגישות עם הבנק, ועוזר כדי לקבל משכנתא בתנאים הטובים ביותר.בפועל ההשקעה הזו, חוסכת כספים רבים!אנחנו ממליצים מאוד להעזר בשרותיו! בהצלחה ברכישה, בבניה ובכל מה שתעשו בדרך..
Zvi Noy
Zvi Noy
10:26 11 Dec 19
זכיתי ליהנות משירותיו של צחי גרוסמן והרגשתי צורך עז לשתף את החוויה- אתחיל בזה שהוא אדם מאוד נעים עם יחסי אנוש מצוינים! שזה בעיניי הדבר הראשון שחשוב. כי אם מרגישים נוח מול אותו אדם מקצועי כבר הכל מתחיל ברגל ימין. מלבד כלים ניהוליים ופיננסים אשר הביא עימו למפגש איתנו, צחי ליווה אותנו בכל שלב ובכל רגע. תמיד היה זמין לשאלות או תהיות. השתתף בכל השלבים - ולא עזב ידינו לרגע. בימים קשים שהיינו לחוצים בטירוף לפני החלטות גורליות עבורנו, הקול שלו (אמיתי לגמרי...) היה מיד מרגיע אותנו. טון הדיבור שלו, הביטחון שלו הידע והניסיון גרמו לנו להישאר במקום ולהרגיש שאנו במקום מבטחים. מה גם שביום יום אנחנו עובדים סביב השעון ולא מצליחים לזכור מה צריך לעשות ואיך. צחי ליווה אותנו בצורה כל כך מסודרת, רצופה ואכפתית שגרמה לכל החוויה להיות די נהדרת ופחות מתישה.. לסיכום- צחי- השארת לנו טעם לעוד.... מומלץ ביותר!
רלי יושעי
רלי יושעי
08:35 24 Nov 19