יועץ משכנתאות פרטי

איך לוקחים משכנתא – 5 טיפים לחיסכון


נטילת משכנתא מלווה תמיד בחששות. כל כמה שנוטלי המשכנתא יהיו בטוחים בעצמם, הרי שגורמי האי וודאות בכל הנוגע לעתיד הם רבים ועשויים להשתנות במהירות יחסית. כיון שכך, על כל מי שנוטל משכנתא חלה החובה לפעול בנחישות ובנחרצות על מנת לצמצם את גורמי אי הוודאות ואם הם ממשיכים להתקיים – לצמצם ככל האפשר את ההשפעה האפשרית שלהם על החזרי המשכנתא העתידיים. התשובה לשאלת השאלות – איך לוקחים משכנתא וממשיכים להרגיש בטוחים, היא פשוטה: תשומת לב, תכנון נכון ויצירת תמהיל משכנתא מנצח.

תכנון נכון, ריבית והצמדה ושיטת ההחזר

משכנתא איננה עוד הלוואה אקראית שנוטלים, ואפילו לא הלוואה שלוקחים על מנת לרכוש רכב או מכשיר יקר אחר. משכנתא היא עסקה כלכלית חשובה וכבדה, אולי הכבדה ביותר בחייהם של מרבית רוכשי הבתים והדירות. תכנון נכון של משכנתא הוא, לפיכך, מחויב המציאות. התכנון נוגע לסוג המשכנתא, אורך חיי המשכנתא, שיטת ההחזר והצמדת ההלוואה. תכנון נכון מסייע לא רק לענות על השאלה איך לוקחים משכנתא, אלא גם לתת מענה ולספק נקודות יציאה שיאפשרו לסגור חלקים מההלוואה במספר הזדמנויות אפשריות. מומלץ מאד לתכנן את המשכנתא בעזרת אנשי מקצוע. משרד יועצי המשכנתאות גרוסמן ייעוץ פיננסי מסייע ללווים פוטנציאליים להתאים את ההלוואה בצורה הטובה ביותר לצרכים וליכולת ההחזר של מבקשי המשכנתא.
סוג המשכנתא: הדברים אמורים בעיקר בנשא ההצמדה למדד והשינויים בריביות. משכנתא בריבית קבועה ושאיננה צמודה למדד נושאת החזרים גבוהים יחסית. הסיבה לכך היא הצורך של הבנקים להבטיח שעליות אפשריות בריבית או באינפלציה לא ישחקו את הרווחים שההלוואה נושאת בעבורם. משכנתאות צמודות, בחלקו או במלואן, יישאו בהחזרים נמוכים יחסית. הסיכון שבשינויי הריבית והאינפלציה עבר לנוטל ההלוואה, מה שמאפשר לבנק גמישות רבה באשר לגובה ההחזרים ההתחלתיים. הנחיות בנק ישראל אינן מאפשרות לקחת משכנתא שכולה בריביות משתנות, מה שמחייב כל נוטל משכנתא ליצור תמהיל המתאים לו בין סוגי המשכנתאות השונים.
אורך חיי המשכנתא: המשוואה כאן פשוטה: ככל שמספר ההחזרים גדול יותר, סכומי ההחזר קטנים יותר. עם זאת, הבנקים אינם נוטים לאשר משכנתאות לתקופה כזאת. גם בנק ישראל פעל בכדי להפסיק מתן הלוואות לטווח זמן כה ארוך.

איך לוקחים משכנתא – שיטת ההחזר והשפעתה

השלב הבא הוא שיטת ההחזר. שלוש שיטות ההחזר הידועות הן הקרן השווה – שיטה שבה מוחזר בכל חודש חלק שווה בקרן יחד עם כל הריבית החודשית. במקרה הזה התשלומים רק הולכים ויורדים מדי חודש. השיטה המקובלת יותר היא ההחזר השווה – סכום החזר חודשי קבוע ובלתי משתנה, אם לא כוללים את השפעת האינפלציה. למרות הצורך ביצירת התאמות שונות, זוהי השיטה היותר מקובלת. השיטה השלישית היא שיטת הלוואת הבלון – תשלום הריבית בלבד עבור ההלוואה, תוך הסתמכות על סכום כסף עתידי שיתקבל וניתן יהיה לסגור בעזרתו את ההלוואה.
התשובה לשאלה איך לוקחים משכנתא היא, אם כן, צירוף של לימוד הנושא, הכרת האפשרויות ובחירה באפשרות הנכונה. אלה שלושת העיקרים. אבל לאלה ניתן להוסיף שתי עצות חשובות: הבחירה הנכונה יותר היא, בדרך כלל, נטילת הלוואה שאיננה צמודה. והעצה האחרונה – מומלץ מאד לסכם עם הגוף המעניק משכנתא על נקודות יציאה, שבהן יוכלו רוכשי הנכס להחזיר את כולה או חלק ממנה בלא שיחויבו בדמי יציאה מנופחים.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים

תותח אמיתי!!תודה רבה לצחי, סיוון ובתאל,על עבודה מקצועית, מהירה, אכפתיתעל הכנות והיושר.לא מעגלים פינות ומשקיעים בלקוח מתחילת התהליך ועד סופו!משכנתא זהו הליך מסובך עם צורך להבין הרבה משתנים הקשורים לריביות, גובה המשכנתא, החזר חודשי, הליך מול הבנק וכו'.צחי מבהיר את הכל (ומעבר), מדבר בגובה העיניים, מסביר הכל כמו שצריך, ותמיד קשוב ועונה לשאלות, עד שהכל אכן מובן. ובסוף, הוא חוסך המון כסף לאורך כל חיי המשכנתא, והולך עד הסוף עם הלקוח מול הבנק!יישר כוח!! ממליץ מאוד!!
chen rosin
chen rosin
07:08 24 Feb 20
המלצה חמה על צחי גרוסמן!אדם מקצועי ביותר בתחום המשכנתאות.נתן את הנשמה, השקיע רבות והגיע לתוצאות נהדרות עבורנו.גם עוזרתו סיוון הייתה תמיד זמינה עבורנו, בצורה הכי טובה ונעימה שאפשר .לא היינו צריכים לעשות כלום. קיבלנו מצחי מענה וטיפול בכל מה שהיה צריך - והכל בצורה הכי טובה שאפשר לבקש.נשאר לנו רק להגיד המון תודה.משפחת ביילין
Luba Beilin
Luba Beilin
09:00 26 Jan 20
את צחי הכרתי לפני כשנתיים וחצי לאחר רכישת קרקע לבנייה ולקראת תוכנית שאפתנית לתחילת בנייה. הייתי בטוח כי לפנינו דרך ללא מוצא בשל מורכבות תיק המשכנתא הנדרש, אך צחי הבטיח כי יעשה כל מאמץ, וקיים. רץ, שכנע ועמל בין כל הגורמים הרלוונטיים, לא ויתר ובסוף מאמציו נשאו פרי. גם כאשר במהלך הבנייה, עלה חשש שנאלץ לוותר על רבים מהמתוכנן בשל חריגות תקציב, חזרתי לצחי, עם בקשה מורכבת לא פחות. לא היה לי איך להתאכזב, אלא רק להיות מופתע עוד יותר מהדביקות והנכונות של צחי לעזור. ולהצליח. אין לי אוצר מילים מספק על-מנת להודות לצחי. מבלי להתמעמע: פנייה לשירותיו של צחי היא ההחלטה הנכונה שלכם. ללא כל ספק, שיקול או טענה. מומלץ בחום!
Marat Gartsman
Marat Gartsman
08:47 26 Jan 20
קיבלנו מצחי והצוות המצויין שלו שירות ליווי לקיחת משכנתא. מאוד התרשמנו מהמקצועיות, ההבנה וההתחשבות ברצונות והצרכים שלנו כלקוחות בתהליך בניית המשכנתא. בנוסף, ניהלו לנו אחלה מלחמת מחירים בין הבנקים ולא עצרו עד שהגענו להצעה הטובה ביותר. ממליץ בחום!!
מיכאל וינר
מיכאל וינר
11:10 24 Dec 19
במהלך השנתיים האחרונות עברנו עם צחי תהליך של לקיחת משכנתא ובנייה של בית.התלבטנו האם לקחת יועץ משכנתאות, חשבנו לעצמינו מחשבות כאלה ואחרות: -לכאורה כל המידע נמצא ברשת, אולי אם נתאמץ קצת ללמוד את הנושא, נוכל לקבל החלטות מושכלות בעצמינו ולחסוך את התשלום ליועץ.- מה יועץ משכנתאות יוכל לחדש לנו? - תהליך הרכישה והבניה כולל כל כך הרבה התעסקות עם ספקים ואנשי מקצוע, למה לצרף עוד מישהו לרשימה המתארכת ממילא...ועוד מחשבות כאלה ואחרות.אך, מתוך הבנה שתהליך כזה עשוי לחסוך לנו כספים רבים, ואין לנו כלים ללמוד את השטח לעומק מכל צדדיו החלטנו לפנות לצחי.צחי הפליא בידיעותיו לעומק של כל התחום. יש לו רמת שירות גבוהה ואכפתיות ללקוחות. הוא זמין לכל שאלה, פנוי לכל אי הבנה, משיב בסבלנות ומתוך הכרות רבת שנים עם תחום המשכנתאות בארץ.הוא מגיע פיזית לפגישות עם הבנק, ועוזר כדי לקבל משכנתא בתנאים הטובים ביותר.בפועל ההשקעה הזו, חוסכת כספים רבים!אנחנו ממליצים מאוד להעזר בשרותיו! בהצלחה ברכישה, בבניה ובכל מה שתעשו בדרך..
Zvi Noy
Zvi Noy
10:26 11 Dec 19
זכיתי ליהנות משירותיו של צחי גרוסמן והרגשתי צורך עז לשתף את החוויה- אתחיל בזה שהוא אדם מאוד נעים עם יחסי אנוש מצוינים! שזה בעיניי הדבר הראשון שחשוב. כי אם מרגישים נוח מול אותו אדם מקצועי כבר הכל מתחיל ברגל ימין. מלבד כלים ניהוליים ופיננסים אשר הביא עימו למפגש איתנו, צחי ליווה אותנו בכל שלב ובכל רגע. תמיד היה זמין לשאלות או תהיות. השתתף בכל השלבים - ולא עזב ידינו לרגע. בימים קשים שהיינו לחוצים בטירוף לפני החלטות גורליות עבורנו, הקול שלו (אמיתי לגמרי...) היה מיד מרגיע אותנו. טון הדיבור שלו, הביטחון שלו הידע והניסיון גרמו לנו להישאר במקום ולהרגיש שאנו במקום מבטחים. מה גם שביום יום אנחנו עובדים סביב השעון ולא מצליחים לזכור מה צריך לעשות ואיך. צחי ליווה אותנו בצורה כל כך מסודרת, רצופה ואכפתית שגרמה לכל החוויה להיות די נהדרת ופחות מתישה.. לסיכום- צחי- השארת לנו טעם לעוד.... מומלץ ביותר!
רלי יושעי
רלי יושעי
08:35 24 Nov 19