יועץ משכנתאות פרטי

איך לוקחים משכנתא – 5 טיפים לחיסכון


נטילת משכנתא מלווה תמיד בחששות. כל כמה שנוטלי המשכנתא יהיו בטוחים בעצמם, הרי שגורמי האי וודאות בכל הנוגע לעתיד הם רבים ועשויים להשתנות במהירות יחסית. כיון שכך, על כל מי שנוטל משכנתא חלה החובה לפעול בנחישות ובנחרצות על מנת לצמצם את גורמי אי הוודאות ואם הם ממשיכים להתקיים – לצמצם ככל האפשר את ההשפעה האפשרית שלהם על החזרי המשכנתא העתידיים. התשובה לשאלת השאלות – איך לוקחים משכנתא וממשיכים להרגיש בטוחים, היא פשוטה: תשומת לב, תכנון נכון ויצירת תמהיל משכנתא מנצח.

תכנון נכון, ריבית והצמדה ושיטת ההחזר

משכנתא איננה עוד הלוואה אקראית שנוטלים, ואפילו לא הלוואה שלוקחים על מנת לרכוש רכב או מכשיר יקר אחר. משכנתא היא עסקה כלכלית חשובה וכבדה, אולי הכבדה ביותר בחייהם של מרבית רוכשי הבתים והדירות. תכנון נכון של משכנתא הוא, לפיכך, מחויב המציאות. התכנון נוגע לסוג המשכנתא, אורך חיי המשכנתא, שיטת ההחזר והצמדת ההלוואה. תכנון נכון מסייע לא רק לענות על השאלה איך לוקחים משכנתא, אלא גם לתת מענה ולספק נקודות יציאה שיאפשרו לסגור חלקים מההלוואה במספר הזדמנויות אפשריות. מומלץ מאד לתכנן את המשכנתא בעזרת אנשי מקצוע. משרד יועצי המשכנתאות גרוסמן ייעוץ פיננסי מסייע ללווים פוטנציאליים להתאים את ההלוואה בצורה הטובה ביותר לצרכים וליכולת ההחזר של מבקשי המשכנתא.
סוג המשכנתא: הדברים אמורים בעיקר בנשא ההצמדה למדד והשינויים בריביות. משכנתא בריבית קבועה ושאיננה צמודה למדד נושאת החזרים גבוהים יחסית. הסיבה לכך היא הצורך של הבנקים להבטיח שעליות אפשריות בריבית או באינפלציה לא ישחקו את הרווחים שההלוואה נושאת בעבורם. משכנתאות צמודות, בחלקו או במלואן, יישאו בהחזרים נמוכים יחסית. הסיכון שבשינויי הריבית והאינפלציה עבר לנוטל ההלוואה, מה שמאפשר לבנק גמישות רבה באשר לגובה ההחזרים ההתחלתיים. הנחיות בנק ישראל אינן מאפשרות לקחת משכנתא שכולה בריביות משתנות, מה שמחייב כל נוטל משכנתא ליצור תמהיל המתאים לו בין סוגי המשכנתאות השונים.
אורך חיי המשכנתא: המשוואה כאן פשוטה: ככל שמספר ההחזרים גדול יותר, סכומי ההחזר קטנים יותר. עם זאת, הבנקים אינם נוטים לאשר משכנתאות לתקופה כזאת. גם בנק ישראל פעל בכדי להפסיק מתן הלוואות לטווח זמן כה ארוך.

איך לוקחים משכנתא – שיטת ההחזר והשפעתה

השלב הבא הוא שיטת ההחזר. שלוש שיטות ההחזר הידועות הן הקרן השווה – שיטה שבה מוחזר בכל חודש חלק שווה בקרן יחד עם כל הריבית החודשית. במקרה הזה התשלומים רק הולכים ויורדים מדי חודש. השיטה המקובלת יותר היא ההחזר השווה – סכום החזר חודשי קבוע ובלתי משתנה, אם לא כוללים את השפעת האינפלציה. למרות הצורך ביצירת התאמות שונות, זוהי השיטה היותר מקובלת. השיטה השלישית היא שיטת הלוואת הבלון – תשלום הריבית בלבד עבור ההלוואה, תוך הסתמכות על סכום כסף עתידי שיתקבל וניתן יהיה לסגור בעזרתו את ההלוואה.
התשובה לשאלה איך לוקחים משכנתא היא, אם כן, צירוף של לימוד הנושא, הכרת האפשרויות ובחירה באפשרות הנכונה. אלה שלושת העיקרים. אבל לאלה ניתן להוסיף שתי עצות חשובות: הבחירה הנכונה יותר היא, בדרך כלל, נטילת הלוואה שאיננה צמודה. והעצה האחרונה – מומלץ מאד לסכם עם הגוף המעניק משכנתא על נקודות יציאה, שבהן יוכלו רוכשי הנכס להחזיר את כולה או חלק ממנה בלא שיחויבו בדמי יציאה מנופחים.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים