יועץ משכנתאות פרטי

האפשרות של גרירת משכנתא


חלק גדול מהאוכלוסיה בישראל נתקל בשלב בחייו מול הבחירה האם לקחת משכנתא או לא. במידה והוחלט כי כן צריך לקחת משכנתא יש המון אנשים אשר לא יודעים מה כרוך בהחלטה הזאת ומה הם האפשרויות שעומדות בפניהם. אז בראש ובראשונה חשוב להסביר מה היא בכלל המשכנתא ומה כרוך בהתחייבות הזאת. משכנתא היא בעצם לקיחת הלוואה מהבנק אל מול נכס מקרקעין או נכס אחר אשר משמש כביטחון מול ההלוואה שהאדם לוקח מהבנק. המשכנתא הינה הלוואה גדולה וארוכת טווח אשר משולמת בתשלומים כל חודש בתנאים אשר נקבעו מראש מול הבנק. בדרך כלל בבנקים יהיו מחלקות אשר מתמחות בנתינת משכנתא ולכל בנק יש תנאים שונים ומדדים אחרים להסדר התשלומים לאורך השנים. במידה ויש באפשרותכם לשלם את כל הסכום שהלוואתם מהבנק ניתן לפרוע את המשכנתא בכל שלב. בדרך כלל אדם ייקח משכנתא על מנת לרכוש קרקע או בית למגורים אך לא תמיד זה המצב. ניתן לקחת משכנתא בנסיבות שונות.

אפשרויות ללקיחת משכנתא

  1. קניית דירה ראשונה- בקניית דירה ראשונה עליכם להשיג לפני ההגעה לבנק הון עצמי אשר יהווה את נקודת ההתחלה שלכם להלוואה. ברוב המקרים אין באפשרות רוב האנשים לאסוף את כל הסכום לקניית דירה או בית ראשונים ולכן הם פונים לבנק.
  2. מעבר לבית או דירה טובים יותר- במידה יש ברשותכם נכס אך אתם מעוניינים לעבור לנכס העולה יותר יש באפשרותכם לקחת משכנתא מול אחד הנכסים השונים.
  3. בנייה או שיפוץ של מקום קיים- ניתן לקחת משכנתא כנגד הנכס גם אם ברצונכם רק להרחיב או לשפץ את הבית שבבעלותכם.
  4. השקעה בנדל”ן- במידה ואתם מעוניינים לרכוש נכס שישמש כהשקעה יש לכם את האפשרות לעשות זאת גם אם יש לכם כבר נכס שלכם. אתם לא חייבים להתגורר בנכס על מנת לקבל עבורו משכנתא ותוכלו להשכיר את הנכס לצד שלישי על מנת לקיים את התשלומים השונים.
  5. משכנתא לכל מטרה- משכנתא היא בכללי הלוואה עם תנאים מטיבים לאורך זמן, גם אם ברצונכם לא לרכוש דירה אלא להשתמש בתנאים של ההלוואה למטרות אחרות קיימת בפניכם האפשרות.

האפשרות של גרירת משכנתא

במידה ויש לכם משכנתא על נכס קיים אך אתם מעוניינים לעבור לנכס חדש קיימת האפשרות של “גרירת משכנתא“. גרירת משכנתא בעצם מאפשרת לכם לקבל את אותם התנאים של המשכנתא שקיבלתם על נכס אחר. בנוסף תוכלו לבקש משכנתא נוספת במידה ויש צורך בכך בנכס החדש. עוד אפשרות שיש בפניכם בגרירת משכנתא היא “לגרור” את המשכנתא הישנה לערבות בנקאית או לפיקדון בבנק שלכם. מצב זה קורה במידה ויש לכם כבר קונה לדירה הקיימת אבל עוד אין לכם דירה חדשה ואתם צריכים “שלב ביניים” עד שתוכלו לגרור את המשכנתא כפי שציינו קודם לכן.

לא משנה איפה החלטתם לקחת משכנתא חשוב שתדאגו לבדוק מה הם המסלולים השונים שעומדים בפניכם ומה הם התנאים הטובים ביותר שניתן לתת לכם. משכנתא היא התחייבות לתקופה ארוכה מאוד וחשוב שתדעו לפני לקיחתה מה הם הזכויות והחובות שלכם.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים