יועץ משכנתאות פרטי

הלוואות לעסקים קטנים – איך ולמה?


הלוואות לעסקים קטנים – איך ולמה?

כל מי שמנהל עסק ולא ממש משנה באיזה סדר גודל מדובר, יודע כי הניהול של העסק דורש תזרים מזומנים. אז אם כבר מדובר בעסק יציב שכבר עומד על שתי רגליו, הרי שבדרך כלל הוא יהיה איכשהו מסודר מבחינת תזרים ויהיה לו את האפשרות לעבוד ולהתקיים. אך כאשר מדובר בעסק חדש שזה עתה עושה את צעדיו הראשונים או לחילופין, עסק אשר מבקש לצמוח, להתקדם ולהתרחב, הרי שלא פעם יהיה עליו להשיג כסף ממקורות מימון חיצוניות אשר אלו יסייעו לו במינוף של העסק.

כאן תעלה השאלה, איזו סוג של הלוואה מומלץ לקחת? האם כדאי לפנות אל הבנק ולבקש הלוואה? האם עדיף ללכת על הלוואות לעסקים חוץ בנקאיות, האם אפשר יהיה להשיג הלוואות לעסקים קטנים ללא ריבית או שמא בכלל עדיף ללכת על הלוואה גדולה בדמות משכנתא לנכס מסחרי או משכנתא לרכישת עסק ולשעבד לשם כך את העסק כולו.

כאן נכנס לתמונה השירות המקצועי של ייעוץ משכנתאות.
יועץ המשכנתאות הוא זה שידע לכוון את מנהל העסק ולסייע לו לבחור במסלול הכי נכון והכי טוב עבורו.

מהם ההבדלים בין הלוואה לבין משכנתא?

אם נרצה לעמוד על ההבדלים בין ההלוואה לבין המשכנתא, הרי ישנם הבדלים גדולים ומהותיים בין השניים. בעוד שהלוואה היא קבלת סכום הכסף הדרוש לעסק תוך התחייבות לתשלום החוב על ידי פריסה רחבה בהתאם לדרישת הלקוח, (כאשר ברור כי גם תשלומי ריבית נכבדים יצטרפו לחוב וינפחו את התשלום החודשיים) הרי שהמשכנתא, גם אם היא דורשת ריבית, הרי שהריבית תהיה על פי ורב נמוכה ביחס לתשלומי ההלוואה. הסיבה לכך פשוטה. הרי המשכנתא למעשה משעבדת את הנכס אשר עבורו נלקחה המשכנתא והבנק למעשה מבוטח. יש לו את הנכס אותו הוא משחרר טיפין טיפין בהתאם לקצב התשלומים. כך שברור כי מדובר בהלוואה הרבה יותר בטוחה עבור הבנק והוא אינו זקוק לדרישת הריבית הגבוהה.

מהי הלוואה חוץ בנקאית?

הלוואה חוץ בנקאית היא הלוואה אשר ניתנת על ידי גוף חיצוני שהיא לא קשורה לבנק. הלוואה כזו היא הרבה יותר נוחה ברוב רובם של המקרים. היות והלוואה כזו שאינה קשורה לבנק, לא תגביל כלל את הפעילות הבנקאית. אנשים שבאים להוציא הלוואה מהבנק מוצאים את עצמם לא פעם מתמודדים משך כל תקופת ההחזר עם חשבון בנק מוגבל כאשר הם לא יכולים להתנהל בצורה חופשית כפי שהם נהגו עד כה. מה שלמעשה הורס במידה רבה את כל האפקט של נטילת ההלוואה, כי העסק הופך להיות מוגבל מבחינת ההתנהלות עד שההלוואה כבר לא ממש מאפשרת לו להצמיח ולהפריח את העסק.

משכנתא או הלוואה – מה עדיף לעסק?

אז האמת היא שכאן לא נוכל להכריע באופן חד משמעי מה יהיה באמת עדיף כאשר מדובר בהלוואה לעסק. היות והדבר תלוי בכמה וכמה פרמטרים. זה תלוי בגובה הסכום אותו העסק צריך לצורך קידומו, זה תלוי בתנאי ההחזר המתאימים לו וזה גם תלוי בדחיפות ההלוואה. הלוואה רגילה על פי רוב היא הלוואה המתקבלת במהירות יחסית. היא לא דורשת ביטחונות וערבויות בדומה למשכנתא והיא לא משעבדת את הנכס שלנו לבנק. אך אם העסק רוצה לעשות שינוי משמעותי הדורש השקעה גדולה, הרי ברור כי האופציה של נטילת משכנתא תהיה האופציה המתאימה והנכונה יותר והיא גם תהיה האפשרות הזולה ביותר.

ניתן לסכם כי בכל מקרה לגופו יש לשקול את סוג ההלוואה המתאימה, בעזרת יועץ משכנתאות ניתן להגיע להחלטה נבונה ומתאימה ביותר.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים