יועץ משכנתאות פרטי

הלוואות לעסקים קטנים – איך ולמה?


הלוואות לעסקים קטנים – איך ולמה?

כל מי שמנהל עסק ולא ממש משנה באיזה סדר גודל מדובר, יודע כי הניהול של העסק דורש תזרים מזומנים. אז אם כבר מדובר בעסק יציב שכבר עומד על שתי רגליו, הרי שבדרך כלל הוא יהיה איכשהו מסודר מבחינת תזרים ויהיה לו את האפשרות לעבוד ולהתקיים. אך כאשר מדובר בעסק חדש שזה עתה עושה את צעדיו הראשונים או לחילופין, עסק אשר מבקש לצמוח, להתקדם ולהתרחב, הרי שלא פעם יהיה עליו להשיג כסף ממקורות מימון חיצוניות אשר אלו יסייעו לו במינוף של העסק.

כאן תעלה השאלה, איזו סוג של הלוואה מומלץ לקחת? האם כדאי לפנות אל הבנק ולבקש הלוואה? האם עדיף ללכת על הלוואות לעסקים חוץ בנקאיות, האם אפשר יהיה להשיג הלוואות לעסקים קטנים ללא ריבית או שמא בכלל עדיף ללכת על הלוואה גדולה בדמות משכנתא לנכס מסחרי או משכנתא לרכישת עסק ולשעבד לשם כך את העסק כולו.

כאן נכנס לתמונה השירות המקצועי של ייעוץ משכנתאות.
יועץ המשכנתאות הוא זה שידע לכוון את מנהל העסק ולסייע לו לבחור במסלול הכי נכון והכי טוב עבורו.

מהם ההבדלים בין הלוואה לבין משכנתא?

אם נרצה לעמוד על ההבדלים בין ההלוואה לבין המשכנתא, הרי ישנם הבדלים גדולים ומהותיים בין השניים. בעוד שהלוואה היא קבלת סכום הכסף הדרוש לעסק תוך התחייבות לתשלום החוב על ידי פריסה רחבה בהתאם לדרישת הלקוח, (כאשר ברור כי גם תשלומי ריבית נכבדים יצטרפו לחוב וינפחו את התשלום החודשיים) הרי שהמשכנתא, גם אם היא דורשת ריבית, הרי שהריבית תהיה על פי ורב נמוכה ביחס לתשלומי ההלוואה. הסיבה לכך פשוטה. הרי המשכנתא למעשה משעבדת את הנכס אשר עבורו נלקחה המשכנתא והבנק למעשה מבוטח. יש לו את הנכס אותו הוא משחרר טיפין טיפין בהתאם לקצב התשלומים. כך שברור כי מדובר בהלוואה הרבה יותר בטוחה עבור הבנק והוא אינו זקוק לדרישת הריבית הגבוהה.

מהי הלוואה חוץ בנקאית?

הלוואה חוץ בנקאית היא הלוואה אשר ניתנת על ידי גוף חיצוני שהיא לא קשורה לבנק. הלוואה כזו היא הרבה יותר נוחה ברוב רובם של המקרים. היות והלוואה כזו שאינה קשורה לבנק, לא תגביל כלל את הפעילות הבנקאית. אנשים שבאים להוציא הלוואה מהבנק מוצאים את עצמם לא פעם מתמודדים משך כל תקופת ההחזר עם חשבון בנק מוגבל כאשר הם לא יכולים להתנהל בצורה חופשית כפי שהם נהגו עד כה. מה שלמעשה הורס במידה רבה את כל האפקט של נטילת ההלוואה, כי העסק הופך להיות מוגבל מבחינת ההתנהלות עד שההלוואה כבר לא ממש מאפשרת לו להצמיח ולהפריח את העסק.

משכנתא או הלוואה – מה עדיף לעסק?

אז האמת היא שכאן לא נוכל להכריע באופן חד משמעי מה יהיה באמת עדיף כאשר מדובר בהלוואה לעסק. היות והדבר תלוי בכמה וכמה פרמטרים. זה תלוי בגובה הסכום אותו העסק צריך לצורך קידומו, זה תלוי בתנאי ההחזר המתאימים לו וזה גם תלוי בדחיפות ההלוואה. הלוואה רגילה על פי רוב היא הלוואה המתקבלת במהירות יחסית. היא לא דורשת ביטחונות וערבויות בדומה למשכנתא והיא לא משעבדת את הנכס שלנו לבנק. אך אם העסק רוצה לעשות שינוי משמעותי הדורש השקעה גדולה, הרי ברור כי האופציה של נטילת משכנתא תהיה האופציה המתאימה והנכונה יותר והיא גם תהיה האפשרות הזולה ביותר.

ניתן לסכם כי בכל מקרה לגופו יש לשקול את סוג ההלוואה המתאימה, בעזרת יועץ משכנתאות ניתן להגיע להחלטה נבונה ומתאימה ביותר.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים

תותח אמיתי!!תודה רבה לצחי, סיוון ובתאל,על עבודה מקצועית, מהירה, אכפתיתעל הכנות והיושר.לא מעגלים פינות ומשקיעים בלקוח מתחילת התהליך ועד סופו!משכנתא זהו הליך מסובך עם צורך להבין הרבה משתנים הקשורים לריביות, גובה המשכנתא, החזר חודשי, הליך מול הבנק וכו'.צחי מבהיר את הכל (ומעבר), מדבר בגובה העיניים, מסביר הכל כמו שצריך, ותמיד קשוב ועונה לשאלות, עד שהכל אכן מובן. ובסוף, הוא חוסך המון כסף לאורך כל חיי המשכנתא, והולך עד הסוף עם הלקוח מול הבנק!יישר כוח!! ממליץ מאוד!!
chen rosin
chen rosin
07:08 24 Feb 20
המלצה חמה על צחי גרוסמן!אדם מקצועי ביותר בתחום המשכנתאות.נתן את הנשמה, השקיע רבות והגיע לתוצאות נהדרות עבורנו.גם עוזרתו סיוון הייתה תמיד זמינה עבורנו, בצורה הכי טובה ונעימה שאפשר .לא היינו צריכים לעשות כלום. קיבלנו מצחי מענה וטיפול בכל מה שהיה צריך - והכל בצורה הכי טובה שאפשר לבקש.נשאר לנו רק להגיד המון תודה.משפחת ביילין
Luba Beilin
Luba Beilin
09:00 26 Jan 20
את צחי הכרתי לפני כשנתיים וחצי לאחר רכישת קרקע לבנייה ולקראת תוכנית שאפתנית לתחילת בנייה. הייתי בטוח כי לפנינו דרך ללא מוצא בשל מורכבות תיק המשכנתא הנדרש, אך צחי הבטיח כי יעשה כל מאמץ, וקיים. רץ, שכנע ועמל בין כל הגורמים הרלוונטיים, לא ויתר ובסוף מאמציו נשאו פרי. גם כאשר במהלך הבנייה, עלה חשש שנאלץ לוותר על רבים מהמתוכנן בשל חריגות תקציב, חזרתי לצחי, עם בקשה מורכבת לא פחות. לא היה לי איך להתאכזב, אלא רק להיות מופתע עוד יותר מהדביקות והנכונות של צחי לעזור. ולהצליח. אין לי אוצר מילים מספק על-מנת להודות לצחי. מבלי להתמעמע: פנייה לשירותיו של צחי היא ההחלטה הנכונה שלכם. ללא כל ספק, שיקול או טענה. מומלץ בחום!
Marat Gartsman
Marat Gartsman
08:47 26 Jan 20
קיבלנו מצחי והצוות המצויין שלו שירות ליווי לקיחת משכנתא. מאוד התרשמנו מהמקצועיות, ההבנה וההתחשבות ברצונות והצרכים שלנו כלקוחות בתהליך בניית המשכנתא. בנוסף, ניהלו לנו אחלה מלחמת מחירים בין הבנקים ולא עצרו עד שהגענו להצעה הטובה ביותר. ממליץ בחום!!
מיכאל וינר
מיכאל וינר
11:10 24 Dec 19
במהלך השנתיים האחרונות עברנו עם צחי תהליך של לקיחת משכנתא ובנייה של בית.התלבטנו האם לקחת יועץ משכנתאות, חשבנו לעצמינו מחשבות כאלה ואחרות: -לכאורה כל המידע נמצא ברשת, אולי אם נתאמץ קצת ללמוד את הנושא, נוכל לקבל החלטות מושכלות בעצמינו ולחסוך את התשלום ליועץ.- מה יועץ משכנתאות יוכל לחדש לנו? - תהליך הרכישה והבניה כולל כל כך הרבה התעסקות עם ספקים ואנשי מקצוע, למה לצרף עוד מישהו לרשימה המתארכת ממילא...ועוד מחשבות כאלה ואחרות.אך, מתוך הבנה שתהליך כזה עשוי לחסוך לנו כספים רבים, ואין לנו כלים ללמוד את השטח לעומק מכל צדדיו החלטנו לפנות לצחי.צחי הפליא בידיעותיו לעומק של כל התחום. יש לו רמת שירות גבוהה ואכפתיות ללקוחות. הוא זמין לכל שאלה, פנוי לכל אי הבנה, משיב בסבלנות ומתוך הכרות רבת שנים עם תחום המשכנתאות בארץ.הוא מגיע פיזית לפגישות עם הבנק, ועוזר כדי לקבל משכנתא בתנאים הטובים ביותר.בפועל ההשקעה הזו, חוסכת כספים רבים!אנחנו ממליצים מאוד להעזר בשרותיו! בהצלחה ברכישה, בבניה ובכל מה שתעשו בדרך..
Zvi Noy
Zvi Noy
10:26 11 Dec 19
זכיתי ליהנות משירותיו של צחי גרוסמן והרגשתי צורך עז לשתף את החוויה- אתחיל בזה שהוא אדם מאוד נעים עם יחסי אנוש מצוינים! שזה בעיניי הדבר הראשון שחשוב. כי אם מרגישים נוח מול אותו אדם מקצועי כבר הכל מתחיל ברגל ימין. מלבד כלים ניהוליים ופיננסים אשר הביא עימו למפגש איתנו, צחי ליווה אותנו בכל שלב ובכל רגע. תמיד היה זמין לשאלות או תהיות. השתתף בכל השלבים - ולא עזב ידינו לרגע. בימים קשים שהיינו לחוצים בטירוף לפני החלטות גורליות עבורנו, הקול שלו (אמיתי לגמרי...) היה מיד מרגיע אותנו. טון הדיבור שלו, הביטחון שלו הידע והניסיון גרמו לנו להישאר במקום ולהרגיש שאנו במקום מבטחים. מה גם שביום יום אנחנו עובדים סביב השעון ולא מצליחים לזכור מה צריך לעשות ואיך. צחי ליווה אותנו בצורה כל כך מסודרת, רצופה ואכפתית שגרמה לכל החוויה להיות די נהדרת ופחות מתישה.. לסיכום- צחי- השארת לנו טעם לעוד.... מומלץ ביותר!
רלי יושעי
רלי יושעי
08:35 24 Nov 19