יועץ משכנתאות פרטי

יועץ משכנתאות ראשל”צ


יועץ משכנתאות הוא גורם חשוב מאוד לקבלת שקט נפשי שחשוב מאד עבור הלקוחות בתהליך קבלת המשכנתא. יועץ מנוסה יחסוך ללקוחות סכומי כסף נכבדים לאורך כל המסלול ויכוון אותם לדרך הנכונה ביותר עבורם.

קבלת הצעות מחיר מהבנקים

הבנקים השונים מציעים תנאים שונים לכל לקוח על פי מידת חוסנו הפיננסי ורמת הסיכון שהבנק לוקח בעת העברת הלוואה ללקוח זה או אחר.

הבנק בודק כמה נושאים אקוטיים:

 • מהי רמת ההשתכרות החודשית של כל אחד מבני הזוג.
 • אם מדובר במקום עבודה קבוע לאורך שנים רבות, או אדם שמשנה לעתים תכופות את מקום עבודתו.
 • מה ערך הנכס שבני הזוג עומדים לרכוש.
 • מה סך המשכנתא הנדרשת עבור קנית הנכס.
 • מהו גובה ההחזר החודשי שבו הזוג יוכל לעמוד בכל חודש.

לאחר קבלת המידע, מעביר הבנק לרוכשים אישור ראשוני אם הם זכאים לקבלת משכנתא ומה סכום ההלוואה. בשלב השני יעביר הבנק לזוג את פרטי ההלוואה המוצעת להם:

 • גובה הריבית.
 • גובהן של העמלות השונות.
 • סוג הלוואה המוצעת, צמודה למדד, ריבית משתנה / ריבית קבועה.
 • עלות פתיחת תיק לווה.
 • עלויות נלוות כמו תשלום לשמאי שיקבע את ערך הנכס ועורך דין לאימות חתימות בעת החתימה על ההסכמים.
 • גובה ההחזר החודשי במסלולי החזר שונים על פי מספר שנות ההחזר, 15 , 20 , 25 או 30 שנה על פי החלטת הלקוח.
 • עלות עריכת פוליסת ביטוח חיים.

חשוב לקבל יותר מהצעת מחיר אחת, לגשת לכמה בנקים שונים ולקבל מכל אחד מהם את ההצעה הרלוונטית עבורכם.

שיטת העבודה של יועץ המשכנתאות

מומלץ מאוד להגיע עם כל ההצעות ליועץ משכנתאות, שיבחן אותן ותוך פרק זמן קצר יוכל לתת ללקוחות את ההכוונה הנכונה כך שהם יספיקו לבצע את העסקה במסגרת חלון הזמן שהציע כל בנק לתוקפה של ההצעה.

משכנתא היא עסק מורכב ורק אדם בעל ניסיון וידע רב יודע לקרוא נכון את ההצעה הכתובה וגם את המידע המופיע בין השורות ובאותיות הקטנות וכך לבצע השוואה נכונה בין ההצעות השונות.

היועץ והצוות הכלכלי שלו, מכניסים את כל נתוני ההצעות השונות לטבלאות מסודרות ורק לאחר שקלול כל המידע, אפשר לראות מהי ההצעה הזולה ביותר.

במקרים רבים הצעה אחת נראית זולה אך למעשה היא כוללת ריבית מאד גבוהה או עלות גבוהה של פתיחת תיק כך שזה די מתעתע.

לעתים, הבנקים מציעים תקופה ראשונית של גרייס, בה לא משלמים החזרי ריבית כלל כדי להקל על הלווים בתחילת הדרך. יש מקרים שזה נוח וכדאי ויש מקרים שהטבה זו גוררת תשלומים הרבה יותר גבוהים בהמשך הדרך, שיכבידו כלכלית על הזוג בחיי היום-יום ולכן עדיף לוותר עליה.

קבלת החלטות בעניין המשכנתא

לאחר הבדיקה המדוקדקת ייפגש יועץ המשכנתאות עם הלקוחות לשיחה במשרדו או בבית הלקוח וימליץ איזו משכנתא היא הטובה ביותר מבין ההצעות ומה הסיבות לכך. היועץ המנוסה יעביר לכם את כל מסקנותיו המקצועיות בצורה מפורטת ובשפה מובנת.

לחילופין, יכול להיווצר מצב שכל ההצעות הן יקרות ולא כדאיות ולכן ינתב אתכם היועץ לפנות לגורמים ספציפיים נוספים ולקבל הצעות מחיר גם מהם כיוון שלהערכתו ההצעות הללו יהיו זולות יותר וכדאיות במיוחד עבורכם.

תשומת הלב שמקבל הלקוח היא מלאה מתחילת התהליך ועד סופו, הוא מקבל יחס אישי, הקשבה מלאה ואת מלוא המידע שיעזור לו לקבל בסופו של דבר את ההחלטה הנכונה, שעל פי הצפי הוא יוכל גם לעמוד בהחזרים החודשיים.

תכנון נכון של משכנתא שמשלמים לאורך עשרות שנים עם צמיחת המשפחה הצעירה הוא נושא בעל חשיבות כלכלית ומשפחתית גבוהה ביותר ולכן יש להתייחס אליה במלוא הרצינות ולקבל את חוות דעתו המקצועית של יועץ המשכנתאות כדי לא לבצע טעויות שיעלו הרבה מאוד כסף.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים