יועץ משכנתאות פרטי

מהן ארבע הטעויות בלקיחת משכנתא שכמעט כולם עושים


לקיחת משכנתא היא אחריות כבדה כיוון שהיא משפיעה על המצב הכספי של המשפחה לאורך שנים. לכן יש לבדוק את הנושא מכל היבטיו כמה פעמים, לקרוא את האותיות הקטנות ולגייס יועץ משכנתא שיכוון את הלקוחות לאופציה הטובה ביותר עבורם.

ישנן כמה טעויות, שמבצעים כמעט כל הלקוחות ולכן חשוב מאד לשים לב לנקודות הספציפיות הללו ולא ליפול בהן בטרם לקיחת משכנתא:

  • הלקוחות נוקטים משנה זהירות וקובעים החזר חודשי בסכום מסויים. אך למעשה חלק שמהם יכולים להחזיר סכומים גבוהים יותר בכל חודש. אם הם יקבעו החזר מעט גבוה יותר בכל חודש הם ייצרו חסכון משמעותי בסכום הכללי של החזר המשכנתא כולה. לכן מומלץ לבדוק בצורה מקיפה ויסודית את גובה ההחזר האפשרי ולקבל החלטה מושכלת על כך. מצד שני חשוב לא לקבוע תשלומים חודשיים שהם מעבר ליכולות הפיננסיות המשפחתיות, צעד שיגרור את הלווים לבעיות כספיות בחיי היום יום לאורך שנים .
  • בסיס ההחלטה הוא רכישת בית התואם את יכולות ההחזר. בית יקר שמלכתחילה ייצור סטנדרטים גבוהים בלקיחת המשכנתא עלול לסבך את הלקוחות ולהביאם למצבים שיזדקקו להלוואה נוספת או שלא יוכלו לעמוד בהחזרים. משכנתא היא צעד מהותי בתכנון הפיננסי המשפחתי ולכן כל טעות עלולה לעלות בממון רב ויש לעשות כל שניתן כדי לקבל את ההחלטות האחראיות ביותר בתחום זה.
  • במשכנתאות קיימים כמה סוגי חישובים אפשריים של הריביות. אחת הטעויות של הלקוחות היא שהם מתחייבים על סכומים גבוהים במסלול קבוע שאינו צמוד מדד. נתיב זה הוא אכן הנתיב הבטוח ביותר כי הוא יוצר תשלומי החזר קבועים בכל חודש אך מצד שני אם הלקוח ירצה להחזיר חלק מהכספים, הוא יצטרך לשלם קנס גבוה בגין היציאה המוקדמת ויחסית למסלולי התשלום האחרים, המסלול הקבוע שאינו צמוד מדד הוא יקר יותר בחישוב הכללי של החזר כל המשכנתא ולכן פורסים זאת לשנים רבות יותר. הפריסה הארוכה יוצרת הבדל תהומי בעלות הכוללת של החזר ההלוואה וברוב המקרים עדיף לצמצם זאת לכמה שנים קטן יותר. אם מבצעים בדיקה מעמיקה אצל לקוחות שפרסו את ההחזר לאורך שנים רבות, מסתבר שהלקוחות מחזירים בכל חודש תשלום שמורכב מריבית בסכום שהוא גבוה יותר מסכום הקרן. הלקוחות בודקים בעיקר את נושא הריביות ועלייתן האפשרית אך יש להתחשב גם במועדי הפירעון אם ירצו לבצע תשלומים חד פעמיים .קיים חשש טבעי שבחלוף השנים, המדד יעלה משמעותית ועמו גם גובה ההחזר של המשכנתא . חשש זה יוצר תשלום עצום ומיותר . אפשר לוותר על מסלול שאינו צמוד מדד או להקטינו למינימום כדי לחסוך בעלות המשכנתא כולה.
  • מתוך חוסר הידע, לקוחות רבים מתפתים לפעול על פי עצת הבנק, לחלק את ההלוואה ל – שלושה מסלולי החזר כדי להקטין סיכונים והפתעות. זה נראה טוב אך לא בטוח שזו העסקה הנכונה והזולה ביותר. לכן חשוב להתייעץ עם יועץ משכנתאות שיבחן את הנתונים ויעביר הנחיות והמלצות לקביעת הדרך.
    ייעוץ מקצועי יש לקבל רק מגורם מוסמך העוסק בכך ביום יום שלו ומכיר את כל הקשור במשכנתאות מכל הכוונים, ההיבטים והרבדים. כל ייעוץ של גורם אחר כמו בני משפחה או חברים שזה לא תחום עיסוקם ומומחיותם עלול להפיל את הלקוחות בפח, כיוון שהידע שלהם אינו מקיף, יש להם חוסר הבנה בנושאים רבים הקשורים ללקיחת ההלוואה ולסמוך על חוות דעתם זה סיכון גדול.
  • ביטוח המשכנתא הוא נושא שיש לבחון מכל היבטיו לעומק, לכן חשוב לא להתפתות ולחתום על ביטוח בבנק החוסך ללקוחות התרוצצות בין כמה גורמים פיננסיים, אלא להתייעץ עם יועץ משכנתאות שיבדוק זאת בראיה הן של ההווה והן של העתיד ויוודא שכל מכלול אמצעי ההגנה קיימים בפוליסות.
לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים

מקצועי, סבלני, ליווי צמוד לאורך כל הדרך ועזרה בכל הקשיים והשאלות!!! תותח (:
sharon katzav
sharon katzav
19:40 19 Mar 20
צחי ובת אל היקרים, אין לי מילים להודות לכם על הסיוע המהיר.. המקצועי והכי חשוב... חסכתם לאימא שלי עשרות אלפי שקלים בריביות של המשכנתא... צחי... אתה פשוט בן אדם שאפשר לסמוך עלייך וזאת ידעתי מהרגע הראשון שפגשתי אותך, יחד עם בת אל אתם צוות מנצח!!!אז אלפי תודות ואני ממליצה עליהם בחום ובעיניים עצומות!!!!
miri dok
miri dok
07:31 15 Mar 20
תותח אמיתי!!תודה רבה לצחי, סיוון ובתאל,על עבודה מקצועית, מהירה, אכפתיתעל הכנות והיושר.לא מעגלים פינות ומשקיעים בלקוח מתחילת התהליך ועד סופו!משכנתא זהו הליך מסובך עם צורך להבין הרבה משתנים הקשורים לריביות, גובה המשכנתא, החזר חודשי, הליך מול הבנק וכו'.צחי מבהיר את הכל (ומעבר), מדבר בגובה העיניים, מסביר הכל כמו שצריך, ותמיד קשוב ועונה לשאלות, עד שהכל אכן מובן. ובסוף, הוא חוסך המון כסף לאורך כל חיי המשכנתא, והולך עד הסוף עם הלקוח מול הבנק!יישר כוח!! ממליץ מאוד!!
chen rosin
chen rosin
07:08 24 Feb 20
המלצה חמה על צחי גרוסמן!אדם מקצועי ביותר בתחום המשכנתאות.נתן את הנשמה, השקיע רבות והגיע לתוצאות נהדרות עבורנו.גם עוזרתו סיוון הייתה תמיד זמינה עבורנו, בצורה הכי טובה ונעימה שאפשר .לא היינו צריכים לעשות כלום. קיבלנו מצחי מענה וטיפול בכל מה שהיה צריך - והכל בצורה הכי טובה שאפשר לבקש.נשאר לנו רק להגיד המון תודה.משפחת ביילין
Luba Beilin
Luba Beilin
09:00 26 Jan 20
את צחי הכרתי לפני כשנתיים וחצי לאחר רכישת קרקע לבנייה ולקראת תוכנית שאפתנית לתחילת בנייה. הייתי בטוח כי לפנינו דרך ללא מוצא בשל מורכבות תיק המשכנתא הנדרש, אך צחי הבטיח כי יעשה כל מאמץ, וקיים. רץ, שכנע ועמל בין כל הגורמים הרלוונטיים, לא ויתר ובסוף מאמציו נשאו פרי. גם כאשר במהלך הבנייה, עלה חשש שנאלץ לוותר על רבים מהמתוכנן בשל חריגות תקציב, חזרתי לצחי, עם בקשה מורכבת לא פחות. לא היה לי איך להתאכזב, אלא רק להיות מופתע עוד יותר מהדביקות והנכונות של צחי לעזור. ולהצליח. אין לי אוצר מילים מספק על-מנת להודות לצחי. מבלי להתמעמע: פנייה לשירותיו של צחי היא ההחלטה הנכונה שלכם. ללא כל ספק, שיקול או טענה. מומלץ בחום!
Marat Gartsman
Marat Gartsman
08:47 26 Jan 20
קיבלנו מצחי והצוות המצויין שלו שירות ליווי לקיחת משכנתא. מאוד התרשמנו מהמקצועיות, ההבנה וההתחשבות ברצונות והצרכים שלנו כלקוחות בתהליך בניית המשכנתא. בנוסף, ניהלו לנו אחלה מלחמת מחירים בין הבנקים ולא עצרו עד שהגענו להצעה הטובה ביותר. ממליץ בחום!!
מיכאל וינר
מיכאל וינר
11:10 24 Dec 19
במהלך השנתיים האחרונות עברנו עם צחי תהליך של לקיחת משכנתא ובנייה של בית.התלבטנו האם לקחת יועץ משכנתאות, חשבנו לעצמינו מחשבות כאלה ואחרות: -לכאורה כל המידע נמצא ברשת, אולי אם נתאמץ קצת ללמוד את הנושא, נוכל לקבל החלטות מושכלות בעצמינו ולחסוך את התשלום ליועץ.- מה יועץ משכנתאות יוכל לחדש לנו? - תהליך הרכישה והבניה כולל כל כך הרבה התעסקות עם ספקים ואנשי מקצוע, למה לצרף עוד מישהו לרשימה המתארכת ממילא...ועוד מחשבות כאלה ואחרות.אך, מתוך הבנה שתהליך כזה עשוי לחסוך לנו כספים רבים, ואין לנו כלים ללמוד את השטח לעומק מכל צדדיו החלטנו לפנות לצחי.צחי הפליא בידיעותיו לעומק של כל התחום. יש לו רמת שירות גבוהה ואכפתיות ללקוחות. הוא זמין לכל שאלה, פנוי לכל אי הבנה, משיב בסבלנות ומתוך הכרות רבת שנים עם תחום המשכנתאות בארץ.הוא מגיע פיזית לפגישות עם הבנק, ועוזר כדי לקבל משכנתא בתנאים הטובים ביותר.בפועל ההשקעה הזו, חוסכת כספים רבים!אנחנו ממליצים מאוד להעזר בשרותיו! בהצלחה ברכישה, בבניה ובכל מה שתעשו בדרך..
Zvi Noy
Zvi Noy
10:26 11 Dec 19
זכיתי ליהנות משירותיו של צחי גרוסמן והרגשתי צורך עז לשתף את החוויה- אתחיל בזה שהוא אדם מאוד נעים עם יחסי אנוש מצוינים! שזה בעיניי הדבר הראשון שחשוב. כי אם מרגישים נוח מול אותו אדם מקצועי כבר הכל מתחיל ברגל ימין. מלבד כלים ניהוליים ופיננסים אשר הביא עימו למפגש איתנו, צחי ליווה אותנו בכל שלב ובכל רגע. תמיד היה זמין לשאלות או תהיות. השתתף בכל השלבים - ולא עזב ידינו לרגע. בימים קשים שהיינו לחוצים בטירוף לפני החלטות גורליות עבורנו, הקול שלו (אמיתי לגמרי...) היה מיד מרגיע אותנו. טון הדיבור שלו, הביטחון שלו הידע והניסיון גרמו לנו להישאר במקום ולהרגיש שאנו במקום מבטחים. מה גם שביום יום אנחנו עובדים סביב השעון ולא מצליחים לזכור מה צריך לעשות ואיך. צחי ליווה אותנו בצורה כל כך מסודרת, רצופה ואכפתית שגרמה לכל החוויה להיות די נהדרת ופחות מתישה.. לסיכום- צחי- השארת לנו טעם לעוד.... מומלץ ביותר!
רלי יושעי
רלי יושעי
08:35 24 Nov 19