יועץ משכנתאות פרטי

מהן ארבע הטעויות בלקיחת משכנתא שכמעט כולם עושים


לקיחת משכנתא היא אחריות כבדה כיוון שהיא משפיעה על המצב הכספי של המשפחה לאורך שנים. לכן יש לבדוק את הנושא מכל היבטיו כמה פעמים, לקרוא את האותיות הקטנות ולגייס יועץ משכנתא שיכוון את הלקוחות לאופציה הטובה ביותר עבורם.

ישנן כמה טעויות, שמבצעים כמעט כל הלקוחות ולכן חשוב מאד לשים לב לנקודות הספציפיות הללו ולא ליפול בהן בטרם לקיחת משכנתא:

  • הלקוחות נוקטים משנה זהירות וקובעים החזר חודשי בסכום מסויים. אך למעשה חלק שמהם יכולים להחזיר סכומים גבוהים יותר בכל חודש. אם הם יקבעו החזר מעט גבוה יותר בכל חודש הם ייצרו חסכון משמעותי בסכום הכללי של החזר המשכנתא כולה. לכן מומלץ לבדוק בצורה מקיפה ויסודית את גובה ההחזר האפשרי ולקבל החלטה מושכלת על כך. מצד שני חשוב לא לקבוע תשלומים חודשיים שהם מעבר ליכולות הפיננסיות המשפחתיות, צעד שיגרור את הלווים לבעיות כספיות בחיי היום יום לאורך שנים .
  • בסיס ההחלטה הוא רכישת בית התואם את יכולות ההחזר. בית יקר שמלכתחילה ייצור סטנדרטים גבוהים בלקיחת המשכנתא עלול לסבך את הלקוחות ולהביאם למצבים שיזדקקו להלוואה נוספת או שלא יוכלו לעמוד בהחזרים. משכנתא היא צעד מהותי בתכנון הפיננסי המשפחתי ולכן כל טעות עלולה לעלות בממון רב ויש לעשות כל שניתן כדי לקבל את ההחלטות האחראיות ביותר בתחום זה.
  • במשכנתאות קיימים כמה סוגי חישובים אפשריים של הריביות. אחת הטעויות של הלקוחות היא שהם מתחייבים על סכומים גבוהים במסלול קבוע שאינו צמוד מדד. נתיב זה הוא אכן הנתיב הבטוח ביותר כי הוא יוצר תשלומי החזר קבועים בכל חודש אך מצד שני אם הלקוח ירצה להחזיר חלק מהכספים, הוא יצטרך לשלם קנס גבוה בגין היציאה המוקדמת ויחסית למסלולי התשלום האחרים, המסלול הקבוע שאינו צמוד מדד הוא יקר יותר בחישוב הכללי של החזר כל המשכנתא ולכן פורסים זאת לשנים רבות יותר. הפריסה הארוכה יוצרת הבדל תהומי בעלות הכוללת של החזר ההלוואה וברוב המקרים עדיף לצמצם זאת לכמה שנים קטן יותר. אם מבצעים בדיקה מעמיקה אצל לקוחות שפרסו את ההחזר לאורך שנים רבות, מסתבר שהלקוחות מחזירים בכל חודש תשלום שמורכב מריבית בסכום שהוא גבוה יותר מסכום הקרן. הלקוחות בודקים בעיקר את נושא הריביות ועלייתן האפשרית אך יש להתחשב גם במועדי הפירעון אם ירצו לבצע תשלומים חד פעמיים .קיים חשש טבעי שבחלוף השנים, המדד יעלה משמעותית ועמו גם גובה ההחזר של המשכנתא . חשש זה יוצר תשלום עצום ומיותר . אפשר לוותר על מסלול שאינו צמוד מדד או להקטינו למינימום כדי לחסוך בעלות המשכנתא כולה.
  • מתוך חוסר הידע, לקוחות רבים מתפתים לפעול על פי עצת הבנק, לחלק את ההלוואה ל – שלושה מסלולי החזר כדי להקטין סיכונים והפתעות. זה נראה טוב אך לא בטוח שזו העסקה הנכונה והזולה ביותר. לכן חשוב להתייעץ עם יועץ משכנתאות שיבחן את הנתונים ויעביר הנחיות והמלצות לקביעת הדרך.
    ייעוץ מקצועי יש לקבל רק מגורם מוסמך העוסק בכך ביום יום שלו ומכיר את כל הקשור במשכנתאות מכל הכוונים, ההיבטים והרבדים. כל ייעוץ של גורם אחר כמו בני משפחה או חברים שזה לא תחום עיסוקם ומומחיותם עלול להפיל את הלקוחות בפח, כיוון שהידע שלהם אינו מקיף, יש להם חוסר הבנה בנושאים רבים הקשורים ללקיחת ההלוואה ולסמוך על חוות דעתם זה סיכון גדול.
  • ביטוח המשכנתא הוא נושא שיש לבחון מכל היבטיו לעומק, לכן חשוב לא להתפתות ולחתום על ביטוח בבנק החוסך ללקוחות התרוצצות בין כמה גורמים פיננסיים, אלא להתייעץ עם יועץ משכנתאות שיבדוק זאת בראיה הן של ההווה והן של העתיד ויוודא שכל מכלול אמצעי ההגנה קיימים בפוליסות.
לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים