יועץ משכנתאות פרטי

מהו ביטוח משכנתא ומדוע הוא כה חשוב


כל לווה המקבל משכנתא מהבנק מחויב לבצע גם ביטוח משכנתא.
ביטוח המשכנתא מורכב מביטוח עבור המבנה וביטוח חיים. הפעלת ביטוח זה מגנה על הבנק מהסיכון שהלקוח לא יחזיר את מלוא ההלוואה או את חלקה מסיבות שונות.
סכום כיסוי המבנה נקבע על פי ערך עלות בניית מבנה זהה חדש, ככל שערכו הכספי של הנכס גבוה כך עולה בהתאמה גם עלות רכישת הפוליסה על המבנה. כשרוכשים דירה יד שניה, המבנה הוא ישן יחסית ולכן יש להקפיד ולהפעיל פוליסה שתכסה גם את הבלאי של המבנה ונזקים אפשריים הקורים לאחר כמה שנים כמו בעיות בצנרת .
סכום הכיסוי האישי בפוליסת ביטוח החיים נקבע ביחס ישר לגובה הכספי של המשכנתא שנלקחה .
הבנק נערך לכל תרחיש, לדוגמה במקרה שהלווה ילך לעולמו ולכן כספי המשכנתא לא יוחזרו על ידו, במקרה שייקלע לקשיים פיננסיים ולא יוכל לעמוד בהחזרים החודשיים, או אם ייקלע לבעיה בריאותית עקב תאונה או מחלה, שתגרור מצב של אובדן כושר עבודה, נכות ועוד. כל לקוח חותם על הצהרת בריאות כך שמצבו הבריאותי בעת החתימה על המשכנתא ידוע לחברה המבטחת. סעיף הצהרת הבריאות הוא חשוב מאד כדי להגן על הלווה ועל משפחתו במקרה צורך.
ככל שגילו של הלווה מבוגר יותר, כך הבנק חושש יותר לתת משכנתא ולבטח ביטוח חיים לאור העובדה שבגיל מבוגר הסיכוי למחלות גבוה יותר.
הפעלת הביטוח מגנה גם על הלווה ועל משפחתו כיון שבמקרים קשים שבהם הוכח שהלווה לא יכול לעמוד בהחזרים, חברת הביטוח תממן את החזר המשכנתא והנטל הכספי לא יהיה של הלווה או משפחתו .
הן הבנקים השונים והן חברות הביטוח מפעילות ביטוחים אלו יחד או לחוד וכל לקוח בוחר על פי הכדאיות היכן לרכוש את הפוליסות, אפשר לרכוש אותן גם בנפרד בהתאם לתנאים שנראים הנוחים ביותר עבור הלקוח. לכל פוליסה קיים סעיף השתתפות עצמית ובמקרה של הפעלת שתי הפוליסות תיוצר כאן עלות כפולה, של דמי ההשתתפות העצמית.
לאור מורכבותם של הפוליסות חשוב מאד לבצע השוואה של כל הצעה על כל סעיפיה, הכיסויים וההרחבות שלה ולהשוות בין העלויות השונות שדורש כל גורם פיננסי.

נקודות אקוטיות לבדיקה בפוליסה:

  • אם הפוליסה מכסה מצב שבו הלווה אינו עובד פרק זמן ממושך ולכן אין לו הכנסות וקשה לו לשלם את ההחזרים החודשיים בגין המשכנתא.
  • לוודא שהפוליסה מכסה כיסוי מלא במקרים של מחלה קשה שגוררים אובדן כושר עבודה והשתכרות .
  • לבדוק את העלויות של כל אחד מהסעיפים הללו .
  • מהי העלות של פוליסת הביטוח כעת ומה תהיה עלותה בהמשך, אם יהיו שינויים או העלאות מחירים במהלך שנות תשלום המשכנתא.
  • מהי ההנחה המוצעת בשנים הראשונות שלאחר לקיחת ההלוואה. קיימת אפשרות בתום תקופת ההנחה להפעיל ביטוח דרך חברה אחרת ולהפסיק את הפוליסה הקיימת, זו דרך להמשיך ולשלם מחיר מופחת אך לחברה אחרת . מהלך זה אפשרי רק אם לא חל שינוי במצב הבריאותי של הלווה.
  • במהלך השנים אם נוצרו שינויים מהותיים, רצוי לעדכן את חברת הביטוח, כיוון שהן יפחיתו סכומים משמעותיים בעלויות החודשיות. לדוגמה אם החזרתם באופן חד פעמי חלק מההלוואה, המחויבות שלכם כלפי הבנק קטנה יותר ולכן אפשר להפחית בערך הביטוחים או לחילופין אם הפסקתם לעשן וכך הסיכון הבריאותי שלכם פחת וכך גם ערך התשלום עבור ביטוח החיים.
  • בצעו בדיקה אם ביטוח החיים יוצר הטבה במס הכנסה בעת הגשת הדוח האישי השנתי.
  • כיסוי מלא של המבנה למקרי אסונות טבע כמו רעידות אדמה, מקרים של שריפה ונזקים הנגרמים בשל בלאי של המבנה.

נושא ביטוח משכנתא הוא נושא מורכב מאוד ויש לשים לב לכל האותיות הקטנות. לכן מומלץ מאד לקבל ייעוץ מיועץ משכנתא שיבדוק לעומק את כל הנתונים וינתב את דרכם של הלווים לפוליסה המתאימה והזולה ביותר.

עוד באתר:

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים

תותח אמיתי!!תודה רבה לצחי, סיוון ובתאל,על עבודה מקצועית, מהירה, אכפתיתעל הכנות והיושר.לא מעגלים פינות ומשקיעים בלקוח מתחילת התהליך ועד סופו!משכנתא זהו הליך מסובך עם צורך להבין הרבה משתנים הקשורים לריביות, גובה המשכנתא, החזר חודשי, הליך מול הבנק וכו'.צחי מבהיר את הכל (ומעבר), מדבר בגובה העיניים, מסביר הכל כמו שצריך, ותמיד קשוב ועונה לשאלות, עד שהכל אכן מובן. ובסוף, הוא חוסך המון כסף לאורך כל חיי המשכנתא, והולך עד הסוף עם הלקוח מול הבנק!יישר כוח!! ממליץ מאוד!!
chen rosin
chen rosin
07:08 24 Feb 20
המלצה חמה על צחי גרוסמן!אדם מקצועי ביותר בתחום המשכנתאות.נתן את הנשמה, השקיע רבות והגיע לתוצאות נהדרות עבורנו.גם עוזרתו סיוון הייתה תמיד זמינה עבורנו, בצורה הכי טובה ונעימה שאפשר .לא היינו צריכים לעשות כלום. קיבלנו מצחי מענה וטיפול בכל מה שהיה צריך - והכל בצורה הכי טובה שאפשר לבקש.נשאר לנו רק להגיד המון תודה.משפחת ביילין
Luba Beilin
Luba Beilin
09:00 26 Jan 20
את צחי הכרתי לפני כשנתיים וחצי לאחר רכישת קרקע לבנייה ולקראת תוכנית שאפתנית לתחילת בנייה. הייתי בטוח כי לפנינו דרך ללא מוצא בשל מורכבות תיק המשכנתא הנדרש, אך צחי הבטיח כי יעשה כל מאמץ, וקיים. רץ, שכנע ועמל בין כל הגורמים הרלוונטיים, לא ויתר ובסוף מאמציו נשאו פרי. גם כאשר במהלך הבנייה, עלה חשש שנאלץ לוותר על רבים מהמתוכנן בשל חריגות תקציב, חזרתי לצחי, עם בקשה מורכבת לא פחות. לא היה לי איך להתאכזב, אלא רק להיות מופתע עוד יותר מהדביקות והנכונות של צחי לעזור. ולהצליח. אין לי אוצר מילים מספק על-מנת להודות לצחי. מבלי להתמעמע: פנייה לשירותיו של צחי היא ההחלטה הנכונה שלכם. ללא כל ספק, שיקול או טענה. מומלץ בחום!
Marat Gartsman
Marat Gartsman
08:47 26 Jan 20
קיבלנו מצחי והצוות המצויין שלו שירות ליווי לקיחת משכנתא. מאוד התרשמנו מהמקצועיות, ההבנה וההתחשבות ברצונות והצרכים שלנו כלקוחות בתהליך בניית המשכנתא. בנוסף, ניהלו לנו אחלה מלחמת מחירים בין הבנקים ולא עצרו עד שהגענו להצעה הטובה ביותר. ממליץ בחום!!
מיכאל וינר
מיכאל וינר
11:10 24 Dec 19
במהלך השנתיים האחרונות עברנו עם צחי תהליך של לקיחת משכנתא ובנייה של בית.התלבטנו האם לקחת יועץ משכנתאות, חשבנו לעצמינו מחשבות כאלה ואחרות: -לכאורה כל המידע נמצא ברשת, אולי אם נתאמץ קצת ללמוד את הנושא, נוכל לקבל החלטות מושכלות בעצמינו ולחסוך את התשלום ליועץ.- מה יועץ משכנתאות יוכל לחדש לנו? - תהליך הרכישה והבניה כולל כל כך הרבה התעסקות עם ספקים ואנשי מקצוע, למה לצרף עוד מישהו לרשימה המתארכת ממילא...ועוד מחשבות כאלה ואחרות.אך, מתוך הבנה שתהליך כזה עשוי לחסוך לנו כספים רבים, ואין לנו כלים ללמוד את השטח לעומק מכל צדדיו החלטנו לפנות לצחי.צחי הפליא בידיעותיו לעומק של כל התחום. יש לו רמת שירות גבוהה ואכפתיות ללקוחות. הוא זמין לכל שאלה, פנוי לכל אי הבנה, משיב בסבלנות ומתוך הכרות רבת שנים עם תחום המשכנתאות בארץ.הוא מגיע פיזית לפגישות עם הבנק, ועוזר כדי לקבל משכנתא בתנאים הטובים ביותר.בפועל ההשקעה הזו, חוסכת כספים רבים!אנחנו ממליצים מאוד להעזר בשרותיו! בהצלחה ברכישה, בבניה ובכל מה שתעשו בדרך..
Zvi Noy
Zvi Noy
10:26 11 Dec 19
זכיתי ליהנות משירותיו של צחי גרוסמן והרגשתי צורך עז לשתף את החוויה- אתחיל בזה שהוא אדם מאוד נעים עם יחסי אנוש מצוינים! שזה בעיניי הדבר הראשון שחשוב. כי אם מרגישים נוח מול אותו אדם מקצועי כבר הכל מתחיל ברגל ימין. מלבד כלים ניהוליים ופיננסים אשר הביא עימו למפגש איתנו, צחי ליווה אותנו בכל שלב ובכל רגע. תמיד היה זמין לשאלות או תהיות. השתתף בכל השלבים - ולא עזב ידינו לרגע. בימים קשים שהיינו לחוצים בטירוף לפני החלטות גורליות עבורנו, הקול שלו (אמיתי לגמרי...) היה מיד מרגיע אותנו. טון הדיבור שלו, הביטחון שלו הידע והניסיון גרמו לנו להישאר במקום ולהרגיש שאנו במקום מבטחים. מה גם שביום יום אנחנו עובדים סביב השעון ולא מצליחים לזכור מה צריך לעשות ואיך. צחי ליווה אותנו בצורה כל כך מסודרת, רצופה ואכפתית שגרמה לכל החוויה להיות די נהדרת ופחות מתישה.. לסיכום- צחי- השארת לנו טעם לעוד.... מומלץ ביותר!
רלי יושעי
רלי יושעי
08:35 24 Nov 19