יועץ משכנתאות פרטי

מהם התנאים לקבלת משכנתא – המדריך המושלם


נטילת משכנתא דורשת ממבקשי ההלוואה תשומת לב רבה, התמקדות במטרה ותשומת לב רבה לפרטים. כל אלה חייבים להתקיים כדי שניתן יהיה להשלים בהצלחה את הליך קבלת ההלוואה. ואולם עוד לפני שניתן יהיה להתחיל בתהליך הארוך והמייגע, יש תנאי קבלת משכנתא שצריכים להתקיים. מדובר בתנאים הכרחיים, שאם אינם מתקיימים לא ניתן אפילו להתחיל את התהליך. אנשי המקצוע של גרוסמן ייעוץ פיננסי יעניקו לכם ייעץ וליווי אפקטיבי החל מרגע יצירת הקשר ועד לקבלת המשכנתא ומימוש חוזה הרכישה.

תנאי משכנתא ראשון – הון עצמי מספיק

עד אמצע שנת 2013 בערך, ניתן היה לקחת משכנתא במימון של עד 90% (תשעים אחוזים) מערך הנכס. כשבעים אחוז מערכו היו ממומנים באמצעות המשכנתא שנטלו רוכשי הדירה, במרבית המקרים מאחד הבנקים. עשרים האחוזים הנותרים מומנו על ידי חברת הביטוח EMI, שפעלה בארץ כשני עשורים. אמנם הריביות על יתרת הסכום (שכונה בפי העם “משלימה”) היו גבוהות, אבל מצד שני נמנעה מהרוכשים ההתרוצצות הקשורה בהשגת סכום התחלתי גבוה. כל מה שהיה צריך עבור דירה בשווי 1,000,000 (מיליון) שקלים, היו 100,000 שקלים חדשים. כמו כן, כמובן, היה צורך להשיג את הכספים למימון ההוצאות השונות הקשורות בהשגת ההלוואה.
החל מאמצע שנת 2013, חייבים כל רוכשי הדירות להביא לצורך העסקה הון עצמי בגובה 25% מערך הדירה לפחות – כלאמר רבע מהמחיר שלה. אמנם בנק ישראל מאפשר לרוכשי דירה ראשונה לקחת משכנתא על סך 75% מערך הדירה, אבל זה איננו גורע מהצורך להשיג סכומים גבוהים יחסית.

תנאי משכנתא שני – יכולת החזר מוכחת

יכולת החזר מוכחת משמעותה הכנסה קבועה המגיעה לחשבונותיהם של רוכשי הדירה. ואם לתרגם למילים ברורות יותר – מי שאין ברשותו משרה קבועה והכנסות מוכחות לפחות במשך מספר חודשים בטרם נטילת המשכנתא, עלול שלא לקבל את ההלוואה גם אם יש ברשותו הון התחלתי מספיק. הבנק, או כל גוף המעניק משכנתאות לרכישת דירות או נכסי נדל”ן אחרים, רואה בהכנסה הקבועה כאמור תנאי קבלת משכנתא שהוא כמעט בבחינת ייהרג ובל יעבור. אחרת, או שהבנק ידרוש ערבים להלוואה, או שפשוט יסרב לתת אותה. מבחינתו, היותו של הנכס עצמו ממושכן איננו פתרון הולם.

עוד בנושא

תהליך קבלת משכנתא הוא תהליך ארוך שלעיתים לא רואים את הסוף אבל כדי לממש את החלום ולרכוש דירה משלכם כל זוג כמעט עובר את התהליך הזה וכאשר עושים אותו בצורה נכונה עם ליווי המקצועי אז אין חשש. לפני הכל ישנם מספר תנאים שכאשר רוצים לרכוש דירה ולקחת הלוואה ובמקרה הזה משכנתא די גדולה יש לקחת אותם בחשבון. לקיחת המשכנתא מתבצעת ע”י הבנקים השונים והם דורשים מבני הזוג להביא תלושי משכורת כלומר הכנסות חודשיות ושוטפות שבהתאם יוכלו לדעת מה גובה המשכנתא שהם יכולים לקבל, אם אחד מבני הזוג עובד כעצמאי עליו להביא שומת מס ואישור מרואה חשבון על סך ההכנסות. כל המסמכים נמצאים? נפלא עכשיו השלב הבא וזה הגשת הבקשה למשכנתא. אז מה צריך לדעת על תנאים לקבלת משכנתא?

תנאים לקבלת משכנתא – כיצד מגישים בקשה?

הבקשה נעשית באופן מסודר ושואלים אתכם לאיזו מטרה אתם נדרשים לקחת את המשכנתא כמובן שרוב המקרים הם לרכישת דירה. יועצי המשכנתאות עושים חישוב ובודקים את כל המסמכים שסיפקתם עבורם מבצעים התאמה וחישובים ולפי כך מאשרים או לא את המשכנתא. תהליך זה לוקח זמן ולכן יש להתאזר בסבלנות , רצוי לבצע את כל התהליך ההתחלתי הרבה לפני הקניה כדי שאכן יהיה אישור רשמי ותוכלו להמשיך הלאה בלי תקלות מיותרות בדרך.

מסלולי משכנתא

יש לכם את כל האישורים למשכנתא? נהדר. עכשיו זה הזמן לבנות תמהיל משכנתא שיכלול מסלולי משכנתא מתאימים, בעזרת מסלולים מותאמים אישית קיימות נקודות יציאה כלומר שניתן בזמן המוגדר מראש לשלם סכום מסוים ולכסות חלק מן המשכנתא, נקודות אלו יכולות בהחלט לפעול לטובתכם ולהוריד מכם סכום משכנתא לא מבוטל, יש לבדוק מה טווח מסלולי היציאה כיוון שאם רוצים לשלם סכום כזה או אחר לפני מועד היציאה יכול להיות שתצטרכו לשלם קנס ולכן יש לברר זאת מראש. מסלולי המשכנתא נועדו להקל מעט על לקיחת המשכנתא ובכך לפרוש את התשלומים לטווח ארוך.

תנאים לקבלת משכנתא – ייעוץ מקצועי חובה

אתם כבר חושבים על המרפסת או הגינה וחדרי הילדים המעוצבים שיהיו בדירה החדשה אבל לפני הפנטזיה חשוב לחזור למציאות ולהתייעץ עם יועץ משכנתאות מנוסה ומקצועי על מנת שייסב את תשומת ליבכם וישלב את מסלולי המשכנתא הרלוונטיים לכם בלבד. בעזרת הנתונים שאותו יועץ משכנתאות מקבל הוא יידע בוודאות לשלב את המסלולים הנכונים ולהציב החזר חודשי מתאים לכם. אז אם אתם נמצאים ברגע קריטי כזה שבו אתם צריכים לקחת משכנתא תוכלו לפנות אלינו משרדו של צחי גרוסמן אחד המובילים בתחום המשכנתאות וליווי אישי ומקצועי בעזרתו תוכלו למצוא את המסלול הבטוח למשכנתא מתאימה. צוות מקצועי ומיומן יפעל לעזרתכם וייתן לכם את השירות המקצועי והמהיר.

תנאי קבלת משכנתא – נכס ספציפי

תנאי משכנתא הכרחי שחייב להתקיים על מנת שניתן יהיה לקבל את המשכנתא המיוחלת הוא קיומו של נכס מסוים שלשמו נוטלים הרוכשים את ההלוואה. ישנם כמה שלבים עד לקבלת המשכנתא בפועל:
אישור עקרוני: קבלת אישור עקרוני למשכנתא. עם האישור הזה ניתן להתקדם לקראת חתימת חוזה רכישה של הנכס. חתימת חוזה כאמור היא חלק ממספר תנאי קבלת משכנתא.
הערכת הדירה: קבלת המשכנתא מותנית בהערכת הדירה על ידי שמאי המוכר על ידי הבנק לצורך העניין. הערכת דירה חייבת להתבצע אך ורק על ידי אחד השמאים מתוך רשימה שהבנק מוסר לרוכש. לצורת הערכת הדירה יש צורך להשיג נסח טאבו ועוד מספר אישורים הקשורים לדירה, או לבית הדירות שבתוכו היא ממוקמת.
לאחר חתימת החוזה, נסללת הדרך לקבלת ההלוואה. גם כאן, הבנק לא מעביר שום סכום שהוא לרשות המוכר, לפני שברור וידוע שהקונה העביר את חלקו שלו.
האמור לעיל מסכם בקצרה תהליך מורכב. ואולם שימת לב לנקודות שהובהרו מונעת הסתבכויות ובעיות מיותרות.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים