יועץ משכנתאות פרטי

תמהיל משכנתא מומלץ


דירה היא אחת מהרכישות הכי גדולות שאדם יעשה במהלך חייו. לרובנו אין אין האפשרות לממן פרויקט מסוג זה לגמרי לבדנו ולכן אנו פונים לבנק על מנת לממן הוצאה זאת. ההלוואה המוכרת ביותר לבניית דירה היא לקיחת משכנתא. לקיחת משכנתא היא בעצם הלוואה לטווח ארוך על פי משתנים וריביות שונות אשר יאפשרו לבני הזוג או לאדם לעמוד בסדרת התשלומים למשך מספר עשרות של שנים ועל פי ההכנסה הממוצעת שתאפשר לו לעמוד בתשלומים אלו. אחד האפשרויות הן לקיחת תמהיל משכנתא מומלץ אשר משלב בתוכו מספר גורמים אשר יעזור לבני הזוג או לאדם לשלם את המשכנתא. כדאי שתדעו שיש הרבה אפשרויות לבנות תמהיל משכנתא מומלץ, ולכל אחת מהאפשרויות יתרונות וחסרונות, מה שאומר שקשה לומר שיש משכנתא אופטימלית באופן מוחלט.  חשוב כי מי שלוקח את תמהיל המשכנתא יקח זמן וילמד את תמהילי המשכנתא המומלצים השונים על מנת שייקח את האפשרות המתאימה לו ביותר.

מה הוא תמהיל משכנתא מומלץ?

בדרך כלל משכנתא מורכבת ממספר מסלולים שונים, לכל מסלול אופי משלו, יש מסלולים צמודים ויש שאינם צמודים, יש מסלולים משתנים ויש מסלולים קבועים, יש מסלולים שקליים ויש מסלולי מטבע חוץ, יש מסלולים שפרוסים לזמן קצר ויש מסלולים שפרוסים לזמן ארוך, יש מסלולים עם קנס ביציאה ויש מסלולים ללא קנס, תמהיל המשכנתא הינו אוסף מסלולים שמהווה את המשכנתא שלכם. שימו לב איזה רכיבים אתם מכניסים למשכנתא שלכם. כאשר אתם משווים בין תמהיל לתמהיל, אתם כבר לא משווים מסלול לעומת מסלול, אלא אוסף מסלולים לאוסף מסלולים. חשוב לבדוק  מהו ההחזר החודשי של תמהילי המשכנתא, כיצד מתנהל פריסת השנים, מהו התמהיל הכולל ומה הם ההבדלים בין תמהיל משכנתא מומלץ לתמהיל אחר. חשוב לדעת את כל הפרטים הללו כיוון שתמהיל משכנתא מומלץ ילווה אתכם לתקופה ארוכה בחייכם ועל כן חשוב להכיר אותו על כל צדדיו.

האם יש הגבלות על תמהיל משכנתא מומלץ?

חשוב לדעת כי בנק ישראל הגביל את האפשרות לשלב בתמהיל המשכנתא מסלולים עם תנאים משתנים בתדירות של פחות מחמש שנים.  מה שאומר שאי אפשר לקחת מעבר לשליש מהמשכנתא בפריים או במטבע חוץ, כיוון שהם מסלולים שהתנאים שלהם משתנים בתדירות גבוהה מאוד. בנוסף הקו המנחה הברור של הבנקים אינו מאפשר לקחת  תמהילים משתנים בתדירות גבוהה ביותר משליש מהמסלולים המשתנים, שתדירות השינוי שלהם פחותה מחמש שנים. לכן לפחות שתי שליש מהמשכנתא צריכים להיות במסלולים שאינם משתנים כאשר אתם מרכיבים את תמהיל המשכנתא המומלץ שלכם. כמובן שרוב האוכלוסייה תחתור לכך שהיא תיקח את תמהיל המשכנתא האופטימלי, אך האם יש דבר כזה? אם ברצונכם לקחת תמהיל משכנתא אופטימלי חשוב שתדעו כי אין אדם שיוכל לצפות כמה יהיה המדד וכמה יהיה הפריים וכמה יהיה המטבע חוץ בשנים הבאות, לכן אי אפשר לקרוא לשום תמהיל משכנתא תמהיל אופטימלי, מכיון שבכל תמהיל יש סיכון וסיכוי.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים