יועץ משכנתאות פרטי

משכנתא הון עצמי – כל מה שחשוב לדעת על זה


פנייה אל הבנק לצורך קבלת משכנתא מצריכה מצד הלווה/הפונה התייחסות למספר פרמטרים: שווי הדירה שאותה הוא מעוניין לרכוש וההון העצמי שלו. פרמטרים חשובים אלה ייקבעו, בסופו של דבר, מה יהיה גובה המשכנתא ובהתאם – מה יהיה גובה ההחזר החודשי. בחינת נושא משכנתא הון עצמי וגם העלויות הקשורות לרכישת דירה מצריכה פעמים רבות פנייה אל יועץ מקצועי, שכן זוהי מדובר בעסקה חשובה שקשורים בה סכומי כסף גבוהים במיוחד.

אז, מה כדאי לקחת בחשבון לפני שפונים אל הבנק

חישוב משכנתא הון עצמי והוצאות נלוות מצריך התייחסות למספר נקודות: התשלומים הנלווים לעסקה – דמי תיווך, מס רכישה, שכר טרחת עורך דין, שיפוץ או הרחבת הדירה ועוד. רק לאחר שנלקחו בחשבון הוצאות אלו, יש לפנות אל ההון העצמי ולבדוק כמה הוא כולל. בעת בדיקת ההון עצמי יש לבדוק פיקדונות וחסכונות למיניהם לצד כסף נזיל ולהפחית מכך את כל ההוצאות הקשורות אל העסקה. עתה מתקבל סכום סופי ריאלי, המהווה נקודת הפתיחה לצורך פנייה לקבלת משכנתא. חשוב לקחת בחשבון את ההוצאות הנלוות לרכישת הדירה, מעבר לעלות הדירה עצמה, שכן מדובר פעמים רבות בסכומי כסף גבוהים שיכולים להגיע לעשרות אלפי שקלים, המשפיעים על ההון העצמי.

כמה הון עצמי נדרש

ישנם כאלה שרוכשים דירה לצורך השקעה וישנם כאלה המעוניינים לשפר את איכות חייהם וליהנות מתנאי מחיה טובים יותר. מי שבוחר לרכוש דירה לצורך השקעה נדרש להציג הון עצמי של לפחות 50% משוויה. משפרי דיור נדרשים להציג מינימום של 30% משכנתא הון עצמי ותושבים זרים נדרשים להציג 50% הון עצמי. הבנק בוחן פרמטרים אלה ובהתאם מציע את מסלול המשכנתא הרלוונטי לקונה.

מה עושים כשאין הון עצמי

הבנקים מממנים לרוב בין 50% ל – 70% מערך הדירה ובמקרים נדירים במיוחד גם 90% מהערך. ישנם זוגות, או אפילו יחידים, המעוניינים לרכוש דירה אך אין להן הון עצמי. במקרים כאלה יש לבדוק את התנהלותו הכלכלית של הזוג, שכן ייתכן ואיננו מנהל אותה נכון. פעמים רבות זוגות כאלה נוטים להוציא סכומים גבוהים על מותרות למשל, על חשבון פתיחת חסכון או שמירה על כסף בצד. במקרים אחרים הם מוציאים הרבה יותר מהכנסותיהם ונקלעים למינוס. ישנם כאלה המפנים את החסכונות לטובת הוצאות חשובות, כמו למשל לימודים, ולכן אינם מצליחים לחסוך לדירה. במקרים כאלה, כשאין הון עצמי, אפשר לפעול במספר דרכים. ראשית, ניתן לבקש משכנתא על דירתם של ההורים. במקרה כזה, הדירה תמושכן לטובת רכישת הדירה החדשה וניתן יהיה לקבל מימון של 70% משוויה. אפשרות אחרת, היא להתפשר. לרכוש דירה בעלות נמוכה ולגור בה פרק זמן מסוים, או לשכור דירה ולהשכיר את הדירה שנרכשה. בכל מקרה, חשוב לבחון את כל האפשרויות ומומלץ לעשות זאת בעזרתו של יועץ משכנתאות, המתמחה בכך.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים

מקצועי, סבלני, ליווי צמוד לאורך כל הדרך ועזרה בכל הקשיים והשאלות!!! תותח (:
sharon katzav
sharon katzav
19:40 19 Mar 20
צחי ובת אל היקרים, אין לי מילים להודות לכם על הסיוע המהיר.. המקצועי והכי חשוב... חסכתם לאימא שלי עשרות אלפי שקלים בריביות של המשכנתא... צחי... אתה פשוט בן אדם שאפשר לסמוך עלייך וזאת ידעתי מהרגע הראשון שפגשתי אותך, יחד עם בת אל אתם צוות מנצח!!!אז אלפי תודות ואני ממליצה עליהם בחום ובעיניים עצומות!!!!
miri dok
miri dok
07:31 15 Mar 20
תותח אמיתי!!תודה רבה לצחי, סיוון ובתאל,על עבודה מקצועית, מהירה, אכפתיתעל הכנות והיושר.לא מעגלים פינות ומשקיעים בלקוח מתחילת התהליך ועד סופו!משכנתא זהו הליך מסובך עם צורך להבין הרבה משתנים הקשורים לריביות, גובה המשכנתא, החזר חודשי, הליך מול הבנק וכו'.צחי מבהיר את הכל (ומעבר), מדבר בגובה העיניים, מסביר הכל כמו שצריך, ותמיד קשוב ועונה לשאלות, עד שהכל אכן מובן. ובסוף, הוא חוסך המון כסף לאורך כל חיי המשכנתא, והולך עד הסוף עם הלקוח מול הבנק!יישר כוח!! ממליץ מאוד!!
chen rosin
chen rosin
07:08 24 Feb 20
המלצה חמה על צחי גרוסמן!אדם מקצועי ביותר בתחום המשכנתאות.נתן את הנשמה, השקיע רבות והגיע לתוצאות נהדרות עבורנו.גם עוזרתו סיוון הייתה תמיד זמינה עבורנו, בצורה הכי טובה ונעימה שאפשר .לא היינו צריכים לעשות כלום. קיבלנו מצחי מענה וטיפול בכל מה שהיה צריך - והכל בצורה הכי טובה שאפשר לבקש.נשאר לנו רק להגיד המון תודה.משפחת ביילין
Luba Beilin
Luba Beilin
09:00 26 Jan 20
את צחי הכרתי לפני כשנתיים וחצי לאחר רכישת קרקע לבנייה ולקראת תוכנית שאפתנית לתחילת בנייה. הייתי בטוח כי לפנינו דרך ללא מוצא בשל מורכבות תיק המשכנתא הנדרש, אך צחי הבטיח כי יעשה כל מאמץ, וקיים. רץ, שכנע ועמל בין כל הגורמים הרלוונטיים, לא ויתר ובסוף מאמציו נשאו פרי. גם כאשר במהלך הבנייה, עלה חשש שנאלץ לוותר על רבים מהמתוכנן בשל חריגות תקציב, חזרתי לצחי, עם בקשה מורכבת לא פחות. לא היה לי איך להתאכזב, אלא רק להיות מופתע עוד יותר מהדביקות והנכונות של צחי לעזור. ולהצליח. אין לי אוצר מילים מספק על-מנת להודות לצחי. מבלי להתמעמע: פנייה לשירותיו של צחי היא ההחלטה הנכונה שלכם. ללא כל ספק, שיקול או טענה. מומלץ בחום!
Marat Gartsman
Marat Gartsman
08:47 26 Jan 20
קיבלנו מצחי והצוות המצויין שלו שירות ליווי לקיחת משכנתא. מאוד התרשמנו מהמקצועיות, ההבנה וההתחשבות ברצונות והצרכים שלנו כלקוחות בתהליך בניית המשכנתא. בנוסף, ניהלו לנו אחלה מלחמת מחירים בין הבנקים ולא עצרו עד שהגענו להצעה הטובה ביותר. ממליץ בחום!!
מיכאל וינר
מיכאל וינר
11:10 24 Dec 19
במהלך השנתיים האחרונות עברנו עם צחי תהליך של לקיחת משכנתא ובנייה של בית.התלבטנו האם לקחת יועץ משכנתאות, חשבנו לעצמינו מחשבות כאלה ואחרות: -לכאורה כל המידע נמצא ברשת, אולי אם נתאמץ קצת ללמוד את הנושא, נוכל לקבל החלטות מושכלות בעצמינו ולחסוך את התשלום ליועץ.- מה יועץ משכנתאות יוכל לחדש לנו? - תהליך הרכישה והבניה כולל כל כך הרבה התעסקות עם ספקים ואנשי מקצוע, למה לצרף עוד מישהו לרשימה המתארכת ממילא...ועוד מחשבות כאלה ואחרות.אך, מתוך הבנה שתהליך כזה עשוי לחסוך לנו כספים רבים, ואין לנו כלים ללמוד את השטח לעומק מכל צדדיו החלטנו לפנות לצחי.צחי הפליא בידיעותיו לעומק של כל התחום. יש לו רמת שירות גבוהה ואכפתיות ללקוחות. הוא זמין לכל שאלה, פנוי לכל אי הבנה, משיב בסבלנות ומתוך הכרות רבת שנים עם תחום המשכנתאות בארץ.הוא מגיע פיזית לפגישות עם הבנק, ועוזר כדי לקבל משכנתא בתנאים הטובים ביותר.בפועל ההשקעה הזו, חוסכת כספים רבים!אנחנו ממליצים מאוד להעזר בשרותיו! בהצלחה ברכישה, בבניה ובכל מה שתעשו בדרך..
Zvi Noy
Zvi Noy
10:26 11 Dec 19
זכיתי ליהנות משירותיו של צחי גרוסמן והרגשתי צורך עז לשתף את החוויה- אתחיל בזה שהוא אדם מאוד נעים עם יחסי אנוש מצוינים! שזה בעיניי הדבר הראשון שחשוב. כי אם מרגישים נוח מול אותו אדם מקצועי כבר הכל מתחיל ברגל ימין. מלבד כלים ניהוליים ופיננסים אשר הביא עימו למפגש איתנו, צחי ליווה אותנו בכל שלב ובכל רגע. תמיד היה זמין לשאלות או תהיות. השתתף בכל השלבים - ולא עזב ידינו לרגע. בימים קשים שהיינו לחוצים בטירוף לפני החלטות גורליות עבורנו, הקול שלו (אמיתי לגמרי...) היה מיד מרגיע אותנו. טון הדיבור שלו, הביטחון שלו הידע והניסיון גרמו לנו להישאר במקום ולהרגיש שאנו במקום מבטחים. מה גם שביום יום אנחנו עובדים סביב השעון ולא מצליחים לזכור מה צריך לעשות ואיך. צחי ליווה אותנו בצורה כל כך מסודרת, רצופה ואכפתית שגרמה לכל החוויה להיות די נהדרת ופחות מתישה.. לסיכום- צחי- השארת לנו טעם לעוד.... מומלץ ביותר!
רלי יושעי
רלי יושעי
08:35 24 Nov 19