יועץ משכנתאות פרטי

משכנתא אופטימלית


משכנתא אופטימלית מתייחסת לשילוב בין כמה שיטות ריבית בעת נטילת המשכנתא. כדי לדעת כיצד לבנות משכנתא כזו בדרך הנוחה עבורכם, מומלץ לבצע זאת עם יועץ משכנתאות מוסמך. הוא יידע לייעץ לכם מתי לקבוע את נקודת העוגן לשינוי וכיצד לתכנן משכנתא מהסוג הזה בדרך הטובה עבורכם.

מהי משכנתא אופטימלית?

משכנתא אופטימלית משלבת בין כמה שיטות ומסלולים של ריביות וניתן לעבור בין מסלול בתקופת ההחזר של ההלוואה. המטרה של משכנתא מהסוג הזה היא לשמור על גמישות ולעבור בין המסלולים לפי התנאים של הריביות הרלבנטיות עבורכם לאותה תקופה. השילוב בין כמה המסלולים למעשה מקטין את הסיכונים הקשורים לנטילת ההלוואה:

  • ריבית צמודת מדד או ריבית שאינה צמודה למדד. כמובן שאם המדד עולה ההחזר נשאר אותו הדבר, אך אם המדד יורד הלווים מפסידים. כדי להימנע מכך במידה וההלוואה אינה צמודה למדד, הבנקים קובעים ריבית גבוהה יותר מאשר זו הצמודה למדד, כדי להקטין את הסיכון שיפסידו בטווח הרחוק.
  • הסוג השני הם משכנתא הצמודה לריבית פריים או לא. ריבית הפריים משותפת לכל הבנקים בארץ והיא מושפעת מהריבית שנקבעת על ידי בנק ישראל. ריבית שלא צמודה לפריים קבועה, אך ריבית שצמודה לפריים משתנה והסיכון הוא שאם היא יורדת, הלווים מרוויחים. לעומת זאת אם ריבית הפריים עולה, הלווים משלמים יותר.
  • משכנתא עם החזרים משתנים (משכנתא בלון) – הלווים מתחייבים בעתיד לשלם סכום חד פעמי עם ריבית שנקבעה מראש, כי הם יודעים שבעתיד יעמוד לרשותם סכום כסף גדול. במשכנתא מהסוג הזה אין החזרים חודשיים.

יעוץ משכנתא

כדי לדעת כיצד לשלב בין כל סוגי הריביות ולהגיע למשכנתא אופטימלית, יש ליצור עוגן. במהלך תקופת העוגן אפשר לשנות את מסלול המשכנתא ולעבור, למשל, ממשכנתא צמודת פריים למשכנתא צמודת מדד, או משכנתא קבועה. לחלופין, ניתן להחזיר סכומים כסף בבת אחת לפני סיום המשכנתא ואפשר לעשות זאת גם בתקופת העוגן. מומלץ לבצע את השינויים בתקופות שהוגדרו כעוגן, כדי שהריבית תהיה נמוכה יותר.

אדם מהיישוב מתקשה לדעת כיצד לשלב כהלכה בין המסלולים השונים, לכן מומלץ לקבל ייעוץ מקצועי כדי למקם את נקודות העוגן בתקופות נוחות עבורכם. יש לדעת שאפשר לעבור ממשכנתא רגילה למסלול משכנתא אופטימלית, אך כדאי לעשות זאת בליווי מקצועי כאשר פונים לבנק. המטרה היא קבלת תנאים נוחים והימנעות או הקטנת אגרות וסכומים נלווים שהבנק ידרוש.

נציגי צחי גרוסמן ישמחו לעמוד לרשותכם כדי לייעץ לכם על מסלול של משכנתא אופטימלית. אנא השאירו פרטים באתר או התקשרו ונחזור אליכם עם פרטים מקצועיים נוספים לתיאום ייעוץ והסברים.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים