יועץ משכנתאות פרטי

מהי משכנתא אופטימלית ואיך מגיעים אליה?


זוגות רבים בארץ, וגם יחידים, פונים אל הבנק כדי לקבל משכנתא לצורך רכישת דירה. מי שעושה זאת, מקבל בדרך כלל מספר הצעות, הרלוונטיות לסוגים שונים של מסלולי משכנתאות. כל סוג כזה, כל מסלול, מציע פרמטרים אחרים, תנאים שונים, שאינם בהכרח מתאימים לכולם. בעוד שמשכנתא בשיטת שפיצר מתאימה לאחד, משכנתא גרייס מתאימה לאחר. משכנתא אופטימלית היא המשכנתא הזולה ביותר וזו המספקת מענה מדויק למי שמקבל אותה. בחינה מדוקדקת של האפשרויות המוצעות יחד עם יועץ משכנתאות מקצועי, היא הדרך הנכונה לאתר משכנתא כזו וליהנות מהמסלול המשתלם ביותר.

יתרונותיה של המשכנתא האופטימלית

הבנק מעמיד לרשותם של מבקשי המשכנתאות מבחר של מסלולים שונים ובתנאים שונים. משכנתא אופטימלית, וכפי שניתן לנחש משמה, היא זו שבה משלמים ריביות נמוכות ונהנים מתנאים נלווים נוספים, המותאמים לצרכיהם של הלווים. לא פשוט להגיע למשכנתא כזו שכן יש צורך להבין במדויק את האפשרויות הקיימות ואת ההשלכות של כל אחת מהן. בנוסף, יש להגדיר גם את הצרכים הקיימים, ומדויק ככל שניתן, ולקחת בחשבון את ההכנסות, ההוצאות ואת יכולת ההחזר. משכנתא אופטימלית הינה כזו המשלבת, לרוב, בין מספר מסלולים שונים כדי לנצל את יתרונותיו של כל אחד מהם. שילוב כזה מאפשר בנייה של מסלול חדש, המותאם ללווה ומציע לו את התנאים הטובים ביותר עבורו. משכנתא כזו מאפשרת לו להימנע, מצד אחד, מהסיכונים הנלווים לכך, אך מצד שני לקבל את המשכנתא הנדרשת לו ולרכוש את הדירה שבה הוא מעוניין.

איך עושים את זה נכון

כשבונים תכנית למשכנתא אופטימלית מתייחסים, כאמור, אל המסלולים השונים ואל יכולותיו וצרכיו של הלווה. בעזרת יועץ משכנתאותניתן לבנות מסלול המותאם באופן מושלם, מסלול המאפשר התנהלות כלכלית נכונה יותר ומבלי להיקלע לקשיים כלכליים במהלך הדר. במשכנתא מעורבים סכומי כסף גבוהים במיוחד – מיליוני שקלים. פריסת המשכנתא היא לרוב למשך תקופה של 15 שנה, 20 ואפילו 30 שנה. לאורך השנים חלים שינויים שונים המשפיעים על יכולת ההחזר ולעיתים נאספים סכומי כסף גבוהים, המאפשרים את החזרת המשכנתא במלואה. כשבונים תמהיל משכנתא לוקחים בחשבון נקודות אלו ומתכננים מסלול שיתאים לכל התקופה. בנוסף, במידת הצורך, ניתן לעבור ממסלול אחד לשני כדי לשפר את התנאים ולהתאים אותם אל המצב הקיים. גמישות שכזו הופכת את המסלול לנכון ואטרקטיבי הרבה יותר וכן לכזה החוסך עבור הלווה לא מעט שקלים.

לסיכום

המשכנתא האופטימלית משלבת בין מסלולי משכנתאות שונים, הנבדלים אלה מאלה בעיקר בגובה הריבית שהם דורשים. בניית מסלול עבור משכנתא כזו נעשה, כאמור, בעזרתו של יועץ משכנתאות, המכיר היטב את סוגי המשכנתאות והמסלולים השונים המוצעים כיום ויודע כיצד להתאים את המסלול לכל לווה.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים