יועץ משכנתאות פרטי

הון עצמי למשכנתא


הון עצמי למשכנתא הוא הסכום הראשוני שיש בידכם לרכוש את הדירה. בנק ישראל קבע רף מינימום של הון עצמי למטרות שונות, למשל רכישת דירה ראשונה, שיפור דיור או השקעה בנדל”ן. בכל אחד ממקרים אלה על הרוכש להציג הון עצמי ברמה שונה, עוד לפני שהוא נוטל את המשכנתא כולה. לכן מומלץ לקבל ייעוץ מקצועי ולוודא כי באפשרותכם לעמוד בהתחייבות הכלכלית במקביל לניהול חיי משפחה יציבים מבחינה פיננסית. 

גיוס הון עצמי למשכנתא

הון עצמי למשכנתא הוא הסכום הראשוני שיש בידכם עבור התשלום לרכישת דירה חדשה. מדובר על כמה אפשרויות:

  • כספים נזילים כגון כסף מזומן, חסכונות, פקדונות, כספים שונים שהשקעתם בשוק ההון וגם סיוע כלכלי מהמשפחה המורחבת, בעיקר ההורים.
  • במקביל הון עצמי הוא הכספים שתקבלו אם תמכרו את הדירה הקיימת שלכם. כמובן שאם ההון העצמי למשכנתא שיש לכם גבוה, המשכנתא שתצטרכו לקחת תהיה קטנה יותר. עם זאת, מומלץ לקבל ייעוץ כדי לוודא שהשקעת ההון שברשותכם במשכנתא היא הצעד הנבון! לפעמים עדיף להגדיל את המשכנתא ולהשקיע את ההון שלכם באפיקים אחרים.
  • הלוואות הון עצמי – גופים פיננסים שונים מציעים הלוואות לטווח קצר לאנשים המעוניינים לבצע עסקאות נדל”ן. ברוב המוחלט מדובר על הלוואה כנגד חסכונות או כנגד נכס נדל”ן קיים.

מהו ההון עצמי למשכנתא

בנק ישראל קבע בשנת 2012 כי אם לאדם אין דירה בבעלותו וכי הדירה שירכוש היא הדירה היחידה שתהיה לו, עליו לספק הון עצמי בגובה של לפחות 25% ממחיר הנכס. משפרי דיור יעמידו הון עצמי בגובה 30% ואילו רוכשי דירות להשקעה, יעמידו הון עצמי בגובה 50%. התוצאה היא שזוגות צעירים נתקלים בקשיים לרכישת דירה, כי ההון העצמי שלהם לא מספיק גבוה כדי לקבל משכנתא שתשלים להם את מחיר הדירה.

כדאי לדעת כי אף כי יש אפשרויות רבות להשלמת הון עצמי, מומלץ לבדוק ביסודיות את גובה ההחזר של כל ההלוואות מול ההכנסות שלכם. עליכם לזכור כי אם אתם לא יכולים לספק הון עצמי בגובה הנדרש ועליכם לקחת הלוואה נוספת, הרי היא מקבילה למשכנתא עצמה והמשמעות היא החזר חודשי גבוה בטווח הקצר.

משום כך מומלץ לקבל ייעוץ מקצועי בנושא הון עצמי למשכנתא. יועץ מנוסה יבדוק את מצב ההון הראשוני שלכם ויכוון אתכם אם כדאי לשבור חסכונות ולהוציא כספים או לחלופין, לקחת הלוואה להשלמת הון. במקביל ילווה אתכם היועץ גם בבחירת המשכנתא המתאימה כך שתוכלו להיכנס להתחייבות מתאימה ליכולות הפיננסיות שלכם. נשמח לעמוד לרשותכם בכל עת, אנא השאירו פרטים באתר או התקשרו אלינו ונציג מטעם צחי גרוסמן יספק לכם מידע נוסף על הון עצמי למשכנתא.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים