יועץ משכנתאות פרטי

דברים שכדאי לדעת על משכנתא הון עצמי


אחרי שנים של עבודה קשה החלטתם שהגיע הזמן להפסיק לשלם שכר דירה ולהפסיק לממן למישהו אחר את המשכנתא? אם כך, אתם בהחלט צודקים, והגיע הזמן להתחיל לעשות צעדים שונים לקראת רכישת הדירה שלכם. משכנתא הון עצמי זה אחד מהנושאים הראשונים שצריך להכיר לעומק לפני שמתחילים לחלום על דירה, ועל כך במאמר שלפניכם.

תוכן עיניינים

למה מתכוונים כשמדברים על משכנתא הון עצמי

אם חשבתם לרגע שעצם העובדה שאתם זוג נשוי וששניכם עובדים זו כבר עובדה מספיקה כדי שהבנק ייתן לכם משכנתא, הרי שאתם טועים, ובגדול. הבנק לא ייתן לאף אחד משכנתא אם הלקוח לא מגיע עם הון עצמי, ולכן זה ברור למה לא כל אדם שרק משתחרר מהצבא יכול לקנות לעצמו דירה. ההון העצמי כולל את הסכום שאתם בעצמכם הצלחתם לחסוך בכל השנים האחרונות שבהן עבדתם, ואליו אפשר לצרף כמובן את העזרה מההורים של שניכם, מזכייה בלוטו או מכל מקור אחר. השאלה החשובה באמת כשמדברים על משכנתא הון עצמי היא על כמה הוא צריך לעמוד, ועל כך אין תשובה אחת יחידה כי זה מאוד תלוי במקרה של הלקוח.

בסיטואציות שונות ההון העצמי יהיה שונה

משכנתא הון עצמי כוללת ארבעה מצבים שונים:

  1. רכישת דירה יחידה: במקרה כזה הלקוח צריך להגיע עם הון עצמי של לפחות 25% מסכום הדירה.
  2. משקיע: משקיע הוא אדם שמלבד הדירה שהוא רוצה לקנות יש ברשותו עוד דירה אחת לפחות במקרה כזה ההון העצמי שאיתו נדרש להגיע הלקוח יעמוד על לא פחות מ50% משווי הנכס.
  3. משפר דיור: משפר דיור הוא אדם שיש לו דירה אך הוא מעוניין למכור אותה כדי לקנות דירה שתהייה יותר גדולה או נוחה. במקרה כזה, על מנת שהלקוח יוכל לקבל משכנתא מהבנק הוא יצטרך להגיע עם אישור שחתום על ידי עו”ד אשר בו הוא מצהיר שבכוונתו למכור את הדירה תוך 24 חודשים. במקרה זה גובה ההון העצמי לקבלת משכנתא יעמוד על 30% משווי הנכס.
  4. תושב זר: אדם שאין לו אזרחות ורוצה לקנות דירה במדינת ישראל. במקרה זה השלמת ההון העצמי תהיה לא פחות מ50% מערך הנכס.

הוצאות נוספות שצריך לקחת בחשבון

אם לרגע חשבתם שכשמדברים על משכנתא הון עצמי ההוצאות היחידות זו המשכנתא עצמה וקניית הדירה, הרי שאתם טועים. יש לקחת בחשבון גם את תשלום מס הרכישה, את תשלום דמי הטיווח, את התשלום לעורך הדין ואפילו את השיפוץ בדירה במידת הצורך. אי אפשר להתכחש לכך שקניית דירה זו הוצאה כלכלית מאוד גדולה, ובמיוחד במדינת ישראל. עם זאת, החדשות הטובות הן שניתן לקבל היום משכנתאות מסוג שונים מהבנקים, מה שאומר שעוד ועוד אנשים יוכלו להגשים את החלום ולקנות דירה.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים