יועץ משכנתאות פרטי

דברים שכדאי לדעת על משכנתא הון עצמי


אחרי שנים של עבודה קשה החלטתם שהגיע הזמן להפסיק לשלם שכר דירה ולהפסיק לממן למישהו אחר את המשכנתא? אם כך, אתם בהחלט צודקים, והגיע הזמן להתחיל לעשות צעדים שונים לקראת רכישת הדירה שלכם. משכנתא הון עצמי זה אחד מהנושאים הראשונים שצריך להכיר לעומק לפני שמתחילים לחלום על דירה, ועל כך במאמר שלפניכם.

תוכן עיניינים

למה מתכוונים כשמדברים על משכנתא הון עצמי

אם חשבתם לרגע שעצם העובדה שאתם זוג נשוי וששניכם עובדים זו כבר עובדה מספיקה כדי שהבנק ייתן לכם משכנתא, הרי שאתם טועים, ובגדול. הבנק לא ייתן לאף אחד משכנתא אם הלקוח לא מגיע עם הון עצמי, ולכן זה ברור למה לא כל אדם שרק משתחרר מהצבא יכול לקנות לעצמו דירה. ההון העצמי כולל את הסכום שאתם בעצמכם הצלחתם לחסוך בכל השנים האחרונות שבהן עבדתם, ואליו אפשר לצרף כמובן את העזרה מההורים של שניכם, מזכייה בלוטו או מכל מקור אחר. השאלה החשובה באמת כשמדברים על משכנתא הון עצמי היא על כמה הוא צריך לעמוד, ועל כך אין תשובה אחת יחידה כי זה מאוד תלוי במקרה של הלקוח.

בסיטואציות שונות ההון העצמי יהיה שונה

משכנתא הון עצמי כוללת ארבעה מצבים שונים:

  1. רכישת דירה יחידה: במקרה כזה הלקוח צריך להגיע עם הון עצמי של לפחות 25% מסכום הדירה.
  2. משקיע: משקיע הוא אדם שמלבד הדירה שהוא רוצה לקנות יש ברשותו עוד דירה אחת לפחות במקרה כזה ההון העצמי שאיתו נדרש להגיע הלקוח יעמוד על לא פחות מ50% משווי הנכס.
  3. משפר דיור: משפר דיור הוא אדם שיש לו דירה אך הוא מעוניין למכור אותה כדי לקנות דירה שתהייה יותר גדולה או נוחה. במקרה כזה, על מנת שהלקוח יוכל לקבל משכנתא מהבנק הוא יצטרך להגיע עם אישור שחתום על ידי עו”ד אשר בו הוא מצהיר שבכוונתו למכור את הדירה תוך 24 חודשים. במקרה זה גובה ההון העצמי לקבלת משכנתא יעמוד על 30% משווי הנכס.
  4. תושב זר: אדם שאין לו אזרחות ורוצה לקנות דירה במדינת ישראל. במקרה זה השלמת ההון העצמי תהיה לא פחות מ50% מערך הנכס.

הוצאות נוספות שצריך לקחת בחשבון

אם לרגע חשבתם שכשמדברים על משכנתא הון עצמי ההוצאות היחידות זו המשכנתא עצמה וקניית הדירה, הרי שאתם טועים. יש לקחת בחשבון גם את תשלום מס הרכישה, את תשלום דמי הטיווח, את התשלום לעורך הדין ואפילו את השיפוץ בדירה במידת הצורך. אי אפשר להתכחש לכך שקניית דירה זו הוצאה כלכלית מאוד גדולה, ובמיוחד במדינת ישראל. עם זאת, החדשות הטובות הן שניתן לקבל היום משכנתאות מסוג שונים מהבנקים, מה שאומר שעוד ועוד אנשים יוכלו להגשים את החלום ולקנות דירה.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים

תותח אמיתי!!תודה רבה לצחי, סיוון ובתאל,על עבודה מקצועית, מהירה, אכפתיתעל הכנות והיושר.לא מעגלים פינות ומשקיעים בלקוח מתחילת התהליך ועד סופו!משכנתא זהו הליך מסובך עם צורך להבין הרבה משתנים הקשורים לריביות, גובה המשכנתא, החזר חודשי, הליך מול הבנק וכו'.צחי מבהיר את הכל (ומעבר), מדבר בגובה העיניים, מסביר הכל כמו שצריך, ותמיד קשוב ועונה לשאלות, עד שהכל אכן מובן. ובסוף, הוא חוסך המון כסף לאורך כל חיי המשכנתא, והולך עד הסוף עם הלקוח מול הבנק!יישר כוח!! ממליץ מאוד!!
chen rosin
chen rosin
07:08 24 Feb 20
המלצה חמה על צחי גרוסמן!אדם מקצועי ביותר בתחום המשכנתאות.נתן את הנשמה, השקיע רבות והגיע לתוצאות נהדרות עבורנו.גם עוזרתו סיוון הייתה תמיד זמינה עבורנו, בצורה הכי טובה ונעימה שאפשר .לא היינו צריכים לעשות כלום. קיבלנו מצחי מענה וטיפול בכל מה שהיה צריך - והכל בצורה הכי טובה שאפשר לבקש.נשאר לנו רק להגיד המון תודה.משפחת ביילין
Luba Beilin
Luba Beilin
09:00 26 Jan 20
את צחי הכרתי לפני כשנתיים וחצי לאחר רכישת קרקע לבנייה ולקראת תוכנית שאפתנית לתחילת בנייה. הייתי בטוח כי לפנינו דרך ללא מוצא בשל מורכבות תיק המשכנתא הנדרש, אך צחי הבטיח כי יעשה כל מאמץ, וקיים. רץ, שכנע ועמל בין כל הגורמים הרלוונטיים, לא ויתר ובסוף מאמציו נשאו פרי. גם כאשר במהלך הבנייה, עלה חשש שנאלץ לוותר על רבים מהמתוכנן בשל חריגות תקציב, חזרתי לצחי, עם בקשה מורכבת לא פחות. לא היה לי איך להתאכזב, אלא רק להיות מופתע עוד יותר מהדביקות והנכונות של צחי לעזור. ולהצליח. אין לי אוצר מילים מספק על-מנת להודות לצחי. מבלי להתמעמע: פנייה לשירותיו של צחי היא ההחלטה הנכונה שלכם. ללא כל ספק, שיקול או טענה. מומלץ בחום!
Marat Gartsman
Marat Gartsman
08:47 26 Jan 20
קיבלנו מצחי והצוות המצויין שלו שירות ליווי לקיחת משכנתא. מאוד התרשמנו מהמקצועיות, ההבנה וההתחשבות ברצונות והצרכים שלנו כלקוחות בתהליך בניית המשכנתא. בנוסף, ניהלו לנו אחלה מלחמת מחירים בין הבנקים ולא עצרו עד שהגענו להצעה הטובה ביותר. ממליץ בחום!!
מיכאל וינר
מיכאל וינר
11:10 24 Dec 19
במהלך השנתיים האחרונות עברנו עם צחי תהליך של לקיחת משכנתא ובנייה של בית.התלבטנו האם לקחת יועץ משכנתאות, חשבנו לעצמינו מחשבות כאלה ואחרות: -לכאורה כל המידע נמצא ברשת, אולי אם נתאמץ קצת ללמוד את הנושא, נוכל לקבל החלטות מושכלות בעצמינו ולחסוך את התשלום ליועץ.- מה יועץ משכנתאות יוכל לחדש לנו? - תהליך הרכישה והבניה כולל כל כך הרבה התעסקות עם ספקים ואנשי מקצוע, למה לצרף עוד מישהו לרשימה המתארכת ממילא...ועוד מחשבות כאלה ואחרות.אך, מתוך הבנה שתהליך כזה עשוי לחסוך לנו כספים רבים, ואין לנו כלים ללמוד את השטח לעומק מכל צדדיו החלטנו לפנות לצחי.צחי הפליא בידיעותיו לעומק של כל התחום. יש לו רמת שירות גבוהה ואכפתיות ללקוחות. הוא זמין לכל שאלה, פנוי לכל אי הבנה, משיב בסבלנות ומתוך הכרות רבת שנים עם תחום המשכנתאות בארץ.הוא מגיע פיזית לפגישות עם הבנק, ועוזר כדי לקבל משכנתא בתנאים הטובים ביותר.בפועל ההשקעה הזו, חוסכת כספים רבים!אנחנו ממליצים מאוד להעזר בשרותיו! בהצלחה ברכישה, בבניה ובכל מה שתעשו בדרך..
Zvi Noy
Zvi Noy
10:26 11 Dec 19
זכיתי ליהנות משירותיו של צחי גרוסמן והרגשתי צורך עז לשתף את החוויה- אתחיל בזה שהוא אדם מאוד נעים עם יחסי אנוש מצוינים! שזה בעיניי הדבר הראשון שחשוב. כי אם מרגישים נוח מול אותו אדם מקצועי כבר הכל מתחיל ברגל ימין. מלבד כלים ניהוליים ופיננסים אשר הביא עימו למפגש איתנו, צחי ליווה אותנו בכל שלב ובכל רגע. תמיד היה זמין לשאלות או תהיות. השתתף בכל השלבים - ולא עזב ידינו לרגע. בימים קשים שהיינו לחוצים בטירוף לפני החלטות גורליות עבורנו, הקול שלו (אמיתי לגמרי...) היה מיד מרגיע אותנו. טון הדיבור שלו, הביטחון שלו הידע והניסיון גרמו לנו להישאר במקום ולהרגיש שאנו במקום מבטחים. מה גם שביום יום אנחנו עובדים סביב השעון ולא מצליחים לזכור מה צריך לעשות ואיך. צחי ליווה אותנו בצורה כל כך מסודרת, רצופה ואכפתית שגרמה לכל החוויה להיות די נהדרת ופחות מתישה.. לסיכום- צחי- השארת לנו טעם לעוד.... מומלץ ביותר!
רלי יושעי
רלי יושעי
08:35 24 Nov 19