יועץ משכנתאות פרטי

תכנון פיננסי


ייעוץ פיננסי למשפחה- התרסקות או נסיקה כלכלית?

בחיים ישנן בחירות העשויות להוביל לשינוי המציאות הכלכלית מקצה אל קצה, בחירות העשויות לכוון למימוש מטרות כלכליות ולצמיחה, או לחילופין לפגוע באופן משמעותי באיכות החיים. שחיקת ההכנסות ויוקר המחיה הובילו משפחות רבות לירידה משמעותית ברמת החיים בשנים האחרונות, ורבים מתקשים בהתנהלות הכלכלית של משק הבית. מאזן ההוצאה השוטפת הינו המרכיב המרכזי בכלכלת המשפחה, והוא נוגע לפער שבין סך ההכנסות לבין סך ההוצאות. הרעיון הכלכלי הוא שכאשר ההכנסות גבוהות מההוצאות המציאות שתיווצר תהיה מעגל של צמיחה, בעוד שגורם כלכלי שלילי שבו ההוצאות גבוהות מההכנסות מייצר את האוברדרפט אשר מומר לרוב בהלוואה, שהחזריה החודשיים גוררים להגדלת ההוצאות החודשיות, ולהעמקת הפער השלילי שבין ההכנסות החודשיות לבין ההוצאות.

החלטות כלכליות הרות גורל

אחת ההחלטות הרות הגורל נוגעת ללקיחת משכנתא ורכישת דירה. משפחות רבות בארץ מרוויחות שכר שהינו נמוך מן הממוצע לזוג וגרים בשכירות. על מנת להתקדם בחיים מחליטות לא מעט מהן ליטול את הסיכון, לקחת משכנתא ולרכוש בכל זאת דירה. החזר המשכנתא החודשי יחד עם התנהלות פיננסית לקויה מובילים לא פעם לתפיחתו של האוברדרפט בחשבון הבנק, ללקיחת הלוואות וקושי בעמידה בהחזרים החודשיים. המציאות הכלכלית מובילה אמנם לרוב לעלייה ברמת החיים אך משלבת עימה גם פגיעה משמעותית באיכות החיים. ההחלטות הפיננסיות של משק הבית אינן נוגעות לרכישת הדירה בלבד, כי אם לכל החלטה הנוגעת לתשלום חודשי קבוע כגון פניה ללימודים, טיפול רפואי ממושך, רישום לחוג יקר, לקיחת הלוואה לרכישת רכב או ריהוט וכדומה, החלטות העשויות לשנות את איכות מהקצה אל הקצה.

ניהול תקציב משפחתי נכון

ניהול תקציב משפחתי נכון הינו ניהול סדרי עדיפויות, בהם ניתן לבחור בין מגורים נוחים, ריהוט ואביזרי יוקרה, פעילות ספורט, חוגים ונופש יקרים, אוכל משובח או בגדי מותגים אך לא ניתן לבחור בכול הרכישות הללו במקביל. במהלך ניהול תקציב משפחתי נכון חשוב להיות מודעים לכך שכל בחירה במוצר או שירות כרוכים בוויתור על מוצר אחר, או מציאת חלופות להעלאת רמת ההכנסות של משק הבית לשם מימון ההוצאה ולמניעת שחיקת ההכנסה הפנויה. בתקופה זו של שחיקת השכר הנובעת מעליות מחירים במקביל לירידה בקצבאות הילדים חשוב להיות מודעים לבחירות הכלכליות, ולהימנע מרכישות על בסיס פסיכולוגי אשר יוצרות גירעון תקציבי.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים