יועץ משכנתאות פרטי

על קניית בית בעזרת הלוואה


הבית שלנו הוא המקום שלנו בעולם. כאשר יש לנו בית משלנו אנחנו מרגישים בטוח יותר. הבית שלנו מהווה את הבסיס שלנו, את מקור הכוח שלנו ואת המקום אליו אנחנו הולכים בשביל לנוח ולמצוא נחמה. לא פלא אם כן, שאנשים רבים רוצים להיות הבעלים של הבית שלהם. רובנו לא רוצים לשכור בית אלא שהבית יהיה רשום על שמנו בטאבו. הבעיה היא שקניית בית בישראל בשנת 2014 היא עסק לא פשוט ומאוד יקר. בשביל שיהיה לנו בית או דירה בבעלות פרטית אנחנו צריכים כספים רבים, כספים אשר לרובנו אין. הרצון שלנו לא קטן רק בגלל המכשול הכספי ורובנו מחפשים דרכים למצוא מקורות מימון נוספים למען המטרה של קניית בית. בסופו של דבר רוב האנשים בוחרים לקחת הלוואה גדולה מאוד מהבנק בשביל לקנות בית או דירה. הלוואה זאת ידועה גם כ”משכנתא” והיא מאפשרת לאנשים רבים להגשים את החלום של בית או דירה בבעלות פרטית.

הלוואה לבית – סיכון או סיכוי?

השאלה האם לקיחת הלוואה מהבנק בשביל לממן בית היא סיכון לחיים שלנו ולעתיד שלנו או מתן סיכוי לכך שיהיה לנו עתיד טוב יותר? התשובה לכך היא כמובן מורכבת והיא משתנה מאדם לאדם וממשפחה למשפחה. תמיד כאשר אנחנו לוקחים הלוואה ובמיוחד הלוואה גדולה כל כך כמו הלוואה בשביל קנייה של בית אנחנו לוקחים סיכון. אנחנו לא יכולים לדעת עם בעתיד עדיין יהיה לנו אותו כושר עבודה או בכלל אם תהיה לנו עבודה. אנחנו לא יכולים לדעת לאיזה הוצאות כספיות החיים יגררו אותנו והאם נוכל גם בעוד 10 שנים או 15 שנה להחזיר את ההלוואה שלנו. מצד שני כאשר אנחנו לוקחים הלוואה לקניית בית חדש אנחנו משפרים את תנאי החיים שלנו ואת איכות החיים שלנו. באמצעות הלוואה זו אנחנו יכולים לשפר את המקום בו אנחנו חיים ולגור בשכונה טובה יותר ואז הילדים שלנו יגדלו בסביבה טובה יותר. בכל מקרה לפני שאנחנו לוקחים הלוואה לקניית דירה או בית אנחנו חייבים לחשוב על זה טוב מאוד ולהתייעץ אם אנשי מקצוע, רק כך נוכל לקבל החלטה הגיונית מתוך שיקול דעת ומודעות.

הלוואה לקניית דירה – האם כל אחד יכול לקבל אותה?

למרבה הצער לא כל מי שמבקש הלוואה מהבנק בשביל לקנות דירה יכול לקבל את מבוקשו. בשביל שנקבל מהבנק הלוואה לקניית דירה או נכס כל שהוא אנחנו צריכים שיהיה לנו מקור מימון התחלתי. מקור מימון זה יאפשר לבנק לסמוך עלינו שיהיה לנו מאיפה להחזיר את ההלוואה. ללא סכום מינימלי של חיסכון שיהיה לנו בבנק וללא אחוז הכנסה טוב לא נוכל לקחת משכנתא ולקנות בית. כמובן, שככל שההכנסה שלנו והחסכונות שלנו קטנים יותר כך נקבל הלוואה קטנה יותר מהבנק. הבעיה נעוצה בכך שהמשכורות במשק הישראלי הן לא גבוהות מאוד בעוד שמחירי הדירות והבתים מרקיעי שקעים. בעיה זו מותירה אנשים רבים עם חוסר יכולת לקנות בית או דירה או במצב בו הם לוקחים את ההלוואה וקונים את הבית רק בסוף שנות השלושים או תחילת שנות הארבעים שלהם.

לסיכום, ניתן לומר שאנחנו מאוד אנושיים ונורמליים אם אנחנו רוצים שתהיה לנו בעלות פרטית על בית או דירה. בדרך לרכישה של הבית או הדירה שלנו אנחנו צריכים לעבור הרבה מכשולים. הדבר החכם ביותר לעשות כאשר אנחנו מתחילים את תהליך מציאת המימון וקבלת ההלוואה הוא להתייעץ עם מומחה בתחום הפיננסיים והמימון. מומחה זה יוכל להעניק לנו ליווי אישי ולומר לנו בזמן אמת עם ההצעה שהבנק מציע לנו היא הצעה שנוכל לעמוד בה.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים