יועץ משכנתאות פרטי

כיצד ניתן להציל את הבית מחובות המשכנתא?


כיצד ניתן להציל את הבית מחובות המשכנתא?

אלפי בעלי דירות אשר נטלו משכנתא מהבנק מוצאים את עצמם מתמודדים נגד ההליכים של ההוצאה לפועל, בשל הקשיים כלכליים אליהם נקלעו, כשבסופו של התהליך הכאוב הם עם נאלצים להתפנות מבתיהם. הבנקים אינם בדיוק גורם חומל, ומשסעים בנוטלי

ההלוואה את סוללת עורכי דינם, מתוך ידיעה שנוטלי ההלוואה אינם בקיאים בנפתוליה של הפרקטיקה המשפטית. רבים מאותם בעלי הדירות אינם מודעים לכך כי התנהלות מושכלת מצידם בנסיבות הללו עשויה למנוע את פינוי הדירה. אז כיצד ניתן לנהל את המצב בחוכמה, בנסיבות בהן שנקלעתם לקשיים?

טיפ מספר 1: הגדלת מסגרת האשראי

בנסיבות בהן יש צפי לאי כיבודה של הוראת הקבע, מומלץ להקדים וליידע את הבנק מראש. פנייה מראש ביוזמת הלווה עוד בטרם נדחית הוראת הקבע של המשכנתא תמיד עדיפה, במיוחד במצבים בהם נהג הלווה לעמוד בכל מחויבותיו הקודמות לבנק. קרוב לוודאי שהבנק יאשר באופן זמני את הפסקת הגבייה לפרק זמן של מספר חודשים. במצבים חריגים קיימת אפשרות לבקש דחייה לפרקי זמן ארוכים יותר. במידה והלווה צופה קושי כלכלי נקודתי בחודש מסוים, הוא יכול ליזום פניה אל בנק ולבקש להגדיל זמנית את מסגרת האשראי. במקרה של שינוי קבוע בהכנסתו של הלווה, הפסקה זמנית של הגבייה אינו פיתרון רלוונטי. במצבים הללו מומלץ לבקש מהבנק למחזר את המשכנתא, ולהתאימה להכנסה הנוכחית. חשוב להדגיש כי אי פנייה של הלווה ביוזמתו ומראש תחמיר את המצב בשל עמלת אי הכיבוד, הן בחשבון העו”ש והן בחשבון המשכנתא.

טיפ מספר 2: מחזור המשכנתא

במידה שההיקלעות לקשיים בהחזר המשכנתא אינה זמנית וחולפת אלא מצב קבוע, כמו לדוגמה פיטורין ומעבר אל מקום עבודה בהכנסה נמוכה יותר באופן משמעותי, יש לבחון את אפשרות מחזור המשכנתא, ופריסת ההלוואה לתקופה ממושכת יותר מהנוכחית. יישנם מסלולים שלגביהם תמיד נכון לבחון את אופציית המחזור, כמו מסלול שקלי בריביות הקבועות צמוד מדד ומסלולים נוספים. בלי קשר להיקלעות לתסבוכת וקשיים כלכליים, תמיד מומלץ לבחון את אפשרות מחזור המשכנתא, על מנת לבדוק אם ניתן להגיע לחיסכון כספי הנובע מקיצור תקופת ההחזר.

טיפ מספר 3: להימנע מתסמין בת היענה

הגישה של “יהיה בסדר” ולטמון את הראש בחול כמו בת יענה בתקווה שהקושי הכלכלי הינו בר חלוף שגויה מעיקרה. לא מעט מהלווים אשר הגיעו למצב של להליכים משפטיים היו עשויים למנוע זאת לו רק היו מישירים את מבטם אל המציאות, על מנת לקבל את ההחלטות הנכונות בעיתוי הנכון.

טיפ מספר 4: הזכות לפתרון דיור חלופי

חוק ההוצאה לפועל אשר תוקן בשנת 2009 קובע כי ראש ההוצאה לפועל רשאי להורות על מכירת דירה רק בנסיבות בהן הוא שוכנע כי ללווה ולבני משפחתו המתגוררים עימו יישנו פתרון חלופי סביר לדיור, או לחלופין הוא בעל יכולת כלכלית למימון של מקום מגורים הולם. הבנקים מודעים היטב למשמעות של סעיף זה בחוק, ועשויים להכניס בחוזה המשכנתא סעיפים אשר הפוטרים אותם מחוק זה, דרך התניית קבלת המשכנתא רק לאחר וויתור של הלווה על ההגנות הללו. מכיוון שההתניה הזו בלתי חוקית, היא אינה תופסת לגבי המשכנתאות שנלקחו לאחר חודש מאי 2009, אף אם הלווה חתם על וויתור.

טיפ מספר 5: דחיית מועד הפינוי של הדירה בבית משפט במצבים רבים לא מצליח החייב לשכנע את רשם ההוצאה לפועל לעצור את מנגנון הכינוס. בנסיבות הללו מקבל הלווה הודעה מאיימת מן הבנק כי עליו לפנות את דירתו תוך 30 יום מיום שליחת המכתב, לשם העמדתה של הדירה למכירה. זהו השלב בו חשים כל הלווים, ללא יוצא מן הכלל, כי עולמם חרב עליהם. רובם אינם יודעים כי גם אם הגיעו לשלב הזה קיימת אפשרות של היחלצות מן התסבוכת. לרשותם עומד חוק ההוצאה לפועל, המעניק אפשרות של בקשת הדחייה של הפינוי לשם קבלת ייצוג משפטי, או לחלופין ביטול תנאים מסוימים בשטר המשכנתא, כשבמהלך הזמן הזה יוציא עורך הדין המייצג את החייב צו מניעה אשר ימנע את פינוי הדירה עד למועד החלטתו של בית המשפט.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים

מקצועי, סבלני, ליווי צמוד לאורך כל הדרך ועזרה בכל הקשיים והשאלות!!! תותח (:
sharon katzav
sharon katzav
19:40 19 Mar 20
צחי ובת אל היקרים, אין לי מילים להודות לכם על הסיוע המהיר.. המקצועי והכי חשוב... חסכתם לאימא שלי עשרות אלפי שקלים בריביות של המשכנתא... צחי... אתה פשוט בן אדם שאפשר לסמוך עלייך וזאת ידעתי מהרגע הראשון שפגשתי אותך, יחד עם בת אל אתם צוות מנצח!!!אז אלפי תודות ואני ממליצה עליהם בחום ובעיניים עצומות!!!!
miri dok
miri dok
07:31 15 Mar 20
תותח אמיתי!!תודה רבה לצחי, סיוון ובתאל,על עבודה מקצועית, מהירה, אכפתיתעל הכנות והיושר.לא מעגלים פינות ומשקיעים בלקוח מתחילת התהליך ועד סופו!משכנתא זהו הליך מסובך עם צורך להבין הרבה משתנים הקשורים לריביות, גובה המשכנתא, החזר חודשי, הליך מול הבנק וכו'.צחי מבהיר את הכל (ומעבר), מדבר בגובה העיניים, מסביר הכל כמו שצריך, ותמיד קשוב ועונה לשאלות, עד שהכל אכן מובן. ובסוף, הוא חוסך המון כסף לאורך כל חיי המשכנתא, והולך עד הסוף עם הלקוח מול הבנק!יישר כוח!! ממליץ מאוד!!
chen rosin
chen rosin
07:08 24 Feb 20
המלצה חמה על צחי גרוסמן!אדם מקצועי ביותר בתחום המשכנתאות.נתן את הנשמה, השקיע רבות והגיע לתוצאות נהדרות עבורנו.גם עוזרתו סיוון הייתה תמיד זמינה עבורנו, בצורה הכי טובה ונעימה שאפשר .לא היינו צריכים לעשות כלום. קיבלנו מצחי מענה וטיפול בכל מה שהיה צריך - והכל בצורה הכי טובה שאפשר לבקש.נשאר לנו רק להגיד המון תודה.משפחת ביילין
Luba Beilin
Luba Beilin
09:00 26 Jan 20
את צחי הכרתי לפני כשנתיים וחצי לאחר רכישת קרקע לבנייה ולקראת תוכנית שאפתנית לתחילת בנייה. הייתי בטוח כי לפנינו דרך ללא מוצא בשל מורכבות תיק המשכנתא הנדרש, אך צחי הבטיח כי יעשה כל מאמץ, וקיים. רץ, שכנע ועמל בין כל הגורמים הרלוונטיים, לא ויתר ובסוף מאמציו נשאו פרי. גם כאשר במהלך הבנייה, עלה חשש שנאלץ לוותר על רבים מהמתוכנן בשל חריגות תקציב, חזרתי לצחי, עם בקשה מורכבת לא פחות. לא היה לי איך להתאכזב, אלא רק להיות מופתע עוד יותר מהדביקות והנכונות של צחי לעזור. ולהצליח. אין לי אוצר מילים מספק על-מנת להודות לצחי. מבלי להתמעמע: פנייה לשירותיו של צחי היא ההחלטה הנכונה שלכם. ללא כל ספק, שיקול או טענה. מומלץ בחום!
Marat Gartsman
Marat Gartsman
08:47 26 Jan 20
קיבלנו מצחי והצוות המצויין שלו שירות ליווי לקיחת משכנתא. מאוד התרשמנו מהמקצועיות, ההבנה וההתחשבות ברצונות והצרכים שלנו כלקוחות בתהליך בניית המשכנתא. בנוסף, ניהלו לנו אחלה מלחמת מחירים בין הבנקים ולא עצרו עד שהגענו להצעה הטובה ביותר. ממליץ בחום!!
מיכאל וינר
מיכאל וינר
11:10 24 Dec 19
במהלך השנתיים האחרונות עברנו עם צחי תהליך של לקיחת משכנתא ובנייה של בית.התלבטנו האם לקחת יועץ משכנתאות, חשבנו לעצמינו מחשבות כאלה ואחרות: -לכאורה כל המידע נמצא ברשת, אולי אם נתאמץ קצת ללמוד את הנושא, נוכל לקבל החלטות מושכלות בעצמינו ולחסוך את התשלום ליועץ.- מה יועץ משכנתאות יוכל לחדש לנו? - תהליך הרכישה והבניה כולל כל כך הרבה התעסקות עם ספקים ואנשי מקצוע, למה לצרף עוד מישהו לרשימה המתארכת ממילא...ועוד מחשבות כאלה ואחרות.אך, מתוך הבנה שתהליך כזה עשוי לחסוך לנו כספים רבים, ואין לנו כלים ללמוד את השטח לעומק מכל צדדיו החלטנו לפנות לצחי.צחי הפליא בידיעותיו לעומק של כל התחום. יש לו רמת שירות גבוהה ואכפתיות ללקוחות. הוא זמין לכל שאלה, פנוי לכל אי הבנה, משיב בסבלנות ומתוך הכרות רבת שנים עם תחום המשכנתאות בארץ.הוא מגיע פיזית לפגישות עם הבנק, ועוזר כדי לקבל משכנתא בתנאים הטובים ביותר.בפועל ההשקעה הזו, חוסכת כספים רבים!אנחנו ממליצים מאוד להעזר בשרותיו! בהצלחה ברכישה, בבניה ובכל מה שתעשו בדרך..
Zvi Noy
Zvi Noy
10:26 11 Dec 19
זכיתי ליהנות משירותיו של צחי גרוסמן והרגשתי צורך עז לשתף את החוויה- אתחיל בזה שהוא אדם מאוד נעים עם יחסי אנוש מצוינים! שזה בעיניי הדבר הראשון שחשוב. כי אם מרגישים נוח מול אותו אדם מקצועי כבר הכל מתחיל ברגל ימין. מלבד כלים ניהוליים ופיננסים אשר הביא עימו למפגש איתנו, צחי ליווה אותנו בכל שלב ובכל רגע. תמיד היה זמין לשאלות או תהיות. השתתף בכל השלבים - ולא עזב ידינו לרגע. בימים קשים שהיינו לחוצים בטירוף לפני החלטות גורליות עבורנו, הקול שלו (אמיתי לגמרי...) היה מיד מרגיע אותנו. טון הדיבור שלו, הביטחון שלו הידע והניסיון גרמו לנו להישאר במקום ולהרגיש שאנו במקום מבטחים. מה גם שביום יום אנחנו עובדים סביב השעון ולא מצליחים לזכור מה צריך לעשות ואיך. צחי ליווה אותנו בצורה כל כך מסודרת, רצופה ואכפתית שגרמה לכל החוויה להיות די נהדרת ופחות מתישה.. לסיכום- צחי- השארת לנו טעם לעוד.... מומלץ ביותר!
רלי יושעי
רלי יושעי
08:35 24 Nov 19